За Бога,карайте по-бавно!!!

  • 3 801
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Благодаря отново:)
Карам голф.
Много сте мили и обективни:)

Какво ли правя в тази тема, ами не взема да обиколя квартала на ръчна?
А, сетих се..чакам да стане 14 ч.

# 46
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Благодаря отново:)
Карам голф.
Много сте мили и обективни:)

Какво ли правя в тази тема, ами не взема да обиколя квартала на ръчна?
А, сетих се..чакам да стане 14 ч.

Reza, не се обиждай. Не говорим за изключения като теб Simple Smile Но ако ти доставя удоволствие - обиколи квартала на ръчна, само гледай да ти е близко сервиза, та да можеш веднага да си смениш ръчната Simple Smile

# 47
  • Мнения: 662
Благодаря отново:)
Карам голф.
Много сте мили и обективни:)

Какво ли правя в тази тема, ами не взема да обиколя квартала на ръчна?
А, сетих се..чакам да стане 14 ч.

Тези дни, каквото и да говорим май все до голфовете стигаме Wink.

А иначе, шофирането, както и безброй други неща са свързани с възпитанието на човек Peace. Май все на повече хора им липсват не само първите седем години...

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не се обиждам от такива обобщения.
Аз обичам колата си:)

Смешни са ми клишетата, с които се мисли масово.
Бързото каране е причина за всички беди, а марката на колата определя какъв е шофьора.

дрън-дрън и мармоти завиват шоколада в станиол...

# 49
  • Мнения: 799
Българите сме много смешно (да не кажа жалко) племе - значи призоваваме се "със За Бога, карайте по-бавно", а не със "Скапана Държаво, изпълнявай си задълженията и контролните си функции, оправи си пътищата, за които плащаме данъци и винетни такси, и т.н.".
Размазвам се от щастие като видя паркирали на 3 реда коли на булевард Витоша, на пешеходна пътека, или огромна дупка на път с ограничение 90 км./ч., или полицай, спрял Голф 2 (най-вероятно с Реза в него  Mr. Green), докато покрай тях буквално прелитат БМВ-та, Мерцедеси и т.н., и още хиляди подобни "мъниста" (както ги нарече Лиска).
И размазвайки се от щастие, честно казано не бих могла да се сърдя и нервирам на манекенката Корнелия или на малък Гошко (син на голям Гошко, а.к.а. "Парапитека"), заради това, че са си/им купили книжки. Щото не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава. И Корнелия, и Гошко ще останат вечно прости същества, така ме аз не мога да разчитам на тяхната гражданска съвест (в същност не бих могла да разчитам на всякаква съвест у тях). Докато от държавата (в лицето на нейните контролни органи, служители и т.н. паплач, назначени с конкурси) мога и имам право да изисквам да си изпълнява задълженията.

И Мартисън, гаранционен фонд има от много години. Той ще ви изплати дължимата сума по ГО на този, който е ударил майка ти (макар и по-бавно). Достатъчно грамотна си, напиши "гаранционен фонд" в Гугъла и ще видиш каква е процедурата, за да можете да я задвижите. Лошото, че страхът и преживяното ще останат, независимо от парите, които ще получите. Успех!

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 14:24 от Reza

# 50
  • София
  • Мнения: 2 430
Искам да се включа и да добавя нещо и от мен! Naughty
  Всяка сутрин,като излизам от вкъщи,движейки се по улицата,която е с предимство,дежурно от дясно полицаите ми отнемат предимството БЕЗ ДА СА НА СПЕЦ.РЕЖИМ,и винаги се озъртам,вчера пак,днес пак минаха пред мен с мръсна газ,даже без да се огледат.Е питам се аз,на кого да се оплача от КАТ в Дървеница,пак ли на КАТ #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 51
  • Мнения: 799
КАТ са подчинени на МВР. Пускаш си жалба до КАТ с копие до Министъра на ВР. Длъжни са да ти отговорят.
Разбирам гнева ти, абсолютно оправдан е, така че действай, иначе нищо няма да се промени. Плаши ги с вестници и телевизии  Peace

# 52
  • Мнения: 2
Reza искам да се извиня не съм написал поуста си с цел да те засегна.Просто голфовете специално 2Рая серия са масово ползвани а аз лично познавам такива техни собственици дето трябва да им се забрани до живот да имат книжка.А и масата "голфаджии" които съм виждал си представят ,че карат Богати Верен.Та извинявай. 

# 53
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Искам да се включа и да добавя нещо и от мен! Naughty
  Всяка сутрин,като излизам от вкъщи,движейки се по улицата,която е с предимство,дежурно от дясно полицаите ми отнемат предимството БЕЗ ДА СА НА СПЕЦ.РЕЖИМ,и винаги се озъртам,вчера пак,днес пак минаха пред мен с мръсна газ,даже без да се огледат.Е питам се аз,на кого да се оплача от КАТ в Дървеница,пак ли на КАТ #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Аз работя близо до КАТ в Дървеница - всяка сутрин и всяка вечер ги гледам не само как отнемат предимство, но и карат в насрещното, защото не им се чака светофарът. И да, БЕЗ МИГАЛКИ И СИРЕНИ. Без фарове, дори и зимата, когато беше задължително за всички. Чувството за безнаказаност явно при тях е още по-ясно изразено.

# 54
  • пак там
  • Мнения: 2 885
КАТ са подчинени на МВР. Пускаш си жалба до КАТ с копие до Министъра на ВР. Длъжни са да ти отговорят.
Разбирам гнева ти, абсолютно оправдан е, така че действай, иначе нищо няма да се промени. Плаши ги с вестници и телевизии  Peace

Да бе! Пускаш си жалба до МВР и забравяш, че имаш книжка доживот! Със сегашните закони никога не знаеш за какво могат да ти се заядат - всичко да ти е наред, ще кажат, че ти е по-мръсна колата, отколкото на тях им харесва. И така всеки пост, покрай който минаваш.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 430
Ама разбираш ли,че нищо не мога да и направя на тия галфони,даже и да им свирна с клаксона!Един път пак така от въпросната улица ми се изсвятка един,и аз както винаги там карам с 10км/ч и му свиря на тоя ,защото не издържах,онзи отби и като излезе......полицай Confusedв личната си кола,и започ1на да ми иска документи,да ме заплашва с КАТ,..................ЦИТАТ:
"неправомерно съм използвала звуков сигнал в населеното място" и стана една манджа с грозде,а мен си ме е яд,защото съм права,и ми писна от такива мишоци скрити зад униформата,да се правят на "селският цар"

# 56
  • Мнения: 13
И ние си имахме проблем с полицай, който не беше в полицейска кола и в пиков час напира да изпреварва на улица, където не е позволено и ще се блъсне в някой а може и нас да блъсне. След като направихме маневра за да му покажем, че не може да мине, той ни спира на кръстовището уплашен и вика "Какво искате да се убия ли?" и ние му казваме, че няма право да изпреварва, а той "Абе щи кажа аз какво имам право.." Значи той има право да потъпква правилата след като е полицай на има няма 20г. и то в най-натоварения час само защото е полицай вместо да следи да се спазват правилата. Чувала съм, че някои полицейски коли дори си правят гонки, голям пример дават, няма що. Иначе има и съвестни полицаи за пример, но излиза че тези, които ни пазят вече имат интерес да пазят нарушителите, защото парите идват от тях, а не от държавата.

# 57
  • Мнения: 2 755
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Права си, но състоянието на пътищата, аз бих поставила на второ място. Първото, определено е факторът шофьор - некадърник, комплексар, дивак, разсеян или каквото там се сетите. И хубави пътища да имаме, пак ще стават катастрофи.
Някои набеждават тази или онази марка коли. Тц. Не колите правят катастрофите, а тези, които ги карат. И с мощна кола и с таратайка, може да стане беля. Зависи кой и как я кара.
В защита на написаното от мен, ще ви кажа какви безумия видях само за последните няколко дни :
- на пътя Бургас - София, след Карнобат ( малко след магистралата ), моторист кара по осевата линия на задна гума.  #Crazy Crazy
- кръстовището на бул. "България" и "Тодор Каблешков", дядо шофира колата и прави следната маневра : от дясно платно - обратен завой, а внучето се забавлява на задната седалка, става и си показва главата през онзи отвор на тавана, наречен шибидах.... Crazy Познайте какво щеше да стане с показалата се главичка, ако дядото беше набил спирачки #Crazy Crazy
- на едно малко кръстовище, една малка шарена колица, шофирана от едно момченце около 18 години, взе завоя с мръсна газ, почти завъртайки се и се размина на боя разстояние от онези, които спокойно изчакваха зелена светлина. Май си играеше на Формула 1.  Crazy
- и т.н. и т.н ..........................
Хайде, да спра, че не ми се пише повече.


Това е истината. Всеки, който е минавал скоро Бистрица-Железница го знае много добре.
Често минавам от там. Участъкът за който пишеш е свлачище. Ремонтират го многократно. Не съм убедена, че и този път ремонта ще издържи повече от няколко години, преди да пропадне отново. Да, този път е предпоставка за ПТП, но ако се кара със съобразена скорост, няма проблем. Поне докато някой луд не изкочи от насрещното платно. А такива, дал Господ.

# 58
  • Мнения: 662
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Права си, но състоянието на пътищата, аз бих поставила на второ място. Първото, определено е факторът шофьор - некадърник, комплексар, дивак, разсеян или каквото там се сетите. И хубави пътища да имаме, пак ще стават катастрофи.
Някои набеждават тази или онази марка коли. Тц. Не колите правят катастрофите, а тези, които ги карат. И с мощна кола и с таратайка, може да стане беля. Зависи кой и как я кара.
В защита на написаното от мен, ще ви кажа какви безумия видях само за последните няколко дни :
- на пътя Бургас - София, след Карнобат ( малко след магистралата ), моторист кара по осевата линия на задна гума.  #Crazy Crazy
- кръстовището на бул. "България" и "Тодор Каблешков", дядо шофира колата и прави следната маневра : от дясно платно - обратен завой, а внучето се забавлява на задната седалка, става и си показва главата през онзи отвор на тавана, наречен шибидах.... Crazy Познайте какво щеше да стане с показалата се главичка, ако дядото беше набил спирачки #Crazy Crazy
- на едно малко кръстовище, една малка шарена колица, шофирана от едно момченце около 18 години, взе завоя с мръсна газ, почти завъртайки се и се размина на боя разстояние от онези, които спокойно изчакваха зелена светлина. Май си играеше на Формула 1.  Crazy
- и т.н. и т.н ..........................
Хайде, да спра, че не ми се пише повече.


Това е истината. Всеки, който е минавал скоро Бистрица-Железница го знае много добре.
Често минавам от там. Участъкът за който пишеш е свлачище. Ремонтират го многократно. Не съм убедена, че и този път ремонта ще издържи повече от няколко години, преди да пропадне отново. Да, този път е предпоставка за ПТП, но ако се кара със съобразена скорост, няма проблем. Поне докато някой луд не изкочи от насрещното платно. А такива, дал Господ.


 smile3501

# 59
  • Мнения: 3 016
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy

Особено лятото  ме е страх да тръгна на път.  Пътищата се напълниха с паметни плочи .

Общи условия

Активация на акаунт