За раждане - пълна упойка по избор /секцио/?

  • 8 180
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 100
Тук като цяло секциото е предимно по лекарско показание..т.е би трибвало да е, но разбира се изкл. има...Упойката, която се прилага е принципно спинална / две мои приятелки раждаха  с такава, планово секцио по лекарска препоръка. За пълна си нямам идевя, но никак не ми се вярва да е по избор тук Thinking

Сега, тъй като темата се и поизместила към епидуралната упойка при нормално раждане ...Ноиа, не мога да се сдържа, как пък да остане твоята приятелка паразлизирана, като риск такъв от епидурална упойка няма Това, според медици, не според някакви женски форуми. Най големият риск, следваЩ такава анестезия е силно главоболие Rolling Eyes Това Ще го потвърди всеки анестезиолог...Другото са празни приказки Peace
Бедната жена в слу4ая сигурно е имала ред проблеми. другия вариант упойката да е поставена от някой касапин, не от мед. лице Rolling Eyes

Така или ина4е и "рискът" се равнява на 0,0006%, с4итан е за за неЩо наистина изключително и може да се слу4и само в комбинация от ред фактори, съЩо толкова изключителни по между си.. Т.е на практика несъЩествуваЩ ....


http://www.gynob.com/facts-about-epidurals.htm

http://www.gynob.com/risks-benefits-epidural.htm

http://www.gynob.com/epidural.htm

За дамите на ит.
"Sono riportati dei casi in letteratura, ma l'evento è eccezionale (probabilità stimata 0,0006%) ed è dovuto ad una concomitanza di concause, (alterazione della coagulazione del sangue non riconosciute o la somministrazione contemporanea di farmaci che alterano la capacità del sangue a coagulare). Le ripeto è un fatto davvero eccezionale."

http://www.epidurale.it/


Сорри за Оффа Peace

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 14:48 от dune

# 46
  • Мнения: 3 461
Dune, да не дава Господ да попаднеш в нищожния риск, който си цитирала. Stop А може би в Bellevue  Medical Centre в Ню Йорк работят "касапи", а не медицински лица, както казваш ти. Thinking Само за празните приказки в женските форуми съм съгласна, това при условие, че родителите ми са трето поколение лекари, майка ми е акушер-гинеколог. Хубаво е обаче, да срещаш и хора с други професии, които разбират от всичко. Peace

# 47
  • Мнения: 7 803
аз пък не си представям да ме задължат да ползвам спинална упойка. имам ужасен страх от игли и не виждам как би станало  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 592
аз пък не си представям да ме задължат да ползвам спинална упойка. имам ужасен страх от игли и не виждам как би станало  Rolling Eyes

Може би са приели паническия ти страх от игли ( и то в гръбначния стълб) и това да ти е индикация за пълна упойка. Thinking
Но като цяло не концерт пожелание. Предолагам, 4е в Астрия не е много по-разли4но от Германия.


Dune, да не дава Господ да попаднеш в нищожния риск, който си цитирала. Stop А може би в Bellevue  Medical Centre в Ню Йорк работят "касапи", а не медицински лица, както казваш ти. Thinking Само за празните приказки в женските форуми съм съгласна, това при условие, че родителите ми са трето поколение лекари, майка ми е акушер-гинеколог. Хубаво е обаче, да срещаш и хора с други професии, които разбират от всичко. Peace

Ноиа, а ти знаеш ли за този слу4ай конкретно или само се разказва от уста на уста? Защото много бременни 4етат тази тема и им настръхават косите , като 4етат за паралелизираната жена ( да не дава господ). И аз съм на мнение , 4е е мало вероятно, и 4е може би историятя разказавана от уста на уста  носи и своите добавки от всеки един разказва4.
А 4е рискове има то е ясно. Няма медицинска манипулация без рискове, да дори и най-елеметарните


# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
.

# 50
  • Мнения: 7 803
niko_leta, никой не знаеше за този страх. на път за операционната дойде анестезиолога, лекарката ми каза, че са решили да е спинална упойката. аз каза, че предпочитам пълна и анестезиолога каза ок. това е. не ми се е налагало да обяснявам защо искам именно такава. разликите в немското и австрийското здравеопазване са страшно големи, нищо че държавите са доста близки  Peace

# 51
  • Мнения: 3 461

Ноиа, а ти знаеш ли за този слу4ай конкретно или само се разказва от уста на уста? Защото много бременни 4етат тази тема и им настръхават косите , като 4етат за паралелизираната жена ( да не дава господ). И аз съм на мнение , 4е е мало вероятно, и 4е може би историятя разказавана от уста на уста  носи и своите добавки от всеки един разказва4.
А 4е рискове има то е ясно. Няма медицинска манипулация без рискове, да дори и най-елеметарните



Ако си чела по-внимателно, бях писала, че ми е приятелка, майка й също, а не преразказвам по очевидци. Не ми доставя садистично удоволствие да плаша бременните, както и не агитирам никого против. Всеки, който чете подобни теми би трябвало да е наясно, че може да прочете всичко, както каза, рискове има навсякъде.

# 52
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Liska , това беше към цитата от постинга на Вал, където става въпрос за подпис за епидурал, затова се зачудих за секцио ли говори тя  newsm78 а аз не съм подписвала такъв лист, има един куп бумаги, които подписвах в болницата, но не и такова съгласие. него го подписах когато се разбра, че ще е секцио, доста преди датата.
В Испания се подписва няма значение дали си секцио или не подписваш преди операцията дали си запознат с усложненията които може да настъпят
Когато раждах се подписва6е само за епидурал, която е по желание,  за секцио без упойка не съм 4увала

При мен запо4на с предизвилано раждане(предложиха ми епидурална упойка, подписах и ми я сложиха) и след като няма6е никакво разкритие се наложи секцио....
на влизане в операционната ми забиха друга упойка, за която не съм подписвала (катетъра на епидурала се бе6е измъкнал, и не можаха да определят  кога е  станало това) бях в пълно сънание и усе6тах тъпа болка

# 53
  • Мнения: 7 803
аз подписвах 2 документа. за усложненията от секциото и от упокойките, но нямах избор нормално или секцио, защото първата бебка беше с краката напред

# 54
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз явно съм писала по тази тема вече, но да кажа за рисковете при епидурал - има ги, но са толкова минимални... Моя приятелка роди две седмици преди мен, и я беше хванала упойката само от едната страна. Аз бях шашната от това, естествено, но пак си исках епидурал. Обаче докато хване леко се притесних (а и контракциите идваха без почивка, като за предизвикано) и само виках усещам си крака, те ми люснаха още две дози, та трябваше да ме събудят като видяха косата на Дани, да напъвам.  Laughing Чак го изстрелях, с трета степен разкъсвания, но всичко мина супер. Още 10 деца така мога да родя.  Laughing

# 55
  • Мнения: 1 049
От самото начало знаех, че искам да родя само секцио с пълна упойка и никой не ми е сьздавал проблеми. Като наближи термина казах в болницата какво искам (е, изгледаха ме малко учудено), но в крайна сметка те са дльжни да се сьгласят с желанието на пациента.  Wink

# 56
  • Мнения: 1 178
ако ви се налага секцио, било то по медицински показания или по желание, когато е възможно и не искате епидурална или спинална, а пълна упойка - това възможно ли е по принцип законно и как?

Когато секциото е планирано, било по медицински причини или по желание, пациентката се среща с анестиzиолог, който обяснява как и къде се поставя упойката, какво не трябва да прави преди поставянето й и съответно рисковете от нея. При секцио се поставя спинална упойка, еднократно т.к. пациентката ляга по гръб и са невъzможни повече вливания както е при епидуралната.
Ако няма медицински противопокаzания не би следвало да ти откажат поставяне на пълна по желание, но ще те уведомят относно опасностите zа детето.
Секциото по спешност е винаги с пълна упойка, zа съжаление от подаването на анестеzията до иzваждането на бебето не минава само полвин минута, всичко zависи от хирурга но все пак той трябва да направи 7,8 раzреzа преди да достигне до бебето.
И да конкретиzирам това важи zа Германия клиниката, в която аz раждах (zащото в съседната може да правят нещо друго Wink) И двете ми раждания са с планирано секцио по медицински покаzания. И в двата случая спиналната упойка не ме упои напълно и се наложи да ме доупоят веноzно. Ако ми се случи и трети път (не вярвам, но кой zнае) пак ще иzбера спинална, zа да мога да съм до бебчо в първите му контакти с новия свят.

# 57
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
При мен запо4на с предизвиkано раждане(предложиха ми епидурална упойка, подписах и ми я сложиха)...
същото и при мен се случи

# 58
  • Мнения: 703
А аз исках секцио и пълна упойка.....Така и "родих"....Обаче непрекъснато,до края бих могла да кажа,че ме увещаваха да родя по нормален път...Когато ми изтекоха водите,съпругът ми ме закара в една клиника и казахме как искам да родя,..и от там започнаха увещания...Почти се бях примирила,защото бебето така риташе здраво,че имах чувството,че аха и ще ми разпори корема с някой по..здрав шут....Поставиха ме на системи,защото имах контракции,но нямах никакво разкритие..Така 4 дни...представяте ли си,детето без вода,вътре в мен,мислех,че ще умра,такива болки никога не съм преживяла,непрекъснато увеличаваха дозата,но до 5..тия ден имах разкритие от 1 см.!!!
Накрая мъжът ми така се ядоса,че отиде направо при главния лекар и му каза,че напускаме клиниката ,ако не направят това,което искаме..Той постоянно беше край мен,и слава богу,иначеее...И така,веднага след това подписах документите без дори да ги чета,толкова ми беше зле..и веднага в операционната/Това си е операция,затова не искат да поемат отговорност,ако нещо се обърка/
Само че, аз бях на 35 ,когато родих  за първи път..В такива случаи секциото дори е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО...

Държавата,в която живея е Финландия,и всичко това се случи през 2004 год..

# 59
Аз и двата пъти разждах естествено без упойки, но до колкото знам за секцио не може и дума да става ако няма показания, а относно упойките мисля, че само епидурална може, но с предварително подписан документ.

Общи условия

Активация на акаунт