Господи, ДЕКЕМВРИ с бебче ни дари и с усмивки озари

  • 11 557
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 589
Леле мами пак колко сте бързи.

Относно раждането, аз чувам различни мнения, но много хора казват, че за бебето е по-добре секцио, за да не се притиска при раждането, ама всичко е Божа работа. При мен предполагам, че с близнаците ще е секцио, тъй като те го насрочват за по-рано от термина. Когато доки каже, важно е да сме живи и здрави и да ги износя максимално дълго.

Видях, че сте писали и за книжките, моя мъж ми купи Какво да очакваме когато очакваме още в 1 месец, заедно с другата какво да ядем и по колко, има доста интересни теми, но повечето е писано за американски бременни жени, а не за българки. А за мен пък съвсем няма информация, темите за близнаци са много малко.

Nenna най-добрата ми приятелка роди секцио при него и е много доволна. На нея и се наложи, тъй като от първото естествено раждане, което продължи 32 часа и се получи някаква вена и казаха, че при 2 такова може да изгуби много кръв и не е хубаво за нея и за бебето.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 326
Нашето бебе си има нов номер. Преди по-често усещах барабанене, а сега имам чувството, че салта прави и от време на време се усеща като ток, едно такова като жужене, май не обяснявам много правилно, и ме гъделичка някой път. Усещате ли такива неща?

# 47
  • Мнения: 19
Да, Бубабо, аз писах за филма В утробата. Гледах го няколко пъти. А то по Нешънъл го дават от време на време, но трябва да го улучиш. Затова най-сигурно е да се изтегли от колибка.com
Видях, че сме от една група за височината при количките, но все още не съм оглеждала, за да ти споделя моите наблюдения. Като го направя, непременно ще ти пиша.
А за секцио и нормално - бяхме писали преди няколко теми и доста голям спор се породи тогава. Така че не ми се почва пак тази тема.  Naughty

# 48
  • Мнения: 2 592
Да, точно "В утробата" имах предвид. Много ти благодаря   bouquet

На мен още не са ми казали, че непременно трябва да съм секцио, но съм доста дребна и с малък таз, а таткото е доста едричък, та ако прилича на него много, ама много ще ме изтормози.. Ще видим, мисля края на септемви да отида при Диков на преглед, тогава вече ще се решава със сигурност.

# 49
  • Мнения: 688
Такива теми за раждането май са пускани доста, в тях всеки разказва своите лични преживявания, така че това както и много други неща в живота са строго индивидуални. Като четеш какви ужасии разказват някои и ти настръхват косите, аз за първото раждане изобщо не съм чела и питала никой за това какво е и що е отидох съвсем неподготвена нито за трудно нито за лесно естествено раждане и разбира се изпитах ужаса на болките и епизотомията, но такъв е живота...
Дори не знаех каква е болката при контракциите, това което аз изпитах беше главозамайваща болка в областта на кръста все едно някой ти къса бъбреците - това беше моята болка, в сравнение с нея кръцването от епизотомията беше като порязване с нож. При напъните си спомням че като ми казаха айде главата излезе и аз много се изплаших да не удуша бебо и като занапъвах пак, та ми се смяха  Laughing

Все пак раждането не е най-приятното изживяване в живота, но щом сме избрали да ставаме майки трябва да го изтърпим, само и само да има благополучен край  Praynig

# 50
  • София
  • Мнения: 222
здравейте момичета и честита нова тема! специални поздрави на Инвизибъл и Йоана, за прекрасните оформления на темите, явно им се удава Simple Smile


сега ще напиша нещо, което може и да стресне по-емоционалните мами, затова ако искате не четете по-нататък:
имам специална молба към момичетата с висок риск от БХС. моля ви да ми напишете какви точно бяха стойностите на измерените показатели при риска (алфа фето протеина и свободното бета ЧХГ), както и граничните им стойности. моя риск беше определен като сравнително нисък (1:303), при възрастров риск 1:358. този резултат се получи от високата стойост на бета ЧХГ-то (146, при горна граница 32). казаха ми, че не е задължително да правя амнио, само ако аз пожелая. но на ФМ онзи ден се видя, че един от "меките" маркери  за синдром на Даун е граничен и доктора ми препоръча амнио (заради възрастта ми - 36г., голямото завишение на хормона и "мекия" маркер). аз пак отказах, и сега ще ходя поне на още 2 или 3 ФМ докрая, за да се проследи дали има промяна. аз лично за себе си се надявам към подобрение. момичета, написах това, не за да ви стряскам, а ако сте така любезни да ми напишете тук или на е-майла (eternity@abv.bg) това, за което ви помолих, може би ще се успокоя поне мъничко. на лични може да не стане, защото кутията ми има възможност само за 3 (понеже не пиша много, а броя на личните се определя от броя на постингите). за някои момичета прочетох, че резултата от амниоцентезата вече е излязъл и е ОК. от все сърце пожелавам и на останалите да са наред изследванията от амниото!!!
благодаря ви предварително

пожелавам ви един хубав уикенд.

# 51
  • Мнения: 23
мен много ме е страх от секцио защото е операциа ,но ако се наложи няма как за сега все си мисля за нормално раждане но каквото реши господ .чета напоследък доста мами които са раждали за втори път ,са раждали с епидурална упойка -,,от която мен много ме е страх.. но те казват че с тази упойка раждането е песен като си сравнят ражданията ако първото е било без упойка това с упойка било приказно ,но и аз не знам каквото е такова.но за секцио категорично-САМО АКО СЕ НАЛОЖИ -не оправдавам мамите които го правят по желание , майка ми има секцио с брат ми ,операция на 24 години и до ден днешен стане ли студено първо там я заболява това е за цял живот  Naughty

# 52
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте и от мен:)

И аз да се запиша в новата тема.
Относно филмчетата за бебетата, на този сайт я има цялата поредица от National Geografik:
http://kolibka.com/2.html
Аз съм твърдо за нормално раждане, ако не се наложи секцио Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 308
Сега виждам, че се отваря заглавната страница. Филмите на английски са In the womb и може да пробвате с търсене, че има доста качени филми.

# 54
  • Мнения: 265
Здравейте,ех много пишете!
Пратих моя бебчо в албумчето,но клип немога да изпратя,явно е само за снимки newsm78
eternity ,стискам палци,да е фалшива тревога fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover,дано на финала си родиш живо и здраво бебче Praynig!
Честито на всички мами с хубави новини newsm10!

# 55
  • Мнения: 1 131
здравейте момичета и честита нова тема! специални поздрави на Инвизибъл и Йоана, за прекрасните оформления на темите, явно им се удава Simple Smile


сега ще напиша нещо, което може и да стресне по-емоционалните мами, затова ако искате не четете по-нататък:
имам специална молба към момичетата с висок риск от БХС. моля ви да ми напишете какви точно бяха стойностите на измерените показатели при риска (алфа фето протеина и свободното бета ЧХГ), както и граничните им стойности. моя риск беше определен като сравнително нисък (1:303), при възрастров риск 1:358. този резултат се получи от високата стойост на бета ЧХГ-то (146, при горна граница 32). казаха ми, че не е задължително да правя амнио, само ако аз пожелая. но на ФМ онзи ден се видя, че един от "меките" маркери  за синдром на Даун е граничен и доктора ми препоръча амнио (заради възрастта ми - 36г., голямото завишение на хормона и "мекия" маркер). аз пак отказах, и сега ще ходя поне на още 2 или 3 ФМ докрая, за да се проследи дали има промяна. аз лично за себе си се надявам към подобрение. момичета, написах това, не за да ви стряскам, а ако сте така любезни да ми напишете тук или на е-майла (eternity@abv.bg) това, за което ви помолих, може би ще се успокоя поне мъничко. на лични може да не стане, защото кутията ми има възможност само за 3 (понеже не пиша много, а броя на личните се определя от броя на постингите). за някои момичета прочетох, че резултата от амниоцентезата вече е излязъл и е ОК. от все сърце пожелавам и на останалите да са наред изследванията от амниото!!!
благодаря ви предварително

пожелавам ви един хубав уикенд.

В момента резултатите от БХС-то не са в мен,но като си ги получа от София задължително ще ти пиша.Какво значи:
"един от "меките" маркери  за синдром на Даун е граничен"???

# 56
  • София
  • Мнения: 222
Какво значи:
"един от "меките" маркери  за синдром на Даун е граничен"???

здравей харем, благодаря ти за отзивчивостта. това означава, че се следят няколко неща за евентуални малформации на бебето, които се срещат при синдром на Даун. при нас всичките без един са ОК. не е наред размера на бъбречното легенче: на едното бъбрече е 4.5мм,а на другото 4.7 мм, при горна граница 19 г.с. 4 мм и 20 г.с. 5 мм. понеже се очертава да е момиченце, за него се води лека патология (пиелектазия), ако беше момченце, резултата нямаше да е прекалено стряскащ, че при тях се води като физиологично уголемяване. затова ще го следя и дано не се увеличи (а как се надявам само да се намали... Praynig)

само моля, не се шашкайте мами излишно!

# 57
  • Мнения: 107
eternity ,аз също си правих амниоцентеза.Резултата от БХС ми беше 1:176,при възр.риск 1:401,AFP-23,6 HCG-25,7.Аз съм на 35 г.,втора бременност и за протокола да отбележа че ще е момче.Когато ми правиха ФМ в 16 седм.доктора ми каза че сидрома на Даун единствено може да покаже амниоцентезата.По видеозон е било невъзможно.Амниоцентезата изследва ДНК маркери в/у хромозома 21/Даун/,хромозома 18 /синдром на Едуардс/ и хромозома 13/синдром на Патау/.Според мен за да си спокойна за по нататък си направи амнио.

# 58
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте и от мен. Поздравления за хубавата, нова тема.
На всички узнали пола на бебоците честито.
Някоя от вас може ли да ми препоръча магазин за бременни в София, защото панталоните вече не ми стават..... и трябва да пазарувам.
Относно раждането мисля да е по естествен път, но свеки ме уплаши, че синът й е бил доста едро бебе (над 4 кг) и незнам дали да не раждам секцио, а и вече съм на 32 години..... Чудя се все още, но има време първо трябва да разбера дали бебето ще е по-голямо и тогава ще реша.
Клипчетата от ФМ задължително ли ви ги правят или вие си ги искате, защото на мен не ми дадоха, а аз незнаех дали аз да си поискам диск.  

# 59
  • Мнения: 781
eternity моят съвет е да си направиш амниоцентезата и за  оставиш за после ФМ. Една ФМ не може да замести ДНК анализ!

Моят риск е висок и нещата при мен не са никак добри. Днес за пореден път ми отложиха амниото, но за десерт ме приеха в МД на вливания, че имам контракции и изобщо безброй усложнения. При прегледа не откриха маркери за Даун, но пък за друга хромозомна аномалия оглеждаха нещо и .......... аз вече не знам на кой свят съм. Сега си дойдох да си взема багажа и утре сутринта рано, рано пак в болницата. Не ми останаха сили и да се надявам дори......

Успех на вас!

Общи условия

Активация на акаунт