Мъжко име с В

  • 22 444
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 121
Владимир

Славянско име, което по една от версиите означава „владеещ света", а по друга е производно от германското име Волдемар.

Владимир е умен, трудолюбив, настойчив при постигане поставената цел, любознателен, цени комфорта, в хората уважава ума и силата, но е много себелюбив, обожава да го хвалят, придава огромно значение на мнението на околните. Често е талантлив, предприемчив. За него не е характерно да разчита точно възможните последствия и варианти, но има добре развита интуиция и бързина на реакциите, активността и дипломатичността му позволяват да постигне големи успехи в професионалната дейност и високо обществено положение. Предпочита мащабна дейност политика, бизнес и др. под. И все пак животът му поднася не малко преживявания, защото Владимир е лесно нараним. Той не разказва на никого за преживяванията си и нанесените му обиди. По темперамент е по-скоро холерик, не е злопаметен.

Много е привързан към родителите си и се грижи за тях до дълбока старост. Влюбчив е, склонен е да идеализира жената. Заради това, че надценява достойнствата на партньорката cи, се разочарова бързо от секса, но недоволството доста често взаимно. Цени домашния уют. Той е чистник и обича реда, н всички домашни грижи струпва върху раменете на жена си. Не обича да се занимава с възпитанието на децата. Верен е на жена си, но не заради някаква особена привързаност към нея, а по-скоро поради голямата си заетост и нежеланието да развали добре подредения си живот. В семейството Владимир обикновено е мек, отстъпчив човек, на никого не налага волята си.


Владислав

Славянско име, означава „владеещ славата", староруската форма на името е Володислав.

Владислав е трудолюбив, болезнено възприемчив към несправедливостта, но не винаги може да отстои правдата: та нали той по характер е недостатъчно настойчив, несполуките могат да го доведат до отчаяние, което преминава в апатия и дори в депресия. Ентусиазмът лесно го обхваща и бързо и изгасва. Често се осмелява да съди безапелационно за всичко, дори за онова, от което не разбира. Има развито чувство за прекрасното, тактичен е.

Намира призванието си в музиката, живописта. За Владислав са подходящи такива сфери на дейност, които изискват отзивчива и добра душа медицина, педагогика.

Владислав изпитва влечение към внимателни и нежни слаби жени, които се нуждаят от защита. Съпруга си избира дълго но само една и за цял живот. Ако няма сексуална хармония с жена си, търси задоволяване настрани. Не се развежда, защото винаги се жени по сметка. По натура Владислав е домошар, обича домашния уют, децата. Помага на жена си в домакинството. Не понася, когато жената мирише на цигари или алкохол.

Склонен е към импровизации и притежава добри организаторски способности. Стреми се да си избере такава професия, която не е свързана със спазване на работно време. От него може да стане блестящ оратор.


Аз това - дългичко е Simple Smile)) Колко е вярно не знам Simple Smile))

# 61
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Владислав - "да владее в слава", "да бъде славен владетел"
Владимир - "да владее света" (от по-старо име Владимер, "велик владител")
това намерих за двете имена

 
На това не бях попадала!!!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 62
  • Мнения: 571
Общо взето почти всички имена с буквата В носят някаква царственост,сила владеене на нещо!!Това им е значението!!Венцислав е превод на гръцкото Стефан-венец Васил-пак царски царствен!!Близки са по значение така че което и да избереш е все тая /от тази гледна точка разбира се/

# 63
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Владимир

Славянско име,..............


Владислав

Славянско име, .............. 
Аз това - дългичко е Simple Smile)) Колко е вярно не знам Simple Smile))

 #Crazy #Crazy #Crazy Разбивате меее!  smile3501 smile3525 newsm10

# 64
  • Мнения: 2 123
вече май са ти предложили всички възможни имена. според мен ако наистина искате да го кръстите на баба му, е най-добре да се придържате към владислав или владимир.

# 65
  • София
  • Мнения: 44 121
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3892

Ей тука са значенията...отдолу под текста...между другото - това, което описват за моето име доста е сходно с мен самата...съвпадение или не - не знам Simple Smile

# 66
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3892

Ей тука са значенията...отдолу под текста...между другото - това, което описват за моето име доста е сходно с мен самата...съвпадение или не - не знам Simple Smile

Благодаря! Сега ще проверя за себе си и за половинката - да видим  Flutter

# 67
  • Мнения: 441
Благодаря за отзивчивостта!  Hug
Все се каня за анкета, но и така е добре, по-натам ще пусна. Аз и колкото повече мисля, толкова повече клоня към Владимир или Владислав.  newsm78 мнения?  Crazy
Владислав  Peace

А защо?  Crazy
Имам предвид - освен разликата в звучението на тези имена, знаете ли други разлики - значенията им и пр... Flutter
Ами защото бабата е Валентина, таткото е Светослав,аз съм Станислава и така кръстихме малкият да има и на тримата по малко  Wink

# 68
  • Мнения: 109
 Вангел( много ми харесва), Велин, Вежен и споменатите вече Владимир и Владислав
Синът ми е Виктор  Peace

# 69
Благодаря за отзивчивостта!  Hug
Все се каня за анкета, но и така е добре, по-натам ще пусна. Аз и колкото повече мисля, толкова повече клоня към Владимир или Владислав.  newsm78 мнения?  Crazy

Харесва ми повече краткото Влад - 'да владее, да бъде владетел'.
Българско е, интересно, рядко срещано...  
Владай също ми харесва, след това Владислав.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравей!
Имам същият като твоят проблем търся мъжко име с В.
Какво ще кажете Василен как Ви звучи?

# 71
  • София
  • Мнения: 44 121
Става, имам братовчедка Василена, така че лесно го възприемам....WinkВъпреки, че Васил ми е по-изчистено и приятно за ухото.

# 72
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравей!
Имам същият като твоят проблем търся мъжко име с В.
Какво ще кажете Василен как Ви звучи?
Не ми харесва !Васил звучи по мъжествено!!

# 73
  • Мнения: 378
В руски православен календар открих -

Владислав Сръбски, княз - 24 септември,

Владимир, равноапостолен, велик княз - 15 юли,
Владимир Ярославич Новгородски, княз - 4 октомври.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 11:04 от Цветава

# 74
Здравей!
Имам същият като твоят проблем търся мъжко име с В.
Какво ще кажете Василен как Ви звучи?

Василена ми харесва за момиченце, но Василен - не.
Мисля, че Васил е по-подходящо.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт