Юлски бебчета '08 (тема 84)

  • 12 273
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 979
Ине, къде записахте педиатър и ако е тука, кой?

Записах я в 14 поликлиника. четох по форумите ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301788.0 , но както са написали похвалените тук са с много деца и не записват винаги, та направих друга справка с майки и си избрах д-р Сашка Котова тел. 9523775 вътр. 270. моб; 0888558085 в 12 кабинет е. Дойде още на следващия ден. Махна ми всички притеснения от болницата, успокои ме и дори днес ходих на контролно мерене и преглед и се оказа,че си надава детето добре 150 гр. от понеделник. Синините му и отоците почти изчезват. Засега това са ми впечатленията - живее на 5 -те и ходи и с колата ако се наложи - но ние сме и близко. Не ми е искала пари - сама предложи да дойде и на следващия ден, ако искам. Вика си ме на контролни, зщото видя, че съм притеснена.
Сега разгледах отпред родилите и бебенцата и найстина все още водим в класацията най -голямо юлско бебе    Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Още ми е трудно да се адаптирам и досега изчитах старите теми , но се надявам скоро да мога пак да влизам често. Но си ме боли гърба и операцията и гледам да не се натоварвам, за да мога да се грижа за моето слънчице, което е прекрасно във всяко едно отношение. И е много кротка и гушкава  Heart Eyes
Дуци аз разбрах, че си на 2 етаж и те търсих .. ама при мен другите усложнения много ми промениха възстановяването - само престоя в реанимация 48 часа ми дойде в повече, после на антибиотик, който се оказа в последствие несъвместим и едвам се оправих в деня на изписването, и то защото нямах търпение да се прибера в къщи с малката шушка и да си се гушнем тримата с татко и.

# 61
  • София
  • Мнения: 320
при нас кошмарът е днес
от 3 нощес до сега и се събират 2 часа сън
на мен по-малко  Tired
не са колики
не знам какво е
ще се гръмна

# 62
  • София
  • Мнения: 2 895
при нас кошмарът е днес
от 3 нощес до сега и се събират 2 часа сън
на мен по-малко  Tired
не са колики
не знам какво е
ще се гръмна

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 bowuu добре дошла в отбора

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Майра, направо си ми прочела мозъка omm omm
Аз няма да спирам кърменето, но ми писна от натиска и от това да се чувствам като единствената неспособна да мине само на кърма мама Confused Как да си оставя детето гладно?!

Нип, вие сега като сменихте на Аптамил педиатърката какво ви посъветва - отведнъж ли сменяте или постепенно?

Пърли веднага да казва за тая вода! smile3513

# 64
  • София
  • Мнения: 2 895

Каня всички нощни птици на кафе, довечера след 00.00ч в тоя форум. Да си лафкаме Mr. Green Mr. Green Mr. Green


На мен така са ми казали за гасената вода. Три кибритени клечки се запалват и се потапят в чашка с вода / така изгасват/ и с тази вода три пъти се измива лицето на детето. Намокряте си ръката и минавате през лицето.

А другия вариянт е по сложен Crazy За по-голямо дете.Пак 3 клечки палиш и хвърляш в чашка с вода. Даваш на детето да отпие три пъти от три различни места на чашката и му измива лицето 3 пъти и после изсипваш водата на ръб извън къщата/ ние я сипвахме на ъгъла на балкона отвън-просягам се и я сипвам и тя изтича навън .

Знам, че са бабини девитини,обаче миналата година като почина баща ми /Дени беше на 1г и 3м. Детето се събуждаше 2 дни посред нощ с неистови писаци  Crazy Абе взе едно го хапе нещо #Crazy и не можех да го успокоя по никакъв начин и все тръгвахме към поликллиниката /посред нощ/  и тъкмо се облечеме и на вратата той спира и заспива  ooooh!
Абе както ми бяха разбити нервите, това ми идваше в повече. И на третия ден една баба ми каза това- Дени пак лудна през нощта и аз го направих и веднага закпа  Shocked Все едно си му дал преспивателно Shocked После съм го правила 1-2 пъти и пак е действало.
И като ти се струпат така и вярваш мамка му на тея глупости
 Whistling
Възможно е да има още сто вариянта на Гасено вода Peace и баене някакво има. Според мен тайната съставка е барута и водата Wink Може да се получава някакво съединение и от миризмата да се успокояват newsm78 знам ли.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 15:53 от ketito

# 65
  • гр.София
  • Мнения: 250
Nip1977 аз и давам по 5 капки вечер преди да заспи към 22:00 часа.И ми спи до към 4-5 сутринта.Тя сама си изгради тоя режим да не яде по 6 часа нощно време.Но ако са много силни коликите може и по повече да даваш(примерно 5 вечер и 5 сутрин) пише че не вредят.Иначе ние най много колики имаме сутрин рано към 6-7 часа.Тогава ми е най неспокойна и реве дори да е при мене и таткото на спалнята.Така че коликите са си по всяко време Simple Smile.Дано скоро отминат при всички бебчета  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 334
Въпрос към мамите с две и повече деца: наистина ли колкото по-големи са децата толкова по-трудно става?
Вчера в кабинета на докторката всички майки с по-големи дечица гледаха с голяма носталгия бебка, въздишаха и обясняваха колко лесно било сега, като само си спинка. А пък аз си мислех, че първите няколко месеца ще са най-трудни #Crazy

е те това много ме вълнува и мен!!! Много ме е страх, като си помисля, че сега било най-лесното! Shocked Моята душичка е толкова кротка и послушна, спи си през нощта, даже аз я будя, за да не пропуска хранене, и все пак не ми остава време да си изчистя къщата така, както аз искам! Да е едното чистене - голяма работа, мъжът ми като се включи събота-неделя, ще светне всичко. Ама после, ако става по-сложно, сигурно само неизпрани, мръсни и гладни ще ходим, а?!? Бррр #Crazy
За коликите давам Лефакс, нямаме особени проблеми, но наистина не знам дали течността е ефективна, или просто не я мъчат много колики. А педиатърката направо ми каза на посещението след раждането, че коликите са просто измислени като термин, за да успокоят родителите защо бебетата им плачат. Че те всъщност просто си плачели и нищо не действало Grinning Интересна теория, при доктор Спок също я видях Laughing
Малката вече ме разпознава визуално, сигурна съм  Laughing В състояние е будна да си лежи в леглото, да ритка и маха ръчички и от време да промърква - но в момента, в който се доближа до нея и ме види, се сгърчва и ревва от глад! hahaha Joy Явно друго не разбира, ама цистерната с мляко си я познава вече Joy С друг не го прави, само на мен ми се обажда така, че е време да се папка Wink Утре сме на педиатърката, ще й сложи някаква имунизация, ще я прегледа... много ми е интересно какво ще каже. А снощи, като четох за млечницата (нали Сакси пита и Майра й прати линк с инфо), се зачудих дали и ние не сме на тоя хал. Но днес вече си мисля, че просто си внушавам, ама съм и аз ooooh!
Агата много зачезна напоследък, струва ми се... вероятно не й остава много време за форума? Sad

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Каня всички нощни птици на кафе, довечера след 00.00ч в тоя форум. Да си лафкаме Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 Peace Аз се записвам за кафето Laughing

Ох поспах малко днес и вече съм по-добре Grinning Добре че сте вие, че ми идва да набия всички вкъщи Mr. Green

Я да питам - пиете ли някакви витамини сега? На мен нещо започнаха да ме наболяват зъбите, кожата ми изсъхна, детето явно ми изсмуква запасите. И някаква хрема ме хваща днес та сериозно се замислям за витамини за кърмачки, има ли такива? newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 2 895
Eeee не Stop момичета не се стряскайте. Напротив все по лесно и приятно става. Започват все повече да спят, да ви познават като ви видят, да ви се усмихват, да ви гукат, да ви гушкат........ и идва най - блаженния момент, когато казват МАМО Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Организмът ви се настройва към новия график на спане на пресекулки Wink Първия месец е гаден и сте в срес и имате чувството, че този омагьосан кръг никога няма да свърши Crazy
Общо взето до 2 г. са си бебета. Сред това вече шапка на тояга. Така, че гушкайте си децата, радвайте им се, помнете всеки миг Heart Eyes, че аз не знам кога минаха двете години с Дени/две лета, две зими и хоп.....той пораснал Crossing Arms/


Ох, и нас днес много ни мъчат колики Crazy Тъкмо легна и тя нададе вой Crazy

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 16:47 от ketito

# 69
  • Мнения: 690
Я да питам - пиете ли някакви витамини сега? На мен нещо започнаха да ме наболяват зъбите, кожата ми изсъхна, детето явно ми изсмуква запасите. И някаква хрема ме хваща днес та сериозно се замислям за витамини за кърмачки, има ли такива? newsm78
И на мен ми е интересно, че и при мен има някакви подобни промени.

# 70
  • Мнения: 24
Здравейте всички  Grinning

аз също съм юлска мама, но така и не успях да се включа активно
писала съм само 3-4 пъти, но иначе ви четях редовно

т.к. все още не мога да си сядам на дупето, влизам само да ви кажа, че
на 17.07 следобяд се роди моя син Борис - 3100кг, 51см

засега се справяме добре с кърменето, много се гушкаме и се опознаваме постепенно


Честито на всички обебили се мами , а на останалите - бъдете търпеливи и късмет!!

# 71
  • Мнения: 2 171
Данисио, честито  bouquet! Да ти е жив и здрав Борис! Да слуша, папка и спинка добре Hug!

НБМ, аз си взех пак от витамините О'Мами, от които пиех през бременността. На тях пише, че стават за бременни и кърмачки. То май на всички витамини за бременни пише същото.

Да попитам пак, че може да не сте видяли:
Мами, аз да ви питам за оригването. По колко време чакате бебчетата си да се оригнат? Аз го държа по 5 минути, но той изобщо не се оригва. Дали не правя нещо както трябва newsm78?

На мен доста хора ми се губят в последно време във форума - Агата, Весито, Данибон, Коколина... дано успеят да се включват от време на време, че липсват Hug

# 72
  • Мнения: 219
Въпрос към мамите с две и повече деца: наистина ли колкото по-големи са децата толкова по-трудно става?
Вчера в кабинета на докторката всички майки с по-големи дечица гледаха с голяма носталгия бебка, въздишаха и обясняваха колко лесно било сега, като само си спинка. А пък аз си мислех, че първите няколко месеца ще са най-трудни #Crazy

е те това много ме вълнува и мен!!!
Момичета, мисля, че ви е рано да мислите за тези неща. По принцип вече съм се убедила, че това, което казват по-възрастните и препатилите, е вярно. А те казват: "малки деца - малки проблеми". Проблемите, които ни вълнуват с малките деца са много лесно решими - едно сиропче, едни капки, малко безсъние и нищо от това не оставя трайни следи в умовете ни. От бебешкия период помня само, че не можех да се наспивам, но защо и колко...вече е минало. После никнене на зъби, някой и друг грип, пневмония, ясли... Но когато станат големи и започнем да се питаме къде сбърках, че не слуша, защо е много послушен и пр., а при по-големите деца -у.ще, уроци и т.н. безсънието е от друго.
Затова, наистина се радвайте на розовите бузки, на първото гукане, на първото обръщане, на първата усмивка,и т.н., това ще ви дава сили за по-нататък. От стрес и безсъние на първото дете не можах да се нарадвам толкова осъзнато и сега покрай очакването на беббето, осъзнавам колко много обичам първото си дете и колко малко съм му се радвала.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Ох, с оригването е различно при нас, понякога за 5 мин се оригва и заспива, друг път се дундуркаме по 20мин Confused Той си показва, като не се е оригнал и го сложа да легне и почва едно мрънкане..и айде пак на ръце.

ПП.И аз вчера се чудех къде изчезна Агата Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 334
НБМ, аз си взех пак от витамините О'Мами, от които пиех през бременността. На тях пише, че стават за бременни и кърмачки. То май на всички витамини за бременни пише същото.

Да попитам пак, че може да не сте видяли:
Мами, аз да ви питам за оригването. По колко време чакате бебчетата си да се оригнат? Аз го държа по 5 минути, но той изобщо не се оригва. Дали не правя нещо както трябва newsm78?
НБМ, аз също от 3 дена насам започнах да взимам пак витамини (Центрум Матерна, пих един месец от тях през бременността), само че си взимам по половин капсула, а не цяла. Самоизписах си ги, но май наистина на зле ми отиват зъбите Sad Може би другата седмица ще ида на стоматолог, да прегледа и да каже мнение.

Астарта, щях да ти пиша, но забравих просто Simple Smile Докато давах и адаптирано мляко от шише, оригвах редовно (ставаше от раз и доста шумно). Но откакто е само на кърмене... почти не успяваме да я оригнем, аз даже най-често вече не се и опитвам. Изправя я на рамо, попотупам я, погладя я, ама като видя, че нищо не става, оставям я на мира.

Данисио, честито! Дано скор се възстановиш и все така да му се радваш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт