Кухнята - в детайл (3)

  • 25 932
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 880
А Мартинели не ти ли казват, как да го почистваш по-лесно?

не съм питала.



иначе се бях насочила към черен техн. камък със слюди в него .... starlight black на ес ка ве или galaxy black на булгранит

сега се замислих да не подведа някой, че техн. камък е боклук... в никакъв случай не говоря за разни петна, които не се махат с нищо и стоят грозно, може би без да искам съм преувеличила..."пораженията" са невидими без да се вгледаш много и да ги търсиш, а и с повече чистене и грижи се поддържа, макар и не лесно. примерно само с гъба с обикновен препарат за кухня не става...просто в предишната кухня имах някакъв доста по-обикновен плот и той пък се чистеше направо с поглед Mr. Green, затова правя такава разлика...
и въпреки това още не съм се отказала от идеята да си заменя сегашната мивка с такава от камък Wink

# 136
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сигурно е много красив камъка,но с това търкане......май и аз ще се откажа ThinkingВсе пак ,знам ли може и на живо ако го вида,и да ноправя всякакъв компромис Rolling Eyes
Благодара за отговора спрямо абсорбатора,за новия ап.съм се навила точно за такъв Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 650
danidji,

на живо техническият камък ще ти хареса още повече, вариантите са много, ако искаш лъскав - лъскав, ако искаш матов - матов, цветове - бил;

http://www.skv.bg/technistone/home-stones-solutions.php?slide=1&pic=1

това го видях на живо на стройкото, страхотно е, черен плот и вътре има едни блещукащи като слюди, не знам какво ас точно, но именно - точно като звездички; много ми хареса;

плотът на аурора щом е от мартинели, сигурно италиански;

в киров и син доставят, но необработен, някъде към 780лв. беше една цяла плоча, която си има размери;

но.. обработка - давали контакти на майстори ... а то... обработката и монтажът съставляват ок. 80% от крайната цена на плота;

# 138
  • Мнения: 2 018
А Мартинели не ти ли казват, как да го почистваш по-лесно?

не съм питала.


Според мен, най-добре е да се пита производителя, когато се срещнат такива проблеми. Ако и те си направят оглушки, тогава...  #Cussing out

# 139
  • Мнения: 650
получих офертата и на другата фирма;

значи - плот от технически камък с отвор за мивка/ел. котлони и обработка R 1/4 (едностранно заобляне на чело по права линия) по една дълга страна 1024.32;

но май не са вкл. доставка и монтаж;


другата фирма - 2479лв.

е питам аз: какъв е този монтаж, който струва 1500лв.???????

# 140
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Бръмбърче,това за какъв размер на плота?
И знаех си аз,че на живо ще бъде една........ ooooh! То снимките от сайта като гледах ......Tired....

# 141
  • Мнения: 650
Бръмбърче,това за какъв размер на плота?
И знаех си аз,че на живо ще бъде една........ ooooh! То снимките от сайта като гледах ......Tired....


ами два плота, единият е 2.00, а другият - 2.50м.

на единият има отвор за мивка с долно вграждане, на другият - за 4-ка керамични плотове с вкопаване

и двата са с 2см. фаска

# 142
  • Мнения: 34
brumbarche, ние сложихме плот от гранит. Естествен камък, по-евтин беше от изкуствения и не мисля, че се драска. Доколкото знам е най-здравия камък, можеш да режеш върху него и да слагаш горещо без проблем. Провери, има достатъчно цветове.

# 143
  • Мнения: 650
ами и аз вече не знам, за гранита се знае, а и е нормално, че като естествен материал е порест и колкото и да се гланцира - или както там сенарича точно, все пак попивал мазнини;

не знам, чета, чета и пак не мога да разбера какви са им минусите;

вече ми се струва, че минусите на гранита са измислени повече от производителите на изкуствени камъни,

а тези на изкуств. камък - от произв. на гранит;

просто исках да знам възможни - на двата вида камък, за да знам с кои бих се примирила и да реша

Manya, така е, гранитът е най-здравият, от колко време го имаш?

# 144
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз имам гранит -плот в банята/може да видиш албума в подписа ми/.
Доволна съм-не виждам да попива вода-ако меже да се види де.... hahahaНезнам за кухнята с мазнини както се писа ,как ще е  Thinking

# 145
  • Мнения: 34
Ползвам кухнята от 4-5 месеца. На мен ми харесва и е удобно. Не прекалявам с пазенето, не искам да робувам, но пък и едва ли ще заливаш плота си с мазнини. Изкуственият камък е модерен и определено като цвят е по-равен. В гранита има разни нишки, които не са толкова равномерни и е съвсем нормално - това е естествен материал. На мен лично ми допада това да имам естествени материали в къщата си. Изкуственият пък е много красив. Според мен и двете са добре, просто вземи това, което ти допада повече.

# 146
  • Мнения: 818
ами и аз вече не знам, за гранита се знае, а и е нормално, че като естествен материал е порест и колкото и да се гланцира - или както там сенарича точно, все пак попивал мазнини;

не знам, чета, чета и пак не мога да разбера какви са им минусите;

вече ми се струва, че минусите на гранита са измислени повече от производителите на изкуствени камъни,

а тези на изкуств. камък - от произв. на гранит;

просто исках да знам възможни - на двата вида камък, за да знам с кои бих се примирила и да реша

Manya, така е, гранитът е най-здравият, от колко време го имаш?

Моят плот и гьрбьт на кухнята са от гранит.Вече са на 10 години -няма драскане,няма мазни петна а аз използвам доста моята кухня.
В момента сме в ремонт-сменяхме В иК трьбите и се наложи да демонтираме кухнята.Имах намерение да си я сглобим наново но майсторите счупиха единият плот гранит /този който е изрязан за котлони и мивка/,счупиха и единият шкаф.Сега смятаме да порьчаме нова кухня,но нещо не мога да си харесам.В краен случай ще си монтирам старата-аз си я харесвам .
Само за плота сьм сигурна-стара или нова-ГРАНИТ

# 147
  • Мнения: 650
благодаря ви за инфото, момичета,

а мога ли да попитам от къде да си взема мивката за вграждане отдолу - тека или франке???

# 148
  • Мнения: 9 903
благодаря ви за инфото, момичета,

бръмбарче, пълна ти е кутията, та и аз да кажа като другите тук - с две ръце за гранита.
не попива притеснително, не се бой. За първия ми плот от гранит не знаех нищо, не съмго пазила изобщо - разливала съм, оставяла съм мокър, режа направо върху него - и не мръдна толкова години. Иначе се маже веднъж годишно с нещо си там, ъв фирмата ще ти кажат какво. Значи ние ходихме в Булгранит на ул. Неделчо Бонев 2 - тези са държавната фирма, няколко фирми вюжните квартали и още една до Булгранит, откъдето всъщност поръчахме -  аз търсех червен плот, там имаха в наличност. Обаче не я помня добре - Камекс е ако не се лъжа - а не съм си вкъщи да потърся името. Та тя е точно преди Булгранит вдясно. Това е промишлена зона Искър, до летището.
гранитът ми е африкан ред, май. вече не помня. Избирах по цвят, не по няккави други характеристики.

# 149
  • Мнения: 650
ами ние май от БУЛПРИМА ще поръчаме, защото БУЛГРАНИТ не правят доставка и монтаж

тити, моля те, дай координати на тази фирма на лични, в смисъл, че в булгранит ми дадоха оферта, но без доставка и монтаж;

аз съм харесала цвят black galaxy или в обратен ред не помня точно

Общи условия

Активация на акаунт