Има ли бременилки, наддали от витамини

  • 5 361
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 574
При първата бременност пиех Матерна и качих близо 30 кг.,а при втората реших никакви витамини на хапчета да не приемам-само в натурален вид и качих 12 кг.Не зная дали от витимини се пълнее или не,но определено отварят апетита,защото същото го забелязах и при дъщеря си-доста се беше закръглила от Саностол.

# 46
  • Мнения: 2 374
За пръв път чувам да се пълнее от витамини,ти си бременна това е вероятната причина да пълнееш според мене.....

# 47
  • Мнения: 4 292
Чувала съм, че от витамините се пълнее, но не знам колко е вярно това. Аз и двете си бременности не съм приемала витамини, не съм техен привърженик.

# 48
  • Мнения: 292
Аз пиех витамини от самото начало на бременноста до края и незнам дали от тях или от въздуха (ядях си нормално, повече наблягах на плодовете, без газирани напитки и спрях да пуша), но качих страшно много кила (25кг). Сега немога да сваля излишните кила (със самото раждане свалих 11кг.) и незнам дали е от витамините, защото продължавам да ги пия заради кърменето ..... но аз мисля, че се пълнее от витамини.
Цитат
Ако са в суров вид няма начин да се качва. Ама тези химии ..........

 newsm10

# 49
  • Мнения: 4 629
Закръглянето изведнъж каккто го описваш идва от бременността, промяната в хормоните, метаболизма, а не от приема на виамини. И да ги спреш гарантирам, че закръглянето ще продължи. Лека брменост и после успешна борба с излишните килограми  Peace

# 50
  • Мнения: 2 658
Абе хора,според мен си пълнеете от всичко покрай една бременност,но не и от витамини  bowuu .В деветия месец съм,пих витамини почти беz прекъсване,докторката ми настояваше.По едно време се притеснявах,бях го чула и аz.Реzултата е 12 килограма,до момента.С първата си бременност иzпих само опаковка и нещо,килограмите бяха към 18 някъде.
Една приятелка,говорихме онzи ден,12 седмица е,витамини не е и почвала(освен фолиева киселина),оплака ми се,че до сега е качила 9кг.Е?
Според мен е индивидуално,комплексно и няма докаzана връzка с витамините.Структура,хормони и тн..
Аz така мисля  Peace

# 51
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Здравей мила!
Аз с първата си бременност в този период започнах да взимам Матерна. Апетитът ми се качи главоломно и за 1месец качих 7кг. след което ги спях и нещата се нормализираха. От самите витамини не може да се напълнява, а просто апетита се покачва.  Wink

# 52
  • Мнения: 10
И аз мисля че започнах да наддавам след като изпих 1-вата опаковка от матерната-не зная дали се дължи на повишен апетит или на нещо друго,но след като ги спрях /разбира се след консултация с АГ-то/нещата се нормализираха.След това си пиех Хипп натал и килограмите ми са в нормата.Така че явно е доста индивидуално и резултат от комплексни фактори.

# 53
  • Мнения: 552
Апетита много се покачва от пустите витамини Crazy
Като цяло не качих много през бремеността,но апетита мииииии Whistling
В момента пия витамини и отново ми се яде като невиждала #Crazy

# 54
  • Попово
  • Мнения: 687
и с мен е така  Peace

# 55
  • Мнения: 164
аз центрум ги пия от една седмица и от както ги пия почнах да се издувам а и качих веднага килца мисля че е от тях но се чудя какво да правя да ги спирам или не

# 56
  • София
  • Мнения: 112
Докато бях бременна, лекарката от ЖК ми предписа Матерна Центрум, след което след известно време настоя да си закупя пренатал на Джеймисън понеже само в тях се съдържал йод. Резултатът беше + 5 килограма на следващия месец при положение, че качвах по кило и половина на месец, а и не съм се хранила "за двама". След като споделих с лекарката за внезапното покачване на теглото ми, тя  призна, че наистина от тях се трупвало тегло. След това призание спрях всякакви витамини.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 326
Пия Центрум Матерна от началото на 4 месец. До момента имам качен 1 кг. И моя корем щръкна изведнъж напред преди около 2-3 седмици, но предполагам е защото бебо расте. Не мисля, че има връзка между пълнеенето и витамините.

Общи условия

Активация на акаунт