Летни фиести или отпускарски сиести?- Испания

  • 17 061
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 350
мимки либрото де фамилия е официален документ които удостоверява родителската връзка между вас и детето нищо повече, това че е родена тук няма нищо общо с ние то, все едно да кажеш че акта за раждане (но без егн) е достатъчен разбира се че не е, сега ти искат само либрото де фамилия но по нататък на всякъде ще ти искат ние то така че е необходимо, не знам какъв е проблема да го изкараш, аз с нетърпение цакам да му пристигне паспорта за да му го направя, а и ако искаш да и изкараш испанско гражданство без ние не става
Зададох въпроса си понеже преди не беше така искаха само либро де фамилия за родените в Испания деца, за да им се изкара националидад, и за това се очудвам на това че сега което ми казаха в социал сегуридада.  Просто не го знаех. От кога е тази промяна?  newsm78Благодаря ти за отговора.  bouquet
Тони то наистина е голяма бумащина, мислих че не е необходимо да изкарвам повече документи и вчера ми го сервираха, и сега и с това трябва да се разправям, омръзна ми честно ти казвам. Късмет с апартамента! То си е наистина голяма разправия.

# 271
  • Мнения: 83
МИМКИ,АНЕТ е права,то4но така е,наистина ти трябва НИЕ,но аз ли4но 6те из4акам,за6тото ми казаха от полицията,4е догодина най_късно 6те бъдат сменени ли4ните карти на вси4ки в БГ с нови по еворопейски стандарт,даже една германска фирма е поела поръ4ката,но все о6те държавата договаря цените,за6тото искат по 50 евро на ЛК.Та ни казаха,4е след като се сменят 6те бъдем като германците,6те пътуваме навсякъде и 6те се индетифицираме с тях,но 6те проу4а въпроса ,за6тото тук във Валенсия е истински ко6мар да се вади НИЕ на детенце,а във Ваядолид когато правехме на Пепи стана за 3 седмици. NaughtyА испанско гражданство не мисля да им правя,нека децата ми сами да ре6ат,а и не мисля да живея о6те много дълго време тук,така 4е времето 6те покаже.
ТОНИ, аз мисля като теб,само с инвестиция можеме да спестиме някакви пари,ина4е не става.Имам едни приятели които ако не спестят 500 евро на месец са като болни,ние не можеме така,ето живота си минава толкова бързо,4е ако трябва6е да мизерстваме и да се ли6аваме...то за какво сме живи.
ГЕРИ ПЕТРОВА,да ти е живо и здраво ку4енцето Grinning аз много ги оби4ам,но толкова много се привързвам към тях,4е после когато умрат страдам много,след загубата на лубимата ми немска об4арка РАЯ,си казах край,не мога пове4е.А малката много ги оби4а,като види някое ку4енце направо се разтреперва от радост.Как го кръстихте?
Моми4ета,утре имам сре6та с бив6ата си 6ефка,иска да се върна на работа и незнам какво да правя.Дилемата ми е,4е работата ми е много хубава,колегите са пе4ени,6ефовете са едни от най добрите които съм имала,НО работното ми време е до 20 4аса ве4ерта и събота до обяд,така 4е няма да имам никаво време за децата и знам,4е това много 6те ме мъ4и.Децата са по важни от вси4ко,но все пак трябва да се работи.Вие как бихте постъпили?
Малкато теремото се събуди,край на по4ивката Grinning
Hug Hug Hug на вси4ки

# 272
  • Мнения: 1 248
Дивина, опитай се да си договориш намалено работно време. Wink
Е, ще вземаш по малко пари, но мисля, че е по добрия вариант. Hug

# 273
  • Мнения: 3 098
Ей,големи срещи заформяте в Софето. Peace
Аз също се срещнах с някои мацки от форума,много приятно беше. Hug


Гери,4естито ку4енце. Party

Абе вие какво сте се заоплаквали с това НИЕ за децата?
Аз в най_смутните години,кога хората без адвокат не можеха,съм се редила с 4асове на опашка и пак съм изкарала документи на (тогава) бебето ми.
А Ние да изкарашаш е елементарна процедура.Бързо става.
Освен това ако им подадете документи за сертификат то си полу4ава детето такова,ако до момента на подаването е нямало.
Какво сложно има?

Дивина и аз 4акам да излезнат новите стандарти и тогава ще подавам за смяна моите.И паспорт и ЛК.Знам,4е ще променят документите,а така или ина4е трябва да сменям,защото съм с нова адресна регистрация от 2005,а още не съм подала инфо в общината.Нали си ми бяха във вигор карти и паспорти...
Но ЛК няма да е 50?,а паспортите.Такава е мъвата,де,не 4е има окон4ателна информация. Laughing

# 274
  • Мнения: 1 248
Марица Hug, ти случайно да си се разправяла с НОИ, докато беше в БГ? newsm78
Че и тази задача съм запланувала ooooh!, но нямам документ, удостоверяващ годините тук...сменихме паспортите.

# 275
  • Мнения: 3 098
Марица Hug, ти случайно да си се разправяла с НОИ, докато беше в БГ? newsm78
Че и тази задача съм запланувала ooooh!, но нямам документ, удостоверяващ годините тук...сменихме паспортите.
Разправях се,да. Joy
Тука си принтирах декларациите,дето ви бях пуснала линк в предната тема по 4л.19,попълних ги прилежно,направих си и фотокопия на паспортите и ги занесох там.
Господинът ми каза,4е за годините,които сме се прибирали с кола,нямало пе4ати от бг грани4на полиция и той незнаел дали щели да ни уважат декларациите.Казвам му"Ще ги уважат 4едо,ще ги уважат,имате нови наредби".Той завалията не беше много в 4ас и се бъгна като му цитирах закона и ги прие. Mr. Green

За твоят слу4ай ето какво полу4их от Ат.4обанов,там пише,4е МВР и НАП си съдействат:

Дами и господа,

В момента съм в България. Посетих регионалния клон на НАП в София-
Сердика и се поинтересувах какво става с декларацията, която подадох 
на 30 април. Ето резултите:

- всички декларации по член 19и са в една папка при шефката на клона;
- шефката ми разясни, че изпращат питания до МВР, откъдето им връщат 
по служебен път информация за пребиваването в чужбина. Видях с очите 
си тази информация прикрепена към моята декларация;
- за да се обработят декларациите трябва още информация от НЗОК, че 
лицето не е ползвало здравни услуги платени от здравната каса през 
този период. Засега не е ясно как ще я получават в НАП, затова нещата 
не се придвижват по-далеч от папката.

Добрата новина е, че след нашия натиск НАП и МВР са се разбрали да си 
получават информацията по служебен път, а не да ни тормозят да им 
пращаме копия от паспорти, бележки от МВР и други документи.

Лошата новина е в липсата на яснота за взаимодействието между НАП и 
НЗОК.

Срещнах се също така с Атанас Щерев и обсъдихме досегашните и бъдещи 
действия по този казус. На другия ден той се срещна със зам-министъра 
на финансите Желев, които му е потвърдил за взаимодействието между НАП 
и МВР и го е уверил, че търсят решение за ускоряване на обработката на 
декларациите.

Какво да се прави към този момент:

1. ако сте в България, подавайте декларациите по член 19и в 
регионалните офиси на НАП. Там могат да се опитат да ви върнат, като 
ще ви кажат, че нямат инструкции. Не се предавайте, настоявайте до 
край и предварително разпечатайте декларацията оттук:

http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=1926

Ако въпреки това ви откажат да приемат декларацията, потърсете 
началника на офиса на НАП и разговаряйте с него. Моят опит показва, че 
служителите не са информирани, но началникът е добре запознат с 
проблема. Ако въпреки това няма резултат, изпратете жалба до infocenter@nra.bg
  с подробно описание на случая.

2. ако желаете да ви бъдат възстановени платени здравни вноски за 
периода 2000-2007 година, използвайте този формуляр:

http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=1960

Също така, разпечатайте и представете тази инструкция от сайта на НАП:

http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=1929

3. Ако не сте в България, същите документи можете да изпратите по 
пощата или ако разполагате с български електронен подпис по мейл до 
един от следните мейлове, публикувани в документ на сайта на НАП.

http://www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=1961

На тези адреси можете също да отправите запитване за информация.

4. Ако не желаете да се занимавате с копия от паспорти и вадене на 
документи за пребиваване в чужбина от МВР не забравяйте да добавите в 
декларацията по член 19и текст, че на основание на Закона за 
електронното управление желаете и сте съгласни НАП да изиска 
информацията за пребиваване в чужбина по служебен път от МВР.

Благодаря ви за вниманието и ви желая приятна ваканция. Ако сте в 
България до края на август можете да се свържете с мен на телефон + 
359 888 901 407

Поздрави,


И с КАТ имах работа и с данъ4ните,там при шефа им влезнах да му кажа,4е госпожата,която ме обслужва не разбира работата си,накрая стана пак на моята. Wink
Моят мъж ми вика"Пази Боже да  станеш кметица,4е тогава или ще те гръмнат или ще ги нау4иш на работа"  Crazy

# 276
  • Мнения: 1 248
Много ценна информация. smile3501Голямо мерси. smile3525

Последно малко въпросче задавам и няма да те тормозя повече. Embarassed
Имаш ли представа дали декларацията по член 19 трябва да я подам в клона на НАП по адресна регистрация или мога в които клон поискам? Thinking

# 277
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хей Марица, Hug в кой град си в БГ??????4Е ако си ми близко може да се видим,не 4е ако си дале4е няма да се видим,но няма да имам време да стигна до теб.Аз се прибирам на 27 през ноЩта.

# 278
  • Мнения: 3 098
Много ценна информация. smile3501Голямо мерси. smile3525

Последно малко въпросче задавам и няма да те тормозя повече. Embarassed
Имаш ли представа дали декларацията по член 19 трябва да я подам в клона на НАП по адресна регистрация или мога в които клон поискам? Thinking

Моля,моля.
Ние подавахме не по местоживеене клона,но пък в мейла,който ти копирах,пише,4е той ги е подавал в регионалният.Зна4и може всякак.
Хей Марица, Hug в кой град си в БГ??????4Е ако си ми близко може да се видим,не 4е ако си дале4е няма да се видим,но няма да имам време да стигна до теб.Аз се прибирам на 27 през ноЩта.
Вал4е,от миналата седмица съм си в Испания. Confused
Бяхме в България до 8.08,ти откога си там?
Щото ние много ходихме и в София бяхме за Металика,а и при приятели там.Не ми казвай,4е от юли си там и не си казала...

# 279
  • Мнения: 3 098
Абе аз забравих да ви питам. Crazy
Кажете с тази виста какви програми ползвате,скайп ка4вате ли?Извинете за глупавите въпроси,но не съм работила с такава програма и незнам. EmbarassedА се налага да си сменя процесора или да минавам на портатил,4е тоя старият ми процесор ве4е издиша,а няма ве4е да намеря с XP,отживелица били.

# 280
  • Мнения: 1 248
Абе аз забравих да ви питам. Crazy
Кажете с тази виста какви програми ползвате,скайп ка4вате ли?Извинете за глупавите въпроси,но не съм работила с такава програма и незнам. EmbarassedА се налага да си сменя процесора или да минавам на портатил,4е тоя старият ми процесор ве4е издиша,а няма ве4е да намеря с XP,отживелица били.

Марица от ден на ден навлизат актуализирани версии за Виста на почти всички по известни програми . Grinning
 Можеш да си качиш Skype. Peace
 Аз преди месец заредих на една дружка лаптопа на Виста с програмки и не усетих да ми липсва разнообразие от програми. Thinking

А Вал на 27 заминава за БГ... Joy

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 19:29 от tony_t

# 281
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Марица,аз заминавам на 27 август с ноЩтният полет Wink за БГ,не сьм си ходила лятото....сега се прибирам за пьрви пт от февруари насам.

Ей жалко,тькмо се надявах да си си в БГ оЩе Sad.
НиЩо Hug,има време Hug Hug Hug Hug

# 282
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Тони,изпревари ме Laughing.

# 283
  • Мнения: 63
Вистата няма голяма разлика, почти всички програми ги има за виста вече. Скайпа го свалих от нета и тръгна без проблем. Но си изчистих и преинсталирах и стария и не си го давам , че за сваляне на вистата е по трудно. Simple Smile

# 284
  • Мнения: 3 098
Благодаря ви Тони,Астуриана. Hug
Ще купувам,взех да се успокоявам.Мъжа ми преди 1 година си купи портатил с вистата,но аз не съм работила с нея,освен снимки да ка4а там и да пусна някой филм на детето.
А той твърди,4е била много удобна за ползване.
Щом и вие казвате,4е ве4е е добре за програми и т.н. ще действам. Hug
 
Вал,помислих,4е си в България ве4е,а ти тепърва ще заминаваш. Party
Няма нищо,4е не се засякохме,сега си шофьорка,ще ми дойдеш на гости във Валенсия. Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт