Болница ТОКУДА-2

  • 135 823
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 89
Вярно,че на ЖК в Токуда нещата са малко припряни,а тел.номер на моята докторка го получих чак в 9-ия месец...Но пък после при постъпването за раждане нещата вървят гладко и без забележки!Не мога да се оплача никак даже от липса на внимание.Даже докторката,която ме оперира,дойде да ме види и в събота без да беше на работа.Сестрите -и Аг и неонатологичните действаха много професионално и стегнато-без да претупват и без да се суетят излишно.Т.е. освен професионално отношение имаше и уважение към пациента!

# 916
  • Мнения: 734
За ехографа в Токуда съм напълно съгласна с вас - и на мен ми изглежда доста съмнителен и стар, но както и да е,важното и на него, да може да се види всичко,което  е важно за бебето и майката! Иначе и аз ,като вас  направих си 2 ФМ и една Фетална ехокардиография не в Токуда, а на хубави апарати!! Peace

В Токуда така или иначе не правят нито ФМ, нито фетална ехокардиография. Моята лекарка от там ме насочи към добри специалисти в съответните области.
Това, което аз спечелих от ходенето при двама лекари е следното: този по ЗК е доста по-старомоден и консервативен. Тъй като се бях информирала от интернет за част от изследванията, които мога да си направя (биохимичния скрининг, Фм....) го попитах за мнение и отговорът беше, че не било необходимо....Едва ли не били измислени тези изследвания, за да се вземат парите на хората, с което съвсем не съм съгласна. Медицината е напреднала достатъчно, защо да не се възползваме от това?!? Е, да, безплатен обяд, както вече някой спомена - няма. Докато лекарката в Токуда е доста модерна, обясняваше ми за тези изследвания и т.н. От една страна тя е по-трудна за откриване като че ли и в такива моменти съм звъняла на гинеколога по ЗК, от където винаги съм получавала мило отношение (!) и съвет. Е, някои от препоръките му съм ги пренебрегвала -  да си обтривам зърната с хавлиена кърпа (което не направих) и да се мажа с дефламол (купих си Гармастан и Лансинох), но...всеки със своите разбирания....
На 2 пъти ми се наложи да лежа в Токуда по време на бременността като вторият бях с тежка бъбречна криза, гърчех се от болка и съпругът ми ме влачеше на ръце почти. Избраната докторка реагира светкавично и ми назначаваше изключително адекватно лечение (всичките й колеги, включително урологът, който ме посещаваше 4 пъти на ден) бяха възхитени как няма какво да добавят към нейните предписания...Болнични тя ми каза, че не може да ми издаде (не и от тези 1-месечните, които получих от АГ-специалистът по ЗК, което може да бъде и личният лекар, разбира се). Болнични от Токуда съм получавала след престоите в болницата, които пак са дълги, но могат да бъдат продължавани само от гинеколога по ЗК или джи-пито. Аз не съм доволна от моето джи-пи (а си го смених през декември уж с надеждата за нещо по-добро....  ooooh! ) и затова не съм искала да ходя при нея. Пък и при по-проблемна бременност като моята е със скръстени и няма да може да реагира адекватно. Не, че иначе може... Crossing Arms

brambolina, не си тръгвай, докато не си зададеш всички въпроси. И на мен ми се е случвало подобно отношение и от тая припряност чак забравям да попитам всичко, което ме интересува...В такива случаи малко тъпо, но си записвам на едно листче предварително и карам по него с въпросника.  hahaha

# 917
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
В Токуда така или иначе не правят нито ФМ, нито фетална ехокардиография. Моята лекарка от там ме насочи към добри специалисти в съответните области.

Напротив, първата ФМ си я правих в Токуда.

# 918
  • Мнения: 19
somebody ,  извинявам се, ако въпроса е глупав но какво е "ФМ и фетална ехокардиография"?

Иначе това, което смятам да направя е да отида да говоря  с личната си лекарка, а също така да отида на преглед в Токуда - още съм в доста ранен месец, така че мисля ще имам време да се ориентирам... поне се надявам...

# 919
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
somebody ,  извинявам се, ако въпроса е глупав но какво е "ФМ и фетална ехокардиография"?

Иначе това, което смятам да направя е да отида да говоря  с личната си лекарка, а също така да отида на преглед в Токуда - още съм в доста ранен месец, така че мисля ще имам време да се ориентирам... поне се надявам...

Фетална морфология и фетална ехокардиология

# 920
  • Мнения: 17
Има ли някой, който ще ражда в Токуда април-май? Аз уцелих джакпота, че по това време всичките лекари ще са в принудителни отпуски...  ooooh!

# 921
  • Мнения: 1 475
аз съм за юни, ама защо казваш принудителни отпуски??? newsm78


somebody ,  извинявам се, ако въпроса е глупав но какво е "ФМ и фетална ехокардиография"?


Феталната морфология- е изследване с,което се установяват аномалии при бебето още в утробата
Феталната кардиография- с нея се установява дали има някакво заболяване на сърчицето на бебчо, докато още  е в утробата

# 922
  • София
  • Мнения: 358
Има ли някой, който ще ражда в Токуда април-май? Аз уцелих джакпота, че по това време всичките лекари ще са в принудителни отпуски...  ooooh!
Защо ще са в принудителни отпуски?

# 923
  • Мнения: 17
Ами аз говорих с шефа на отделението, той ми обядни, че миналата година никой от тях не е почивал и всички били преуморени. Така че април и май са направили някакъв график, все ще има лекар на разположение, но и доста ще отсъстват. Примерно моя няма да го има от 13 април до 11 май и ще идва само за плановите раждания... И аз като всяка паника се шашкам да не би да зараждам точно в тоя промеждутък Confused

# 924
  • София
  • Мнения: 438
Ами аз говорих с шефа на отделението, той ми обядни, че миналата година никой от тях не е почивал и всички били преуморени. Така че април и май са направили някакъв график, все ще има лекар на разположение, но и доста ще отсъстват. Примерно моя няма да го има от 13 април до 11 май и ще идва само за плановите раждания... И аз като всяка паника се шашкам да не би да зараждам точно в тоя промеждутък Confused

В Токуда всички раждания са планови, в смисъл че лекаря знае за пациентката предварително Simple Smile
Най-добре разговаряй с твоя лекар. Повечето лекари идват за раждания дори да са в отпуск - стига разбира се да не са извън София.
А ако няма да са в София обикновено си предупреждават пациентите от кога до кога няма да са на работа Wink

# 925
  • Мнения: 17
Да но, какво се случва, ако тръгнеш да раждаш преди планирания ден и час и твоя доктор е в отпуск  Confused

# 926
  • София
  • Мнения: 358
Извинете за невежеството, аз още не съм родила .... ама как ще се планира естествено раждане?
Аз примерно няма да знам кога ще почна да раждам.... тогава какво?
Отивам в Токуда, а те тогава викат моя лекар ли? Дори да е в отпуска - той трябва да дойде примерно до 1 час за да ме поеме? Освен ако не е извън града както казваш.

# 927
  • Мнения: 17
Именно и аз от това се пиртеснявам - не мога да бъда сигурна, че докторът по време на отпуск ще бъде с включен телефон и ще дойде, когато бебока реши да излиза  Simple Smile

# 928
  • Мнения: 2 376
Щом е поел ангажимент, ще дойде! Бременейте си спокойно и леко  раждане !

# 929
Princess77, аз би трябвало да раждам към края на април в Токуда. Засега нямам яснота по датата /за планово секцио/, уж е насрочена за 30-ти април, но бебето напоследък расте с гигантски темпове, а поради пълната мъгла около последния ви МЦ /обичайно ми прескачаше през три месеца/, положението е съвсем неясно. Може пък да се засечем, знае ли човек? Hug

Общи условия

Активация на акаунт