Направо се спекох...

  • 1 639
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 562
Присъединявам се към думите на мамите  Laughing
Не се притеснявай и скоро да се похвалиш с живо и здраво бебче, а после в красива мама за отслабване  running

# 16
  • Мнения: 1 343
Ох до вчера и аз се притеснявах. Казваха ми че юнака е 1.700 и изостава с качването .. Вчера бях при най - добрия специалист / така поне казват / тук и човека ми каза че няма нищо обезпокоително . Момченцето е 1.900 а я ме виж с две седмици съм след теб. Най - важното е че измери всичко и ми каза така ... О дебелеете дебелеете по гърдичките съдя. Ако има нещо нередно и детето се мъчи и не наддава първо отслабва телцето затова меря и гърдичките. Главата отслабва последна ако се стигне тя да отслабна значи са страшни мъки. Каза че абсолютно всичко ни е в норма че има добър мастен слой и са добре оформени. НЕ СЕ ШАШКАЙ всички познаваме valia77 тя да ти каже че това което се казва не винаги е така на нея и бяха казали 4е момата ще е 2800гр а на следващия ден като й направиха секциото исвадиха бебка 3680 Simple Smile само без притеснения Simple Smile всико ще е наред.

# 17
  • Мнения: 2 071
Искам да ти кажа, че и аз имах подобни притеснения относно размера на бебето и 1 седмица преди да родя ме гледаха на  видеозон и и казаха, че  е много малка - 2700-2800 в 38 седмица. В следствие на това при секциото ми направиха малък разрез, да ама не.... Елица се роди 3.630 кг и се наложи да ме срежат допълнително, за да я извадят.  А килограмите се свалят - аз не съм най-точноя пример за това, ама нейсе Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 790
Много, много ви благодаря, мамчета  за хубавите думи. Добре че ви има, защото иначе не знам...  Доста по-спокойна се чувствам след като прочетох написаното от вас. Благодаря ви!

newsm51 Хиляди целувки на всички!

# 19
  • Мнения: 137
Не се притеснявай от секциото аз го правих по собствено желание и не съжалявам.родих Марти преди 42 дни.Родих го 19 дни преди термина защото операцията беше планова.А за килограмите не се притеснявай свалят се много бързо.Аз съм твърдо ЗА секцио.Успех и не се шашкай

# 20
  • Мнения: 1 289
Не се спичай и не се страхувай. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане, независимо със секцио или нормално. Ще чакаме да се похвалиш с хубаво и здраво бебче. А за това, че бебето е малко, а ти си дебела пък съвсем не трябва да се връзваш. Аз съм си едра по природа и качих само 11 кг. Всички гинеколози последните 2 месеца ме плашеха, че бебето било много голямо, как съм щяла да го раждам, дрън-дрън. Накрая се роди една фина мацка 2.750 и направо ги метна в оркестъра специалистите.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 356
А моя бено през цяото време "вървеше едричък" , акакво се оказа, през цйалото време секцио секцио и хоп 37 седмица той се обърна . Тръгнах за нормално , ама в последния момент той си накриви вратлето и айде за секцио. Роди се дребен 3000 кила, а уж беше по-едър от нормалното. Никой не може да каже точно колко е. Каквото стане, всичко се преживява и всичко страшно много си заслужава. Не се тръшкай, а си почивай повече, че после няма  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 1 621
О, не се притеснявай, нито за раждането, нито за размерите на бебчо!Много хубаво че се е обърнало, но то може и да не е окончателно, макар че най- вероятно така ще си остане до раждането.А за другото и на мен в 9 месец все ми казваха, че ми е голямо бебето, едричко било и т.н. чак към 4 кг го изкараха на ехограф  Shocked и аз се бях притеснила, но се оказа, че се роди 3.050 кг, така че не вярвай чак толкова на тези предварителни размери.Леко раждане и здраво бебе! Grinning

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Страх те е от нормалното раждане ил че не знаеш как ще бъде? Споко  Wink със сигурност ще го родиш както и да дойде
А за размерите :
1. не може 100% да ти каже колко е бебето!!!!
2. много /изкл много/ бъркат
3. имаш много време да качи бебка - при положение, че последните две седмици качва най-много
4. моето бебе се роди 2.7кг пък сега ела го виж сладура
5. дори бебета 600грама оцеляват
ТАка че тук няма НИКАКВО място за притеснение!!!

# 24
  • Мнения: 2 195
Единственото,което трябва да правиш е да се успокоиш и да мислиш позитивно Hug

# 25
  • Мнения: 203
Хей момиче мило, какво по - хубаво да ти е се е обърнало бебето , това е естественото му положение, и може би така ще си остане докато не дойде момента да излиза. Нормалното раждане е най - доброто за теб и бебето ти. Не казвам че секциото ще навреди , ни най- малко, но помисли природата така го е измислила. Аз родих за 2 часа едно прекрасно бебе 3900 и 54 см, без нито един шев само с едно-две охлузвания, отдолу съм си както преди , дори по-хубава:). Най важното е да усвоиш дишането , то ме спаси от болката при контракциите. Бъди споктойна, релаксирай, усведоми се за дишането, и не се страхувай. Ако си тесничка в таза и има медицински предпоставки , разбира се че е по-добре секциото, но ако няма такива Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 315
Ти пък за какво се спичаш! Аз пък се бях притеснила, че няма да се обърне, защото го направи чак в 36-та - 37-ма седмица чак. Пък нормално си родих бебе с доста големи размери (4,150) - мъж и половина! Няма страшно! Всичко ще е наред, ще видиш Simple Smile. Важното е да си спокойна - независимо какво ще е раждането резултатът ще е добър   bouquet!

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Горе главата!!!!!
Недей да се стресираш за такива неща, защото всичко се отразява и на бебчето.
Нито бебенцето ти е малко, нито ти си дебела.
Не знам колко си качила, но аз качих 28 кг. през бременността. Сега лека-полека ги свалям, няма драми. Имам още около десетина но всичко с времето си.
Няма да се притесняваш за това как ще раждаш, на мен ми казаха, че ако не получа разкритие, ще ме резнат, защото преносвах, но с едно хапче го получих разкритието. Настрой се да раждаш нрмално, като му дойде времето си поискай и упойка и така Wink
Леко бременеене докрая и леко раждане.
И да се похвалиш след това с твоето сладко гардже Laughing

Общи условия

Активация на акаунт