Бащата-дали ще се осъзнае някога?

  • 8 391
  • 148
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 160
Еличка, то наистина личи че държиш на семейството, затова и аз пиша тук сред един куп задължения, които ще ме държат будна цяла нощ. Да ти кажа, всеки има нужда от малко терапия, та дори и най-здравия и емоционално стабилен човек. Може даже да се спори, че форумът е един вид такава, макар че без да искам да обидя никого, в бг в много случаи е по-добре да отидеш във форум вместо при някой   'компетентен" семеен психолог... но има и хора дето наистина са много в час със световните тенденции в kаунсалинг-а. Ще сложа контакта на няколко такива в София (с тази забежка, че тези хора нищо не ми плащат нито имам някаква изгода, освен че вярвам в семейните ценности).

Само да допълня, че тези стандарти наистина са много хубави, но дано само не са пожелания:

1. Да си напусне работата (ама той много си я обича)
2. Да ходим на семеен консултант (ох, не иска)
....

Да, всеки има право на избор, но не и на последиците от своя избор, така че ако иска да е с теб, трябва да направи каквото искаш, защото той е този който се е провинил, не ти... И също така не забравяй, че ти си законната съпруга която очаква неговото дете, другата е държанка, и както гледам той май го осъзнава, но дали е готов да действа е въпрос на желание...

# 136
  • Мнения: 2 658
elleee,нямам думи да кажа какво мисля zа тоzи човек оставил те по такъв начин  Shocked Shocked Shocked
На теб и беz това едва ли са ти нужни коментари по въпроса.Но имам чувството,че не zаслужава дори поглед от твоя страна повече.И най ми е чудно едно,сливи ли е имал в устата???
Имам приятелка,с която преди няколко години се случи подобно нещо.С основнат раzлика,че не беше бременнна.Но почти бяха купили с общи средства апартамент и "правеха" бебе,когато тя раzбра,чЕ той си има друга.И пак не беше имал смелостта да zастане срещу нея и да и го каже,тя беше раzбрала сама.Това бих нарекла с думи,които определено не са zа тук.
Да наистина,има хора,които не се осъzнават никога,но не само като родители,а явно и иzобщо.
Наистина искрено съжалявам,че трябва да преживееш такива неща и то точно сега,когато наистина трябва да си най щстлива  Hug .Дано имаш сила да се справиш с всичко и всичко да е наред с бебенцето ти.
И бъди сигурна,ще бъдеш по щастлива от него,каквото и да стане,zащото така трябва   bouquet

# 137
  • София
  • Мнения: 70
elleee,нямам думи да кажа какво мисля zа тоzи човек оставил те по такъв начин  Shocked Shocked Shocked
На теб и беz това едва ли са ти нужни коментари по въпроса.Но имам чувството,че не zаслужава дори поглед от твоя страна повече.И най ми е чудно едно,сливи ли е имал в устата???
Имам приятелка,с която преди няколко години се случи подобно нещо.С основнат раzлика,че не беше бременнна.Но почти бяха купили с общи средства апартамент и "правеха" бебе,когато тя раzбра,чЕ той си има друга.И пак не беше имал смелостта да zастане срещу нея и да и го каже,тя беше раzбрала сама.Това бих нарекла с думи,които определено не са zа тук.
Да наистина,има хора,които не се осъzнават никога,но не само като родители,а явно и иzобщо.
Наистина искрено съжалявам,че трябва да преживееш такива неща и то точно сега,когато наистина трябва да си най щстлива  Hug .Дано имаш сила да се справиш с всичко и всичко да е наред с бебенцето ти.
И бъди сигурна,ще бъдеш по щастлива от него,каквото и да стане,zащото така трябва   bouquet

Благодаря ти Simple Smile Той все още е на положението, че е объркан (намразих я тази дума покрай него) - явно другата не го прави чак толкова щастлив колкото би му се искало. Защото снощи като му казах няколко пъти без колебание, че щом не може той да каже "край" го казвам аз, видях в лицето му страх. Страх, че след няколко месеца аз ще бъда истински щастлива, а той ще е разкъсван от угризения и вина.  А ако се беше случило и с мене така, както с приятелката ти - да не съм бременна, въобще нямаше да се замисля и тормозя толкова време да оправя нещата. Събирам си парцалките и да ме няма. Но... за съжаление стана по трудния начин Simple Smile Нищо, живота не свършва с това  Hug

# 138
  • Мнения: 160
Ели, ето списък на няколко признака дали партнёрат ти съжалява за изневярата. Те са кажи-речи общоприети в САШ и повечето семейни психолози биха ти ги казали. Забележи, че  'другата ' е наречена семеен хищник


Here are five signs that may indicate a former cheater is not a chronic case and that the relationship still has hope:
1. Your partner is truly remorseful and regrets having cheated. Look for heartfelt apologies that ring true when you hear them. He/she accepts total blame for his/her betrayal.
2. Your partner cuts off all contact with the relationship perpetrator.
3. He/she shows a renewed appreciation and devotion towards you.
4. You wind up having deep, open, and honest conversations with each other about your relationship, including what was missing in it and how you'd like it to progress.
5. Your partner wants psychotherapy or counselling either individually or with you to understand his/her own dynamics and to improve your relationship.

http://dating.personals.yahoo.com/singles/relationships/24018/da … oZWF0ZXIEenoDYWJj

# 139
  • София
  • Мнения: 70
Аз само искам да споделя, че днес бях на лекар и това, което ми каза лекарката, че е киста всъщност се оказа, че не е точно киста, а някакво образувание, което не е опасно.  newsm44 Много се радвам и наистина се успокоих.  Joy Утре спокойно ще мога да замина на море   Nature Sunny smile3549 Ще шофирам сама до Гърция travel , но не мисля, че е проблем това  newsm78 Стискайте палци да е ОК всичко Simple Smile
Целувки на всички  newsm51

# 140
  • София
  • Мнения: 262
Приятно моренце, наслаждавай му се и се цопни и за мен веднъж. Аз тази година ще го пропусна.

# 141
  • София
  • Мнения: 70
Приятно моренце, наслаждавай му се и се цопни и за мен веднъж. Аз тази година ще го пропусна.

Непременно  sun

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 364
Оооо, много се радвам за теб и бебчето!!!  Heart Eyes
Заминавай на море и не се притеснявай - купонясвай си на воля, защото като се роди душичката вече няма да е същото дори и да имаш време!
Може пък там да срещнеш нова и Истинска любов - човек никога не знае, пък и ти си свободна жена!
А относно семейството и значението, което има: мила, за детето е важно не само да има майка и баща до себе си, но тези двама души да се обичат, уважават и да си имат доверие; да не се нараняват и това да рефлектира пряко или косвено върху него. Понякога е по-добре детето да си има само един родител, но да расте в спокойна обстановка, обградено от любов и внимание и възпитавано в ценности, които действителността в дома му не опровергава. Защото понякога жертвите, които прави майката (или съответно бащата) "в името на семейството", са не само безполезни, но и вредни за детето.
Много хубаво да си изкараш в Гърция и да разказваш!
 Hug

# 143
  • София
  • Мнения: 70
Оооо, много се радвам за теб и бебчето!!!  Heart Eyes
Заминавай на море и не се притеснявай - купонясвай си на воля, защото като се роди душичката вече няма да е същото дори и да имаш време!
Може пък там да срещнеш нова и Истинска любов - човек никога не знае, пък и ти си свободна жена!
А относно семейството и значението, което има: мила, за детето е важно не само да има майка и баща до себе си, но тези двама души да се обичат, уважават и да си имат доверие; да не се нараняват и това да рефлектира пряко или косвено върху него. Понякога е по-добре детето да си има само един родител, но да расте в спокойна обстановка, обградено от любов и внимание и възпитавано в ценности, които действителността в дома му не опровергава. Защото понякога жертвите, които прави майката (или съответно бащата) "в името на семейството", са не само безполезни, но и вредни за детето.
Много хубаво да си изкараш в Гърция и да разказваш!
 Hug

Наистина е така, както казваш Simple Smile
Ще разказвам като се върна  Hug

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 130
mi mila - разбира се, че има период на адаптация към новото положение, но този период е мъчителен както за теб, така и за другата страна! Трябва наистина сериозно да решите какво ще правите, а ти трябва да си подготвена и за вариант да останеш самичка, защото само в този случай ще можеш да гониш целите си и да поставиш адекватни условия за бъдещето на вашата връзка!Ако не си готова да продължиш сама (дано не ти се налага), най-вероятно ще се поставиш в супер-неизгодно положение, защото само и само да останеш с бащата на детето си ще си готова на всякакви отстъпки!
elleee - много съжалявам за това, което се е получило при теб и съпруга ти! smile3518! Ако ти се говори с някой не се притеснявай да ми пишеш на лични! Понякога е по-лесно да споделиш с непознат (говоря от личен опит в подобна ситуация с разликата, че не бях бременна) Hug Hug Hug И да пишеш как е било моренцето! Heart Eyes

# 145
  • Мнения: 1 217
mi_mila, Hug От това,което си написала в постовете си и аз мисля,че може би дълбоко в себе си го иска.Много късмет и здраве ти желая,пък дано това "осъзнаване" не трае дълго ooooh! Ако имаш нужда от каквото и да било,пиши! Hug Hug Hug  bouquet

# 146
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето правихме целенасочено, всъщност изобщо не стана веднага, така че - не, не е имало такъв период. И двамата знаехме какво и защо правим. Аз бях на 33, той - на 39.

Трудно ми е да се поставя на твое място, понеже винаги съм внимавала - изобщо не вярвам на т.нар. "случайни" забременявания.

Но... Мисля, че бих пратила "осъзнаващия се" да ходи да си живее или да се осъзнава, или каквото си ще, сам. Ако се върне, ще е неговото вече съзнателно и доброволно взето решение. А ако не - поне няма да прекараш остатъка от живота си обвинявайки се, че си му отнела младостта (на себе си също) и слушайки подобни обвинения. Човек не може да стане насила ни баща, ни майка. Може да стане случайно, поради най - различни обстоятелства, но не и против волята си.

През ум не би ми минало да убия детето си за "удобство".

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние правихме детето си целенасочено и не сме имали такъв период, но все пак и ти приятелят ти трябва да се замислите , че децата не се правят така лесно и само , за да ви е в удобно за вас време , не би трябвало да се лишавате от този дар от бога.Все пак сте големи хора и трябва да седнете и да разговаряте много и да вземете най-доброто решение за вас  Peace

# 148
  • Мнения: 1 131
Оххх, дано да се вразуми, защото започвам да изпитвам вина, че мисля само за себе си и че като не направих аборт го поставям пред свършен факт и го притискам .........

Не мила.Не мислиш само за себе си,а и за детенцето,което носиш.
А според мен той като е свършвал е мислил само за себе си и не те е опазил.Сега е длъжен да се съобрази с твоето желание.Все пак ти носиш бебето,а не той.
Абе тия мъже големи кретени са станали

Общи условия

Активация на акаунт