Лош навик.

  • 1 948
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
Приспиваме се в люлка и после я местя в леглото.Иначе няма заспиване.

# 16
  • Мнения: 3 092
Бебето ми е на 8 месеца и има навика а заспива в кошарата,след като бьде лушкано  ooooh! Сега мисля да сменям кошарата легло,как да го оту4а от това друсане
Вариант едно е  да го люлееш на ръце  ..
Вариант две е да реве докато само се отучи .
Ти решаваш.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бебето ми е на 8 месеца и има навика а заспива в кошарата,след като бьде лушкано  ooooh! Сега мисля да сменям кошарата легло,как да го оту4а от това друсане
Вариант едно е  да го люлееш на ръце  ..
Вариант две е да реве докато само се отучи .
Ти решаваш.

Точно!  Peace Аз избрах вариант 2 за сина си, сега мисля да избера същото и за дъщеря си!  Peace

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не мисля че е чак лош навик  Rolling Eyes така е по-добре отколкото вс.път да го приспиваш на ръце  Wink
Може би по скоро се нуждае от твоето присъствие отколкото от люшкането , може да пробваш да го приспиш следващия път без да го люшкаш а просто да си до него  Peace

# 19
Лошото е,4е ве4ер се буди поне по 3 пъти,и няма как ако не го люшна Sad

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Лошото е,4е ве4ер се буди поне по 3 пъти,и няма как ако не го люшна Sad
..помилвай и го успокой .... може би иска просто да усети присъствието ти  Hug

Моя въпреки е по-голям вече понякога се буди , тогава просто го успокоявам с думи от мойто си легло  Peace но преди и аз съм ставала  и съм го приспивала , гушкала и т.н.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм го люшкала никога. Заспиваше ВИНАГИ на гърда (до 9 - 10 месеца).
После се отби и от раз започна сам да си заспива в креватчето. До ден днешен. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 929
Синът ми на година и няколко месеца заспиваше само на ръце и с кърмене. Мислех, че е невъзможно да заспи по друг начин, ама се оказа, че децата могет да бъдат много адаптивни, стига ние да сме по-търпеливи. Просто един следобед го сложих на креватчето му, казах му, че ще спи вече така, че аз ще съм до него, ще го галя, ще му пея и той заспа. После продължих и той се научи.
Твоето дете виждам е по-малко и вероятно няма да стане с обяснения, а с търпение и постоянство. Пробвай да го сложиш в креватчето, да го галиш по косата, да му пееш. Друг вариант е да легнете заедно на вашето легло и така да го приспиваш.
Ако не се получава, не е болка за умиране. Всичко се променя с времето. Децата израстват, започват да имат други нужди и съответно се променя и поведнието им.

# 23
  • Мнения: 4 555
Защо да е лош и то навик това?

И аз това не разбрах, какво му е лошото...  newsm78 Гушкала съм, приспивала съм я на ръце, люшкала съм я като беше бебе. Сега искам да я гушна, тя ме бута и ми казва "Голяма съм". Докато се обърнеш, ще порастне. Тогава ти ще искаш да го гушкаш, то ще те гони. Затова се радвай на всеки един такъв момент, той е твърде кратък!

Да, тези моменти са твърде кратки. Моята дъщеря е на 10 месеца и вече не ще и да чуе за приспиване на ръце, а толкова обичам да я гледам как заспива Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 2 212
Бебето е все пак на 8 месеца. Явно му е необходимо подобно люшкане за да се чувства комфортно и спокойно.
Синът ми сам се отказа от приспиване с люшкане.
Не е необходимо да стоиш права и да го люшкаш за да ти тежи.... Седни на спалнята, гушни го в скута си и просто се поклащай леко в кръста. Нито тежи, нито боли.
Според мен е по-добре да избегнеш стрес и плач у бебето.  Peace

# 25
  • Мнения: 4 784
На осем месеца моето момче го гушках и люшках на ръце преди да заспи. Към 12-ия месец сам пожела да си ляга самичък в кошарата и да заспива. Може да поизчакате малко с преместването в другото легло.

# 26
  • Мнения: 4 434
И ние се преспивахме с люлка сега сам в креватчето,изморен от игри Grinning

# 27
  • Мнения: 1 187
ще пореве 3 дни и ще свикне

# 28
  • Мнения: 227
Пробвай да поставиш една възглавница на краката си, сложи го да легне там, полюшлай докато заспи, а полсле само го премести .. ние така правим, или нистина изморете го так от игра, че да му е все едно дали ще го люшкате или не..нас ни оправят само тези варианти.. Peace

# 29
  • Мнения: 433
Kremito е казала най-добре - трябва да въведеш нов ритуал. Прекалено е малко детето, за да заспива винаги от раз, без ритуал. (да не говорим, че след време на теб самата този ритуал ще ти липсва)  То ние, възрастните, без ритуал не заспиваме, камо ли децата... та  ако ще това да е мазане на лице с крем, четене на книга или гледане на късния сериал от леглото...

Когато дъщеря ми беше малка, работех много и често единственото време, в което можехме да си общуваме, беше на събуждане и на заспиване. Приспивах я винаги с приказка, разказана от мен, а като прехвърли 4 год. - и с четене на Мечо Пух, Пипи и изобщо подкарахме детската библиотека в къщи. И въпреки, че на практика беше градинско дете и я виждах по 1-2 часа на ден - имахме много силна връзка.  Плодовете на тази практика брах по време на пубертета й. Мисля, излишно е да уточнявам, че брат й вече слуша приказки на заспиване (кратки, според възрастта си)

Общи условия

Активация на акаунт