Юлски бебчета '08 (тема 84)

  • 12 249
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 337
белинда,мила съ4увствам ти- мразя зъболекари- не може без тях,но имам потрес от машинки и  бъркане в устата newsm61


но вси4ко ще отмине набързо... да кажеш после Hug


малконосле какво стана с теста на бебока???наред ли е вси4ко?

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз съм решила този път да ползвам тази комбинираната ваксина, за да го бодат по-малко мишлето. Иначе с Ники не съм имала никакви проблеми с ваксините, макар че на него му слагаха от най-тежките - старото ДТК, полиомиелитната през устата. Никаква реакция - нито ми е двигал температура, нито е били кисел дори. До дете си е.

# 17
  • Мнения: 690
Майра, мерси за статията  Hug
Да ви кажа и Ния вчера се беше побъркала - но явно не е била сама, а на цялото бебешко лоно му се е плачело. Може би климатът им влияе  newsm78

Да се оплача - тая кърма нали трябва да се регулира вече - ама на не ще. Както си седя и усещам една щипеща болка на зърното. Та засякох я аз тази болка - оказа се, че тогава ми се прочежда кърма и протичам. Омръзна ми с тези подплънки вече - като някакъв киборг съм  Crossing Arms

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 250
maimunka2   и ние във вторник бяхме на консултация и ни казаха за пентаксина.И ние с таткото също решихме да и сложим от нея колкото и пари да струва.Все пак е за здравето на детето.Така че при следващата консултация другия месец ще я купиме.Само където на нас ни казах че са по 60 лева.А иначе за витамин Д ние го даваме от 20 ден по две капки сутрин на гладно.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Да се оплача - тая кърма нали трябва да се регулира вече - ама на не ще.
Да не те разочаровам, но има жени с много силен рефлекс на потичане, които дори след пълното регулиране на кърмата, си протичат от време на време Confused Аз например Confused Две години с подплънки в сутиена Confused Иначе се подмокрях от всяко плачещо на улицата бебе Crazy Хубавата новина е, че след 7-8 месеца кърмене, вече спокойно можеш да слагаш сутиен с твърда чашка за излизане, а под него подложките не се виждат Wink

# 20
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен!
Майраbouquet за темата !И една голяма целувка за хубавата госпожица! Hug
Честито на новообебилите се майчета!!!

Колкото до бялото на езика-сакси,и нашето езиче е така,отпред е розово,но навътре белее.Извиках педито и ми каза ,че е започнало развитие на млечница.Взех Дактарин и мажа почти след всяко хранене.Слагам малко на пръста и омазвам цялата устичка.Педито вика да давам и водичка след хранене,ами като неще. newsm78 Страх ме е само да не стане така,че да му е трудно храненето.

Вашите бебоци колко пъти ги храните нощем?

belinda ,лоша работа,това със зъба.Стискам ти палци да успееш да го направиш преди да тръгнеш за болницата! Praynig

maimunka2 ,все още не давам вит.Д.Не помня от кога се започваше!

# 21
  • Мнения: 690
Да се оплача - тая кърма нали трябва да се регулира вече - ама на не ще.
Да не те разочаровам, но има жени с много силен рефлекс на потичане, които дори след пълното регулиране на кърмата, си протичат от време на време Confused Аз например Confused Две години с подплънки в сутиена Confused Иначе се подмокрях от всяко плачещо на улицата бебе Crazy Хубавата новина е, че след 7-8 месеца кърмене, вече спокойно можеш да слагаш сутиен с твърда чашка за излизане, а под него подложките не се виждат Wink
ooooh! Леле, при мен не само от бебешки рев. Аз дори и от мисълта за Ния пускам кранчетата.
Сега си мисля, какво ли щях да правя ако не си тук, Майра. Имам чувството, че ако съм несигурна с нещо, винаги мога да разчитам на теб, тъй като знаеш за какво става дума и е супер успокояващо. Благодаря ти  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 884
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА Дарина

jollity май имаш в предвид Белинда Wink

alisa_13 ми срам ме е да си кажа Blush мойта мома е нощна птица. Висим си тук пред компа цяла нощ, а очите ми са като палачинки Shocked
 Ама нали исках бебе....ето ти сега бебе hahaha

Кръмим се, оригва ме се .....това почти час......, после заспива и я слагам в кревата-веиднага започва да пъшка и да се свива и се нааква или връща малка. Айде преобличане и разсънване и пак мисли , че е гладна ooooh! и ей така един омагьосан кръг. Някъде бъркам Thinking

Майра ама каква сладка бухта е  Heart Eyes и колко е руса Grinning А вие много похвално сте качили- Бравос.

# 23
  • Мнения: 4 371
Майра, разкошна е, абсолютно пълнозърнеста дето вика Белинда Grinning

Белинда, стискам ти палци. И аз минах през това, от еднин кокал в наденица, но ми го оправиха. Езика си прерязах все да го пипам, докато го оправиха Tired

Мойта пикла цяла нощ приплаква, не искаше да суче, спеше си. Но ме побърка това реване, какво ли вече не ми мина през главата. Сутринта й пръснах Лефакс, изака се и заспа дълбоко. Кой знае колко я е боляло коремчето, ама много е рано още за тия скапани колики #Cussing out
Днес мисля да ходя до педи, пъпа й е ужасен, изпъкнал, кръв се вижда, някакво жълто като сопол, защо не падна тоя пъп в болницата, да му се незнае ooooh!


Честити бебчета на Индия и Кита!
Да са живи и здрави!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Мнения: 219
Маймунка, още вчера щях да пиша за снимките, че сте много хубави. А бебо сякаш на теб прилича, макар, че с мъжа ти имате общи черти.
За ваксината аз съм най много за, защото тя е срещу хемуфилус инфлуенца, причиняваща менингит и отит. С моя син имахме тази бактерия, всяка пролет правим отит и ни слагат макарички. И след всички тия статии за отити, причинени от сучене на биберони, от шише, АМ и пр., просто за второто бебче няма да се колебая. А в някои държави тази ваксина е задължителна. Скрочо четох, че и в БГ се обсъжда този въпрос, но явно ние засега , ще си я купим. Важно е да са живи и здрави дечицата.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 884
denica70 аз не разбрах Blush За коя ваксина си?
Аз съм много зле с тези ваксини, хич не съм на ясно newsm78

# 26
  • Мнения: 6 390
Честити бебчета на новите майчета!!!
да са живи и здрави!

# 27
  • Мнения: 219
Кети, за тази, която говори Маймунка. Тя е петвалентна, покрива тройната ДТК, четвъртата не помня за какво е, а петата е за тази бактерия. И понеже не е по ЗК, родителите сами избират да си я купят и поставят. С едно убождане детето се ваксинира с/у пет болести.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 337
Мерси много  Hug ...да -май най-много на себе си прили4а...има и от на двамата 4ертите.ама те нали се изменят с времето  Embarassed

Та да за витамин Д ние го по4нахме от в4ера...

За пентаксин ваксината става въпрос кети...Те ще ви кажат като дойде време- тя е сборна ваксина,но си я купуваш от аптеката и е по желание- ако не искаш да я купуваш бият на беб4о ваксините по ЗК ...Казват 4е пентаксин е по-ка4ествена и като цяло се отразява по-добре на бебетата, а и е с допълнителна ваксина,която не се полага все още по ЗК.. С една дума,ако я купиш ще я бият на беб4о и няма да му бият полагащите се по ЗК,защото те са за същите неща даже с едно по-малко...

Майра
бебка е страхотна- пу пу - и как се кокори малката маймунка само...да ви е живи4ка и здрави4ка малката руса принцеса...

На консултацията в4ера ни казаха да слагаме Ана по-4есто по корем,докато е будна,за да си развива мускул4етата на врътлето ...

Сега правим упражнения и нашта се напъваааа  Blush  Иска да я вдигне тази кратунка- успява,но мн й тежи и след няколко секунди пак ляга...рита с кра4ета - иска да пълзи,ноооо още е рано...


А мами сега се сетих- на една позната малката мишка е на 2 месеца и го оставили на леглото- и той направил неистови услия,но успял да се прекатури 2 пъти и тупнал на пода...нищо му няма,но да го имате в педвид,4е 2рия месец им идва силата  smile3556

# 29
  • Мнения: 9
  Маймунка2,изследването на уши4ките ще е в сряда.А сега по обед 6те и вземат крьв за жьлтеницата и ще видим дали ще останем още в болницата или ще си ходим.
  Аз за ваксините почти нищо не разбирам.Като отидем при докторката и тя си бие следва6тата.Обяснява ми за какво е -аз клатя глава и готово.Ама те нали до 2 години са задьлжителни?!

Общи условия

Активация на акаунт