Небостъргач на Севастопол - честито на варненци !!!

  • 8 314
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Рокси , не живея в къщичка, а в блок, пред който има голяма улица и от другата й страна имаше къщи, на чието място в момента се издигат блокове Wink и вече наистина МОЕТО позициониране е кофти Tired. и от едно от хубавите за живеене места във Варна, районът се превърна в ад!!!

# 61
  • Мнения: 17 407
Тъй, на който не му изнася, да се ма`a, a? Аз с удоволствие бих се махнала от Варна Grinning Добре, че пред блока ми няма кво да изпльоскат/засега/ и живея на височко, та все още виждам морето.
Прасунче, разбирам те напълно- нямам против строителството, само да не бяха така нагъчкани блоковете.

# 62
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Дренка, и на мен започват да ми минават едни такива мисли. вече не се чувствам добре в родния ми град Sad

# 63
  • Мнения: 2 018
Т.е. проблемът ти е че пред старата ти къщичка някой с повече възможности е направил друга, по голяма и по хубава? В този случай ми се струва че проблемът е твоето позициониране, а не наличието на повече къщички Wink Защото във Варна апартаментите/къщичките с гледка към морето не са намалели, напротив- има нови, по хубави, по красиви, по функционални.

Едно време имаше определено разстояние на една от друга къщи и дори на прозорци. Нашите съседи по блок искаха разрешително от нас дали могат да си избият прозорци от страна на кухнята им, защото разстоянието беше малко. Сега не зная въобще, има ли такива изисквания или може и да се започнем и да се здрависваме вече през прозорците.

Не разбирам, позицията ти - или живееш в някой от кварталите или въобще не ти е мила Варна.

# 64
  • Мнения: 4 300
Струва ми се, че не бях разбрана правилно. Естествено, ч е не съм за застрояването на 1 ръка разстояние. Но да се отрича построяването на нещо, което никой нито го знае какво е, нито дали изобщо ще го има, нито как ще изглежда ми се струва абсурдно. Точно както ми се струва абсурдно да имаш предимство пред някой друг само защото си кореняк варненец/софиянец/..... Или това че преди 15 години си заживял в най готиния блок с най хубавата гледка да ти е гарантирано завинаги. Отрича се развитието на града, за да не може никой да ви изпревари.
Точно защото съм родена във Варна и я чувствам като Моят град се радвам, когато се направи нещо хубаво и ново, когато се открие нов бизнес, когато има някакво развитие. Мога да споменавам и конкретни имена.

Това с кварталите ще го подмина без коментар, защото е просто смешно- освен на варненци и пришълци сега ще се делим и на варненци от гръцката махала и на варненци от владиславово ли?

# 65
  • Мнения: 17 407
Че то вече в "кватралите" е по- гот за живеене. tooth

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
не ви ли прави впечатление, че само офис сгради се строят? само офиси!!! а къде е производството, м? ами паркингите? в бизнес парка местата за паркиране са безобразно малко, например. какъв бизнес въртят разни псевдобизнесмени като едно нормално паркиране на евентуалните си клиенти не осигуряват? или цялата търговия е он-лайн? и по този повод небостъргачът на севастопол и той ще да е бизнес сграда, май? а паркинг? нямаааааа.....
какъв нов бизнес във Варна, какви 5 лева, какво развитие??? да, развивам си уменията да ходя на слалом по улици и тротоари, развивам си рефлексите, ловкост, бързина, изобретателност. смятам за следващата олимпиада да се кандидатирам в дисциплината - варненски петобой - вървене по платно, слалом с количка по тротоар, минаване покрай бездомно куче, паркиране, какво вечерят съседите ми. имам претенции за първото място Mr. Green

# 67
  • Мнения: 2 018
Относно "отричането на развитието на града, за да не може никой да ме изпревари" - ако построят небостъргач там, собствениците на блока ни, ще имаме правото да надстрояваме още етажи над досега построените, т.е.  ще имам възможност да имам поне още един апартамент на центъра на града. Но разбираш ли, какво ще стане, когато всички започнем да строим!?

Прасунчо, прав си, че производството се е свило до такава степен, че се чудя как оцеляваме изобщо! Трябва да си доста изобретателен, за да съумееш да поддържаш някакво що годе ниво. Но надеждата управляващите да се усетят, че именно то е движещата сила в една държава си остава. Не се отказваме -  Wink

# 68
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Уф, това, че всяко отворило се местенце, колкото и да е малко и криво, се застроява, и мен ме дразни невероятно много. А действително места за паркиране няма. Ние живеем в широкия център, точно където застрояването е безобразно - нагъчкано на макс, сградите обърнати във всевъзможни посоки, изобщо не си подхождат една с друга - като детски кутийки, ей така нахвърляни. Невероятно грозно. При старите блокове разликата е огромна - тогава наистина се е мислело и за разстояние между сградите, и за разположението им, и за паркинги и за градинки.  Сега такова нещо няма. Ако може сградата да почне от улицата, че да не се губи място за тротоар, най-добре. Отврат. Нашият блок в интерес на истината е едно приятно изключение - има може би 5 метра от сградата до улицата, така че да е просторно и да има разстояние до отсрещния блок, защото улицата е тясна. Е, място за паркиране няма, освен подземния паркинг, и както около нас никнат блокове с невероятни темпове, не знам къде ще паркираме скоро. Обаче съм влизала в апартамент, разположен на ъгъл със съседния, че даже и П-образно, като разстоянието между едната стая и отсрещната е.... не повече от 3-4 метра, ако щете вярвайте Sick А терасите - не само можеш да се здрависваш със съседа, ами при малко повече гъвкавост ще си вземеш самичък назаем сол от масата му hahaha

# 69
  • Мнения: 5 462
Някой има ли представа какво ще се прави на стадион Спартак ???Вчера минах от там и видях че са съборили всички "сгради" които бяха на булеварда ??? newsm78Някой има ли инфо какво ще се прави там .Говоря за пристройките , гумаджийниците които бяха в непосредствена близост до Търговски център Палах ???А Автосалона който е на светофара дали и него ще го заравнят със земята ???

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Разширяват булеварда.

# 71
  • Мнения: 1 120
Да ни е честит и поредния Мол
http://varna.dir.bg/2008/07/23/news3221541.html

# 72
  • Мнения: 5 462
Аз се питам откъде тия пари за тия молове под и над път ????Тия милиони евра за нищо ги нямат бе .Айде чуждите компании по ми се вързват нещата , ама бг компании откъде тия милиони евро .Хиляда мола .. и всичките този мол за 150 мил. евро , онзи за 200 мил. евро ???Никва промишленост в тази страна няма , а пък се изсипват не милиони ами милиарди евро за построяването на Молове ???Дали не са точно от липсващите и източени пари от разните му там еврофондове ????За въпросните компании построили сега или в проект въпросните молове никога не сме ги чували .. и изведнъж идват отнякъде си и хоп пореднияМол/паметник .Щото като гледам скучаещите продавачки , представям си и кви продажби правят .Но това е друга тема .
Вероятно съм много наивна и тъпа , ама аз да си попитам де , да се просветя малко . Embarassed Rolling Eyes Whistling

# 73
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Яко пране на пари става в тези МОЛ-ове. Поне аз така си мисля.
Пък и Варна не е чак толкова голям град, до преди година нямаше нито един, сега под път и над път МОЛ  Tired

# 74
  • Мнения: 215
Проекти за небостъргачи бол, то проект и аз мога да си направя ама какво от това?  Party В София в момента аз знам за проекти за 4 небостъргача. От тях само единия има реални изгледи да се построи в следващите няколко години. 

Общи условия

Активация на акаунт