Еднакво ли се обиЧат децата?

  • 5 219
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 965
Обичам ги еднакво силно, но изразявам майчината си обич по различен начин-така, както всеки един от тях би я почувствал истински.

и

Моята прабаба, която е родила 6 деца, често повтаряше:"На ръката си имаш 5 пръста. Ако ти отрежат два от тях, кой повече ще те боли? Еднакво, нали?!" ...


Това са и моите отговори.
Родила съм 3 деца. От тях 2 са живи и здрави (дай Боже, все така да са). Единствената разлика идва от това, че децата имат различни нужди и характери, затова различно изразявам обичта си, но тя е абсолютно еднаква.
Казвала съм го и преди: с всяко следващо дете - майчиното сърце не се дели, а пораства, за да побере всички...

# 61
  • Попово
  • Мнения: 687
имам две деца, предстои ми раждането на трето живот и здраве  Praynig ОБИЧАМ ГИ МНОГО, не смятам че мога да ги обичам по-малко или по-много... има една приказка, която знам от баба си Бог да я прости - имаш 5 пръста на ръката си, който и да порежеш все ще те боли

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Абе всички баби и майки казват така , а всъщност реално е другояче за жалост  Cry

# 63
  • Мнения: 729
Децата са отделни личности с различни характери. Нормално е да ги чувстваме и обичаме по различен начин, но задължително еднакво силно. Heart Eyes
това е най-точният отговор   Peace

# 64
  • Мнения: 1 428
Сигурна съм,че има родители,които не обичат децата си еднакво  #Cussing out

# 65
  • Мнения: 4 965
Сигурна съм,че има родители,които не обичат децата си еднакво  #Cussing out

Е, то има и родители, които изобщо не обичат децата си...

# 66
  • Мнения: 83
МайЧета,извода( дано сте съгласни с мен) е че колкото и разлиЧни да са децата ни и колкото и разлиЧни да са потребностите,грижите и дори вниманието понякога то обиЧта ни трябва да е еднакво силна. PeaceВсяко дете трябва да се Чувства специално и обиЧано. PeaceИ ако все пак има някакво предпоЧитание,да се опитаме да не го показваме и както казва homesick да потърсиме приЧината само в нас,защтото НИЕ, а не децата ни живееме с комплекси.Те искат само едно -ДА БЪДАТ ОБИЧАНИ Peace.МайЧета с едно детенце,не се страхувайте от ОБИЧТА,защтото тя е смисъла на живота ни Peace.А тези родители които не обичат децата си ЕДНАКВО СИЛНО и още по лошо-го показват то те....хм...дори не ги съжалявам...те просто не обичат себе си...

# 67
  • Мнения: 2 521
Чудя се как можеш да предпочиташ едно от децата си и дано не го разбера никога. Обичам ги еднакво, еднакво са ми мили и двечките. Друг е въпросът, че подхода към децата зависи от тяхния характер, възраст и т.н., но това едва ли означава, че предпочиташ някое от тях. Аз никога не съм почувствала разлика в отношението на родителите ни към нас. Надявам се и децата ми един ден да се похвалят със същото.ф
Разликата е само 4е малкото иска пове4е грижи и внимание Peaceа оби4та е еднаква Hug

# 68
  • Мнения: 1 104
Не мисля, че е редно една майка да си обича децата различно. Но има доста такива случаи. Например моята свекърва категорично си е казвала, че предпочита единият си син (има два), тъй като живота му е много труден. Е това не е съпругът ми, но и по добре. Тя почти не се интересува от нашето семейство, пък за детето да не говорим. така, че има и такижа майки. Аз имам едно дете, но все си мисля, че не бих обичала едното си дете повече от другото.

# 69
  • Мнения: 593
Преди да имам свои деца, по-скоро второ дете, бях абсолютно убедена че винаги едното дете се обича повече. Но вече мога да кажа че си обичам синчетата абсолютно еднакво.....незнам дали пола е от значение ,но...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 617
  Аз си задавах същия въпрос. Дали като имам второ дете, ще го обичам колкото дъщеря ми. Мислех си, че не може да има друга също толкова голяма обич. Когато се роди синът ми, разбрах, че има. Пола няма значение за мен. Ако можех да не го обичам, може би щях да си го наложа, за да бъде мъката ми по неговата загуба по-малка и по-лесно преодолима.

# 71
  • Мнения: 678
Това е един от големите ми страхове. И то не само дали ние с баща им ще ги обичаме еднакво, но дали няма да чувстват делене от бабите и дядовците им. Искрено се надявам да съумеем да им дадем така обичта си, че да не се случи да чуя "Ти обичаш повече ....". Може би страхът ми е свързан с това, че като малка съм изпитала деленето, но се моля аз да не направя тази грешка с моите деца  Praynig

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Брат ми е с 5 год. по-малък от мен и преди 15-17 години майка ми открито обявяваше, че винаги е искала момче и е много доволна, че и има! Честно-казано от гледната точка на 8-10 годишна се обиждах и не се чувствах добре! Сега нещата не стоят по този начин въобще  Naughty Напротив - разчита много на мен и се оплаква само от него, но пък аз си го обичкам мноооого! Е, надявам се да имам 2 дечица, които никога да не различавам!  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт