Ваканция ли е прекарване на отпуската в България?

  • 8 246
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Вижте какво открих аз из нета ....ама как е описано,,е аз имам и да добавя ама аиде след това
вижте сега това :
http://ide.li/article3076.html
Ха_ха_ха,ами много хубаво го е написало моми4ето Laughing.....

# 76
  • Мнения: 1 550
Тази година престоя ни беше много приятен. Не ни се тръгваше Confused
Отчитам факта, че имах сравнително малко административни неща за уреждане. Това обикновено ми коства много време и нерви.
Не се бях прибирала 2 години и ми беше приятно да се видя с приятелите и семейството. Забелязах и доста положителни промени.
Да, бих казала че този път изкарахме страхотна ваканция в България.

# 77
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  За мен определено е ваканция.Толкова помощ в грижите за сина ми не получавам през цялата останала година.Имам време да си почивам и да изляза с приятели.Мога да обърна внимание на детето си,да си поиграем ,без да се налага да търча напред назад заета с домакински задължения.

# 78
  • Мнения: 3 461
Скъпо струващо задължение, това е за мен. Принудителното ми връщане за смяната на паспорт, което сега, няколко месеца по-късно трябва да повторя с майка ми, ми излиза по-скъпо от една истинска ваканция, в пряк и преносен смисъл.

# 79
  • Мнения: 295
Много проницателно написано. И с голяма доза чувство за хумор. Въпреки това обаче за мен България си е ваканция или поне част от ваканцията. Ами както и да го въртя и суча, хотел "При мама" (много ми хареса това определение) за мен си е незаменим. От две години пътуваме с кола, а не със самолет и съчетаваме с "разглеждане на разни забележителности", а това внася допълнителна тръпка. А освен това имаме и кола на разположение на место и можем по-свободно да обикаляме. Обече и ние оставаме по някой друг ден, за да можем и тук да мръднем някъде. Всичко обаче опира до нагласа относно какво е това ваканция. Аз например не си представям две седмици да се пека на плажа - независимо дали са български или с палми. Просто бих умряла от скука.

# 80
  • Мнения: 3 461
Аз например не си представям две седмици да се пека на плажа - независимо дали са български или с палми. Просто бих умряла от скука.

Аз също, и за това не мога да си представя едно и също място за почивка всяка година. Ако палмите са български, обаче, може да е всичко друго, но не и скучно. Laughing

# 81
  • Мнения: 580
За мен ходенето до София е много натоварващо и неприятно. Но близките ми са тук, така че София е съседи, приятели и нищо друго. Виж ходенето на село и на море си е истинска ваканция (чак да не повярва човек!). Променя ми се кръгозора и се връщам тук друг човек. Но може би това е, защото си ходя максимум един път в годината.

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
За мен ходенето до София е много натоварващо и неприятно. Но близките ми са тук, така че София е съседи, приятели и нищо друго. Виж ходенето на село и на море си е истинска ваканция (чак да не повярва човек!). Променя ми се кръгозора и се връщам тук друг човек. Но може би това е, защото си ходя максимум един път в годината.

Много си права за написаното. В момента съм заточена в София и  Sad Sad Sad Дано успея да отида поне за ден-два някъде, иначе .....

# 83
  • Мнения: 1 363
За мен ваканция е всеки ден, в който не ходя на работа и детето на училище. Какво значи ваканция? Почивка? Екскурзия?
Дори да си прекарам отпуската в дневни пътешествия в нашата околност и вечер да си се прибирам в къщи - това пак е почивка. Дали си отпочивам в България? Да.
С удоволствие бих избрала България като дестинация за изкарване на ваканцията. Всичко си има.
И както Ноя каза- скъпичко излиза Grinning 

# 84
  • Мнения: 3 491
За мен ваканция е всеки ден, в който не ходя на работа и детето на училище.
И за мене е така. Затова се чувствам отпочинала и заредена с енергия след двете седмици скорошен престой в България. Дори тукашните ни познати отбелязаха, че изглеждаме отпочинали. Периодичното измъкването от рутината и графика на ежедневните задълженията винаги ми действа тонизиращо.

# 85
Не е ваканция. В БГ е голяма мизерия и се чудиш как да си опазиш детето да не пипне някое стомашно разстройство. Да не говорим за доктори и детски площадки. Определено в БГ с деца не е работа. Моите баби не ми вършат работа.

Цитат
NE E VAKANZIA V BG E GOLIAMA MIZERIA I SE 4UDI6 KAK DA SI OPAZE6 DETETO DA NE PIPNE NIAKOE STOMA6NO RAZTROISTVO DA NE GOVORIM ZA DOKTORI I DEZKI PLO6TATKI OPREDELENO  V BG S DEZA NE E RABOTA MOITE BABI NE MI VAR6AT RABOTA



-------------------------------------
Моля, пишете на кирилица!
Моля не пишете само с главни букви - в писмената комуникация това се приема като груб тон и крещене.
Моля, проявявайте уважение и пишете грамотно - поне използвайте препинателни знаци!
Моля, прочетете темите с указания в подфорум Правила, условия и указания!

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 06:01 от Mamma

# 86
# 87
  • Мнения: 329
Преди две седмици се върнах от България след година и половина в Австралия и, честно казано, още се възстановявам...
Като изключим обичайната картинка на порутените пътища и сгради и мръсотията по улиците, както и пушенето навсякъде, шмекеруването на таксиджиите и неебателното отношение в магазини и институции, както и цените, които всъщност са си доста височки, най-шокирана бях от нашите роднини и конкретно от майка ми и баща ми. Престоят ми беше изключително натоварващ и ваканция е последната дума, с която може да се категоризира. В близките поне 5 години не смятам да си ходя пак. Който иска да идва на гости - да заповяда. Сигурна съм, че пак ще се разправяме с техния манталитет да се месят във всичко и да ме поучават, но поне няма да съм на тясно, мръсно и студено...

# 88
  • Мнения: 1 420
При мен е и да, и не  Rolling Eyes Обичам да си ходя в България, да видя приятели и роднини и както сте казали мама да ме поглези, НО с мъжът ми сме от различни градове и това лято отпуската ни премина в препускане между София - Търново - Добрич - Албена и хайде пак обратно, като междувременно посетихме и 2те села, където са бабите ни  #Crazy Влачихме дете, багажи, колички и т.н... знаете как е. Вярно, с нетърпение чакам да се прибера през отпуската в България, но определено не се прибрах отпочинала. Имаше много приятни емоции, но това търчене по роднини много ме изморява. Догодина ще се постарая да отидем на почивка някъде другаде само за седмица, но да знам, че ше съм само там и няма да се налага да търча напред назад  Peace

# 89
  • Мнения: 780

Мнооооого добро четиво!! Препоръчвам го на всички. Благодаря за препратките   bouquet

В момента сме си в България. Мило ми е, родно ми е... плаче ми се. Просто ми е жал. За мен това не е ваканция, а възможност да съм с близките си.

Общи условия

Активация на акаунт