жена ми не иска трето дете...

  • 8 773
  • 159
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 505
Аз родих третото ни дете на 28. За мене бременността не е бреме, а красив момент от живота ми. Не можете да знаете какво си мисли жената на Жулиен... Всеки има подход към нещата и ги изживява по различен начин. Нито смятам, че съм проста, нито пък се опитвам да съдя някого. Нека всеки реши да има колкото си иска деца, стига да успява да се грижи за тях. Радвам се на такива татковци като автора на темата. Вчера се разхождахме с хлапетата на НДК  и един татко дойде при нас - беше с две момченца. Каза, че и те чакат трето детенце. Видях такава гордост в очите му... Дано има повече такива - радват ме.

# 61
  • Мнения: 2 803
Едно е човек да иска, друго е да може. Детето трябва да дойде на бял свят, когато е желано и от двете страни!

# 62
  • Мнения: 139
Ако финансовият фактор не е решаващ в случая не мога да разбера жена, която не желае повече деца (без значение второ - трето...) просто ей така. (изключвам случаите, когато макар да има средства, здравословното състояние не позволява). Но, както един по умен човек вече е написал; "Разни хора - разни идеали" И ще се наплодят ромите като Авраам и Сара и ще тръгнат по света да прославят земята Българска.
Човече, не се отказвай, носи вода от десет кладенеца, спретни измислена ухажорка (ей, не си намирай наистина любовница, все пак баща на две деца си)..., пробвай всичко без изнудване и насилие, желая ти успех.

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако жената няма желание да гледа още деца, не е добра идея да се притиска.

# 64
Ако финансовият фактор не е решаващ в случая не мога да разбера жена, която не желае повече деца (без значение второ - трето...) просто ей така.

Ами, дай да опитам да ти обясня. Аз има две деца и не искам трето - не сме богати, но пък мисля имаме възможност да отгледаме и трето. Главната причина е УМОРАТА - в някой дни не ми остава време да подвия крак дори за 5 мин. независимо дали са били щастливи и са тичали и викали от радост или са били болни и двете по едно и също време и са мрънкали до изнемога. Всяко семейство решава за себе си и ситуациите са толкова различни, че няма начин да се направи сравнение. И изобщо не ми пука дали околните одобряват, разбират или осъждат, щото не са околните, които ми гледат децата, нали? И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Също така не мога да разбера този опит за манипулация на половинката в решението за трето дете, като и се покаже тази тема и се натекне - ето виж хората искат, а ти не.

# 65
  • Мнения: 2 960
Едно е човек да иска, друго е да може. Детето трябва да дойде на бял свят, когато е желано и от двете страни!
факт Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 344
Жената поне две е родила. Щом така й е добре не я натискай за трето.
Аз за второ не искам да помисля, дори заради роенето на ромите. Wink

# 67
Цитат
Едно е човек да иска, друго е да може. Детето трябва да дойде на бял свят, когато е желано и от двете страни!

напълно съм съгласен.. иначе кво му е да се оправдаеш с емоционален преразход и неразчетени действия...

колкото до трудностите на бременноста - факт е че не знам какво и няма да мога да го изпитам, ама мойта скъпата съм я носил на ръце и през двете бременности... по принцип не пазари в къщи нищо друго освен хляб, помагам й колкото мога, от работа съм директно в къщи... колкото до идеята за любовницата... рискувам да ме обезкости преди да е разбрала, че е шега  #2gunfire  Mr. Green

п.п. belinda - штъ уведомя, ако открия решение  Wink

# 68
  • Мнения: 737
Ако финансовият фактор не е решаващ в случая не мога да разбера жена, която не желае повече деца (без значение второ - трето...) просто ей така.

Ами, дай да опитам да ти обясня. Аз има две деца и не искам трето - не сме богати, но пък мисля имаме възможност да отгледаме и трето. Главната причина е УМОРАТА - в някой дни не ми остава време да подвия крак дори за 5 мин. независимо дали са били щастливи и са тичали и викали от радост или са били болни и двете по едно и също време и са мрънкали до изнемога. Всяко семейство решава за себе си и ситуациите са толкова различни, че няма начин да се направи сравнение. И изобщо не ми пука дали околните одобряват, разбират или осъждат, щото не са околните, които ми гледат децата, нали? И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Също така не мога да разбера този опит за манипулация на половинката в решението за трето дете, като и се покаже тази тема и се натекне - ето виж хората искат, а ти не.

Точно така Peace

# 69
  • Мнения: 505
И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Ще се подобри - не материално, но това е нещо, което може да ме направи щастлива. На мене също не ми пука за хорското мнение, но ми става приятно за хорското отношение и за всяко нещо, зад което се крие красота. Не знам защо повечето майки са озлобени и приемат майчинството като наказание...
Но както сам каза, хората са различни.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам защо повечето майки са озлобени и приемат майчинството като наказание...
Shocked Що за глупост?!

# 71
  • Мнения: 4 965
Ами права е жена ти, че неиска трето....и аз неискам....то всъщност не са много жените, които се навиват да имат 3 деца...
Много меко се изказа.  Mr. Green Аз съм заявявала многократно, без да ме интересува дали някой ще се засегне, че да имаш повече от 2 деца е пълна простотия.  Tired Няма да се аргументирам.  Naughty

След подобно Ентелигентно изказване, се радвам, че напоследък познавам все повече простаци. Дай Боже, някой ден и аз да съм от тях (аз и сега съм, но едното ми детенце е ангелче...).
За мен единствено е безотговорно, когато човек няма възможност (финансова, физическа или каквато и да е), а после създава деца, които страдат...
Иначе, когато семейството има възможност и желание и у двамата - всеки решава сам за себе си кога, колко и т.н.

# 72
  • Мнения: 2 556
Да, и аз може да изпростея в тази насока, явно не ме е срам от липсата на интелигентност  Mr. Green

# 73
И с какво ще се подобри твоя живот например, ако аз имам трето и ти се умиляваш като ме срещнеш в парка?
Ще се подобри - не материално, но това е нещо, което може да ме направи щастлива. На мене също не ми пука за хорското мнение, но ми става приятно за хорското отношение и за всяко нещо, зад което се крие красота. Не знам защо повечето майки са озлобени и приемат майчинството като наказание...
Но както сам каза, хората са различни.

Всъщност аз съм жена с 2 деца, неискаща трето, и като такава се изказах по темата. Повечето майки не са озлобени и не приемат майчинството като наказание, може да изглежда така, но не е - всеки си има кофти моменти и ти може да си хванала точно такъв. А ако двойките с по 3 и повече деца те правят щастлива - добре, но нали разбираш, че това не е смислена мотивация за мен - да ощастливя някой непознат за 3/4 от секундата. Не си заслужава усилията просто - нищо лично.

# 74
  • Мнения: 4 965
... А ако двойките с по 3 и повече деца те правят щастлива - добре, но нали разбираш, че това не е смислена мотивация за мен - да ощастливя някой непознат за 3/4 от секундата. Не си заслужава усилията просто - нищо лично.

Всъщност, да родиш 1, 2, 5 или 10 деца е плод единствено на лично желание и на собствен егоизъм. Никой не ражда деца заради другите или заради самите деца, а за себе си (дори и някои да твърдят друго).

Общи условия

Активация на акаунт