ШЕЙНОВО 2

  • 1 647
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
И двете ми раждания бяха в Шейново .Само добри неща мога да кажа .Не съм ангажирала екип ,не съм плащала на Доктор .Имах позната акушерка,която работеше в друго отделение ,и двата пъти беше на смяна и стоеше до мен през цялото време(за което много съм и благодарна) .Водих си консултациите  там .
Първото раждане ме приеха в 22 вечерта и на другия ден преди обед в 9.55 родих нормално .Беше много изтощително ,цяла вечер се разхождах ,определено беше по-трудно от второто .Второто сутринта в 8 ми се спукаха водите в 9 бях в болницата ,в 10 бях в предродилна зала и обезболена с епидурална упойка и в 11;45 родих .Лесно и бързо .Екипите са прекрасни ,няма да те оставят да раждаш сама ,винаги са около теб акушерки и доктори ,помагат и казват какво да правиш,трябва да ги слушаш .Успех .
Бебетата ги водят на 3 часа .

# 16
  • Мнения: 384
Когато погледнеш съкровището до теб, всичко лошо се заличава. По ред причини обаче втори път не бих родила в "Шейново", тъй като впечатленията ми са кошмарни. За протокола - платих за екип и за ВИП стая и това може би са единствените неща, за които не съжалявам. При всички предпоставки за нормално раждане се стигна до секцио. Това можеше и да не се случи, ако анестезиологът не беше зает три часа да си оформя документите, за да "сдаде смяната". Това не е нормално. Както не е нормално да съществува такава мръсотия и мизерия на първия етаж. Без да се смятам за глезла, издържах там само няколко часа, докато ме преместят в т. нар. ВИП стая. Нейното предимство поне е, че има една баня на четири стаи. В стаята, която се озовах първоначално бяха осем легла, на четири от които имаше циганки. Една мърлява кофа за цялата стая, чийто капак се отваря с клякане, което е невъзможно за току що срязана коремна стена. Една мръсна баня, която се ползва и като тоалетна от трийсетина жени с лохии. По-отвратително нещо не мога да си представя.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 23:13 от Puhka

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път раждах там-мина бързо и безболезнено.Общо взето съм доволна

# 18
  • Мнения: 1 335
Аз съм доволна от Шейново - преносвах, предизвикаха ми раждането: поставиха ми таблетката към обяд, разхождах се напред-назад 2 часа после стоях на запис на тонове, спукаха ми водите, сложиха ми епидурална... доста си болеше преки упойката... ама раждане нормално да боли. С епизиотомия бях, бебето ми беше 3,900... сравнително тесен таз, но всичко мина нормално. Кофти беше натискането по корема, нооо се забравя. Родих в 17:30, зашиха ме, метнаха ми торба пясък на корема и лежах в родилна зала около 2 часа, бебето също: беше "на кислород" и плака през цялото време. Екипа се разотиде(бях с уговорка с лекар) и си останах сама в залата, от време на време се мяркаха разни акушерки.... беше малко стряскащо, защото умирах от страх че ще ме изнесат мен преди бебето; и затова и ги питах постоянно кога ще дойдат от детско да ми вземат бебето... е дойдоха преди да изнесат мен Simple Smile
Но на тема кърмене - не ми обясниха нищо... аз почти нямах кърма, не бях чела достатъчно на тази тема.... абе с кърменето не се справих... Сестрата (или акушерка ли беше не знам), която ми докара бебето първата сутрин си беше тръгнала преди да се върна от тоалетна, а на следващото носене ми каза, че тя обяснявала първия път и си излезе...

Общи условия

Активация на акаунт