За раждане - пълна упойка по избор /секцио/?

  • 8 186
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
какъв лист подписваш при секцио?  Shocked ами тя упойката е задължителна, без упойка операции не правят.

Винаги, когато има риск за усложнения, пациентът
подписва, че е запознат с възможните рискове и е
съгласен. Ако е в съзнание, разбира се. Иначе май
някой роднина подписва. Да няма хър-мър после, ако...

Предполагам, че и приятелката на Ноиа е била съгласна
да й бъде сложена въпросната упойка и за възможния риск.
И лекарите излизат чисти от случая.

Иначе нямам представа как се процедира при секцио тук.
Но имам приятелка, която започна да ражда нормално, но
имало усложнения, та я срязали. Ще питам с каква упойка.

# 16
  • Мнения: 3 034
Liska , това беше към цитата от постинга на Вал, където става въпрос за подпис за епидурал, затова се зачудих за секцио ли говори тя  newsm78 а аз не съм подписвала такъв лист, има един куп бумаги, които подписвах в болницата, но не и такова съгласие. него го подписах когато се разбра, че ще е секцио, доста преди датата.

# 17
  • Мнения: 3 880
Но имам приятелка, която започна да ражда нормално, но
имало усложнения, та я срязали. Ще питам с каква упойка.

Когато се наложи да режат по спешност май винаги слагат пълна упойка (ако е нямало поставена местна преди това), защото най-бързо действа, за 2-3 минути "изчезваш" докато другите видове упойки искат много повече време за слагането и докато задействат после.

# 18
  • Мнения: 434
Аз родих преди четири години в Германия с пълна упойка, беше по медицински показания, не по мое желание. То и секциото не беше по мое желание, де. Тръгнах от водно раждане и стигнах до големия чук.

Ако бях настояла, вероятно щяха да ми сложат местна, но без гаранция, че ще задейства. Причината беше, че мястото, където се поставя ПДА, при мен е калцирано.

# 19
  • Мнения: 11 315
Но имам приятелка, която започна да ражда нормално, но
имало усложнения, та я срязали. Ще питам с каква упойка.

Когато се наложи да режат по спешност май винаги слагат пълна упойка (ако е нямало поставена местна преди това), защото най-бързо действа, за 2-3 минути "изчезваш" докато другите видове упойки искат много повече време за слагането и докато задействат после.
И при нас така процедират. Когато се прави планово секцио - седалищно предлежание примерно, тогава е със спинална. Пълна само при спешност.
Мише, сега пак ли ще е с пълна?

# 20
  • Мнения: 3 461


Предполагам, че и приятелката на Ноиа е била съгласна
да й бъде сложена въпросната упойка и за възможния риск.
И лекарите излизат чисти от случая.

.

Toчно, по нейно желание.

# 21
  • Мнения: 405
Моето раждане започна нормално, но накрая се стигна до секцио - трябваше бързо да се действа. Сложиха ми спинална - след две, три минути не си усещах тялото от кръста надолу. За пълна и дума не е ставало.

# 22
  • Мнения: 7 914
секцио без медицински показатели тук е невъзможно.... 
 за преносване секцио не се пеави
упойка се слага и на нормално раждане стига да не не отидеш в болницата с прекалено голямо разкритие Peace
бебето се дава при първа възможност за сучене Peace

# 23
  • Мнения: 434
Мише, сега пак ли ще е с пълна?

А, Пенка пее пак за водно, дали ще я слушат е друг въпрос.

Понеже Звездичка писа за слагането на гърда- аз се притеснявах  Хана да не поеме по време на операцията, а после с кърмата и част от упойката. Тогава акушерката ми обясни как от вливането на упойката до изваждането на детето минава около половин? newsm78 минута /мисля/, така че да поеме минимално количество, а в кърмата отива нищожна част и леко замайва, но без последици за здравето

# 24
  • Мнения: 11 315
Мише, сега пак ли ще е с пълна?

А, Пенка пее пак за водно, дали ще я слушат е друг въпрос.
Стискам палци! Peace

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На мен и спешното секцио и плановото бяха с ПДА, имам състудентка, родила също по спешност чрез секцио и с пълна упойка.
И в двата случая подписвах куп бумаги, но за пълна упойка изобщо не е ставало въпрос.

# 26
  • Мнения: 1 473
Раждах в Германия, исках нормално раждане и нищо не говореше срещу това, но след 10 часа болки се оказа, че трябва да ме оперират. Преди това ми сложиха спинална упойка и подписах декларация, че съм информирана за евентуални последствия за здравето ми.
Главната докторка искаше да ми сложат пълна упойка, аз обаче отказах и ме оперираха по мое желание със спинална.
Тук само по медицински причини може планирана операция или по спешност, тоест по преценка на доктора.
Но очевидно упойката може да се избере или поне при мен беше така.

# 27
  • Мнения: 2 257
Имах избор - избрах да съм будна и да видя всичко. Не можех да проспя нещо подобно. Имам прекрасни спомени от този вълшебен ден.

Две американки - познати - избраха да са с пълна упойка за секцио, в същата болница.

Защо пък да нямаш избор за подобно нещо???

# 28
  • Мнения: 413
и при мен беше планово секцио, точно почти преди година, защото имам дискова херния на 4-5 прешлен, и ме попитаха каква упойка искам - епидурал или пълна. Естественно беше, че избрах пълната, има случаи, когато наистина остават парализирани до края на живота си, недай боже засегне някой нерв... /като една моя комшийка/
  Ден преди операцията дойде анестезиологът с един куп документи, които трябваше да прочета и подпиша, че по собственно желание избирам пълната упойка, и даже саморъчно написах, че искам главния лекар да ме оперира, без асистентите да се "учат" върху мен ...и желанието ми беше изпълнено

# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Liska , това беше към цитата от постинга на Вал, където става въпрос за подпис за епидурал, затова се зачудих за секцио ли говори тя  newsm78 а аз не съм подписвала такъв лист, има един куп бумаги, които подписвах в болницата, но не и такова съгласие. него го подписах когато се разбра, че ще е секцио, доста преди датата.
Ами да,за да ти сложат епидурал се подписваШ,4е знаеШ какви са страни4нмите ефекти от него.Ако не го искаШ няма да ти го слагат......Ще си раждаШ на живо,....както наШите баби навремето Wink...горките.....направо не ги мисля ooooh!

Сестра ми подписа за епидурал ве4е когато контракциите и стигнаха кьм 60 процента и сестрите се сетиха ,4е на консултациите не са и дали да се подпиШе на сьгласието, те и 4етат какво пиШе а тя само вика....добре,добре.....само ми го слагайте Joy.

Общи условия

Активация на акаунт