Г. с. не отговарят на размера на бебето

  • 3 364
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
Здравейте, и аз имам питане относно г.с., много съм притеснена и за това и реших  да споделя. Та последния ми цикъл беше на 14.06., първият ми тест беше отрицателен, а втория положителен с много бледа втора черта, но отидох на лекар във вторник, почти нищо не се видя и следващия час ми беше за днес, положението е почти същото, каза че би трябвало да съм в 6 г.с. , а на нея и приличало на 3-4, та не знам какво да си мисля, а следващия преглед ще ми е чак на 01.09., защото излиза в отпуска

# 31
  • Мнения: 9 814
От първия преглед според ехографа вървях две седмици назад- според цикъла, трябваше да съм в 6 г.с., а апаратът сочеше 4 г.с.
И не защото плодът беше малък, а просто защото бях забременяла по-късно.
Ако се вземе формулата за изчисление на термина- датата на последната М + 7 дни, при мен тя не важеше, защото на 7-ия ден още бях в цикъл/ имам продължителна М, която идва на 30 дни/ Реално съм забременяла 10 -14 дни след  датата на предполагаемия термин. За това и в по-късна бременност лекарите смятаха, че ще родя хипотрофно бебе. Родих нормално бебе 3200 гр, в деня на предполагаемия термин, но според моята лекарка поне две седмици по-рано.

# 32
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора, малко се успокоих, защото на мен М ми е даже 33-34 дена.

# 33
  • Мнения: 2 447
От първия преглед според ехографа вървях две седмици назад- според цикъла, трябваше да съм в 6 г.с., а апаратът сочеше 4 г.с.
И не защото плодът беше малък, а просто защото бях забременяла по-късно.

И при мен беше така.Имам абсолютно нередовен М и формулата по която изчисляват термина при мен изобщо не важи.До последно ми смятаха термина според показанията на ехографа.

# 34
# 35
  • Мнения: 451
ПРи мен пък все показваше 3- 4седмици по напред и всички ми викаха , че ще родя по-рано, а аз взех че преносих Whistling Так7а, че не се шашкай Hug

# 36
  • Мнения: 525
При мен е фатално, днес ми направиха кюртаж, оказа се че бебето няма вече сърдечна дейност и е останало в 7 с. Благодаря на всички ви.

# 37
  • Мнения: 451
Съжалявам миличка! Бъди силна и не губи надежда Hug Целувам те Hug

# 38
  • Мнения: 1 554
Всичко ще е наред Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не се притеснявай всичко ще е наред!Това често се случва.При мен винаги е с седмица , две напред.Казаха ми , че и този и обратния вариант е нормален  HugЛека бременност  Hug

# 40
  • Мнения: 382
Днес ми казаха, че съм почти в 11 г.с., но бебето е 9 г. седмици. Лекарката се вглеждаше 20 мин. без да обели дума. Тя не е моята лекарка, защото моята е в отпуск, но тъй като ми беше доста напрегнато тези дни реших да отида и да видя как растеме. Моята лекарка също ми беше казала, че сме малко по-малки, но това можело да означава, че съм заченала по-късно. На някой случвало ли му се е това.

Много съжалявам, миличка за това, което ти се е случило. Преживях го два пъти миналата година. Бъди силна и не губи вярата и куража си. Сигурна съм, че следващия път всичко ще бъде наред!

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 00:46 от мариса

# 41
  • Мнения: 15
Лорейн и на мен в понеделник ми правиха кюртаж , пак така изоставаше с 2 г.с., а почнах и да кървя. Горе главата и не се предавай  Hug

# 42
  • Мнения: 189
                                                          4ак сега попаднах на тази теми4ка и исках да споделя 4е и при мен се полу4и една разлика
                                                           от седмица и два дена по-малко бебе в на4алото и сега разликата е намаляла до 4 дена.
                                                           Изскрено съжалявам за това което се е слу4ило с Лорейн и еми4ка.
                                                           Моми4ета не се от4айвайте и ви пожелавам съвсем скоро да се похвалите с две 4ерти4ки.
                                                         
                                                         

# 43
  • Мнения: 89
не се притеснявай!При мен в началото също имаше изоставане от 2 г.с.,но после нещата се оправиха.Успех и леко бременеене  preggo

Общи условия

Активация на акаунт