Как пътуваха децата ви до морето?

  • 2 311
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
имах предвид плажа и морето, а не пътуването.

# 31
  • Мнения: 3 715
Мислех, че само ние сме така. Ето, днес, хем сме в града, просто си откопча колана, слезе от столчето и се намести между нашите седалки и се протяга да пипа скоростния лост, волана. Не че ги стига, ама вика ни в ушите, крещи. В колата не разрешавам да яде, защото може да се задави, играчките ги хвърля по нас, абе кошмар направо. Ако седна при него отзад е същата работа, откопчава се и идва да скача в мен. Мъжът ми е решил да залепи коланите, да не може да ги откопчава, обаче това няма да го спре да крещи. Завиждам на тези, чиито деца пътуват кротко.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мъжът ми е решил да залепи коланите, да не може да ги откопчава, обаче това няма да го спре да крещи. 
hahahaЗалепете и устата щом до там се стига Laughing. Шегувам се разбира се. Дано скоро отмине този период!

# 33
  • Мнения: 3 634
Когато ще пътуваме в края на август, Мите ще е почти на 11м. Мисля да тръгнем към 3-4 през нощта, за да пътуваме когато спи дълбоко. Хубаво е да е в столчето (както е по инструкция) през цялото време, но ако се върти и хленчи няма как да стане. Нашето столче се отваря до напълно легнало положение и мисля да прехвърля 3 колана отгоре (като в спален вагон) и да седна отзад.

Ще ни е първото пътуване за повече от 2 часа, ще видим как ще понесе на цялото семейство.  Crazy

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никога не правим почивки когато пътуваме. И без това пътуването е досадно и гледаме да приключим по-бързо.
Когато бяха бебета спяха през целия път. Сега си седят на седалките и слушат приказки или песнички.

# 35
  • Мнения: 1 004
Моите са по-големи, но ние ги събудихме в 6 часа и тръгнахме, малката заспа в колата и като се събуди спряхме за почивка - на В. Търново и после чак Варна. Но можеш да сложиш играчки различни и да ги сменяш, от време на време да го погушкаш. Ще мине Wink Но си е трудничко, ако не спи в колата... Sad

# 36
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Най-добре е да тръгнете вечер, за да си осигурите спокойствието. Но, ако нямате възможност, зареждаш се с всякакви неща които биха превлекли вниманието на малкото (при нас работа вършат бутилки от мин. вода, рол он, кутията на очилата, картонени опаковки от бисквити, например и т.н., и т.н.). Ако детето много се изнерви, просто спирате за глътка въздух, и ще видиш колко по-спокойно ще продължи пътуването.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
За пръв път ходихме с беба до морето, когато тя беше на 4.5 месеца. Нямаше никакви проблеми. Спа си в кошницата, кърмих....Проблемите бяха следващата година /тогава ходихме 2 пъти с нея/. Доста "по-тежко" пътувахме, тя мрънкаше, ставаше и скучно. Миналата година /на 2 години/ вече беше добре, но избирахме време, в което тя би спала /вечер или рано сутрин/. Сега си пътуваме страхотно-на нея и е интересно и забавно. Laughing
 Пожелавам ви приятно пътуване!

# 38
  • Мнения: 668
Интересуваме темата понеже и ние другата седмица заминаваме.Мислех да тръгнем през ноща,обаче с двама родители които не са мигнали цяла нощ на другият ден ще е ад ако пътуваме така.Прецених,че май ще е по добре да е към 5 сутринта за да може да сме поспали и ние.Ще поспрем да закуси като се събуди и така.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
трудно се пътува дълго с 2 деца. Повтарям - с 2 деца.
С едно е песен.
Цяла задна седалка на негово разположение. И най-вече - никой не го дразни, рита, щипе и т.н.

# 40
  • Мнения: 934
трудно се пътува дълго с 2 деца. Повтарям - с 2 деца.

Затова не тръгвам никъде без DVD-то и 10-15 филма.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
трудно се пътува дълго с 2 деца. Повтарям - с 2 деца.

Затова не тръгвам никъде без DVD-то и 10-15 филма.

и аз мисля да купувам някакво портативно ДВД за кола, поради предстоящото пътуване до морето... препоръчайте ми нещо... мисля да се разходя до Техномаркет.

Моите планове са да тръгнем или рано сутрин или на обед. Моето детенце винаги заспива след обяд и така си мисля, че ще разделя пъту на две части:
обеден сън и 1 филм  Sunglasses

# 42
  • София
  • Мнения: 969
Ние тръгнахме към 5 сутринта, като се събуди, гушнах я и айде в колата. После си заспа към 6 и до 8:30 спа. После се размрънка към 10, но после пак заспа докато пристигнахме.
Сега пак ще пътуваме, но този път възнамеряваме да тръгнем към 4.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми пътува непрекъснато откакто се е родила.
Заведохме я на море на 2 месеца и половина - не сме я водили на плаж обаче.
Пътувахме по следния начин - ставане рано и пренасянето й в колата, където тя продължва да спи. Спиране за хранене в Ст. Загора и после на морето.
Докато беше бебе гледах да пътуваме във времето й за спане.
Сега е на 4г. и не спи в колата. Разглежда околноста, пеем със СД-то песнички, от месец има и ДВД за по-дългите пътувания.
За собствено удобство сега предпочитам да тръгна веднага след вечеря, за да заспи по пътя и после само я пренасям.

Винаги я возя обезопасена - преди в кошница, сега в стол, които имат полегнало положение.

С ужасните пътища и многото катастрофи изобщо нямам намерение да ходя до БГ черноморие тази година. Пътя до Анталия е около 2 часа със самолет.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт