Господи, ДЕКЕМВРИ с бебче ни дари и с усмивки озари

  • 11 563
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 131
eternity,
Според мен наистина е добре да направиш амниоцентеза,и то в най-скоро време,защото я правят до 20-21 седмица максимум.

# 61
  • София
  • Мнения: 222
кика, от все сърце ти пожелавам всичко да е наред!
много добре ви разбирам всичките мами с проблеми, каквито и да са те! и се моля от сърце за всички нас. аз самата минах и през зацапване, и  през контракции, и фраксипарин слагах, и гъбички лекувах, едното плодно сакче не се разви и загина, и с Кременски се срещах 2 пъти заради БХС, и всеки път на преглед съм питала живо ли е... затова и не пиша много-много въф форума, почти няма какво хубаво да споделя, повечето са грижи някакви.
аз вече споделих, но пак ще припомня, че поради незачеване в продължение на 3.5 години и неизяснени причини за стерилитета се наложи да направим инвитро. и това не ни беше първата процедура! та колкото и минимален да е риска от аборт при амниоцентеза, аз не мога да си позволя да загубя бебето, което сме чакали толкова време и сме дали почти 15 000 лв. каквото и да е ще си го гледаме, но много, ама много м и се иска да е здравичко!

# 62
  • Мнения: 399
Желая късмет на всички тревожни бремелинки!  Praynig

# 63
  • Мнения: 342
Желая късмет на всички тревожни бремелинки!  Praynig
И много кураж!  Hug

# 64
  • Мнения: 2 149
Итърнити, някъде бях чела или при разговор стана въпрос, че при ин витро оплождания подобни аномалии са с много малък риск, понеже има подбор на генетичния материал, така че кураж и се надявам да ти е здраво бебето!

# 65
  • Мнения: 120
Здравейте,
да споделя впечатления от филмчето което си свалих от замунда.нет - Discovery.Ultimate.Guide.Pregnancy.2003    - много ми хареса, доста е поучително и препоръчвам, които не го е гледал да го гледа.
Относно филмчетата на National Geografic не съм ги гледала , но съм чувала доста добри отзиви от тях.

По темата за раждането - предпочитам нормалното на този етап.

# 66
  • София
  • Мнения: 222
Итърнити, някъде бях чела или при разговор стана въпрос, че при ин витро оплождания подобни аномалии са с много малък риск, понеже има подбор на генетичния материал, така че кураж и се надявам да ти е здраво бебето!



всъщност дори не е класическо инвитро, а ИКСИ - ICSI (вътрецитоплазмено инжектиране на сперматозоид), и яйцеклетките и сперматозоидите бяха подбрани визуално като отлични или с много добро качество. според Кременски инвитро (или ИКСИ) процедурата, зацапването в началото, закрепването на 2 от 3 ембриона, контракциите на матката и по-голямата плацента са вероятната причина за завишения резултат на ф-БЧХГ от БХС, защото АФП е съвсем в норма. сега на ФМ се видя, че плацентата ми освен това е ниско прикрепена, което прочетох някъде, също допринася за нереален резултат от скринийнга.

както и да е, надявам се да се нареди всичко и с мен и с другите момичета...

лека вечер, късмет и успех на всички!

# 67
  • Мнения: 107
eternity ,успех и на теб ,всичко ще е наред!

# 68
  • Мнения: 6 206
Сбъдваща мечти, как се радвам за теб!  Simple Smile Ще видиш какво блаженство е момичето.

Кика, моля се за теб и много те мисля.

Не знам дали да пиша да ви натоварвам, и без това много проблеми ни се насъбраха на всички.
Вчера писах за сестра ми, че е съмнение за вирус, но се оказа апандесит. Мъжът ми пътува през нощта да я вземе и колко рев съм изревала дали ще стигнат без усложнения, защото не искахме да я оставяме в малък град да я оперират, тя е бременна 3 месец.
Стигнаха цели, притеснения къде ще търсим по нощите хирург опитен, пак Господ ни помогна, че познат лекар тъкмо излизаше в отпуска същия ден, хванахме го буквално за минути. Оперираха я, упойки, обезболяващи, не знаем какво става с бебчето...
Пълна трагедия.
За капак днес ми беше и прегледа, плацентата ми е ниско и трябва да лежа, добавиха ми лекарства още. Но ще лежа щом трябва.

Въобще тежък ден, тежка нощ.
Дано утротото ни донесе хубави новини.

# 69
Здравейте, мамчета и от мен! Новата темичка е супер, страхотно заглавие!
Днес ходих пак до МД да си взема резултатите от БХС-то, трябваше да са готови в понеделник, но във вторник никакви ги нямаше и днес след дълго чакане ми казха, че пак ги няма, накрая ги откриха и резултатите бяха страхотни-направо товар ми падна.
Искренно съчувствам на майчиците с по-лоши резултати, стискам палци следващите резултати да са супер и да си отдъхнат, дано всичко да е ОК.  
За раждането - аз съм за естественото раждане, с изключение ако се налага секцио или когато бебето е над 4 кг. Моята сетра роди беб4е 4,150 кг по естествен път и много се измъчи.
nikolina-pikolina, честити два чифта розови гащи   bouquet , аз имам сестра близначка и това е голямо богатство. Да са ти живи и здрави!
bambi25, много е хубаво бебчето ти!!! Браво!!!  bouquet
Приятен уикенд желая на всички и дано другата седмица ни донесе само хубави новини!!!   Praynig
   Hug

# 70
  • Мнения: 23
и аз ще се моля за всички мамчета  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig много ми е тъжно като чета такива неща .дано всички скоро да се успокоите и да се радваме само на красиви емоции  Hug Hug Embarassed Hug

# 71
  • Мнения: 23
хеййййййй мамчета ДОБРО УТРО  хайде на кафенце kaffeetrmker_2 cook и на закуска

# 72
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен! 4470
На всички бремелинки стискам палци и се моля да имат силите да преминат през изпитанията, които са им отредени. Дано те да бъдат само фалшиви тревоги и всичко на финала да е наред. Да се надпреварваме декември месец кой ще изпрати най-хубавата снимка на своето съкровище. Praynig

# 73
  • Мнения: X
Поля, благодаря ти! Много си мечтаех за момиченце.

За сестра ти и операцията - не се тревожи толкова. Наистина, операции по време на бременност се избягват, но по спешност се правят. Хубво е операцията да е след 12 седмица, тогава рисковете за плода са нищожни. Рисковете са основно от пълната упойка и медикаментите, самата интервенция носи само риск от механично увреждане на матката, но ако хирурга е опитен, такъв риск не съществува.
Оттук нататък е добре сестра ти да прави ехограф на всеки 2 седмици, както и да си прави пълни всякакви изследвания поне 1 път месечно. Но това ще и го кажат в болницата.

Позволявам си да съм толкова категорична и досадна, защото и аз преживях коремна операция в 9 седмица на тази бременност, с 2 пълни упойки, та разучих къде каквото намерих като информация по въпроса. Спешно беше, не можеше да се чака. Засега нищо не показва че упойките и медикаментите са навредили на бебето, но аз продължавам да си ходя често на прегледи, правих БХС, сега предстои и феталната и така.

Успех на теб и сестра ти, кураж и късмет!

# 74
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Добро утро! newsm64  food010 cook

Общи условия

Активация на акаунт