хърка

  • 29 210
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 726
Мъжът ми хърка от много години, но съм забелязала, че само когато спи по гръб. Освен това хъркането е право пропорционално на височината на възглавницата Mr. Green

# 16
  • Мнения: 830
моя хубавец като хърка го ръчкъм в ребрата Mr. Green добре, че рядко се случва. Ама е неприятно наистина, свекъра хърка като бенгалски тигър.....добре, че са на другия край на града Mr. Green

# 17
  • Мнения: 454
Ужас и моя хърка ама много яко, дори в дугата стая при две затворени врати пак го чувам. Той има изкривена преграда, синузит, пийва си порядъчно, но това си беше така още от самото начало на нашата връзка, но тогава определено мъркаше, а не хъркаше. Сега обаче е страхотия и според мен всичко е от килограмите, защото е качил към 30 през последните 5 години. Ама сега как се свалят, а? А може би аз съм взела да пич по-малко и затова го чувам  beer

# 18
  • Мнения: 549
сваляне на килограми или доживотно спане в другата стая Joy

# 19
  • Мнения: 4 678
Сваляне на килограми-спиране на алкохол Hug

# 20
  • Мнения: 286
Това с хъркането е лоша работа #Cussing out. При нас е същото, и както са казали преди мен, влияние оказва алкохола, теглото и позата за сън. Забелязала съм, че мъжът ми не хърка, ако спи настрани, обаче той не обича така да спи и решихме проблема като спи в кухнята Mr. Green/поради липса на друга свободна стая/.

# 21
  • Мнения: 396
И хърка и говори на сън. И детето и то бъбри, докато спи, пълна лудница е. Единственият ми шанс е, да заспя преди тях  Mr. Green.
Joy Joy Joy
Сваляне на килограми-спиране на алкохол Hug

Това е решение, ние в момента работим по въпроса с отслабването.
Алкохол не пие!

Нека да ви попитам: ИМА ЛИ МЪЖ, КОЙТО НЕ ХЪРКА?

# 22
  • Мнения: 1 731
Офф,и моя е така .Особено като пийне е ужас.Въртя се сума ти време и не мога да заспя. #CrazyАма как да го накарам да отслабне? newsm78В момента е 110кг. ooooh!

# 23
  • Мнения: 3
Офф,и моя е така .Особено като пийне е ужас.Въртя се сума ти време и не мога да заспя. #CrazyАма как да го накарам да отслабне? newsm78В момента е 110кг. ooooh!
Въпросът с убеждаването наистина е труден. Аз се заех сериозно с отслабване, защото исках. Сигурен съм, че ако някой ме беше карал, нямаше скоро да го направя. А сега ми е много добре - за 3.5 месеца от 118 на 99 кг и продължавам. (Много е гот, когато единицата отпред отпадне, хехе)

Жалко е, че психиката на човек е такава, че разговори за такива неща обичайно се приемат като намеса във вътрешните работи  Sunglasses и веднага се задействат предпазни бариери - сакън да не ни накарат да направим нещо. И аз съм така... Embarassed При мен помогнаха по-честото и самокритично вглеждане в огледалото, поетапното разширяване на колана (а сега е на първата дупка и скоро ще купувам нов), постоянните досадни отговори "ууу, нямаме Вашия размер", някои здравословни проблеми, които общо взето вече отпаднаха и разни други по-дребни неща.

# 24
  • Мнения: 1 731
Той знае ,че трябва да отслабне ама иска да го натискам да прави упражнения и да яде по-малко.А аз си мисля,че човек сам трябва да е убеден ,че го иска и ще го постигне сам.Единственото ,което мога да направя е да го поощрявам ама засега няма за какво. newsm78

# 25
а жена му не хърка ли?
zащото моя не хърка, ама аz как хъркам ... чак в коридора се чува  ooooh!

# 26
  • Мнения: 799
От опит казвам, че тези съвети "консултирай се с доктор" не са много удачни, и най-важното - спазването им не води до резултат.  Peace

Моят съпруг хърка, при това доста сериозно, и беше експедиран на изследване (и то по линия на здравната каса, с направление  Mr. Green). Отиде при някаква докторка, която му каза "ела еди-кога-си вечерта в .... болница (вече не помня коя), като преди това изпий 1 ракия (за по-пълноценен сън), и ще те включим на апарат". Та отиде човека, преспа в болницата и на сутринта му връчиха една разпечатка с показанията на апарата (прилича на електрокардиограма) и епикриза с диагноза "банално хъркане"  ooooh!
Докторицата му обяснила, че на всички хора (но при мъжете значително по-често), след навършване на 25-годишна възраст, започва да им се отпуска някакъв мускул на гърлото и в повечето случаи хъркането е в резултат на това отпускане. Повечето килограми и алкохола допринасяли значително за този ефект.
В аптеките продавали някакви спрейове, които били точно за това - пръска се преди лягане и това на практика парализира частично този мускул, като не му позволява да се отпусне.
Оперативна намеса се прави само когато хъркането вреди на качеството на съня (на хъркащия, не на околните), води до хронично недоспиване или до опасност от задушаване.
Така че, дами, свиквайте. Мъжете ни хъркат "банално".

# 27
  • Мнения: 25
Аз съм в процес на търсене на подходяща възглавница и начин да не се обръщам на гръб. Мразя да спя на гръб, немога да заспя ако лежа така, но на сън се обръщам и тогава почва хъркането Simple Smile При мен проблема идва от неправилното положение на главата в следствие на възглавницата и от това че се обръщам на гръб.

Какви са тия пръскалки за гърло? Име ?

# 28
  • Мнения: 799
Не помня имена и марки, бях толкова възмутена и разочарована от диагнозата, че се примирих със ситуацията.  Whistling

# 29
  • Мнения: 3
tonny_bg, аз така се каних да почна сам отслабването, каних, каних,........ та няколко години. И - нищо. Не че не исках, но айде днес, айде вдругиден... Знаеш как е.

Но през февруари отидох на фитнес, подуших каква е ситуацията, говорих с инструктора там каква е целта и си взех карта за редовни посещения (поне 3 пъти седмично = около 12 месечно). Почнахме с много леки упражнения. След месец и половина той ми направи хранителна програма (да не кажа диета), към която се придържам почти 95 % оттогава досега.

Положителния момент на фитнеса поне за мен беше, че там е организирана работата, направил съм си график, който малко ми бърка другото време, но си го спазвам. Във фитнеса има и други хора, които правят същото - дали за отслабване или за мускули не е важно. От второто възкачване на кантарчето (щото първото показваше познатата цифра 118,3) ми поникнаха допълнителни крилца благодарение на намаляващите КГ. И така - всеки път. Все по-малко и по-малко. И това ми действа много стимулиращо и мотивиращо да продължавам, доколкото е очевидно, че пътят е верен. Ако продължавам така някъде към Октомври 2009 трябва да се стопя съвсем, но мисля да спра преди това Mr. Green

To make the long story short, ако съпругът ти е осъзнал необходимостта и има желание, пробвайте с фитнес + хран.прорама, ама сериозно. ПОради личния си опит съм убеден, че верният път е полезно хранене + активно движение.

От друга страна, един наш приятел, който беше 140 кг, си купи преди 3 месеца една книга за една определена диета - много е популярна в момента, но понеже мен слабо ме интересуваше, не запомних името. Нещо от рода на "как да отслабнем трайно". Та той за 2 месеца разтовари 24 кг. ТОва е достя ударно за организма, но той и сега се чувства добре.

Общи условия

Активация на акаунт