Литературен клуб - VІІ

  • 53 456
  • 550
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 265
Ако не си чела на Л.Ескивел "Като гореща вода за шоколад",препоръчвам ти я .ПО-добра е от "Раздавачът....
Аз си взех днес "Малинче" и нямам търпение да я започна.а на Алиенде съм изчела всичко,без последната,обаче съм писала писмо на Дядо Коледа... Wink

# 496
  • Мнения: 197
Бъни, остана ми още малко и после ще я пусна да пътува HugАко си регистрирана в предай нататък книга, първо на теб ще я пратя Heart Eyes

# 497
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ако не си чела на Л.Ескивел "Като гореща вода за шоколад",препоръчвам ти я .ПО-добра е от "Раздавачът....
Аз си взех днес "Малинче" и нямам търпение да я започна.а на Алиенде съм изчела всичко,без последната,обаче съм писала писмо на Дядо Коледа... Wink

Честно казано на мен "Малинче" никак не ми допадна, а очаквах много от тази книга  Thinking

# 498
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Не срещнах да сте коментирали "Гълъбът" и "Контрабасът" на Патрик Зюскинд. Моля за мнение, ако някой ги е чел!

# 499
  • Мнения: X
Не срещнах да сте коментирали "Гълъбът" и "Контрабасът" на Патрик Зюскинд. Моля за мнение, ако някой ги е чел!
И аз искам да знам. Чакам включване.

# 500
  • Мнения: 9 052
Тъкмо преполовявам 'Das achte Gebot'  на една авторка не я бях чела до сега  и случайно ми попадна http://de.wikipedia.org/wiki/Anne_Holt. Не е zле  Hug
Малко са странни шведските имена и се четат трудно, но им се сеиква  Wink

# 501
  • Мнения: 197
Още онзи ден приключих с "Нестандартното дете" и започнах "Смет за сливи" на Надежда Захариева, отначало ме грабна, но към средата ми стана малко досадно, прекалено много повторения, тъжна книга Rolling Eyesно все пак много интересна и полезна... Peace

# 502
  • Мнения: 4 358
Бъни, остана ми още малко и после ще я пусна да пътува HugАко си регистрирана в предай нататък книга, първо на теб ще я пратя Heart Eyes
Не съм регистрирана.Кефи ме да купувам Wink -да видим докога, че то вече място не остана hahaha.
Но много ти благодаря Hug.
Аз май май я открих Party - добре,че имам хора с богати библиотеки Peace Peace Peace

# 503
  • Мнения: 197
Бъни, остана ми още малко и после ще я пусна да пътува HugАко си регистрирана в предай нататък книга, първо на теб ще я пратя Heart Eyes
Не съм регистрирана.Кефи ме да купувам Wink -да видим докога, че то вече място не остана hahaha.
Но много ти благодаря Hug.
Аз май май я открих Party - добре,че имам хора с богати библиотеки Peace Peace Peace
Ако не я намериш, винаги съм на твое разположение! Hug Peace

# 504
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да се отчета и аз с една от новопридобитите ми книги на български автори - Яловата вдовица на Бойка Асиова.


Хедра, благодаря. Някак си бях пропуснала коментара ти. Днес случайно го прочетох. Това ще е следващата ми книга. Simple Smile

# 505
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ох, Айн Ранд я обикалям отдавна със страхопочитание и все не мога да се реша, ще чакам отзиви. Hug



Коте, сещам се за един хубав филм с Хелън Мирън...вероятно за същата Айн Ранд иде реч? http://www.imdb.com/title/tt0140447/
 
За същата иде реч:)
Котка, не виждам какво те притеснява  творчеството й. Напълно разбираема, лесно читаема, но нестандарто мислеща дама. Препоръчвам. /вярно, че съм още на 50 стр, но смятам да продължа:)/

# 506
  • Мнения: 4 784
 smile3529 Simple Smile
Този път малко късничко, но все пак записче.
В момента се наслаждавам на Ловецът на хвърчила.

# 507
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С една колежка понякога си разменяме книги и за моя приятна изненада ми донесе Преследване на дива овца на Мураками, без да ми е споменавала, че го има - вчера прочетох около една трета от книгата и понеже е много актуален автор Laughing и това е първата книга от него, която захващам, да споделя и моите впечатления Mr. Green
Интересно пише и определено ще дочета книгата с удоволствие. Обаче ми е адски претенциозен и има една поза при него, която леко ме дразни - отделно много често се повтарят едни такива житейски `прозрения`, тип 3 изречения прозрение с остроумен финал с неочакван край, които първите няколко пъти много кефят, след това обаче втръсват и започва да изглежда насилено поддържане на фаца (имам опасенията, че това ще се е запазило като стил и в другите му книги и ако е така, ще съм разочарована). И някак до момента (пак казвам, че не съм прочела цялата книга) не мога да свържа атмосферата с 60-те години - вярно, че говори за гумички за триене в офиса и плочи за грамофон, обаче всичко си звучи хипер съвременно и не може да се усети епохата по никакъв начин. Туй беше моят критицизъм по наболял автор - иначе ми допада (което не очаквах) и изобщо не го намирам мрачен, депресарски или потискащ - много съвременно весело-психарски си звучи, особено с това използване на Аз-формата, което съвсем го приближава до читателя Laughing

# 508
  • Мнения: 2 617
Hedra, не се сещам някой тук да е писал, че Мураками е "депресарски" автор Simple Smile Аз дори изрично подчертах, че има специфично тънко чувство за хумор, понякога едва доловимо.
Сюжетът в книгата се развива в края на 70-те години (само първите две глави или части, сега не ми се проверява, как е разделена) са в края на 60-те.
Хубаво е при желание да прочетеш другите му книги, за да направиш по-общи заключения, както и ще е интересно да го сравниш със съвременни японски автори,за да прецениш, доколко е "позьорски".
Не ми се струва, че е особено "актуален". По-скоро се коментира всяко негово ново издание на български език.
Виж, някои други имена - определено, през два-три поста тук попадаш на коментари за Алиенде и "Ловецът на хвърчила"   Wink
 Peace

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 10:12 от Tsugumi

# 509
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не знам защо бях останала с впечатлението (не от тук, тук чета сравнително отскоро - а от темата за новите книги), че е малко потискащ и екзистенциално-песимистичен - на мен ми звучи по-скоро като изследващ абсурда и ми е забавен. Явно просто съм имала някакво предварително очакване от коментарите, които съм чела и затова ме изненада, което не е лошо Grinning А от японската литература нямам абсолютно никаква представа, съвсем чистосърдечно си признавам - това е първото нещо, което подхващам.
По отношение на това, което дефинирах като `поза` по нещо ми напомни Коелю - има много подобни афористично звучащи изрази на моменти (в смисъл - никак не приличат на коелювите като стил и изказ, а самото им съществуване на мен ми напомня за първите книги на Коелю) и може би точно това напомняне ми гложди някъде на заден план. Не знам дали някой друг го е усещал - може би трябва да потърся и да дам илюстрация с 1-2 примера от книгите, иначе предполагам не се разбира какво имам предвид. Само че силно се съмнявам да ми остане време за чак такава литературна съпоставка... предвид че в момента чета захласнато една изумително интригуваща професионална книга (ама темата не е за строго специфична медицинска литература, иначе щях веднага да я препоръчам Mr. Green).

Общи условия

Активация на акаунт