Как пътуваха децата ви до морето?

  • 2 312
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 367
Здравейте, мами! Ще ходим другата седмица на море със сина ми, който е на 8 месеца и се притеснявам как 7 часа ще стои само в това столче за кола. Ние ще правим почивки разбира се, но все пак мисля че ще се измори. Столчето заради съображения за сигурност няма легнала функция. Споделете как бебета ви издържаха пътуването, държахте ли ги на ръце в някои моменти, изобщо всякакви идеи и мнения ще са ми полезни.

Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 369
Здравей!
когато ние за пръв път пътувахме, тръгнахме вечерта, на половин час от София се разплака сериозно, в една бензиностанция го кърмих около половин - един час и после спа чак докато пристигнахме.
тази година тръгнахме по обед и отново почти през цялото време спа.
едно от най-важните неща е да го скриеш от печащото слънце освен ако не сте с климатроник

лек път и приятно изкарване!!!
   Simple Smile Peace

# 2
  • Мнения: 454
Ние ходихме на море от 20 юни, когато дъщеря ни беше около 6 месеца и половина. От Пловдив съм, а бяхме на Синеморец. Вярно, че пътя не е 7 часа, но пак не е малко, около 5 мисля, че ни отне. Столчето за кола или по точно кошницата за кола ни е  Чиполино Рапидо. Та след това въведение да мина на въпроса. Пътувахме си без проблем. Тя малката по принцип не е от спящите и това обикновено доста ни тормози, но тогава почти през целия път спа. Спирахме няколко пъти и през това време я вдигахме, за да и почива гръбчето и всичко беше ок. Иначе я държах на ръце само, когато беше време да я накърмя, но това е за 5-10 минути работа. Обикновено повечето бебета се оспиват в колите, така че мисля, че ще се справите. Освен това по пътя към морето няма много завои, така че едва ли ще му стане лошо на детето.  Само мога да ви пожелая приятна почивка   grinning039

# 3
  • Мнения: 3 034
ами не до морето, но пътува с кола, тук разстоянията са много големи. правим почивки на всеки 2.5-3 часа, за да се изправи, но от столчето не бих го вадила през другото време. особено е опасно да е скута на възрастен, ако колата е в движение. като цяло се държи добре, в самолети е по-кофти ако няма осигурен басинет (люлка).

# 4
  • Мнения: 1 900
Освен това по пътя към морето няма много завои, така че едва ли ще му стане лошо на детето.  Само мога да ви пожелая приятна почивка   grinning039
Почивайте често. Изберете време за пътуване след хранене, когато на бебето му е време да спи. Вземи някакви нови интересни играчки за да има с какво да се занимава. Peace

# 5
  • Мнения: 119
Ние пътувахме през ноща,точно поради тази причина,и общо взето спа.Приятна почивка!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Знаех точно кога му е време за сън и тогава тръгнахме. Спа почти през цялото време до мен на задната седалка. Знам, че не е правилно и е рисковано, но това е единствения вариант, за да има мир и спокойствие   Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 491
Дъщеря ми пътува най-добре сутрин когато се е наспала и е спокойна,но ние пътувахме към 17ч....грешка,но солети и други подобни боклуци при нас спасиха положението.Интересни играчки,като зарядно за кола,калъф за очила и силна музика в колата,много помагат Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние тръгнахме то София около 18 часа. До Велико Търново направо беше неописуемо - диването иска в мен, иска при баща си, реве, с две думи направо нетърпимо. След Велико Търново - кеф голям, заспа непробудно. Следващия път ще тръгнем по-късно да спи през цялото време. Спирахме само веднъж, за пет часа бяхме вече във Варна.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Пътувахме от 7.30ч след като си изпи млякото.Не след  дълго заспа за около 2 часа и след това почивахме.Общо взето до Бургас беше сравнително спокойна и след това вече и писна и около час плака и се въртя,защота и омръзна в една поза в кошницата.На връщане спа още повече и пътуването мина още по-спокойно.Общо взето децата обичат да пътуването и то ги успива,но и всяко дете си е различно.Приятна почивка!

# 10
  • Мнения: 1 636
Да пътувате вечерта е много добра идея. За паzенето от слънцето е съЩо важно,беz zначение,дали колата е с климатроник или не. Не zнам с какво столче сте,но столчетата zа 8 месечни бебета са с легнало положение.
Общо взето децата обичат да пътуването и то ги успива,но и всяко дете си е различно.
newsm10 напълно съгласна. На6ите често спят в колата. Чувала съм zа майки,Чийто деца като не могат да zаспят ги слагат в столчето и обикалят с колата,докато zаспят. Това бе6е напрвил и мъжът ми 1 път,когато синът ни не можел да се успокои беz мама и не искал тати и дядо  Joy Тогава мисля бе6е и той на около 7/8 месеца.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Столчето заради съображения за сигурност няма легнала функция.

 Shocked  е това не го разрах.
какво столче за 8 месечно бебе.

# 12
  • Мнения: 3 034
ами и тук си се водят столчета (baby/infant car seat), просто са за различни килограми и от един момент нататък са просто седалки. и нямат напълно легнало положение, точно от съображения за сигурност. ето го нашето:

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
simplyaven, ОК с всичко.
но 8 месечно бебе не можеш да го сложиш да пътува седнало

от един момент нататък да, но на 8 месеца...

# 14
  • Мнения: 2 197
Моето заспива много скоро след тръгване. Независимо от часа на тръгване. Миналата година тръгнахме рано сутринта и беше хладно. Тази се наложи да тръгнем към 11 и беше голям кошмар (нямаме климатик). Спа си  достатъчно дълго, само дето като спряхме нямаше сухо място по нея. Иначе и предишното и сегашното столче имат полулегнала функция и за нея е идеално.

# 15
  • Мнения: 2 197
simplyaven, ОК с всичко.
но 8 месечно бебе не можеш да го сложиш да пътува седнало

от един момент нататък да, но на 8 месеца...
Естествено, че можеш да сложиш 8 месечно бебе седнало. Нормално развито бебе може да седи от 6 месечно. Столчето му осигурява достатъчно стабилна опора. Да не говорим, че на 8 месеца детето вече се изправя и има достатъчно добре развита мускулатура.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Естествено, че можеш да сложиш 8 месечно бебе седнало. Нормално развито бебе може да седи от 6 месечно. Столчето му осигурява достатъчно стабилна опора. Да не говорим, че на 8 месеца детето вече се изправя и има достатъчно добре развита мускулатура.

ами не е естествено, да сложиш 8 месечно бебе седнало да пътува до морето.
даже е лееко неествствено.

# 17
  • Мнения: 103
Да се включа и аз Peace
При нас всичко мина ок с пътуването. Тръгнахме рано сутринта 4.30 и в 9.30 бяхме на моренцето. Умишлено избрахме северно черноморие, защото са по малко километрите. То ние се схванахме, хем почивахме пък не знам децата...
Малкия, който е на 1г. и 8м. беше в столче но от тези които се свалят от количката, така че имаше и легнало положение.
Половината път спа, а другата яде кубети, солети и си мърмори...Просто нямахме проблеми, но да уточня че е свикнал да пътува. Някак си знае че влизайки в автомобила трябва да е мирен и кротък. Направо се препарира - за разлика от кака си, която се въртеше и все мрънкаше/ то си е и до характерче на малчугана/

# 18
  • Мнения: 4 784
7 часа в седнало положение до морето за 8 месечно бебе си е доста време и път според мен.

Изберете време за пътуване, когато обикновено детето спи. Иначе ако е моето ще лудна. Не го свърта на едно място в столчето повече от час и нещо и за това винаги гледаме да пътуваме по време, което му е за сън. Освен това се въоръжавам с един куп играчки и правим почивки.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
7 часа в седнало положение до морето за 8 месечно бебе си е доста време и път според мен.

точно това имах предвид Rolling Eyes
дъщеря ми е на 6 години, доста търпелива, но дори път до морето разделяме с приспиване.

# 20
  • Мнения: 200
Лятото пътуваме задължително или рано сутрин или късно вечер - за да е по-хладно. Запасени сме с храна, вода, комплект дрехи - на удобно място - за преобличане след изпотяване. Спираме за чиш, и на около 3 часа за по 10 мин. Ако е будна - четем книжки, играем театър с плюшките или я остявам да си приказва с любимата играчка.
Задължително памучна пелена под детето за да поема потта че седалката и запарва доста. Понякога когато нищо не помага пътуваме гушнати, само така се успокоява.
Така избираме маршрута че да не пътуваме повече от 5часа с детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
Ние пътуваме през нощта,тази година тръгнахме в 4.30ч сутринта.Децата спаха през по-голямата част т пътуването.
След това,наспали се и бодри се возят с кеф. Peace

# 22
  • Мнения: 3 034
simplyaven, ОК с всичко.
но 8 месечно бебе не можеш да го сложиш да пътува седнало

от един момент нататък да, но на 8 месеца...

аз предполагам, че момичето е имало предвид такова столче, каквото съм показала. то е за новородени столче - от новородено до 10 кг бебе. моят син с него се вози от болницата. може би и тя не знае, че се казват и кошница, нали така ги наричат?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря винаги е била от палавите деца, но учудващо от бебе като се качи в кола е много възпитано и кротко дете. Никога съм нямала проблеми. Ние пътуваме поне 3-4 пъти годишно на разстояния от 450км. като беше малка си спеше в столчето, но сега с тази седалка като заспи главата и постоянно виси, изхлузва и се цялото тяло. Много неудобно е за спане. Пътуваме през деня, защото сме с климатроник, но въпреки това по 2 часа си отнася в сън.

# 24
  • Мнения: 3 715
Пътуването с нашето дете е кошмар, дори и в града. Непрекъснато вика, крещи, разкопчава си колана, става прав.
При последното дълго пътуване в 23 ч. на магистралата като ревна: Мама, мама! Съдра се от рев, та се местих отзад.
Много е изтощително да се шофира с непрекъснато крещящо и въртящо се дете на задната седалка. Тръгваме все по време, когато би трябвало да спи, обаче той не заспива. Най-много да дремне за около час и толкова. След две седмици пак ще пътуваме и даже не ми се тръгва като знам колко ще е изморително с него.

# 25
  • Мнения: 4 784
Много е изтощително да се шофира с непрекъснато крещящо и въртящо се дете на задната седалка.
И за мен пътуването с детето си е изтощителна работа. Доста е трудно да бъде спокойна обстановката в колата при неговото присъствие.

# 26
  • Мнения: 2 257
На отиване тръгнахме в 5 сутринта, за да избегнем жегите и трафика, мина чудесно, спа, яде, слуша (имаше и хленч, разбира се), но беше ок. Спирахме на бензиностанции и го разтъпквахме. Стигнахме към 11:30-12.
На връщане тръгнахме в 10 сутринта, хванахме всички жеги, пак същите упражнения - спане, разтъпкване, спиране за кафе, разходка, сладолед и така - пасейки, пасейки, към 4:30-5 бяхме в София.
 

# 27
  • Мнения: 220
какво море ви е прихванало с тези 6-7-8-9 и нам колко си месечни бебета???????  ooooh!

аз дето живея на 250 м. от морето още не съм завел дъщерята дето е на 11 м., вие... големия келепир...

не си мислете, че щом на вес ви харесва - и на мъничкото ще му хареса...

# 28
  • Мнения: 3 034
досега не съм виждала бебе, на което категорично да не му харесва. дори определени неща да го дразнят, те се решават лесно. а бебе и на 3 месеца може съвсем спокойно да ходи на море, когато се спазват елементарни правила. аз пък съм убедена, че ужасно му доскучава да седи сАмо вкъщи/парка и да ни гледа физиономиите. то си му личи - като тръгнем нанякъде и му минават всички болежки и фасони.

# 29
  • Мнения: 2 908
досега не съм виждала бебе, на което категорично да не му харесва.
Абе не си виждала,ама има.Напълно споделям казаното от ku[d]ku[d]yaka -същата работа и при нас ooooh!-просто откачаме,утре тръгваме в 6ч,пък каквото стане,мъжа ми не желае да тръгне по-рано,не иска да шофира през нощта,а за следобед не може да става дума,когато и се доспива,та ще видим на кой дупето ще му е яко утре....Събуди ли се,не желае да спи в колата,иска да е извън столчето през повечето време мрънка,пищи,крещи,реве,правя театър,отнася се за малко,омръзва и ,почва пак рев,наиграва се с всички възможни играчки и пак рев,само солети,бисквити и тем подобни боклуци помагат,а наистина в един момент се измаря и заспива-ама този момент идва да речем след 3-тия час. #CrazyА за връх на сладоледа живеем в северен град,т.е. ще минаваме утре проход с остри и гадни завои-не ми се мисли. ooooh!

# 30
  • Мнения: 3 034
имах предвид плажа и морето, а не пътуването.

# 31
  • Мнения: 3 715
Мислех, че само ние сме така. Ето, днес, хем сме в града, просто си откопча колана, слезе от столчето и се намести между нашите седалки и се протяга да пипа скоростния лост, волана. Не че ги стига, ама вика ни в ушите, крещи. В колата не разрешавам да яде, защото може да се задави, играчките ги хвърля по нас, абе кошмар направо. Ако седна при него отзад е същата работа, откопчава се и идва да скача в мен. Мъжът ми е решил да залепи коланите, да не може да ги откопчава, обаче това няма да го спре да крещи. Завиждам на тези, чиито деца пътуват кротко.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мъжът ми е решил да залепи коланите, да не може да ги откопчава, обаче това няма да го спре да крещи. 
hahahaЗалепете и устата щом до там се стига Laughing. Шегувам се разбира се. Дано скоро отмине този период!

# 33
  • Мнения: 3 634
Когато ще пътуваме в края на август, Мите ще е почти на 11м. Мисля да тръгнем към 3-4 през нощта, за да пътуваме когато спи дълбоко. Хубаво е да е в столчето (както е по инструкция) през цялото време, но ако се върти и хленчи няма как да стане. Нашето столче се отваря до напълно легнало положение и мисля да прехвърля 3 колана отгоре (като в спален вагон) и да седна отзад.

Ще ни е първото пътуване за повече от 2 часа, ще видим как ще понесе на цялото семейство.  Crazy

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никога не правим почивки когато пътуваме. И без това пътуването е досадно и гледаме да приключим по-бързо.
Когато бяха бебета спяха през целия път. Сега си седят на седалките и слушат приказки или песнички.

# 35
  • Мнения: 1 004
Моите са по-големи, но ние ги събудихме в 6 часа и тръгнахме, малката заспа в колата и като се събуди спряхме за почивка - на В. Търново и после чак Варна. Но можеш да сложиш играчки различни и да ги сменяш, от време на време да го погушкаш. Ще мине Wink Но си е трудничко, ако не спи в колата... Sad

# 36
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Най-добре е да тръгнете вечер, за да си осигурите спокойствието. Но, ако нямате възможност, зареждаш се с всякакви неща които биха превлекли вниманието на малкото (при нас работа вършат бутилки от мин. вода, рол он, кутията на очилата, картонени опаковки от бисквити, например и т.н., и т.н.). Ако детето много се изнерви, просто спирате за глътка въздух, и ще видиш колко по-спокойно ще продължи пътуването.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
За пръв път ходихме с беба до морето, когато тя беше на 4.5 месеца. Нямаше никакви проблеми. Спа си в кошницата, кърмих....Проблемите бяха следващата година /тогава ходихме 2 пъти с нея/. Доста "по-тежко" пътувахме, тя мрънкаше, ставаше и скучно. Миналата година /на 2 години/ вече беше добре, но избирахме време, в което тя би спала /вечер или рано сутрин/. Сега си пътуваме страхотно-на нея и е интересно и забавно. Laughing
 Пожелавам ви приятно пътуване!

# 38
  • Мнения: 668
Интересуваме темата понеже и ние другата седмица заминаваме.Мислех да тръгнем през ноща,обаче с двама родители които не са мигнали цяла нощ на другият ден ще е ад ако пътуваме така.Прецених,че май ще е по добре да е към 5 сутринта за да може да сме поспали и ние.Ще поспрем да закуси като се събуди и така.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
трудно се пътува дълго с 2 деца. Повтарям - с 2 деца.
С едно е песен.
Цяла задна седалка на негово разположение. И най-вече - никой не го дразни, рита, щипе и т.н.

# 40
  • Мнения: 934
трудно се пътува дълго с 2 деца. Повтарям - с 2 деца.

Затова не тръгвам никъде без DVD-то и 10-15 филма.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
трудно се пътува дълго с 2 деца. Повтарям - с 2 деца.

Затова не тръгвам никъде без DVD-то и 10-15 филма.

и аз мисля да купувам някакво портативно ДВД за кола, поради предстоящото пътуване до морето... препоръчайте ми нещо... мисля да се разходя до Техномаркет.

Моите планове са да тръгнем или рано сутрин или на обед. Моето детенце винаги заспива след обяд и така си мисля, че ще разделя пъту на две части:
обеден сън и 1 филм  Sunglasses

# 42
  • София
  • Мнения: 969
Ние тръгнахме към 5 сутринта, като се събуди, гушнах я и айде в колата. После си заспа към 6 и до 8:30 спа. После се размрънка към 10, но после пак заспа докато пристигнахме.
Сега пак ще пътуваме, но този път възнамеряваме да тръгнем към 4.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми пътува непрекъснато откакто се е родила.
Заведохме я на море на 2 месеца и половина - не сме я водили на плаж обаче.
Пътувахме по следния начин - ставане рано и пренасянето й в колата, където тя продължва да спи. Спиране за хранене в Ст. Загора и после на морето.
Докато беше бебе гледах да пътуваме във времето й за спане.
Сега е на 4г. и не спи в колата. Разглежда околноста, пеем със СД-то песнички, от месец има и ДВД за по-дългите пътувания.
За собствено удобство сега предпочитам да тръгна веднага след вечеря, за да заспи по пътя и после само я пренасям.

Винаги я возя обезопасена - преди в кошница, сега в стол, които имат полегнало положение.

С ужасните пътища и многото катастрофи изобщо нямам намерение да ходя до БГ черноморие тази година. Пътя до Анталия е около 2 часа със самолет.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт