Как пътуваха децата ви до морето?

  • 2 316
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
simplyaven, ОК с всичко.
но 8 месечно бебе не можеш да го сложиш да пътува седнало

от един момент нататък да, но на 8 месеца...
Естествено, че можеш да сложиш 8 месечно бебе седнало. Нормално развито бебе може да седи от 6 месечно. Столчето му осигурява достатъчно стабилна опора. Да не говорим, че на 8 месеца детето вече се изправя и има достатъчно добре развита мускулатура.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Естествено, че можеш да сложиш 8 месечно бебе седнало. Нормално развито бебе може да седи от 6 месечно. Столчето му осигурява достатъчно стабилна опора. Да не говорим, че на 8 месеца детето вече се изправя и има достатъчно добре развита мускулатура.

ами не е естествено, да сложиш 8 месечно бебе седнало да пътува до морето.
даже е лееко неествствено.

# 17
  • Мнения: 103
Да се включа и аз Peace
При нас всичко мина ок с пътуването. Тръгнахме рано сутринта 4.30 и в 9.30 бяхме на моренцето. Умишлено избрахме северно черноморие, защото са по малко километрите. То ние се схванахме, хем почивахме пък не знам децата...
Малкия, който е на 1г. и 8м. беше в столче но от тези които се свалят от количката, така че имаше и легнало положение.
Половината път спа, а другата яде кубети, солети и си мърмори...Просто нямахме проблеми, но да уточня че е свикнал да пътува. Някак си знае че влизайки в автомобила трябва да е мирен и кротък. Направо се препарира - за разлика от кака си, която се въртеше и все мрънкаше/ то си е и до характерче на малчугана/

# 18
  • Мнения: 4 784
7 часа в седнало положение до морето за 8 месечно бебе си е доста време и път според мен.

Изберете време за пътуване, когато обикновено детето спи. Иначе ако е моето ще лудна. Не го свърта на едно място в столчето повече от час и нещо и за това винаги гледаме да пътуваме по време, което му е за сън. Освен това се въоръжавам с един куп играчки и правим почивки.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
7 часа в седнало положение до морето за 8 месечно бебе си е доста време и път според мен.

точно това имах предвид Rolling Eyes
дъщеря ми е на 6 години, доста търпелива, но дори път до морето разделяме с приспиване.

# 20
  • Мнения: 200
Лятото пътуваме задължително или рано сутрин или късно вечер - за да е по-хладно. Запасени сме с храна, вода, комплект дрехи - на удобно място - за преобличане след изпотяване. Спираме за чиш, и на около 3 часа за по 10 мин. Ако е будна - четем книжки, играем театър с плюшките или я остявам да си приказва с любимата играчка.
Задължително памучна пелена под детето за да поема потта че седалката и запарва доста. Понякога когато нищо не помага пътуваме гушнати, само така се успокоява.
Така избираме маршрута че да не пътуваме повече от 5часа с детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
Ние пътуваме през нощта,тази година тръгнахме в 4.30ч сутринта.Децата спаха през по-голямата част т пътуването.
След това,наспали се и бодри се возят с кеф. Peace

# 22
  • Мнения: 3 034
simplyaven, ОК с всичко.
но 8 месечно бебе не можеш да го сложиш да пътува седнало

от един момент нататък да, но на 8 месеца...

аз предполагам, че момичето е имало предвид такова столче, каквото съм показала. то е за новородени столче - от новородено до 10 кг бебе. моят син с него се вози от болницата. може би и тя не знае, че се казват и кошница, нали така ги наричат?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря винаги е била от палавите деца, но учудващо от бебе като се качи в кола е много възпитано и кротко дете. Никога съм нямала проблеми. Ние пътуваме поне 3-4 пъти годишно на разстояния от 450км. като беше малка си спеше в столчето, но сега с тази седалка като заспи главата и постоянно виси, изхлузва и се цялото тяло. Много неудобно е за спане. Пътуваме през деня, защото сме с климатроник, но въпреки това по 2 часа си отнася в сън.

# 24
  • Мнения: 3 715
Пътуването с нашето дете е кошмар, дори и в града. Непрекъснато вика, крещи, разкопчава си колана, става прав.
При последното дълго пътуване в 23 ч. на магистралата като ревна: Мама, мама! Съдра се от рев, та се местих отзад.
Много е изтощително да се шофира с непрекъснато крещящо и въртящо се дете на задната седалка. Тръгваме все по време, когато би трябвало да спи, обаче той не заспива. Най-много да дремне за около час и толкова. След две седмици пак ще пътуваме и даже не ми се тръгва като знам колко ще е изморително с него.

# 25
  • Мнения: 4 784
Много е изтощително да се шофира с непрекъснато крещящо и въртящо се дете на задната седалка.
И за мен пътуването с детето си е изтощителна работа. Доста е трудно да бъде спокойна обстановката в колата при неговото присъствие.

# 26
  • Мнения: 2 257
На отиване тръгнахме в 5 сутринта, за да избегнем жегите и трафика, мина чудесно, спа, яде, слуша (имаше и хленч, разбира се), но беше ок. Спирахме на бензиностанции и го разтъпквахме. Стигнахме към 11:30-12.
На връщане тръгнахме в 10 сутринта, хванахме всички жеги, пак същите упражнения - спане, разтъпкване, спиране за кафе, разходка, сладолед и така - пасейки, пасейки, към 4:30-5 бяхме в София.
 

# 27
  • Мнения: 220
какво море ви е прихванало с тези 6-7-8-9 и нам колко си месечни бебета???????  ooooh!

аз дето живея на 250 м. от морето още не съм завел дъщерята дето е на 11 м., вие... големия келепир...

не си мислете, че щом на вес ви харесва - и на мъничкото ще му хареса...

# 28
  • Мнения: 3 034
досега не съм виждала бебе, на което категорично да не му харесва. дори определени неща да го дразнят, те се решават лесно. а бебе и на 3 месеца може съвсем спокойно да ходи на море, когато се спазват елементарни правила. аз пък съм убедена, че ужасно му доскучава да седи сАмо вкъщи/парка и да ни гледа физиономиите. то си му личи - като тръгнем нанякъде и му минават всички болежки и фасони.

# 29
  • Мнения: 2 908
досега не съм виждала бебе, на което категорично да не му харесва.
Абе не си виждала,ама има.Напълно споделям казаното от ku[d]ku[d]yaka -същата работа и при нас ooooh!-просто откачаме,утре тръгваме в 6ч,пък каквото стане,мъжа ми не желае да тръгне по-рано,не иска да шофира през нощта,а за следобед не може да става дума,когато и се доспива,та ще видим на кой дупето ще му е яко утре....Събуди ли се,не желае да спи в колата,иска да е извън столчето през повечето време мрънка,пищи,крещи,реве,правя театър,отнася се за малко,омръзва и ,почва пак рев,наиграва се с всички възможни играчки и пак рев,само солети,бисквити и тем подобни боклуци помагат,а наистина в един момент се измаря и заспива-ама този момент идва да речем след 3-тия час. #CrazyА за връх на сладоледа живеем в северен град,т.е. ще минаваме утре проход с остри и гадни завои-не ми се мисли. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт