Има и такива хора.Хвала.

  • 4 797
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 49
Аз пък все се оглеждам за изтървани 2-3 банкноти в евро - без никакви документи... какво да се прави ще трябва да се вземат  Thinking

# 31
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Не ми се е случвало да намеря нещо !
Доста съм губила и нищо не ми е върнато ,но се радвам че все още има такива хора!

# 32
  • Мнения: 575
Наистина има добри хора, сигурна съм Simple Smile Преди месец зареждам на ОМВ и каквато съм отвеяна си оставям портфейла на покрива на колата. Влизам, паля и потеглям.. а портфейла от тръгването пада назад. Някакъв човек след мен спира взима го и тръгва да ме гони, за да ми го върне. Настига ме и почва да ми бибитка и святка с фаровете. Зачудих се за какво ми се дърли тоя, след като няма как да ме изпревари и чак се ядосах. Хвана ни червен светофар и човека излезе от колата си, почука ми на стъклото и ми върна портфейла с всичко в него, пари (не бяха малко, бях тръгнала на шопинг) и документи. Едвам успях да смотолевя едно "благодаря". Бях супер изненадана. Чак ме хвана срам, че му се бях ядосала

# 33
  • Мнения: 388
Последната случка беше в кино Арена - милото е с панталон и от джоба му изпада портфейла - с всички документи вътре /а колко пъти съм повтаряла да не го държи в джоба си  ooooh! / Десетина минути по-късно ние си седим на пицарията в киното и някой му звъни по телефина да отиде да си вземе портфейла - явно са се ориентирали хората по визитките му вътре

На баща ми му се е случвало 1-2 пъти да си губи документите, но са му ги връщали

Един ден с един колега отиваме да теглим парички от банкомат. И гледаме някаква жена си тръгва от банкомата, но беше изминала 10-тина метра някъде и от банкомата излезе дебитна карта... решихме че си я е забравила и тръгнахме след нея, но тя толкова бързаше че не успяхме да я настигнем. Върнахме се при банкомата и оставихме картата в банката към която беше банкомата, случайно ако въпросната жена се върне да й я дадат.

друг път сме намирали с милото оставена карта в банкомата на една друга банка, но нямаше човек наоколо и пак я оставихме в банката...

# 34
  • Мнения: 3 675
Да, има и такива хора.И на мен ми се е случвало.В един магазин, докато съм плащала са ми изпаднали документите.Изобщо не съм усетила че са изпаднали, хубаво че хората си ги върнаха, че вътре ми бяха всички кредитни и дебитни карти.Дори в знак на благодарност им дадох една бутилка вино.Спестиха ми вадене на нови карти и сума ти разправии с МВР и банки.

# 35
сутринта намерих документи в 16 етажен блок, и написах бележка къде да си ги потърсят. преди 5 мин. дойдоха и си ги взеха, но очаквах повече да се зарадват, а не все едно си взе кутия с цигари младежа, но аз съм доволна от постъпката си.

# 36
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Големият син си беше загубил телефона в училище. По някое време следобяд ми звъни охраната на училището. Звъннал човека на номер, записан като мама Simple Smile Дете намерило телефона и им го донесло. Радо така и не беше разбрал през деня, че го е загубил.

# 37
  • София
  • Мнения: 276
Последната случка беше в кино Арена - милото е с панталон и от джоба му изпада портфейла -

В Кино АРЕНА -1, преди две години, докато чакахме пред салона да почне прожекцията си забравих чантата( документи, телефон..всичко). Сядаме да гледаме филма и мъжа ми до мен седнал вика" защо ми звъниш".....Та тъка, добре че я е намерила охраната. Благодарих им и ги почерпих символично( там само безалкохолни продават Mr. Green) Благодря им и сега!

А преди около година съседката ми върна венчалната халка- паднала пред нейната врата и тъй като е срещу нас, предположила че  е моя.  А аз даже и не бях забелязала Embarassed че ми я няма на ръката.Отблагодарих и се с бутилка хубаво вино и разни мезелъци за него. Мъжа ми от тогава ме бъзика, че съм си изхвърлила халката, с някаква цел Mr. Green

Сещам се за мой бивш колега- сам живее в порутена къща и сам отглежда двете си дъщери.....много зле....Та той преди 2-3 години на Централна Гара намерил на Булфон кабинката чантичка с пари..10 000 или 20 000 ще ви излъжа. Отишъл при полицаите да ги предаде, а ония му казали, " О.к, хайде Чао! #Crazy"  . Той добре че се е сетил, и се запънал да иска протокол за всички пари. Загубил си няколко часа във формалности и докато траела цялата"процедура"  дошъл собственника.

Оказало се че парите били на някакъв военно-служещ, който в този ден замествал Артелчика и парите били за храна на войници . Освен че не са били негови парите са щели да го съдят на Военен съд

Има още такива хора и аз бях възхитена от постъпката на колегата, защото го знаех на какво дередже е, а не се е поблазнил да вземе парите!

Смятам че човек, трябва да "благодари" поне символично, защото дори едни документи, карти, телефони,  са нищо като стойност, колкото загубените нерви и загубеното време. Младежът МАМА-та, сигурно не е осъзнал каква услуга си му направила, но има си и такива хора.

# 38
  • Мнения: 276
И аз да разкажа.
Работя на бензиностанция и там текучеството от хора е голямо.Връща ли сме много неща-телефони,портфеили,дрихи и други дребни неща,но най-голямото беше една раница с лаптоп и много документи и пари.Върнах ме господина,които си ги бе забравил от половината път.Беше толкова благодарян,че направо сияеше.Такова черпене ни черпи............................Щастлив беше много.

# 39
  • Мнения: 263
Не ми се е случвало на мен, но много се радвам, че все пак се случва!

# 40
  • Мнения: 804
Ще прозвучи смешно, на фона на толкова изгубени и намерени документи, пари и телефони, но да си кажа кое ме направи безкрайно щастлива.
Ротвайлера ни изчезна късно една вечер зимата. Търсихме го дълго, но нищо. До сутринта почти ми спря кърмата, толкова ми беше мъчно, а навън голям студ. Кучето ни няма медальон с име и адрес, а само медальон от ветеринарната клиника, че е ваксиниран и координати на клиниката. Следобед ни се обадиха от клиниката, че един мъж го е намерил и им е звъннал. Отидохме да си приберем "добичето". Беше примръзнало и много гладно, а добрия човек не пожела да вземе и стотинка.
Видял е кучето ни сутринта, че се мотае около блока им, а като се прибрал следобед от работа пак го засекъл и решил, че явно е изгубено. Можел е просто да подмине с безразличие...
Документи ще си извадя, пари ще си изкарам, телефон ще си купя, но животинката си е член на семейството ни и за мен човека решил да разглежда медальона на безстопанствен ротвайлер, който може да е агресивен е направо светец. Да е жив и здрав!!!!  Grinning

# 41
  • Мнения: 940
Аз нищо не съм си губила засега. Но пък съм връщала--един път телефон и един път портмоне, както е с пари, карти, всичко. На мой близък също са му връщали телефон. Има такива хора наистина.

# 42
  • Мнения: 1 949
Преди 2 год. намерихме с мъжа ми телефон на един паркинг. Бяхме паркирали там колата, вечерта, късно беше. Телефонът звънеше, но не успяхме да вдигнем. На другия ден звъннахме на човек от тел. му указател, за да питаме дали имат инфо за някой негов близък, на който да се обадим. Случайно попаднахме на приятелката на загубилия телефона си Simple Smile Обяснихме от къде може да си го вземе. Човекът беше много благодарен.

Много пъти ми се е случвало да се опитат да ми върнат повече пари в магазини, винаги казвам. Само веднъж не разбрах на място за едни 11лв, но купих разни неща за ядене и ги дадох на едно дете, което просеше.

# 43
  • Мнения: 888
Аз пък съм от разочарованите.
2 пъти щерката губи телефона си в рамките на 1 година.И двата пъти се скъсах от звънене.В момента в който отсреща ми каже оператора,че телефона е изключен ми става ясно,че няма да го видя повече.
Отделно загубих портфейл и повече не го видях.
Досега нищичко не ми е връщано.
Може би защото живея в по-малък град и хората са по-бедни ли...не знам  Rolling Eyes
Браво на всички връщали намерени от тях вещи   bouquet

# 44
  • Мнения: 3 219
Аз веднъж преди години си бях забравила портмонето в един магазин, но после като се върнах продавачката ми го даде, толкова и бях благодарна..... Миналата година в бързината пак в един хранителен магазин съм си загубила документите-л.к., шофьорската книжка, талона на колата ми и т.н. Обаче разбирам чак на другия ден и  изпадам в паника какво става с моите документи. Решавам дори да пусна обява в местния ни вестник с цел възнаграждение. Излиза обявата в понеделник ,/ документите ги губя в събота сутрин/, аз тръпна.......и изведнъж ми звъни познат, който работи в полицията-намерили ги. За мой късмет малко след това минава наблизо патрулка и продавачката връчва документите ми на полицаите. Моя познат като отишъл на работа в понеделник тогава ми вижда л.к. и ми звъни. Така се зарадвах...купих една чанта с почерпка и право в магазина. Момичето обаче не беше на смяна, оставих чантата на колежките и, и така и досега не знам как е изглеждала, обаче съм и страшно благодарна.
Преди години в нашия вход намерих едно портмоне, вероятно на възрастна жена, и го занесох в полицията. За съжаление, явно беше опоскано от джебчии и подхвърлено, т.к. в него имаше само телефони и рецепти, но аз пък съм спокойна, че го върнах, дано си го е потърсила жената.

Общи условия

Активация на акаунт