малко повече инфо за катетъра

  • 17 690
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 259
Вярно е , че поставянето е неприятно (поне при мен, защото се стегнах), но няма нищо страшно. Това да ти е проблема. И аз в началото имах усещането, че ще се изхлузи и изпитвах напрежение, сякаш всеки момент ще се напишкам, но след упойката и изобщо до края забравих за него. Когато го свалиха също нищо не усетих. Катетърът се поставя в пикочните пътища, но колко дълбоко-незнам, може би до самия пикочен мехур. Катетрите имат номера(на мен ми сложиха най-малкия). Има прозрачно маркуче като при системите за отвеждане на урината в пластмасова торбичка, която се сменя и се следи колко течности си изхвърлила. Но за катетъра изобщо не мисли. Леко раждане!

# 16
  • София
  • Мнения: 408
Задължително се слага катетър, тъй като от упойката ставаш безчувствен от кръста надолу и можеш да се изпуснеш. Слагат го преди упойката да е подействала (поне при мен беше така) в уретрата. Усещането е неприятно, но не болезнено. След поставянето му не се усеща. Вади се бързи и не е болезнено.

# 17
  • Мнения: 741
Не е нещо,от което да се страхуваш,наистина.А и без него не може

# 18
  • София
  • Мнения: 44 162
Така е нито е страшно, нито чак толкова неприятно.
Аз раждах нормално и пак ми сложиха....бях вързана на запис на тоновете и със система и така прецениха...не знам - може би защото вече бях с много разкритие, а ми се пишкаше...та ми сложиха, свърших работата и го махнаха...почти не ми направи впечатлениеWink

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 14:38 от Angel_Dust

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Катетъра ми го поставиха докато чаках да ми влеят системите преди самата операция.Не се усеща болка...по-скоро чувството е неприятно, но за кратко време.Поставят торбичкаата в уретрата, след което някак е раздуват леко (доколкото разбрах), за да уплътни отвора.
Звучи по-зле отколкото всъщност е.
Кураж!Не мисли за тези неща.Опитай се да се концентрираш единствено върху мислълта за едно пухкаво малко бебе, което ще гушкаш скоро. Hug

# 20
  • Мнения: 764
Вярно е, че поставянето на катеръра и клизмата са доста неприятни процедури, но без тях не може. Момичетата вече са ти описали всичко много подробно. На мен ми го сложиха малко преди операцията и след това си се разхождах с него, държейки маркучето и торбичката в ръка, по коридорите, докато стигна до операционната - доста комична ситуация! Имаш чувството, че ще се изхлузи и че адски много ти се пишка. Но това са само усещания. Аз имах късмет, защото и при поставянето и при махането се случиха мили мед.сестри, които подробно ми обясняваха какво ще усетя и кога.
Просто не го мисли, и двете минават за секунди. Успех и леко раждане ти пожелавам!

# 21
  • до канала
  • Мнения: 518
Благодаря ви, мами! А дали мога да видя някаква снимка на това чудо? Защото не ми стана много ясно кой точно участък обхваща. Честно казано се надявам да родя нормално, но предвид положението на бебето, май ще се стигне до секцио. Разбира се, не ми се иска да подхващаме темата за и против секцио или нормално раждане. Само за катетъра. Мерси Simple Smile!
виж в гугъл изображения има ,но не можах да пусна линк
https://http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.mkrepost-bg.com … official%26sa%3DG

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 14:59 от bulgari1

# 22
  • Мнения: 71
доста подробно моничетата са ти отговорили,но да си кажа и аз Wink и слагането и махането не са от най-приятните манипулации, но са наистина за секунди и наистина не чак толкова неприятни! на мен ми сложиха катетъра 20-тина минути преди да ме вкарат в операционната. Дори си мисля, че факта, че си под напрежение, в тръпнещо очакване и сетивата ти са изострени прави усещането по-осезаемо.Може би ако не си така "настръхнала" от предстоящата среща с малкото същество нещата ще са далеч по-простички. Не боли, просто е неприятно, а после..после на мен ми беше все едно, нали видях и целунах малката принцеса!  Laughing Така че, спокойно, дишай дълбоко и всичко ще е наред!
Пожелавам ти леко раждане и здраво бебче!

# 23
  • Мнения: 121
и при мен както при повечето непосредствено преди упойката не ме е боляло и когато ми го махаха не ме е боляло

# 24
  • Мнения: 9 776
Много сте подробни, момичета, благодаря за което Simple Smile! Аз не съм от страхливите, просто не обичам изненади, а да знам какво ме очаква. И благодарение на този чуден форум, вие сте насреща! Какво ли не научих от тук. Благодаря за пожеланията! Hug

# 25
  • Мнения: 174
На мен ми го поставиха преди операцията и преди упойката, дори не усетих, че и това ми се е случило  Simple Smile Нито пък при свалянето му, хич не се и притеснявай!! Неудобно е до теб да виси торбичка с урина, обаче пък първите часове това е единственото решение, защото начин да отидеш до тоалетната НЯМА  Naughty

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен ми го поставиха след упойката и преди операцията-не се усеща,но като го махаха беше малко неприятно

# 27
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз раждах нормално, но докато още имах контракции казах, че ми се пишка. Мислех, че ще ми сложат подлога, но докато се усетя акушерката ми набута катетъра и дори нямах време да протестирам. Толкова бързо го направи, че така и не разбрах първоначално! Нямаше дразнене, явно защото веднага ми го махнаха  Peace

# 28
  • Мнения: 2 334
Аз раждах секцио със спинална упойка и ми сложиха катетъра след като ме хвана упойката преди да започне самата операция.След като ми го махнаха на другия ден мислих че ще ми е неприятно самото махане и след това ,но нямах абсолютно никакъв проблем Peace

# 29
  • Мнения: 630
Аз раждах със спинална анестезия - не са ми слагали катетър. 4 часа след операцията ме раздвижиха и си ходих до тоалет. През тези 4 часа бях с памперс, а по време на операцията - не са ми споменавали да съм правила бели.

Общи условия

Активация на акаунт