Небостъргач на Севастопол - честито на варненци !!!

  • 8 310
  • 158
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 49
абе хора вие знаете ли ква съборетина беше това пред общината...мен вечер ме беше страх да минавам от там.Каквото и да построят ще е по-добре от това което имаше там.

Не е ли било някаква стара болница  newsm78 Беше си малко психарско  Laughing

# 106
  • Мнения: 984
Това беше сградата на Военната болница. Беше паметник на културата. Но го реституираха...сега бетон се лее, бизнес центъра няма никаква архитектурна стойност.

Относно групостите на Крейзи Чик - Варна е град с невероятна архитектура, скъпа, това, че според тебе липсват сгради с архитектурна стойност говори на хората колко си задръстена и че никъде в Европа не си била, за да сравниш.

# 107
  • Мнения: 830
абе хора вие знаете ли ква съборетина беше това пред общината...мен вечер ме беше страх да минавам от там.Каквото и да построят ще е по-добре от това което имаше там.

Не е ли било някаква стара болница  newsm78 Беше си малко психарско  Laughing
ДА БОЛНИЦА Е БИЛО И БЕШЕ ДОСТА ПСИХАРСКО Crazy ВЕДНЪЖ С ПРИЯТЕЛКИ СИ ГОВОРИХМЕ АКО НИ ДАДЪТ 1000ЛВ ДАЛИ ЩЕ ВЛЕЗЕМ НОЩЕМ ТАМ.....Е НЯМАШЕ НАВИТА :mrgreen:

# 108
  • Мнения: 13 512
аз м ного съм ходила. Не само из Европа, а и по света. Не намирам нищо уникално в 20 ната къщи във Варна, които заслужават внимание и които са си реставрирани и никой не ги пипа.
Някой беше показалл снимки на Аквариума, Музея, къщата на Узунов- все поддържани сгради. Хич не ги жаля разни коптори, които загрозяват и стоят необитаеми, опасни за минувачите.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това, че сградата беше запусната не значи, че нямаше архитектурна стойност.
Няма нужда града ни да заприлича на стъклено-бетонно сити, за да бъдем, видиш ли, развит град! Ние с трафика едва се оправяме, та като се накачулим и с високи сгради, съвсем ще цъфнем. Подобен род сгради изискват и широки булеварди - къде в тоя тесен град!? Да правят сити към Аксаково - там е равно, има площи...

# 110
  • Мнения: 830
Това, че сградата беше запусната не значи, че нямаше архитектурна стойност.
Няма нужда града ни да заприлича на стъклено-бетонно сити, за да бъдем, видиш ли, развит град! Ние с трафика едва се оправяме, та като се накачулим и с високи сгради, съвсем ще цъфнем. Подобен род сгради изискват и широки булеварди - къде в тоя тесен град!? Да правят сити към Аксаково - там е равно, има площи...
ЗАПУСНАТА? ТА ВЪТРЕ РАСТЯХА ДЪРВЕТА  И ВСЕКИ МОМЕНТ ЩЕШЕ ДА ПАДНЕ ВЪПРОСТАНА СГРАДА.НЯМА НИЩО ОБЩО  ТРАФИКА СЪС СГРАДИТЕ.ЗАСТРОЯВАЛ СЕ ГРАДЪТ АМИ Я ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЕВЕР КЪМ ЗЛАТНИТЕ И ДА ГОВОРИМ ПАК ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ .

# 111
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Естесвено, че щеше да падне - нали това е била целта!
Трафика и сградите имат много общо.
Какво има на север - това не го разбрах...

# 112
  • Мнения: 230
аз пък искам да има повече сгради като тази, която Малена показа и там да се въртят " мръсните пари"р които обаче не цапат.А сградите около ВИНС-а са самата архитектурна ценност- 40годишни мрачни копторчета на 4 етажа,  на които няма кой да им оправи мазилката

# 113
  • Мнения: 830
Абе защо роптаете срещу новата сграда не мога да разбера,я вижте центъра на какво прилича половината сгради са с олющени фасади и порутени балкончета...които всеки момент могат да се срутят.
Още повече сградата не е била с историчиска стойност,нито паметник на културата.
На север имаме презастрояване в курортен комплекс, ето това е проблем.
И какво за сградите и трафика?

# 114
  • Мнения: 2 018
аз м ного съм ходила. Не само из Европа, а и по света. Не намирам нищо уникално в 20 ната къщи във Варна, които заслужават внимание и които са си реставрирани и никой не ги пипа.
Някой беше показалл снимки на Аквариума, Музея, къщата на Узунов- все поддържани сгради. Хич не ги жаля разни коптори, които загрозяват и стоят необитаеми, опасни за минувачите.

Именно ти, която си ходила - сигурно ти е правило впечатление, че такива сгради не са запустяли и порутени, защото просто има политика да се реставрират и опазват.  Peace
А тук чакаме да поникнат дървета вътре в тях и после да ги продадем на безценица. Сградите със стойност не са двадесетина - огледайте се в града - има ги много /над магазините по центъра се вижда наистина стара Варна/, просто не се ремонтират! Не съм ходила по света, но съм чувала, че градове се делят на стара и нова част именно с цел да се запази духа на града!

# 115
  • Мнения: 830
само да ви питам кое ни е като в чужбина, че сте тръгнали сградите да сравнявате а?

# 116
  • Мнения: 2 018
аз пък искам да има повече сгради като тази, която Малена показа и там да се въртят " мръсните пари"р които обаче не цапат.А сградите около ВИНС-а са самата архитектурна ценност- 40годишни мрачни копторчета на 4 етажа,  на които няма кой да им оправи мазилката

Скоро, скоро ще им оправим мазилката, а и ще ги надстроим!  Wink Тогава да не кажете, ама как, ама защо... Позволят ли да се построи този небостъргач - гледай какво става тогава!  ooooh!

# 117
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
аз пък искам да има повече сгради като тази, която Малена показа и там да се въртят " мръсните пари"р които обаче не цапат.А сградите около ВИНС-а са самата архитектурна ценност- 40годишни мрачни копторчета на 4 етажа,  на които няма кой да им оправи мазилката

кой не иска такива сгради, радващи окото?! аз обаче не ги искам в центъра на града!!!
а тези "40годишни мрачни копторчета на 4 етажа" може и да не са "самата архитектурна ценност" и ми е интересно как в един Берлин, примерно, има запазени части от старите фасади на разрушени от войната къщи, които са "вплетени" в новите лъскави фасади на модерни сгради. как става тази работа? а ние кво - дай всичко да съборим и да нацвъкаме центъра с всякакви тумори, че баба ми като излезе да се разхожда да се чуди къде се намира.
а това за улиците е друг въпрос - тесни, калпави, разбити тротоари... мъка, мъка Tired
ама иначе молове и бизнессгради ще строим ooooh!
който разбира поне малко от икономика знае от какво огромно значение е пътната инфраструктура.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На север имаме презастрояване в курортен комплекс, ето това е проблем.
И какво за сградите и трафика?

Е и - курортния комплекс не е жилищен. Така, както са го застоили, така могат и да ги разбутат хотелите, ако за тях ти е болката.
Високите сгради изискват паркоместа - достатъчно на брой, удобен достъп и инфраструктура.
С 2 думи - много жилища - много хора, много хора - много коли. А много коли и тесни улици - лошо...

# 119
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
На север имаме презастрояване в курортен комплекс, ето това е проблем.
И какво за сградите и трафика?

Е и - курортния комплекс не е жилищен. Така, както са го застоили, така могат и да ги разбутат хотелите, ако за тях ти е болката.
Високите сгради изискват паркоместа - достатъчно на брой, удобен достъп и инфраструктура.
С 2 думи - много жилища - много хора, много хора - много коли. А много коли и тесни улици - лошо...

хАпсолютно Peace се съгласявам с VG

Общи условия

Активация на акаунт