УЧИЛИЩЕ ЗА ФОТОШОП (21)

  • 27 786
  • 202
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 516
Бързам да покайа и моят опит със скрапа на Дамаянти




и по-малко блур ... с нова рамка Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 16:17 от Radostche

# 151
  • София
  • Мнения: 7 242
mistake, тук просто фонът е много хубав: http://lexi1974.multiply.com/photos/album/163/163#156
Иначе в случая съм го "докарала" на цвят като тревата от снимката с помощта на брайтнес, контраст и кълър баланс. После във втори слой съм копирала снимката и с голяма, мека и с намалена прозрачност гума съм преляла снимката към фона /само в долния десен ъгъл е останало от оригиналната трева. Същия фон съм използвала и тук, но има наслагани още неща с намалена прозрачност:  http://lexi1974.multiply.com/photos/album/323/323#248 Общо взето наслагване на фонове и елементи с различна прозрачност и преливане с мека гума.
Много ти благодаря за обясненията за сянката. не го знаех.  bouquet
Radostche, много ми харесва тази със скраба на Дам. И снимката е обработена много добре.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 17:18 от Лекси

# 152
  • Мнения: 2 818
Да допълня обяснението на Мистейк, че сянката се слага в режим на смесване - multiply Simple Smile

Ето и моя опит със скрапа на Дам  Heart Eyes (тия облаци много ми харесват  Blush , а рибките са собствено производство тайничко да си призная, че и аз работя върху един скрап, но кога ще е готов идея си нямам)

# 153
  • София
  • Мнения: 6 743
Момичета  Hug Страхотни сте   bouquet

Лилиан, рамко-колажа с люлката е много симпатичен  Hug

Мистейк, това спокойно е могло да го постнеш в конкурса "Не на място"  Hug

Радостче, страхотно  Hug Heart Eyes Heart Eyes Много , много ми хареса обработката на снимката - ще споделиш ли повече  Hug Благодаря   bouquet

Лекси, просто е голям кеф - много благодаря   bouquet


Мактъб, и на теб благодаря!!! Дъщеря ти има невероятно обаяние  Hug


Благодаря на всички, които си направиха рамки с кита  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes






# 154
  • Мнения: 1 516
Ще споделя разбира се - не е нищо сложно  :

1. Оправих малко цветовете с Curves
2. От Image-> Adjustment-> Photo filter , съм задала Sepia с висок процент , в случая 90% ( преди тази стъпка може да се даде Image-> Adjustment-> Desaturate ) - така снимката ще изглежада още по-стара
3. Взех старо парче хартия от един кит  mm_peachykeenelements.zip (проверих още го има във 4share) и го посатвих над снимката, нагласихь я с Transform да съвпада по размер със снимката
4. Зададах режим на сместване Soft light ( може и Overlay)
5. Зададах Opacity 65%
6. С мека четка поизтрих краищата на снимката където прозираха
7. С Burn tool позамазха тук таме ,за да се затъмнят по-светлите места

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 21:31 от Radostche

# 155
  • London
  • Мнения: 292
Здравейте и аз изтеглих скрапа, но нямам подходяща снимка за него.
Надявам се след понеделник .....
Завиждам Ви, вече не благородно, за това което можете да правите.

Ето една и от мен, че вече ме втриса,от мойте....


# 156
  • София
  • Мнения: 606
Дамаянти - както винаги страхотни рамки и елементи.. Направо ти се чудя по колко нови правиш на ден... Аз една успявам една или две да направя...

ov4ar4eto kalitko - на мен ми харесва твоята рамка. Идеята е много добра.. И аз ще направя нещо подобно.

Лекси - страхотни са!

# 157
  • София
  • Мнения: 7 242
Пак съм аз  newsm43
Благодаря много  Hug Има още много какво да се желае.
Дам, чудесни са! Третата ми е фаворит.
Калитко, защо така неблагородно  Mr. Green Много са ти хубави рамките и стават все по-добри. Тази ми харесва много - идейна е.


# 158
  • Мнения: 139
здравейте фотошопки!аз съм напълно начинаща и даже ме е срам да се появя тука и да задавам въпроси - ама нищо не знам  Embarassedотдавна искам да се науча да правя тези невероятни неща,които виждам че правите.отворих форума за напълно начинаещи и там първото ,което прочетох е ,че трябва да имам фотошоп (то си е естествено де)...аз имам ,ама компа ми забива (то е лап топ) и не знам какво да правя  newsm78 и сина питах,той каза ,че опитвал ама не знае какъв му е проблема,на неговия върви нормално  #2gunfire моля ако някой може да помогне,аз имам голямо желание да се науча  baby_neutral

# 159
  • Мнения: 804
Здравейте, момичета.
Толкова отдавна не съм ви понаобикаляла, а вие толкова сте напреднали.
Но ви чета.Редовно.
Не съм сигурна, че мога да ви коментирам вече, но за да не ви пляскам само мои неща, ще ви кажа по две приказки.

Лекси, и аз сколасах да те видя. С малки изключения така си те представях.
Последната рамка е чудесна, пълна с настроение и шарена. Аз само бих увеличила снимката, така че детето  да бъде в по-близък план.  Peace Другата рамка, със скраба на Дамаянти, адски ми хареса. Браво.
*********
ov4ar4eto kalitko, същото и за теб - снимките малко по-големи.  Peace
*********
Дамаянти, какво да ти кажа... просто перфектни. С моето око просто не виждам никакви забележки.
Поздравления за скраба ти.   bouquet  bouquet  bouquet В момента не мога да го изтегля,че машината ми се препълни със сума ти ФШ неща и плаче да й освободя малко пространство на твърдия диск (Боже, с какво запълних 130 ГБ  ooooh!) Но като свърша това, първото изтеглено нещо ще е твоя скраб. Hug
*********
Maktub, това сладко морско момиче страшно ме грабна. Облака елемент ли е или четка?
И ако е елемент, може ли да те помоля за него?
*********
Радостче,идеята да състариш снимката е прекрасна. Много ми допадна.   bouquet
Долната рамка с бебо ми хареса толкова много, че реших да пробвам аз какво ще направя с моите дечурлига.
Резултат окончателен все още няма, тъй като се заиграх с разни други неща и направих само снимката. Кажете дали ви харесва да я рамкирам така.  Praynig Цъкнете за голям размер.
   
   

# 160
  • Мнения: 2 818
Крис70, добре дошла!  Hug Виж в първия пост на темата има и уроци за съвсем начинаещи. Инак предполагам, че нямаш достатъчно място. Вероятно мястото, което е зададено да се използва временно при работа е малко. Във фотошопа си избираш кой диск да използва по време на работа.
Виж в Еdit->preferences->performans.

Meдовинка, елемент е. От тук можеш да си го дръпнеш - Summer-time by Lencula and Schaarka PART II.

Ето нещо тазвечерно Simple Smile




Голяма


Оригинала

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 01:41 от Maktub

# 161
  • Мнения: 276
Не на една, а на две патерици - Честит рожден ден на Ивет! Докато разбера... ooooh! Embarassed

Млечко, това е моят подарък , да ти е живо и здраво детенцето!   bouquet


# 162
  • Мнения: 1 516
Медовинка, елементите , с които е направена рамката са от скрапа, който ти е посочила Мактуб .
Мисля, че снимката е хубава . Пробвай малко да я кропнеш - например това,  което е зад гръбчето на детенцето Simple Smile . Освен това можеш да се опиташ да пооправиш цветовете - да са малко по-наситени от менюто Adjustment - опитай различни настройки - с Levels или Curves.
Филтърът, който си приложила Motion Blur ли е? На Фона се вижда малко детенцето и кара като цяло снимката да изглежда разфокусирана. Опитай малко да смалиш снимката на долния layer, за да избегнеш това.

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Момичета, много ви благодаря за пожеланията, а на Ма шери и на Арабела за подаръците. Стоплихте ми сърцето!!!  Heart Eyes Hug

Мактуб, много интересни идеи имаш напоследък. Ще ми се на тази последната да изкараш малко мидички, за да не са така симетрично разположени и да раздвижеш малко облачетата. Долу в дясно може да сложиш някакви малки мидички или нещо морско. Също така надписът не би трябвало да е със сянка /няма отзад повърхност на отразяване, за да сложиш такава/. За последното ти произведение имам подходяща снимчица  Wink Така добре ще си пасне пред вратичката, че...ммммммм...
Дам, както винаги много и хубави все! Таз с маковете много ми харесва!
Лекси, браво и на теб. Последната е супер!
Овчарче, много мрачно бе, дай малко цвят. Peace
Радостче, дай по-голям статива със снимката и тези тигели ги махни, безмислено е да са там, след като не захващат нищо. Дай сянка на статива.
Медовинка, много ми е "хвърчащо това детенце".  Wink Значи дай блюр само на задния фон, а тревата, басейна и момчето си ги остави такива. Дай маска на детето и кроп-ни малко снимката. Peace

# 164
  • Мнения: 1 516
Млечко, на кое казваш статив? На рамката ли ? Тигелите захващат края на снимката , по скоро ще им подложа някаква панделка отдолу , за да не са така хвърчащи  Hug

Чак сга зацепих ,че ти ми говориш за първата рамка, а аз си мисля за втората  ooooh!. Ок , мерси за съветите, разбрах какво имаш предвид  Hug

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 14:18 от Radostche

Общи условия

Активация на акаунт