да се омъжиш за разведен с дете \деца\

  • 35 092
  • 457
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 221
Мен мнението на хората никога не ме интересувало и не е било причина да направя или да не направя нещо. По въпроса, мога да споделя собствения си опит и наблюдения върху подобни връзки на мои познати. Няма нищо лошо да се обвържеш за разведен човек, бил той и с деца. Може просто той да е ТВОЯ човек. Аз направих точно това и с точно същото убеждение. Положението при нас е почти същото, има разлика с възрастта на автора/авторката. Така и не разбрах кой пита. Мъжът ми има двама сина от първия си брак, момчетата са големи (в смисъл не са малки деца), живеят при баба си и дядо си, не при нас. Майка им не се интересува от тях, той е поел грижата. Аз нямам деца, общи също нямаме. Колкото и да мислех, че това положение няма никакво значение, защото го обичам и той мен, с времето се появиха някои проблеми. Най-големият е, че се оказа, че на него му е писнало от деца и не желае да има повече. Отначало беше съгласен, макар и неохотно, после размисли и се отказа. Аз - така  #Crazy ! Причината - освен, че вече просто не му се занимава, няма и как да храни още едно, при наличието на двамата юнаци. По-дребни, но не маловажни проблеми са, че финасите са съобразени с децата, не си позволяваме много неща, защото има още двама човека, които трябва да ядат, да се обличат, да учат..... Времето ни не е изцяло наше, защото трябва да се ходи да се контролират децата, жилището ни не е наше, а е общо, и ако те пожелаят да живеят в него - няма как, трябва да се примиря. В наше отсъствие (отсъствали сме няколко пъти за по няколко дена) големият е идвал вкъщи и намирахме къщата във фасон кочина. Няма как, хващам се и чистя. Ние няма да отидем на почивка, защото децата ще ходят. Няма пари за всички и за всичко. Трябва да изтърпя лошото настроение на мъжа си, по повод това, че единия син е получил двойка, че е мързел, че го е излъгал нещо, че другият пък се почерпил и вдигнал квартала на главата си, че се държал лошо с баба си и дядо си, че търсят баща си само за пари....... Много са нещата, които на първо време не пречат, когато човек е заслепен от любов. Но после ти се налага да живееш с тях, да се съобразяваш, да се стискаш, да делиш мъжа си, налага ти се да живееш живот, който не е точно твоя, не е това, което искаш да бъде. Вярно е, че като съм предприела тази стъпка, съм знаела и за децата и за всичко, но наистина не бях подготвена за последствията и много неща не бях предвидила. Мъжът ми е добър човек, свестен, отговорен, лично от него нямам никакви оплаквания. Въпросът е, че наистина животът ми не е такъв, какъвто си представях, че ще бъде и мъжа ми не е само мой. Втори път не бих направила обаче подобна грешка, защото, въпреки всичко, след две години и нещо съжителство, отчитам това като грешка. Поне при мен е така, при други хора може да е другояче. Не бих посъветвала младо, хубаво момиче с перспективи и възможности във всяко отношение, да се омъжва за човек с деца. За мен това е огромна грешка за момичето, не за мъжа, той би бил съвършено ОК! Трябва много добре да се обмислят много неща и да си даде сметка колко може да понесе и колко може да жертва тя в името на чужди деца. Не мисля, че това ще е добра стъпка. Но всеки си има глава на раменете, да си преценява. Никого не осъждам, споделих опита си. А за чуждото мнение, пак казвам - не ми дреме, ама въобще. Макар че............... трябваше да послушам един човек, ама........
Ей това ще го покажа на бившия да го прочете. Казвам му аз , че никоя жена не може чужди деца да обича. Ама той влюбения Ромео си мисли, че го обичат и той храни две деца / това много грозно си го написала/.Мъж може да обича чужди деца, но жена не. а пък и  ако първото дете често не е планувано и е случайно,то второто със сигурност е планувано и правено съзнателно и с любов.Моят нов мъж обича децата ми, но да се виждат с новата жена на баща си не...Пък и днес е една утре друга..

# 61
  • Мнения: 4 629
Зависи от причините за развода. Не бих имала голямо доверие на мъж развалил семейството си още повече, ако има и деца.

# 62
  • София
  • Мнения: 71
Dmaria, мисля, че нещо не си разбрала...... Аз проблем с децата на мъжа ми нямам. Та те дори не живуят с нас, което положение не е заради мен, а още отпреди да се запозная с мъжа си. В много добри отношения сме, между нас няма никакви проблеми. Това за обичането са пълни глупости. Ние сме се приели добре - те мен и аз тях, и повече просто не е нужно. Не мога да обичам някого просто защото е син, майка, беще или брат на човека, когото обичам. Нито държа те да обичат мен. Обичта е спонтанно и дълбоко чувство и не може да бъде налагано от някого или нещо. Важното е, че всички в семейството се уважаваме, радваме се да се видим и си помагаме. Това, че мъжът ми "храни две деца" не е моя измислица, а са си негови думи, пък и "храня семейство" е израз, в който няма нищо осъдително, не знам какво толкова лошо видя в него. newsm78 А това, че мъж може да обича чужди деца........може и да може някой, но това са изключения. Мъжете много по-трудно приемат нечие дете, отколкото жените и затова много повече жени се обвързнат с разведени мъже с деца, отколкото обратното. Моят никога не би приел чуждо. И той не може точно да обясни защо. Преди да ме срещне е опитвал да живее с разведена жена с дете, но казва, че не не е успял да се справи. Аз приех неговите и самите момчета никога не са ми били проблем. Проблемът ми дойде от това, че не бях подготвена за лишенията и ограниченията от всякакъв характер които се налага да понасяме заради децата. И пак заради това не можем да си позволим да имаме общо дете на този етап, а аз нямам време. Затова посъветвах девойката, която пусна темата (предполагам, че е девойка) просто да помисли над тези неща. Нито съм казвала, че разведените хора са втора категория, нито че със започването на нова връзка и ли встъпването в нов брак родителите трябва да изоставят грижата за децата си, това е абсурд! Съвестта ми е чиста. Никое от децата не е ощетено заради мен по никакъв начин. Нито откъм внимание, нито откъм финанси, нито от нищо. И, честно казано, не мога да разбера критиката ти........ newsm78 newsm78 newsm78

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Аз също живея на семейни начела с мъж, който е разведен и има едно дете на почти седем години - най-голямото слънце на света - обожавам го! Hug Всяка седмица от петък до понеделник е при нас, като ходим на почивка е винаги с нас. Семейството ми приема всичко това - те винаги за всичко са ме подкрепяли (макар че отначало се опитваха да ме "вразумят" Simple Smile)) Живеем заедно вече почти две години и се разбираме прекрасно. За брак сме говорили, той не иска втори такъв - аз го обичм и уважавам това негово желание(макар че понякога много ми се иска да се оженим...) Относно децата сме на едно мнение - и двамата нямаме търпение да си имаме такива, а и баткото вече си е дал поръчка за братче  Joy С детето се разбираме чудесно, даже често прекарваме повече време двамата , когато таткото работи. Дано с времето нещата да не се променят.  Praynig

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 097
...Пък и днес е една утре друга..
[/quote]

При нас е така с майката... и всички "батковци"(както тя ги нарича) ги запознава с детето... #Cussing out и то милото с какво самосъзнание ще израстне не знам...  Sad Сега се е поспряла малко с едно момче... малкия казва, че се държи добре с него и го харесва,  дано се задържат по-дълго  Praynig

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 10:49 от mar4ela5

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен отговорността в тази ситуация е по-голяма за мъжа, защото най-малкото той е с по-богат опит и минало. За момичето е ясно - влюбване, Той е единствен и неповторим, легендата за "тя не ме разбираше" работи безотказно и т.н. С две думи момието си губи ума и е напълно предвидимо, да не кажа нормално. Сякаш на 25 едно момиче е много наясно със семейстя живот! С нищо не е наясно, освен, че хормоните й бушуват.
А мъжът да си прави по-добре сметката. Но в повечето случаи и него го е треснало желанието да започна отначало, с млада жена, която може да възпита точно като в Пигмалион. Децата от предишния брак са негови, а не на момичето и затова той трябва да вземе предвид чувствата и проблемите, които ще изпитат те. Но повечето мъже едва ли го правят.

Затова не мога да разбера как някой пише, че на 25 момичето трябва да знае какво го чака и да си поеме последствията. Сякаш е направила нещо лошо и я чака наказание. Тя няма откъде да знае какво я чака, защото не е преживяла кой знае колко любови с разведени мъже с деца, освен ако на нея не й е хоби и не е имала само такива връзки.

# 66
  • София
  • Мнения: 71

Затова не мога да разбера как някой пише, че на 25 момичето трябва да знае какво го чака и да си поеме последствията. Сякаш е направила нещо лошо и я чака наказание. Тя няма откъде да знае какво я чака, защото не е преживяла кой знае колко любови с разведени мъже с деца, освен ако на нея не й е хоби и не е имала само такива връзки.
Точно заради това пишем тука, споделяме опит и наблюдения. Естествено има всякакви мнения по въпроса, та дори и на хора никога не помирисвали такава ситуация. Разбира се, че няма откъде да знае какво точно я очаква. Каквото и да си мисли, винаги на практика нещата стоят доста по-различно. Но когато сме надянали розовите очила, не се сещаме да мислим много-много за това. Поне е предупредена за възможните трудности, които може да изпита.

# 67
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,защо си мислите,че някой е длъжен да обича децата ни....,да ги приема и уважава да.....!?.
Никой не може да обича децата по начин,по който ги обичат собствените им родители....(освен ако родителите не са с някакви отклонения)
На момичето ,което пише,че новия съпруг обича децата и,пък новата жена на мъжа и не.....да не бъде толкова сигурна за бащината любов на втория си съпруг,просто човека е по тактичен и уважителен.....

Когато му родиш дете,той сам ще усети разликата на чувствата и родителския  инстинкт,не е задължително да ти го покаже ,ако е толерантна личност и държи да бъдете семейство....има неща които не зависят от нас ,никой не може да върви срещу природата....

# 68
  • Мнения: 19
Какво ви става бе, хора?! Shocked
Сякаш зачерквате разведените! Не си ли мислите, че те просто не са избрали правилния човек при първия си брак?
Не съм разведена, но имам близка приятелка разведена с дете и ще ми прозвучи доста грозно, ако чуя тези думи за нея - сякаш нещо е непълноценна,неспособна да бъде отново семейна жена!
Аз пък смятам, че съжителство, което не се основава на любов и уважение е по-добре да се прекрати. По-добре детето да се вижда отделно с двама щастливи родители, отколкото заедно, но тъжни и нещастни!
Иначе по темата - момичето само ще си вземе решението. Не е чак толкова малка 25 години.И аз се омъжих на тази възраст и доооста неща ми бяха минали през главата!

# 69
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кой ги ,,зачерква,, разведените? Rolling Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Мацинка,

На въдицата с разведения мъж не се хващат момичета, на които им е минало много през главата. Хващат се точно неопитни и наивни момичета. На опитните им е ясно какви проблеми може да възникнат и те махат розовите очила много бързо, но неопитните и наивните мислят, че това е животът и той е прекрасен, а любовта побеждава всичко.
Това, че ти си се омъжила на 25 (е, аз се омъжих на 24), а нашите родители са се женели и по-млади не означава, че за знаели много за живота. Женитбата не означава мъдрост или опит.

# 71
  • Мнения: 52

На въдицата с разведения мъж не се хващат момичета, на които им е минало много през главата....
За какви въдици говорите? Аз също смятам, че всеки има право на втори шанс.
Всичко зависи от хората и очакванията. Илюзиите са нещо, което се плаща с болка.

# 72
  • София
  • Мнения: 71
Мацинка,
Наистина темата не е "разведени срещу свободни"! Никой не зачерква разведените и на днешно време не е осъдително да се разведеш. Фалшивият морал на по-старото поколение за щастие лека-полека изчезва. Всеки има право, ако не се чувства щастлив и доволен с някого, да се разведе, та ако ще да го прави и сто пъти. Въпросът тук е дали е добре за младо момиче без деца и с хиляди други възможни перспективи, да се омъжи за доста по-възрастен от нея мъж, ангажиран с децата си от предишен брак. За това какви проблеми би могла да има, за предимствата и недостатъците на такова едно съжителство. Никой не може да и гаранира, че няма да има проблеми и по-верятно е да има, затова се опитваме да я наведем на по-сериозен размисъл, преди да направи такава крачка. Никой не казва, че мъжът е лош, или използвач, или каквото и да е друго. Според мен е по-подходящо за нея да потърси свестен свободен мъж, отколкото да се омъжи за пак свестен, но с ангажименти. Неженените също не са втора ръка хора. Освен това разведения мъж може да си е взел поука от първия си брак и да спести много грешки, но може и да не е. В крайна сметка всичко опира до човека и какво представлява той като такъв. Освен това - съгласна съм с мнението на Радостина. Така е!

# 73
  • Мнения: 251
Към авторката:
Няма нищо лошо , че си на 25 години, а приятеля ти е разведен с две деца. Обаче готова ли си да се изправиш пред големи отговорности  ?! Среща с бившата и  ревност и мрънкане  от нейна старана относно как да възпитаваш децата и ? Грижи за тези деца като майка ...и тем подобни?

Мила моя, ти си на 25 и си влюбена в този тип, но ще трябва и да приемеш, грижиш и обичаш децата му, което не винаги е лесна задача...особено след като си родиш твое и оставиш неговите малко по на заден план, е тогава започват проблемчетата.

Така че не си мисли, че ще си Алиса в страната на чудесата! Чакат те сериозни изпитания с които неизменно ще се сблъскаш и аз ти стискам палци и ти желая успех!  Peace

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 13:06 от ДонКихотка

# 74
  • Мнения: 592
Зависи от причините за развода. Не бих имала голямо доверие на мъж развалил семейството си още повече, ако има и деца.
Ауууууууууууууу, да го изгорим този!

Ами ако жена ти се прибира "облечена" в мъжки парфюм? Ами ако свършваш работа в 17 ч. и като се прибереш в къщи в 17.05 и те питат къде ходиш? Ако получаваш картичкки със сърца за 14.02 адресирани до жена ти, поради това че работите на едно място и ги дават спокойно на теб, нея като я няма? Ехххх, ама имам дете - натискам си парцалите и ще търпя - да, да, ама не, МИЛФ!!! От мен имаш едно духане на супата!

Общи условия

Активация на акаунт