Смешни истории по големия свят

  • 23 262
  • 169
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 217
Баща ми и негов приятел в Русия. Незнам на колко години е бил точно, май на около 17-18. Тръгнали да се разхождат с някаква компания, приятеля му си харесал някакво момиче, обаче бил много срамежлив, все страдалец, незнае как да подходи към момичето...Баща ми го посъветвал като повървят малко, да изостане с девойката назад и да и каже " Я люблю тебя !" hahaha И онзи-изпълнява покорно Joy Обаче момичето се оказало българка и го попитало : " Как ме обичаш като не ме познаваш ? "
Друга случка, отново във Франкфурт, ако не се лъжа, може и в Мюнхенското метро да е станала, не съм сигурна, разказвала ми я е Хапка. Блъсканица било и някакви лелки се сръчкали. Коя настъпила първа другата незнам, но едната не издържала и тихичко я напсувала. Получила отговор: " - Аз да ти я *ба ! Аз съм от... " не помня града.  Grinning
Поздравления за темата !   bouquet

# 166
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
Миналата година бяхме на екскурзия за абитуриентския бал в Гърция.
И като престигнахме,разбира се вечерта отиваме на дискотека.
Гърците като невидели се свалят с момичетата,но нашите страхливи и каквото ги питат,отговарят с НЕ,тъй като бъкел гръцки не знаем Simple Smile
(Аз преди това бях ходила няколко пъти и горе долу знаех някоя и друга думичка,ама си мълча. Twisted Evil)
Та викат си нашите-не,не и така до края на вечерта...
Накрая се качваме всички дружно в рейса да се пребираме към 4.00 сутринта и екскурзоводката казва с насмешка:
-Тъй като някои от момичетата са отговаряли на гърците с 'не',което на гръцки означава 'да', Mr. Greenсега няколко коли ще ни последват до хотела,а като стигнем ще се обадим в полицията. Mr. Green
И наистина ни следваха до хотела 3 коли,ама после се оправиха с полицаите и си заминаха набързо. Crazy
И наистина на гръцки 'не' е 'да',а 'охи' е 'не'... Crazy

много грубо! възмутена съм от факта, че споделяш  Confused грозно изпълнение  Naughty

# 167
  • Мнения: 3 804
Това за което се сещам ,става в БГ ,прибрали сме се на гости на нашите.Дъщерите ми чакат на опашка за да си купят дюнери,понеже редовно си купуват от същото място арабинът който работи там ,ги е запомнил и знае ,че са полуарабчета-понеже видимо ,не си личат ,че не са от БГ.Та до дюнерите застанал един негов познат,който на арабски описвал какво му харесва във всяка клиентка,моите слушат и се хилят в несвят,в този момент обаче продавачът ги забелязал и казал да на другият да спре,че момичетата разбират всичко.

А и веднъж тук в Дамаск -в златарски магазин сме ,избирам си гривна и в пълно спокойствие си коментирам ,всеки модел,убедена,че освен мъжо друг никой нищо не вдява.Да,ама не -след като най -накрая си избрах една ,човекът заяви ,че е бил няколко години в София. как ме е изтърпял не знам  Mr. Green

На зъболекар съм ,помакнала съм и 3те с мен ,понеже все пак нямам доверие на пуберчетата ,как ще опазят тогава 3,5 годишната си сестра,а след това щяхме да ходим някъде.Та дребната спокойно си говори на бг ,и в един момент започва да задава въпроси,свързани с моя зъб-от което сестрата загуби ума и дума от споменаването на думата зъб,добре,че зъболекарят е украинско възпитаник ,та той не се стресна.
На арабски зъб означава -мъжки полов орган.

# 168
  • Мнения: 778
Я, и аз да се запиша ...
Преди известно време бях в Лондон за месец и много често срещахме българи - по улици, в заведения, в градски транспорт. Но много често и всички, които бяха дошли скоро правеха една и съща грешка (не си мислете, че аз съм изключение - и аз ги правех  hahaha) - объркваха посоката и често хващаха автобус в обратна посока, това е сигурно заради обратното движение.
И един такъв случай - стоя си аз в автобуса и кротко си пътувам, оглеждам се, ослушвам се и ... чувам българска реч от към края на автобуса - момчето на висок глас говореше с някой и му обясняваше на къде е тръгнал и аз осъзнавам, че всъщност ние се движим в обратната посока и ставам аз потупвам го по рамото и му казвам, че изобщо не е в тая посока и че трябва да слезе и да хване в обратната. Момчето ме изгледа точно като луда  hahaha ама какво да се прави - по-добре да знае Simple Smile!

# 169
  • Мнения: 22
    На почивка сме със съпруга ми в Гърция. Вечерта отиваме в малко ресторантче да хапнем. Чета аз в менюто " чикън сулваки".  Rolling Eyes Питам келнера на английски какво представлява това, но човекът не говори английски добре. Пробвам аз на други езици- без успех. Гръцки не знам въобще, а ме гложди любопитството... Embarassed Накрая момчето прави последен опит да ми обясни и размахва ръце с думите: " Чикън, трий трий, ууд". Оказа се, че било пилешко шишче.  Mr. Green
     На следващия ден обядваме в друг ресторант и аз казвам на мъжа ми пред келнера: " Представяш ли си и този сервитьор да не знае английски и да го питам какво означава някое тукашно ястие". Келнерът се намеси: " Ааа, знам английски, ама и български говоря!" Mr. Green Оказа се нашенец, който работи през лятото в Гърция.

Общи условия

Активация на акаунт