Ваканция ли е прекарване на отпуската в България?

  • 8 249
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 991
ние в Европа трябва да сме много благодарни за разстояния и цени на самолетни билети (+ дължина на ваканции).    

Откак се роди малката не преставам да УМОЛЯВАМ мъжа ми да се пренесем поне в Европа, щом не желае да живее в България. С дете възможностите за пътуване още повече намаляват, а разходите се увеличават. Някакви си два или три часа полет са смешни в сравнение с почти цяло денонощие по летищата и 10 часа разлика във времето. Докато свикнеш с разликата, отпуската свършила  Sad

# 61
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ех, как ми се иска да разпечатам повечето отговори тук и да ги дам на майките ви.

Българските майки въобще не могат да се оплачат как се грижат за тях децата им и как вярно много от тях всяко лято се прибират, за да ги видят.

Вие по колко време стоите в България?

# 62
  • Мнения: 94
Съжалявам тези от вас, на които животът в БГ е бил толкова нещастен, изнервен, противопоказен за психичното здраве. 

# 63
  • Мнения: 7 837
Едва ли съжаляваш, но със сигурност, не разбираш.
Както и много други, писали тук, но объркали същината на темата.

# 64
  • Мнения: X
sundancer, и да изпращаш, няма да ги впечатлиш
те си го знаят и без теб
иначе приятно съжаление след такъв генерален извод и невероятна логика

# 65
  • Мнения: 3 988
Много интересна тема.  Simple Smile

Докато живеехме в Германия, отиването лятото в България беше задължително и желано. И винаги сме го усещали като ваканция - и то хубава. Винаги разделяхме времето там на 2 големи части - едната прекарвахме на море с едните родители, които се заместваха през втората половина от другите родители. Според нас това е единствения начин да се видим с родителите си и да се насладим на времето заедно без да сме атакувани от "доброжелателни" съседи, роднини и познати и без бащите да трябва да търчат да носят, а майките да месят.  Wink

Спирките ни в България, където се виждаме с приятели и роднини, с които ние искаме, са разположени по оста "западната граница - южното черноморие" - София, Пловдив, "малък югоизточно разположен град", Бургас и после мястото за почивка, което не издавам.  Mr. Green

От както сме тук (септ. 2007) не сме ходили в БГ. Тази година сигурно няма да се случи (макар че аз се глася зимата да ида  Rolling Eyes). Не знам как ще е за в бъдеще, има фактори, с които трябва да се съобразяваме - голямо разстояние, времева разлика, джет лег-некомфорт и кратките отпуски тук.  Confused

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 01:08 от cubbit

# 66
  • Мнения: 1 335
Все още го считам за ваканция.
Ако само ще мрьнкам и ще се оплаквам , то няма смисьл да си идвам.
Просто превключвам на друга вьлна, и нищо не може да ме трогне, мьрсотия, простотия, просещи цигани на всеки ьгьл, това е действителността - бьлгарската. За която моите роднини и приятели нямат вина.

# 67
Хубава тема! Радвам се, че има и други, които усещат нещата като мен. Лично за мен България не е ваканция.
Вярно, хубаво ми е да видя близки и роднини, но с това положителните аспекти на преживяването приключват. И мен ме натоварват мръсотията, лошите отношения между хората, лошото обслужване, да не говорим за бюрокрацията и корупцията навсякъде.
Ако съм честна обаче, когато съм там с приятеля си нещата са по други. Той обича почивките ни в БГ и забелязва по-малко неуредиците и проблемите. Нали тов не са неговата хора, неговата страна, той не е вътре в проблемите както аз. Когато съм заедно с него в БГ, успявам да се поотпусна повече.
Фактът баче, който най много ме изнервя в БГ е, че хората един на друг си пречат и си утежняват и без това нелекото ежедневие. Ако това го нямаше всичко щеше да бъде далеч по-поносимо.
По-нагоре някой беше писал, че му се щяло да предаде отговорите ни на майките ни, много се смях. Че майките ни са хората, които ни познават най добре и чудесно могат да преценят настроенията и желанията ни. Ако те не са наясно с  нагласата ни, кой друг? Моята майка отлично знае мението ми, мъчно и е, че е така, а на мен ми е мъчно че живее тоя живот. Но решението си е нейно.

# 68
  • Мнения: 991
Той обича почивките ни в БГ и забелязва по-малко неуредиците и проблемите. Нали тов не са неговата хора, неговата страна, той не е вътре в проблемите както аз.

Ей това е най-интересното. Много чужденци гледат по-позитивно на България и вярват повече в нейното бъдеще, отколкото ние, българите. Защо сме толкова негативно настроени към собствената си родина и в крайна сметка - към себе си? Защо толкова ни бодат в очите проблемите й, а не виждаме хубавите неща? Не съм виждала народ, който да се самооплюва повече от нас.

# 69
  • Мнения: 1 800
Мислех, че ще  е ваканция преди да си отида (за първи път с дете), но се оказа обратното. Нямам много роднини, на които да угаждам (майка ми почина преди години), но пък детето не искаше да стои с баща ми и леля ми. Оказа се че тук имам повече помощ, от съпруга ми за детето (тукашните ни роднини живеят доста далече).  След 25-26 часа полети,сама  с едногодишно, определено е необходима още една ваканция Simple Smile

Вярно, хубаво ми е да видя близки и роднини, но с това положителните аспекти на преживяването приключват. И мен ме натоварват мръсотията, лошите отношения между хората, лошото обслужване, да не говорим за бюрокрацията и корупцията навсякъде.
Ако съм честна обаче, когато съм там с приятеля си нещата са по други. Той обича почивките ни в БГ и забелязва по-малко неуредиците и проблемите. Нали тов не са неговата хора, неговата страна, той не е вътре в проблемите както аз. Когато съм заедно с него в БГ, успявам да се поотпусна повече.


Иначе това все едно аз съм го писала Simple Smile
С разликата, че съпруга ми след няколко ваканции и живеенето за известно време в Б-я е почти на моето мнение. По- позитивен е , че  Б-я ще се оправи по- скоро, отколкото аз...

# 70
Вижте какво открих аз из нета ....ама как е описано,,е аз имам и да добавя ама аиде след това
вижте сега това :
http://ide.li/article3076.html

# 71
  • Мнения: 2 907
Дано повече хора я прочетат тази статия, ако ще и защото е точно по темата.
Истински се забавлявах докато четох. Няма какво да си викаме " то е за рев". По-добре да гледаме на нещата с хумор. И без това оправия за България аз не виждам.

# 72
  • Мнения: 3 932
Вижте какво открих аз из нета ....ама как е описано,,е аз имам и да добавя ама аиде след това
вижте сега това :
http://ide.li/article3076.html

Невероятно, но факт...

# 73
  • Мнения: 2 804
За нас определено не беше !

# 74
  • Мнения: 251

Вижте какво открих аз из нета ....ама как е описано,,е аз имам и да добавя ама аиде след това
вижте сега това :
http://ide.li/article3076.html

 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт