Небостъргач на Севастопол - честито на варненци !!!

  • 8 323
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 152
то това е стара информация бе драга!  Crazy

# 76
  • Мнения: 230
не ви ли прави впечатление, че само офис сгради се строят? само офиси!!! а къде е производството, м? ами паркингите? в бизнес парка местата за паркиране са безобразно малко, например. какъв бизнес въртят разни псевдобизнесмени като едно нормално паркиране на евентуалните си клиенти не осигуряват? или цялата търговия е он-лайн? и по този повод небостъргачът на севастопол и той ще да е бизнес сграда, май? а паркинг? нямаааааа.....
Ами новите тенденции за бизнес са това, повече ли щеше да ти хареса вместо бизнес сгради, заводи да има.  Нали имаме Девня, аз нямам нищо против да я няма, а там да се вихрят бизнес сгради.

# 77
  • Мнения: 5 462
не ви ли прави впечатление, че само офис сгради се строят? само офиси!!! а къде е производството, м? ами паркингите? в бизнес парка местата за паркиране са безобразно малко, например. какъв бизнес въртят разни псевдобизнесмени като едно нормално паркиране на евентуалните си клиенти не осигуряват? или цялата търговия е он-лайн? и по този повод небостъргачът на севастопол и той ще да е бизнес сграда, май? а паркинг? нямаааааа.....
Ами новите тенденции за бизнес са това, повече ли щеше да ти хареса вместо бизнес сгради, заводи да има.  Нали имаме Девня, аз нямам нищо против да я няма, а там да се вихрят бизнес сгради.
Без производство не ми е ясно как ще се развива Бг ???Де да знам може и с Молове и бизнес центрове да става ??? newsm78Аз обаче не ги разбирам така нещата .

# 78
  • Мнения: 230
Ами то и в Швейцария няма производство кой знае какво, но дали им е зле. Аз не знам дали имаме шанс да станем като тях, но мисля. че от туризъм, търговия и се печели много, а това се осъществява в Бизнес центрове, молове, хотели и др.

# 79
  • Мнения: 5 462
Ами то и в Швейцария няма производство кой знае какво, но дали им е зле. Аз не знам дали имаме шанс да станем като тях, но мисля. че от туризъм, търговия и се печели много, а това се осъществява в Бизнес центрове, молове, хотели и др.
Не думай . ooooh! Whistling Shocked

# 80
  • Мнения: 4 300
Мда, ако зависи от някои в центъра на Варна ще живеят само "варненци", задължително в наследените от бабите им къщи/апартаменти, небутнати. Най много да остъклят налкона и да виснат по един климатик. Ще паркират колите си на улицата. Ще пращат "пришълцте" в кварталите. На Севастопол ще боднат едно мини Кремиковци- да се вижда че има бизнес в града. На плажа ще засадим картофи- не може смао промишленост- и земеделие трябва да има в Нашия град. А така. Летището ще го преместим до общината например- да се вижда от всички колко туристи точно идват и си отиват.
Градоустройство, планова икономика и още нещо Rolling Eyes.

# 81
  • Мнения: 830
А за Гардения мол да сте чували,щото аз знам и за него-честито варненци Hug

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ами то и в Швейцария няма производство кой знае какво, но дали им е зле. Аз не знам дали имаме шанс да станем като тях, но мисля. че от туризъм, търговия и се печели много, а това се осъществява в Бизнес центрове, молове, хотели и др.

Това въобще не е така, а и не забравяй швейцарските банки, където всички мръсни пари са складирани (и не само).

Да, във всички европейски държави се строят модерни сгради, но извън центъра и най-вече се стремят да запазят облика там, където има туризъм.
Тъжно е, че всички стари къщи на Варна изчезват, заменени от някакви недоразумения.

# 83
  • Мнения: 230
Аз съм живяла в една такава стара къща на центъра и тя почти падна на главите ни. Не може да се ремонтира, защото е паметник на културата и е от 200 години. Беше опасна за всички. И не само тя, Всички около нея. Понеже не всеки може да извади пари да ги събори и построи в същия уникален, не знам какъв точно стил, се построиха кооперации, някои прилични.
 Във Варна аз не мисля че е имало уникално архитектурно строителство, освен по Преслав и Княз Борис, а там е з а б р а н е н о да се строи.

# 84
  • Мнения: 5 462
Ами то и в Швейцария няма производство кой знае какво, но дали им е зле. Аз не знам дали имаме шанс да станем като тях, но мисля. че от туризъм, търговия и се печели много, а това се осъществява в Бизнес центрове, молове, хотели и др.
http://www.econ.bg/news/article144951.html
Не и в Бг , не и по начина по който ние го правим .

# 85
  • Мнения: 5 462
Не може да се ремонтира, защото е паметник на културата и е от 200 години. Беше опасна за всички. И не само тя, Всички около нея.
Може , може стига да искате .Даже са задължени собствениците на въпросните къщи да ги подържат .Може да се ремонтира естествено , без да се нарушава автентичния вид на сградата .
Нали не мислиш че  трябва да я оставиш да почне да пада на парчета и след това да я събориш и да построиш напълно нова сграда в автентичния и вид ????

# 86
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
ellica,
 в едно нормално положение,  за да се запази даден облик, който да привлича хора, които да разглеждат (туристи), се отпускат специални данъчни облекчения, които да подпомогнат собствениците. На снимката има къщи, които в никакъв случай не са уникални, но са от 17 век. Вътре са супер модерни, а фасадата е запазена. Разликата е, че се мисли по различен начин: тук е да се запази, а в България от кое може да се изкара пари. И то това губи само България.  

  http://www.dehoek-watersport.eu/local/anniecms/1/images/Harlingen/harlingne3.jpg

Свидетелка съм как в едно българско село, което е имало славата на Дубровник в тази част на България, извратеното мислене само за пари унищожи всички къщи от 17 век, но сега си имат хотели с джакузита.   
 

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 21:44 от Kalinka

# 87
  • Мнения: 230
Markrit, нищо лично, но ти май изобщо не си наясно за какво става въпрос.

# 88
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Аз съм съгласна с казаното от Маркрит. В това същото село един италианец с жена българка купи къща исполин от 17 век. Искаха да строят нова, но той не искаше да бута пари за рушвет. И тъй-като до 1989 се спазваха законите з а Паментици на културата, което не може да се каже за днес, така направиха, че къщата да се саморазруши ( никакви ремонти и разкрит покрив), та си построиха заветната джакузи история.

# 89
  • Мнения: 5 462
Калинка , не мога да разгледам линка който си дала .Били повторила ???Че аз много си падам по "съборетини " . Wink

Общи условия

Активация на акаунт