През АВГУСТ много ще се смееем и малки бебчета ще люлеем

  • 14 966
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Лондон
  • Мнения: 56
Много е хубава Дара! Браво, Стелче!

На Ася дъщерята и тя голяма хубавица!!! (не помня дали споменах преди)... Само хубави хора се раждат по това време на годината - казах ли ви аз! Wink Ох, вече не помня дали на всички нови мами честитих, но май да... Чакаме снимки и разкази (хубави като на Феб).

Добре дошла, Селена! Ние ако си забелязала в този форум на мами от провинцията не обръщаме особено внимание... но айде,  здраве да е  - добре си дошла - тъкмо ще има и аз на кога да се правя на важна Wink Wink

Успех утре на Венислави! И на Мартини мама на прегледа! Чакаме добри новини и още бебешоци! Тапи да хвърчат!!!

Имам едно въпросче към вас... Купих аз стерилизатор за микровълнова на Авент обаче с пилешкия си мозък (а уж вече не съм блондинка!!?) изхвърлих кутията и упътването в нея. На самия стерилизатор има картинка която показва 200 мл вода - само това ли се се слага и колко време се държи в печката? Някой има ли такъв? Ще съм благодарна ако ми каже.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 17:32 от eya

# 271
Момичета, някои от вас смятат ли да ходят на кола маска преди раждането? Аз планувам да отида другата седмица, но взех нещо да се притеснявам. Ако ми изтекат водите пред козметичката ще потъна в земята Rolling Eyes

Благодаря ви за топлото посрещане  Simple Smile
Между другото аз съм Мария.

# 272
  • София
  • Мнения: 5 738
Не съм влизала от няколко дни и сега какво да видя..... много щастливи мами и бебоци Party
Да са ви и живи и здрави! Hug  bouquet

Аз трепетно се подготвям за рожденния ден на Райън на 13 август PartyНямам търпениеее.......... Mr. Green

Леко раждане на всички и до скоро! Hug

# 273
  • Мнения: 11
Да си живи и здрави всички малки същества, които вече гушкат мама и тати!!! Поздрави и на майките-героини  bouquet

и аз като Мартини_мама чакам включване с контракциите, но засега малкият явно друго си е решил;-)..че сме на една дата..
аз да попитам какво представлява тази тапа? (сори за невежеството, ама Crazy)

# 274
  • София
  • Мнения: 5 738
Слузеста е и примесена с кръв!Може да пада на части! Peace

# 275
  • Мнения: 215
Маги, на мен също ми е нисък хемоглобина ами предстои планово секцио другата седмица. До този момент пих малтофер, но вчера се чух с лекрката ми и тя ми препоръча да го сменя с Тотема, защото дава по-бързи резултати, а на мен мие нужно да кача хемоглобина за кратко време. Не знам, дали това би ти било от полза, споделям от моя опит:).

# 276
  • Мнения: 11
Слузеста е и примесена с кръв!Може да пада на части! Peace

мерси за бързия отговор, ама такова чудо не ми се е случвало...оффф, вече и аз си искам бебчето Hug

# 277
  • Мнения: 215
Селена, отностно кола-маската: аз от както забременях не я ползвам,тъй като предизвиква контракции на матката, а аз имам доста чувтсвителна такава. Лекарите, с които с епосъветваха, ми препоръчах да я избъгвам. АЗ ще се обрсна. Разбира се, това е много ндивидуално, въпрос на личен избор, и на индивидуална физика, разбира се.

# 278
EYA относно стерилизатотра дано този линк ти свърши работа.

http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20070919003929AAGFZcM

Кажи ако нещо не съм го копнала правилно и не се отваря ще ти пиша на лични.

# 279
  • Мнения: 26
Ея аз имам такъв на Авент за микровълнова, побира 4 шишета и минутите са следните:

500-750 W 7мин. стерилизация + 2мин охлаждане
800-950 W 5мин. стерилизация + 2мин охлаждане
1000-1100 W 4мин. стерилизация + 2мин охлаждане

В затворено състояние, съхранява съдържанието стерилно до 3 часа. Wink

# 280
  • Мнения: 38
Селена, добре дошла   bouquet! Аз по пронцип си се чистя с кола маска при козметичка. Сега си изчистих абсолютно всичко, но беше преди в началото на деветия месиц с мисълта, че бебето ще подрани. Да, ама не - сметки без кръчмар Wink. Така че утре мисля да отида пак да повторя процедурата. Не знам каква е вероятността да ти изтекат водите точно пред козметичката  Thinking, но мисля че е почти минимална. Точно толкова голяма вероятност има да ти изтекат водите и докато се разхождаш някъде, в това няма нещо срамно....

А за тапата - представлява нещо като много гъсто слузесто и обилно течение - бяло, кафеникаво, розовишкаво, неопределено. Аз при първото раждане изобщо не съм я видяла, а сега пък ми излизаше цели 3 дни на части по малко само на тоалетната хартия. Знам, че може да излезе и на цяло. По принцип означава, че наближава раждането, но може и да мине цял месец. Например аз вече една седмица си ходя така и нищо. А докато успокоявах Мамадона, че падналата тапа не значи веднага раждане и - хоп - тя роди.

# 281
  • Мнения: 207

Имам едно въпросче към вас... Купих аз стерилизатор за микровълнова на Авент обаче с пилешкия си мозък (а уж вече не съм блондинка!!?) изхвърлих кутията и упътването в нея. На самия стерилизатор има картинка която показва 200 мл вода - само това ли се се слага и колко време се държи в печката? Някой има ли такъв? Ще съм благодарна ако ми каже.


Eya, аз също си купих такъв стерилизатор. Ето малко пояснения:
1. Винаги се добавят точно 200мл вода, след използуване остатъка се изсипва
2. Шишетата и аксесоарите в стерилизатора не трябва да се допират, така че парата да може свободно да циркулира около тях
3. Грилът на микровълновата да е изключен

Продължителност на стерилизация според мощноста на микровълновата
1100-1850 W - 2 минути
850-1000 W - 4 минути
500-800 W - 6 минути

# 282
  • Мнения: 207
Ея аз имам такъв на Авент за микровълнова, побира 4 шишета и минутите са следните:

500-750 W 7мин. стерилизация + 2мин охлаждане
800-950 W 5мин. стерилизация + 2мин охлаждане
1000-1100 W 4мин. стерилизация + 2мин охлаждане

В затворено състояние, съхранява съдържанието стерилно до 3 часа. Wink

Явно става въпрос за различни стерилизатори.  Моят е AVENT EXPRESS II за 6 шишета.  newsm78

# 283
  • Мнения: 207

Знае ли някой дали тези ПУК-ове ги раздават само в НОИ на Стамболийски или може и в кварталното подразделение?


Ох, и мен това ме интересува, че утре трябва да я свърша тази работа, а до Стамболийски направо може и да си родя в колата в тез жеги и задръствания  #Crazy

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Момичета, утре и моят ред ще дойде.  Simple Smile 
Чувствата в мен са все още смесени -  и радост от срещата с бебка и притеснение от непознатото - това ще ми е първа операция през живота ми.  Praynig Но като една Лъвица, защото и аз съм зодия Лъв като моето съкровище, родена съм на 08.08.,  трябва да се представя достойно и смело.   newsm10
Благодаря искрено и от сърце на ЕYA и MARTINI MAMA, които ми пожелават късмет и стискат палци.
Аз рядко пиша, но ви чета с интерес и редовно, за това много ме радва всеки жест и мила дума към мен от всички вас редовните августинки, които пишете.  smile3525
От Пловдив съм, ще раждам планово секцио в АГ "Селена" и се надявам всичко да мине добре, до сега само хубави отзиви има от там, пък  и докторът, който ми следеше и цялата бременност и ще ми прави секциото е страхотен и като човек и като професионалист - това ми дава повече спокойствие и увереност в утрешния ден.
Целувки на всички бъдещи мами, поздрави на всички вече станали мами и на техните рожбички - много са вече и е трудно да се изреждат.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт