Небостъргач на Севастопол - честито на варненци !!!

  • 8 315
  • 158
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 977
след палмите, следва ски писта....
http://varna.dir.bg/2008/07/25/news3231497.html
остава Кирил Йорданов и сняг да достави....

Хехе, galuni, аз тъкмо видях новината в нет-а и реших да ви спомена за нея.
Добрите новини бързо се разнасят. Wink
Знам си аз защо ми липсва Варна.
Ледена парзалка си има, ски писта ще си има скоро, моренце се намира...
Ех, Варна, Варна...  Twisted Evil Heart Eyes

# 151
  • Мнения: 4 300
Честно ви казвам ужасно тъжно ми е когато гледам титаничния сблъсък София - провинцията, като в ролята на столичани "кореняци" влизат изтъкнати варненци.
Аз не простирам и живя в кварталите, а вие?

# 152
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Четвърто. В сградата ще има и жилищни площи. Само си представете г-жа Х от с.Калипетрово, Силистренско, която чрез замогване от селскостопанска аренда се нанесе там, как ще си опне прането насред ледниковия период, опс извинете Blush, изглед на фасадата.

Мила родна картинка. Wink

А ти прането къде си го простираш, в задния двор ли?  newsm78 Ей такива изказвания ме изкарват извън нерви, що варналийки не си ли  простират прането или точно обратното, пера им е чужд глагол???  Mr. Green
И още нещо от аренда да си чула някой да е забогатял??? Аз лично не. Stop
Хайде да престанем с тези глупости, село, малък град, Варна, София..... краставите магарета навсякъде ги има, но такова отвратително строителство в малкия град няма и хората живеят спокойно, само работа да имат....
Честно ви казвам ужасно тъжно ми е когато гледам титаничния сблъсък София - провинцията, като в ролята на столичани "кореняци" влизат изтъкнати варненци.
Аз не простирам и живя в кварталите, а вие?
Рокси напълно те подкрепям, но не ми издържаха нервите пред такива изказвания.  Peace

# 153
  • Мнения: 6 039
мили момичета, виждам доста сте се разпалили
проблемите стари сгради на Варна не са обществените, а жилищните по Княз Борис, Владислав, Сливница и т/н/
тези сгради за Варна може да ви се струва, че имат някаква стойност, но е абсолютно неуместно да ги сравнявате с градове като Лондон, Париж, Варшава или който и да е друг подобен град.
1/ специализирала съм опазване на архитектурното наследство, както в бг, така и в Испания
2/ това ми е професия и съм запозната, както с политиката по опазване в БГ, така и в някои други страни.
повярвайте ми, може Варна да ви /ми/ е мила, но тези двуетажни къщурки, за нищо не стават, наистина не са никаква ценност и нямат никаква художествена стойност в сравнение с други европейски градове, които споменавате
3/ когато се върна от някъде в Европа, кръстовището около ВИНС-а ми се струва като макет в 1:200. Просто мащабите в другите градове са съвсем различни.

абе, предизвиквате ме на една фото документална обиколка из улиците на Варна

интересно ме беше да прочета мненията ви, някои съвсем наивни но все пак Wink...това си е жива извадка на общественото мнение

# 154
  • Мнения: 984
Малена, става дума за принципа за опазване на духа, атфосферата на града, а не за сравняване между градове от различни мащаби.
Истината е, че съвременната архитектура на Варна е смешна, ефтина и опасна.
За сметка на това,някои стари сгради, освен че пренасят чрез присъствието си духа на града, издържат и приумиците на обитателите си и времето вече 100 години.
Аз съм виждала твои неща, гласувах за теб на онези номинации, защото ми се струва, че имаш вкус и усет към красивото, но трябва да ти кажа, че това че не харесваш ти лично еди-кои-си схлупени къщурки в центъра на Варна, не е меродавно.

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 09:33 от Мишона

# 155
  • Мнения: 6 039
Малена, става дума за принципа за опазване на духа, атфосферата на града, а не за сравняване между градове от различни мащаби.
Истината е, че съвременната архитектура на Варна е смешна, ефтина и опасна.
За сметка на това,някои стари сгради, освен че пренасят чрез присъствието си духа на града, издържат и приумиците на обитателите си и времето вече 100 години.
Аз съм виждала твои неща, гласувах за теб на онези номинации, защото ми се срува, че имаш вкус и усет към красивото, но трябва да ти кажа, че това че не харесваш ти лично едникои си схлупени къщурки в центъра на Варна, не е меродавно.

не, не става дума дали аз ги харесвам или не, абстрахирам се от собствените  си чувства, дори не ги забелязвам, просто споделям, така да се каже, по-професионално мнение.
/аз живея във Варна, просто защото я харесвам/

# 156
  • Мнения: 619
не ви ли прави впечатление, че само офис сгради се строят? само офиси!!! а къде е производството, м? ами паркингите? в бизнес парка местата за паркиране са безобразно малко, например. какъв бизнес въртят разни псевдобизнесмени като едно нормално паркиране на евентуалните си клиенти не осигуряват? или цялата търговия е он-лайн? и по този повод небостъргачът на севастопол и той ще да е бизнес сграда, май? а паркинг? нямаааааа.....
какъв нов бизнес във Варна, какви 5 лева, какво развитие??? да, развивам си уменията да ходя на слалом по улици и тротоари, развивам си рефлексите, ловкост, бързина, изобретателност. смятам за следващата олимпиада да се кандидатирам в дисциплината - варненски петобой - вървене по платно, слалом с количка по тротоар, минаване покрай бездомно куче, паркиране, какво вечерят съседите ми. имам претенции за първото място Mr. Green
Rolling Eyes
Tова ме подсети за моите уроци по география.
Именно във връзка с конгломерацията , учителката ни казваше ,че във Варна  ще остане само аднимистрацията , а всичко се изнася в посока Девня-Провадия-Шумен и др. възможни дестинации.
А иначе по отношение на небостъргача, нещо не ми допада , не защотот може би няма да е красиво ама някак си не ми се вписва със всичко останало.Прилича ми на едно от тези безумия като построението блокове насред полетата и нивите, които се срещат много по путя за Шабла.

# 157
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Malenna, би ли показала/ казала на нас невежите кои са сградите във Варна, които представляват ценност и имат някаква художествена стойност ? благодаря!

# 158
  • Мнения: 2 259
Чела съм доста от мненията на Малиена в този форум и мисля ,че тя е една от най-компетентните дами тук. Peace
Малко и аз съм настроена ностлагично към старите сгради,но като се замисля освен да ме удари пърче мазилка от там друго не очаквам.
А и като се загледам,чак толкова красиви да са........!? newsm78
Хайде нека сега  си пожелаем Варна да ръсте и хубавее ,да има повече инвестиции и производство и скоро София да е зад нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт