Kak ме ограбиха най-близките ми хора!

  • 8 378
  • 82
  •   1
Отговори
Съжалявам,че не влизам с профила си,но след като прочетете изповедта ми докрая,ще разберете защо.Надявам се да ми дадете съвет или поне да споделите как бихте постъпили на мое място. Tired
Ще започна от далече.Отглеждам синът си сама.Той е на 11 години.Просто с баща му сме разделени и не чакам нищо от него.В момента живеем при родителите ми,просто обстоятелставата го налагат.Преди известно време се върнах от 3 месечен гурбет в чужбина.До като бях там,изпращах паричките,които изкарвах на родителите ми,а те ми ги внасяха в моя сметка в банката.По тази сметка аз имам две карти:дебитна и Виза.Когато се прибрах,отидох с дебитната да изтегля някой лев и каква беше изненадата ми.... в нея нямам никакви налични пари. ooooh!  #CrazyОтидох в банката и там ми извадиха разпечатка.На нея подробно беше отчетено,на кои дати и от кои банкомати е теглено пари.Значи аз докато бачкам в чужбина от картата ми е теглено най-редовно.Казаха ми че е теглено с Виза картата.Попитаха ме къде е тя.Аз я бях оставила вкъщи при родителите ми.Както си беше опакована в плик с пин-кода.Никога не съм я ползвала.Дори я бях забравила.Посъветваха ме да подам жалба в полицията,че ми е открадната от вкъщи картата и са изтеглени всичките налични пари.Направих го.От полицията ми казаха,че това е някой близък човек и да разпитам всички вкъщи.Да кажа, че ще се види на камерите на банките от където е теглено и пак ще се разбере.Споделих у дома,но всеки отрича.Значи забравих да спомена,че при родителите ми,живеят и брат ми и снаха ми,но те са на отделен етаж.Точно същия ден в който трябваше да отнеса разпечатката от банката в полицията(за да изискват записи от посочените банки),брат ми ми съобщи,че жена му е признала, че е била тя и да оттегля жалбата си,защото било голям срам.Щяла да ми върне сумата.Тя се е притеснила,че ще се разкрие на камерите.Бях в шок #CrazyТе винаги са били финансово добре.Тя от мен ли дойде ред да открадне?Абе нямам думи.Винаги съм била на мнение,че е лош човек,но това мина всякакви граници.В момента са разделени с брат ми.Тя сама ли си е тръгнала,той ли я е изгонил, незнам.Не ме интересува.Интересува ме да ми възтановят паричките,че това са ми всичките.И сама си знам как съм ги изкарала. Tired
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.Е брат ми ще ходи,но без жена си.Само с детето им.Майка ми също ще ходи с тях,за да помага за малкия.Майка ми искаше да вземат и моя син,защото така се е получило,поне детето да не го лиша от море.На нейни разноски.Но брат ми не го искал и него,защото искал да говори там със сина си и да го подготви за евентоална раздяла с майка му,пък от друга страна,когато били двамата братовчеди заедно,не слушали изобщо и той нямало да може да си почине.А майка ми е там,тя ще ги гледа,така че това оправдание е нелепо,но както и да е.
Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.Обидно ми е и на брат ми,защото въпреки че гледа, че моето дете страда заради това,изобщо не се трогва.Гледа да си направи,каквото си е планувал това е.
А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.
Въпреки че аз на нея не вярвам и думичка.Затова съм предупредила брат ми,че ако тя не ми ги върне,ще ги търся от него.Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.
Благодаря ви за търпението да ме изчетете!Извинявам се,че пиша толкова объркано,но в главата ми е каша и не мога да си събера мислите. Tired
  bouquetЗнам че стана дълго,но трябваше да опиша подробно.

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Извини ме, но ми бие на пързалка Rolling Eyes Outta Joint

Просто немога да го допусна...

# 2
  • Мнения: 22 431
Ами какво да каже човек - хорската наглост и лакомия край нямат.
Друг път никога не оставяй подобна лична информация на място, до което имат достъп и други лица.
Аз пък хич не се учудвам на такава история ГрАдАцИя, обикновенно най-близките най-яко ни прекарват.

# 3
  • София
  • Мнения: 173
Миличка,съжелявам за това,което ти се е случило.Знам какво си изпитала,като си видяла празната карта .Аз го преживях същото,само преди два месеца.Разликата е , че парите ги беше изтеглил съпругът ми.Попаднала си в много долна ситуация.Аз се спрях да пусна жалба,защото сме в брак и нищо не могат да направят в Полицията,но на твое място - не бих се спряла,особенно и след като така са се стекли нещата в последствие.Никой няма право да харчи чужди пари.Айсиктир бе - щяла да ги върне.А уста нямаше ли да пита - може ли,не може ли, а като видяла дебелия край....... тогава се сетила.Мразя да ме лъжат и да ме крадат, аман от долни използвачи.
И за детенце е гадно - заради нечий болен мозък да не може да почива с майка си.
Абе много се дразня на такива,направо полудявам, ама единственото,което ме успокоява е , че има кой да гледа,да съди и да наказва.
Не се отчайвай,успокой се и се радвай на детенце.Все пак сега ще си с него и това е по-важно.Стискам палци крадлата да ти възстанови парите . Не се сърди и на брат си и на него не му е леко и той е пред важна дилема.А и аз ако не съм си виждала детето дълго време,предпочитам да съм с него,независимо къде,но не бих се чувствала добре, ако е с други хора, пък било то майка ми и брат ми.
Успех ти желая !

# 4
  • Мнения: 190
Не трябва да бъдеш толкова доверчива, сама казаваш, че не си имала добро мнение за снаха си.
Какво е отношението на родителите ти към случилото се?
Съжалявам, че си изпаднала в тази ситуация.
Дано получиш парите си обратно!!!

# 5
По-добре си пусни жалбата в полицията. Поне ще е по-сигурно, че ще си ги получиш. Иначе не е много вероятно. Да не стане така след 20 дни пак да се жалваш, но напразно.

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ако наистина е така
По-добре си пусни жалбата в полицията. Поне ще е по-сигурно, че ще си ги получиш. Иначе не е много вероятно. Да не стане така след 20 дни пак да се жалваш, но напразно.

Не исках да обидя авторката като казах , че темата е пързалка, но просто умът ми не го побира Shocked

Ама и аз съм такъв наивитет....
Мисля, че ако нещо аз не го правя и хората няма да го направят.

Тази пък тъпа патка снаха ти, поне заради брат ти да не беше посягала Sick

Абе ... Tired

# 7
По-добре си пусни жалбата в полицията. Поне ще е по-сигурно, че ще си ги получиш. Иначе не е много вероятно. Да не стане така след 20 дни пак да се жалваш, но напразно.

Аз жалбата не съм я оттеглила.Така ме посъветва и следователя по случая.В понеделник трябва да отида пак при него и да му дам отговор.Ще я оттеглям ли или да започне разследване.Мился че най-добре да дам имената и адреса и ,за да я викнат и да направи самопризнания.Даже е посочила на коя банка банкомата не и е върнала картата.Това се е случило след като блокирах картата.Тя е ходила да пробва, дали има още парички.
ГрАдАцИя,за съжаление не е пързалка.И ще ми е обица на ухото до живот.Защото и аз така като тебе,мисля,че щом аз не мога да го направя и другите не могат.Дори и близките ти.Доверие в никого. Tired
Bubbii,родителите ми са потресени от това.Брат ми също.Срам го е да ме погледне,защото  знае в какво положение живея.Че не ми е лесно сама с детето.Никога за нищо не ми е помагал.Аз и не съм искала,да си гледа своето семейство.Но не съм искала да ми пречат,макар че той не е виновен в случая.
rehab ,благодаря ти за разбирането.Съжалявам, че си попадала и ти в такава ситуация!Mirama,за урок ще ми е за цял живот.  bouquet

# 8
Съжелявам за това което преживяваш много енеприятно и грозно но аз си мисля че брат ти е в течение на нещата със твоите пари .Смятам че жена му не би изхарчила 3000 лева без той да забележи.Бори се за всяка своя стотинка и не се доверявай на никого .За съжаление живота стана труден  за много хора иникой незнае на кого да вярва и от кого какво да очаква.Успех.Бори се заради сина си. Hug

# 9
  • Мнения: 2 131
Не ми звучи като пързалка темата...
Но направо не ми го побира умът. Историята е, меко казано, отвратителна.

# 10
  • Мнения: X
Мисля, че трябва да подадеш жалбата си, докато е време, а не да чакаш "евентуално" да ти върне парите, което може и изобщо да не стане. Още повече щом казваш, че брат ти и снаха ти са разделени.

# 11
  • Мнения: 583
Подай жалба! Как онова нещо " снаха ти" е похарчила толкова пари без брат ти да разбере? Защо след като се чувства виновен не изкупи греха на женичката си , като достави радост на детето ти? Ех, че гадно. Съжалявам, а ти не съжалявай никой и си вземи своето.

# 12
  • Мнения: 585
не оттегляй жалбата, тя ти е в единственото с което я държиш да върне парите кажи като си получа парите до последната стотинка и оттеглям жалбата

# 13
  • Мнения: 585
ще видиш как бързо ще се намерят пари да ти ги върнат предполагам и преди 20 август

# 14
  • Мнения: 3 034
хич не се учудвам, и според мен темата не е пързалка. нагледала съм се на "роднинска близост". и защото съм се нагледала и съм станала циник, когато опре до роднини, и аз мисля че брат ти е бил наясно. търси си парите с полиция и не давай да ти повлияе никой, особено брат ти. късмет ти желая, бори се за детето и за себе си в живота, на друг не разчитай  Tired

# 15
  • Мнения: 669
Смятам, като много други тук, че брат ти има  вина. Как може да реагира така за морето? Направо не мога да повярвам, както не вярвам и в това, че не е знаел, че жена му е взела парите ти!! Майка ти на какво мнение е? Защо е заминала с брат ти? Можеше да откаже да тръгне без сина ти, да видим тогава, какво щеше да стане!!!
Търси си парите докрай! Успех и късмет от мен!!! Hug Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 175
Значи за море пари има, а да върне откраднатите от жена си средства се прави на ударен?! Пази ме Боже от роднини, с другите сама ще се оправям! В никакъв случай не оттегляй жалбата!

П.П. Съжалявам за случилото се! Дано всичко се нареди добре за теб!   bouquet

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз пък мисля, че всички в къщата са знаели, а сега се правят на ударени.

не оттегляй жалбата, тя ти е в единственото с което я държиш да върне парите кажи като си получа парите до последната стотинка и оттеглям жалбата

Точно това трябва да направиш  Peace

# 18
  • Мнения: 4 380
Леле какъв ужас, какви цигански истории! ooooh!  Това трябва да е крадла с опит и стаж за да се осмели така безцеремонно да си изтегли всичко до стотинка.  Sick Аз също смятам че това не е станало без знанието на брат ти.
Ужасно е да получиш такъв удар от най-близките. Не е въпроса до парите, с тези 3000 няма да забогатееш, въпроса е до гадното и долно предателство и извършено престъпление срещу теб.

Не оттегляй жалбата и я съди до дупка! Тази жена трябва да проумее че няма престъпление без наказание и че роднинството не е повод да и се размине. Кажи и че ще я оттеглиш когато си получиш парите. Когато ти ги върне (ако ги върне), поискай разписка, че ти връща изтеглените от нея пари с виза картата ти. Разписката после приложи като доказателство и я съди за кражба!

Егати клептоманските изпълнения! Sick  Това звучи бетер като онази история с крадлата-телеводеща дето крадяла замразени пилета от супермаркетите.  Laughing

На майка си може да теглиш едно конско да не се съгласява да заминава без втория внук, а на брат ти, постави ултиматум относно моренцето му при открадната такава сума.

# 19
  • Мнения: 4 629
Ужас! Дано да ти върне парите и да стои настрана от семейството ти!

# 20
  • София
  • Мнения: 15 463
Съжалявам,за това което ти се е случило.Натисни брат си да ти върне парите сега, веднага.И твоето дете има право да отиде на море.

И моята дъщеря праща пари да и внасям, но имам само номер на сметка по която внасям. Аз поисках да е така, без пълномощни, без карти за да не се изкуша да изтегля, като закъсам.

# 21
  • Мнения: 4 916
В никакъв случай не спирай жалбата в полицията. Щом са толкова нагли, само да надушат слабост от твоя страна и ще те изкарат виновна за всичко. Като са толкова курназ, че и детето не го искат на море, да изтеглят един потребителски зеам, да ти върнат парите и да се развеждат по живо по здраво. Ти отиваш на море и сметките ви са чисти.

# 22
Гадост! Искай от брат ти парите, които е приготвил за морето сега.
При тази ситуация би трябвало да се откаже сам от почивката.
Постъпи с тях така, както те с теб- безскрупулно.
Жалкото е, че чувството на обида и това че си предадена ще остане в теб дълго, ако не и завинаги.

# 23
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Цялата тази работа е гадна!! И все пак докато ти беше в чужбина кой се грижеше за детето ти?????? newsm78

# 24
  • Мнения: 1 520
Родителите ти имат не по-малка вина за случилото се. Как са могли да допуснат снаха ти да вземе Виза-картата ти при положение, че ти си я поверила само и единствено на тях? Слепи ли са били да не забележат, че картата липсва или тотално изперкали от възрастта, че да оставят снаха ти да тегли на воля от парите ти и нищо нередно да не им направи впечатление?! Извини ме, че ги обиждам, но адски се ядосах на престъпната им немарливост.

В никакъв случай не оттегляй жалбата си! Ако го сториш, може да съжаляваш през целия си живот. Наеми си добър адвокат и не я оставяй да й се размине.
Кражбата на стойност 3000 лв. си е кражба в големи размери и ако прокуратурата и следствието си свършат качествено работата, снаха ти и в затвора ще отиде, съвсем заслужено.

Записи от охранителни камери могат да се използват и като доказателствени материали в съда. Не слушай тези, които ти казват, че видеозаписите не били доказателства. Доказателства са и още как. Ако някой отрича можем да поспорим...

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 16:12 от krem-karamel

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
А така значи, срам го бил брат ти, а не го е срам да ходи на море?!  Shocked

Задържаш жалбата и съдиш до дупка. Може да ти е брат, но е обикновен нагляр и егоист! Той ще ходи на море барабар със сина си и майка му, а ти с твойто дете ще лапате мухи...Ега ти! Я им скокни на вратовете да видят, че нямат полу-олигофрен насреща си  Close

# 26
  • Мнения: 1 520
От полицията ми казаха, че това е някой близък човек и да разпитам всички вкъщи. Да кажа, че ще се види на камерите на банките от където е теглено и пак ще се разбере. Споделих у дома,но всеки отрича. Значи забравих да спомена, че при родителите ми, живеят и брат ми и снаха ми,но те са на отделен етаж. Точно същия ден в който трябваше да отнеса разпечатката от банката в полицията (за да изискват записи от посочените банки), брат ми ми съобщи, че жена му е признала, че е била тя и да оттегля жалбата си, защото било голям срам. Щяла да ми върне сумата. Тя се е притеснила, че ще се разкрие на камерите. Бях в шок #Crazy
Добре, че са били охранителните камери да заснемат кражбата й, защото иначе тя изобщо не би си признала, че е изтеглила парите ти! Sick

# 27
  • Мнения: 206
В нинакъв случай не оттегляй жалбата.Не , че другите не са ти го написали , но аз да потретя !!!!!!!!  Че съм ги слушала мноооого такава, срам било незнам какво било , а накрая оставаш с пръст в уста ! Не позволявай с благи приказки да те омайват.Хора способни да направят нещо подобно  са способни и на повече !
Ох , жалко , че детето остава без море тази година  Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 2 426
Леле какъв ужас, какви цигански истории! ooooh!  Това трябва да е крадла с опит и стаж за да се осмели така безцеремонно да си изтегли всичко до стотинка.  Sick Аз също смятам че това не е станало без знанието на брат ти.
Ужасно е да получиш такъв удар от най-близките. Не е въпроса до парите, с тези 3000 няма да забогатееш, въпроса е до гадното и долно предателство и извършено престъпление срещу теб.

Не оттегляй жалбата и я съди до дупка! Тази жена трябва да проумее че няма престъпление без наказание и че роднинството не е повод да и се размине. Кажи и че ще я оттеглиш когато си получиш парите. Когато ти ги върне (ако ги върне), поискай разписка, че ти връща изтеглените от нея пари с виза картата ти. Разписката после приложи като доказателство и я съди за кражба!

Егати клептоманските изпълнения! Sick  Това звучи бетер като онази история с крадлата-телеводеща дето крадяла замразени пилета от супермаркетите.  Laughing

На майка си може да теглиш едно конско да не се съгласява да заминава без втория внук, а на брат ти, постави ултиматум относно моренцето му при открадната такава сума.

 Peace в никакъв случай не оставяй да й се размине! Първо - няма да ти върне парите, второ цял живот ще се чувстваш измамена и трето - най-вероятно пак ще посегне на твоя собственост, защото знае, че ти няма да реагираш. Не спирай жалбата, вземи си парите и я съди. Ако се налага и сложи ограничителна заповед да не влиза в къщата ви повече Naughty

Егати нахалните и безочливи хора има  Sick

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е...как ,ти дължат пари и в същото време брат ти си отива на море...,а твоето дете не е желано там?
Хич ,не ги жали,за теб и дето дори собствения ти брат не му пука....,подай жалбата,че при тези обстоятелства дълбоко се съмнявам,че скоро ще ти върнат парите,ако изобщо ти ги върнат...
За снахата ясно...,а брат ти изобщо не е нагъл....може и с твоите парички да си ходи на почивка...
Тези три хиляди лева ,не ги е похарчила само снахата.... ,брат ти ако не е бил вътре в нещата,щяха да му направят впечатление харченията на жена му,все пак говорим 3000 лева,не за 30 ....Naughty

# 30
  • Мнения: 1 520
Подай жалба! Как онова нещо "снаха ти" е похарчила толкова пари без брат ти да разбере? Защо след като се чувства виновен не изкупи греха на женичката си, като достави радост на детето ти? Ех, че гадно. Съжалявам, а ти не съжалявай никой и си вземи своето.
А защо мислите, че парите, с които са отишли на море не са точно тези откраднатите? Чисто съвпадение ли е, че решават да отидат на море малко след като и последните пари от картата са изтеглени?

Все пак снахата си е признала за кражбата съвсем не пред всички, а само пред мъжа си на 4 очи и то не защото се разкайва или изпитва чувство за вина, а защото се страхува за кожата си, след като знае, че срещу нея е подадена жалба и е заснета с камери без да подозира...

# 31
  • Мнения: 505
Ако аз бях в подобна ситуация, бих ме заболяло най-много заради отношението на близките ми... Не казвам, че парите са малък проблем... А ако бях на мястото на майка ти, не бих заминала с брат ти без другото детенце. В никакъв случай.
Надявам се нещата да се оправят, да ти върнат парите де... Доверието - едва ли. Успех и бъди силна!

# 32
  • София
  • Мнения: 896
В никакъв случай не оттегляй жалбата! Нека я викнат и да видиш как всичко ще си каже!
Успех Hug

# 33
  • Мнения: 4 668

 Аз също смятам че това не е станало без знанието на брат ти.

Не оттегляй жалбата и я съди до дупка! Тази жена трябва да проумее че няма престъпление без наказание и че роднинството не е повод да и се размине. Кажи и че ще я оттеглиш когато си получиш парите. Когато ти ги върне (ако ги върне), поискай разписка, че ти връща изтеглените от нея пари с виза картата ти. Разписката после приложи като доказателство и я съди за кражба!


На майка си може да теглиш едно конско да не се съгласява да заминава без втория внук, а на брат ти, постави ултиматум относно моренцето му при открадната такава сума.

И аз мисля , че не е станало без знанието на брат ти .

Много ми е чудно , той с какви очи ще отиде да си развява задника по морето , след като от неговото семейство са ти откраднали толкова пари ...

Майката ти също не е права да замине с единият си внук , а твоето дете да остане . Така показва явно пристрастие .

Аз също съм на мнение да не оттегляш жалбата и крадлата да си понесе всички последствия .

Дано бързо да ти върнат паричките .
Много гадна история  Confused

# 34
И аз като теб инкогнито,ама ще прощавате.Ограбиха ни братовчеда на мъжа ми.Взеха около 6000лв.След като свекървата ги притисна си признаха.Още не са ги върнали,а аз зглупих ,че не подадох жалба.Жена му още носи златни пръстени купени с наши пари.

# 35
  • Мнения: 4 380
Егати и роднинските взаимоотношения. Shocked Вие ме шашкате...

Позната, как така се открадват 6000 без да разберете? По същата схема с карта ли стана? Отдавна ли беше? Вероятно още не е късно да подадеш жалба? newsm78

# 36
  • Мнения: 1 520
Не, не е късно. Кражбата е престъпление от общ характер (т.е. тежко престъпление) и 5 години да са минали, и повече, е без значение за отговорността на извършителя.
Може да подаде жалба, разбира се, стига все още да разполага с достатъчно данни, че спрямо нея е извършено престъпно деяние т.е. да подкрепи с доказателства твърденията си в жалбата. В противен случай подаването на жалба е безпредметно.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 477
една от вас, всички тук ти съчустват.
Но аз ще ти кажа, че ти си си виновна.
Навсякъде по документите, а даже и на банкоматите пише ДА НЕ СЕ ОСТАВЯТ ПИНА И КАРТАТА НА ЕДНО МЯСТО!
Пина се поглежда, запомня се и се къса!
Освен това, за какво са ти били две карти?
Аз лично, още когато ми предложиха две карти от банката, се отказах от едната.
Освен това пише, че картата не може да се предоставя на други лица.Дори и родители.
Това е личен документ и който си го е оставил без надзор, си носи последствията.

# 38
  • Мнения: 388
Сгрешила си като си оставила картата и пина заедно, но все пак ако на роднините си няма вяра човек, на кого да има...

Както и да е, няма да те съдя...

Аз ако съм на твое място, ще оттегля жалбата чак след като ми върнат парите и ще им го кажа. При положение че снаха ти си е признала чак след като си подала жалбата и се е уплашила че ще я разкрият така или иначе, можеш да си представиш какво щеше да стане ако не беше подала жалбата - хич нямаше и да разбереш кой те е ограбил... Нищо не ти гарантира че ще ти върнат парите ако си оттеглеиш жалбата - това че той ти е брат не може да гарантира, още повече че те в момента са разделени... а ако се разделят окончателно - иди я търси - ще каже че нищо не е станало и нищо няма да си получиш... А 3000лв хич не са малко пари, още повече ако си ги изкарал сам, а не са ти наготово.

И още един съвет - искай да ти ги върнат всичките накуп - ако ти ги връщат малко по малко, няма да усетиш нищо от тези пари и няма да можеш да разполагаш с тях както ти е удобно на теб - все ще трябва да се съобразяваш кога те имат да ти дадат.

Успех  Peace

# 39
  • Мнения: 388
И още нещо само - ако не спреш жалбата, ще имат стимул да ти ги върнат по-рано и съответно да си отидете на море с детето ти!

И може да ти прозвучи малко гадно и отмъстително, но ако не спреш жалбата и те се принудят да ти върнат парите по-рано, евентуално ще се наложи брат ти да си отложи почивката за след 20-ти август, което всъщтност се опитват да направят те в момента с тебе... но аз ако съм на твое място точно така ще направя, още повече че той явно си гледа своя кеф и хич не му е гузно за това което е станало

# 40
  • Мнения: 47 981
Не се чудете, бая народ бере ядове с роднини...такива нагли същества има...и аз си имам такива...ама че гадост....не си оттегляй жалбата за нищо на света!Вярно е че не се оставя карта и пин заедно, но и родителите ти явно са имали пръст, както и брат ти, сигурна съм. Сега жена му явно е оправдание, щом са разделени. Не им се давай.

# 41
  • Мнения: 599
Боже!!!Нямам думи.Що за хора живеят на тоя свят!!!

И все пак докато ти беше в чужбина кой се грижеше за детето ти?????? newsm78

Това какво значение има в случая?

# 42
  • Мнения: 167
Не се чудете, бая народ бере ядове с роднини...такива нагли същества има...и аз си имам такива...ама че гадост....не си оттегляй жалбата за нищо на света!Вярно е че не се оставя карта и пин заедно, но и родителите ти явно са имали пръст, както и брат ти, сигурна съм. Сега жена му явно е оправдание, щом са разделени. Не им се давай.

И аз мисля така. Аз ако бях щях да изисквам да видя всички записи на камерите, за да видя, дали снаха ти е била сама когато е теглила. Не мога да си представя дори, мислила си е че ти няма да се усетиш ли?  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Звучи ми толкова абсурдно...

# 43
  • София
  • Мнения: 1 231
Да, наистина защо не погледнеш въпреки всичко записите от камерите за да се увериш дали е била сама.........то и това не е гаранция, че не е имала съучастник в името на брат ти но все пак  Rolling Eyes

# 44
не ми се струва пърzалка това ... съжалявам. И след 20 август е добре zа детето да иде на море. Даже септември е по спокойно ... няма я таzи навалица, но на децата май им харесва навалицата ... та края на август нач. на септември е ОК.
Егати живота егати хората ... на всеки нещо му се случВа  ...

# 45
  • Мнения: 44
Единствена гаранция да ти върнат пари е да се подаде жалбата и zапочне разследване.

Ако единствените ми спестявания въzлиzат на 3000 лева и съм самотна майка няма да ги ПРОДУХАМ zа почивка. Но това си е мое лично виждане. Има и по_важни разходи от 2 седмици пясък и море

# 46
  • Мнения: 599
Единствена гаранция да ти върнат пари е да се подаде жалбата и zапочне разследване.

Ако единствените ми спестявания въzлиzат на 3000 лева и съм самотна майка няма да ги ПРОДУХАМ zа почивка. Но това си е мое лично виждане. Има и по_важни разходи от 2 седмици пясък и море

Къде е писала, че ще "продуха" всичко за море?
Аз разбрах, че е останала без лев, заради брат си и жена му, чието дете въпреки това ще се топне в морето, а нейното-не.

# 47
  • Мнения: 44
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.

Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.

А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.

Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.

Ами сред многото думи единствено разбрах, че част от единствените 3000 лева с много труд и мъка събрани пари са за море и то в СЕЗОНА.

# 48
  • Мнения: 4 916
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.

Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.

А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.

Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.

Ами сред многото думи единствено разбрах, че част от единствените 3000 лева с много труд и мъка събрани пари са за море и то в СЕЗОНА.

Какъв ти е проблема не разбрах? Че ще ходи в сезона? Или че изобщо е посмяла да мисли за море? Или че една е самотна майка иска да заведе детето на море?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 231
Има ли въобще някакво значение за какво ще са парите.........всеки сам си решава как ще ги оползотвори.....важното в случая е, че са й ги откраднали на жената и то не кой да е  Peace

# 50
  • Мнения: 4 965
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.

Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.

А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.

Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.

Ами сред многото думи единствено разбрах, че част от единствените 3000 лева с много труд и мъка събрани пари са за море и то в СЕЗОНА.

Теб какво те притеснява? Откъде знаеш, че тя точно затова не е работила и спестявала - за да може да си заведе детето "на море в сезона"?!
За каквото и да са парите, те са си нейни и са й ги откраднали. Въпросът е да й ги върнат, а не как ще ги харчи.
Аз лично бих завела дело и бих прекъснала всякакви контакти с роднините (не вярвам братът и родителите да не знаят - картата надали е била на толкова достъпно място, а и безочието с бабата на почивка, вместо всички да скочат срещу крадлата... - 100% са в течение)...

# 51
  • Мнения: 3 830
Леле какъв ужас, какви цигански истории! ooooh!  Това трябва да е крадла с опит и стаж за да се осмели така безцеремонно да си изтегли всичко до стотинка.  Sick Аз също смятам че това не е станало без знанието на брат ти.
Ужасно е да получиш такъв удар от най-близките. Не е въпроса до парите, с тези 3000 няма да забогатееш, въпроса е до гадното и долно предателство и извършено престъпление срещу теб.

Не оттегляй жалбата и я съди до дупка! Тази жена трябва да проумее че няма престъпление без наказание и че роднинството не е повод да и се размине. Кажи и че ще я оттеглиш когато си получиш парите. Когато ти ги върне (ако ги върне), поискай разписка, че ти връща изтеглените от нея пари с виза картата ти. Разписката после приложи като доказателство и я съди за кражба!

Егати клептоманските изпълнения! Sick  Това звучи бетер като онази история с крадлата-телеводеща дето крадяла замразени пилета от супермаркетите.  Laughing

На майка си може да теглиш едно конско да не се съгласява да заминава без втория внук, а на брат ти, постави ултиматум относно моренцето му при открадната такава сума.

 Peace в никакъв случай не оставяй да й се размине! Първо - няма да ти върне парите, второ цял живот ще се чувстваш измамена и трето - най-вероятно пак ще посегне на твоя собственост, защото знае, че ти няма да реагираш. Не спирай жалбата, вземи си парите и я съди. Ако се налага и сложи ограничителна заповед да не влиза в къщата ви повече Naughty

Егати нахалните и безочливи хора има  Sick

Абсолютно съм съгласна с всичко написано тук. Аз бих постъпила по същия начин.
Бих ги вдигнала всичките на балон, та дълго да запомнят, че с мен така не може.

Хубавото е, че всички ме познават и не биха си и помислили да сторят такава гадория. Пък и вярвам, че близките ми са много по-добри.

Били са нясно всички и се учудвам на такива наглост и безочие.
Явно си много кротка с тях, за да си позволят такива неща. Сигурно си мислят, че с теб проблеми няма да имат...
Дано да не им позволиш да им се размине.

В никакъв случай не позволявай да отидат на море с твоите пари (най-вероятно), а детето ти да не отиде.

Ако продължават да бъдат толкова нагли, направо осъди виновника!

Аз сигурно бих прекъснала всякакви връзки с тези хора. ooooh!

# 52
  • Мнения: 44
Аз лично нямам проблем и нищо не ме притеснява (това за информация на трогателната публика).

Да, неприятно е да откраднат нещо лично твое (независимо от стойността му) и то от "близък" човек. Стигнало ли се е обаче до там не виждам защо не се остави полицията да си свърши работата. Има по_голяма надежда да се върне откраднатото отколкото напрани обещания с неопределени срокове.

И да, не смятам че почивка на море е най_важното в така развилата се ситуация. Детето определено има много други нужди (учебници, дрехи, здравословна храна, евентуално лекарства) и те имат приоритет, ако майката разполага само с тези единствени 3000 лева.    

Не смятам, че намесата на трети лица (баби, братя) е редно. Проблемът е между крадеца и окрадения.  И той може да се реши от полицията. И то не от СЛЕДОВАТЕЛЯ, а ДОЗНАТЕЛЯ. Последният ще прецени дали е имало съучастие.

Ако пишещата е имала идея да и съчувстваме, моите най_искрени чувства, неприятно е да нямащ читави роднини, но се случва доста често. Надявам се, че ще успее да компенсира липсата на почивка на море на детето си


# 53
  • Мнения: 388
Стигнало ли се е обаче до там не виждам защо не се остави полицията да си свърши работата. Има по_голяма надежда да се върне откраднатото отколкото напрани обещания с неопределени срокове.

Може би защото не искат да се стига до полицията след като може да се разберат помежду си. От гледна точка на отношенията между авторката и останалите й роднини, по-добре нещата да се уредят мирно и спокойно и да се запазят отношенията между тях... Но както предполагат другите момичета, ако и семейството е замесено полицията е най-добрия вариант...
За мен показателно е това че са си признали едва когато тя е подала жалбата... Ако бях на нейно място и си бяха признали преди да се обърна към полицията, вероятно щях да оставя нещата така и да изчакам да ми върнат парите, но тъй като те са си премълчали първоначално, оставям жалбата докато не ми върнат всички пари до последната стотинка... Иначе съд, затвор за кражба и т.н. ... (но аз съм доста крайна и безкомпромисна когато ме ядосат много...)

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И моето мнение по въпроса е: жалба и разследване - защото може ли да се вярва на обещанията на крадец (снахата визирам), че ще ги върне ? Бихте ли вярвали на някого, който веднъж ви е измамил, и то по този начин ?

# 55
Благодаря ви момичета за подкрепата  bouquetПослушах ви и не оттеглих жалбата.
Коментари като този:
И все пак докато ти беше в чужбина кой се грижеше за детето ти?????? newsm78
И този :

Ако единствените ми спестявания въzлиzат на 3000 лева и съм самотна майка няма да ги ПРОДУХАМ zа почивка. Но това си е мое лично виждане. Има и по_важни разходи от 2 седмици пясък и море

ги подминавам като пътен знак.Не мога, а и не искам, да си хабя нервите излишно.

Момичета,не сте прави,че родителите ми са замесени в това.Нито пък брат ми.Аз си ги познавам много добре и съм убедена,че нямат никаква връзка.Майка ми толкова много плака жената,като разбра,че ми няма парите,баща ми се съсипа за няколко дни,като разбра,че е снаха ми.Брат ми и той го преживява много тежко,знам че той няма вина в това.Той винаги е бил честно и добро момче.Работи много,има добър стандарт на живот.Никога не са оставяли без пари.Родителите ми също.Хора с авторитет и уважение от всички.Как го доведе това чудо(снаха ми) у дома не знам.Тя не спираше да лъже за всичко и всички.Брат ми и нямаше никакво доверие.Примириха се и родителите ми с нея,щом я обича,нека живеят както си искат.Но това вече беше върха на сладоледа.Болно и тежко му стана много.Даже родителите ми в момента имам чувството,че съчувстват на него повече,отколкото на мен.Не мога да си кривя душата,брат ми винаги им е бил слабост.Ако някой ми каже,че никой родител не обича повече едното си дете,ще поспоря много с него.Ние сме живия пример.Не казвам,че не ме обичат  мен,напротив.Но не е еднакво.Въпреки,че като кажа на майка ми,се сърди и отрича.Но както и да е.Аз въпреки всичко си ги обичам.
Някои от вас ме съветват,да се откажа и от родителите си.Не мога!Нямам тази възможност,защото те са ми най-близките хора и само на тях разчитам за помощ за детето.Помагат ми много в отглеждането.Аз работя много,за да мога да подсигуря на детето един нормален стандарт,всички знаете как е.А като няма и баща е още по-трудно.Радвам се,че за сега е едно добро,разбрано и безпроблемно дете.Дано и за напред да е така.
Разберете ме,нямам възможност,да живея без тяхната помощ.Докато съм на работа,те се грижат за него.Той не е малък,но не е и голям ,за да го оставя сам самичък.Ноември месец пак заминавам за 40 дни в чужбина на работа.Ще си помогна на бюджета с 1300 евро.Разчитам на родителите си за детето за тези 40 дни.Иначе тук в Бг заплатата ми е 400 лв.Който иска ще ме разбере,какво имам впредвид.
Не мога да се стърпя и ще отговоря на morava на "умните" и разсъждения.Не съм толкова глупава за да издухам всичките си пари за едно море.Живота ме е очукал достатъчно,за да знам как да си правя сметката.Мислих да отделя 700-800 лв. за морето,а другите да  подготвя детето за училище.Като се върнах ,започнах веднага работа на старата ми месторабота,за да не се налага да харча много от тях.

П.п.:Брат ми вече е 3-ти ден на морето.Не успях да ги спра.Били платили предварително хотела,затова нямало начин да се откаже.Както и да е.
Болно ми стана за детето.
Като се върне,няма да го оставя на мира.Наистина постъпи много егоистично.Застана на страни от скандала,за който отчасти има вина и той.Защото тоя я доведе вкъщи,това беше(Е) неговата съпруга.Така че,не мисля,че не трябва да взима участие.

# 56
  • Мнения: 4 380
Ако брат ти няма нищо общо с това, как е възможно, 3000 влязли в бюджета на семейството да останат незабелязани? Предполагам не си ги е сложила на тайна сметка?

# 57
Тука исках да допълня,но нали като си гост не се променя мнението,за това пиша допълнително.

Момичета,не сте прави,че родителите ми са замесени в това.Нито пък брат ми.За което изобщо не ви обвинявам,тъй като аз също бих си помислила същото,когато не познавам лично хората.

Още веднъж благодаря за подкрепата,съветите и милите ви думи.Стоплихте ми душата,честно. HugАко има интерес по темата,ще ви държа в течение със случващото се.  bouquet

# 58
  • Мнения: 4 380
Тенденционно ли не отговаряш на въпроса който ти зададох? Той прозвуча вече няколко пъти в темата и отговор няма.

# 59
Ако брат ти няма нищо общо с това, как е възможно, 3000 влязли в бюджета на семейството да останат незабелязани? Предполагам не си ги е сложила на тайна сметка?

xenia,изобщо не са им влязли в общия бюджет.Може би си ги е сложила на нейна сметка,а миналия месец неините родители са подменили цялата дограма на къщата си.Може би там са отишли парите.Защото баща и е пенсионер по болест,а майка и е хазартна личност.Така че,пари от тях не може да се изкарат.Незнам, не мога да кажа.Това само тя си знае.

# 60
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
От полицията ми казаха, че това е някой близък човек и да разпитам всички вкъщи. Да кажа, че ще се види на камерите на банките от където е теглено и пак ще се разбере. Споделих у дома,но всеки отрича. Значи забравих да спомена, че при родителите ми, живеят и брат ми и снаха ми,но те са на отделен етаж. Точно същия ден в който трябваше да отнеса разпечатката от банката в полицията (за да изискват записи от посочените банки), брат ми ми съобщи, че жена му е признала, че е била тя и да оттегля жалбата си, защото било голям срам. Щяла да ми върне сумата. Тя се е притеснила, че ще се разкрие на камерите. Бях в шок #Crazy
Добре, че са били охранителните камери да заснемат кражбата й, защото иначе тя изобщо не би си признала, че е изтеглила парите ти! Sick
Ти пък, тя да не ги е откраднала, за да си признава после?!
Направо нямам думи, това си е чиста проба кражба. За брат ти също нямам думи - егати непукизма и дебелоочието. Изобщо не е трябвало да не взимаш разпечатките, а да ги събереш всички вкъщи и да им ги развееш пред физиономиите, след което право в полицията със снаха ти за ръчичка #Cussing out
Не чакай някой доброволно да ти върне парите, та тая наглярка е ходила даже да проверява няма ли още пари!!!

# 61
  • Мнения: 4 380
Ако брат ти няма нищо общо с това, как е възможно, 3000 влязли в бюджета на семейството да останат незабелязани? Предполагам не си ги е сложила на тайна сметка?

xenia,изобщо не са им влязли в общия бюджет.Може би си ги е сложила на нейна сметка,а миналия месец неините родители са подменили цялата дограма на къщата си.Може би там са отишли парите.Защото баща и е пенсионер по болест,а майка и е хазартна личност.Така че,пари от тях не може да се изкарат.Незнам, не мога да кажа.Това само тя си знае.


 Sick #Cussing out

# 62
От полицията ми казаха, че това е някой близък човек и да разпитам всички вкъщи. Да кажа, че ще се види на камерите на банките от където е теглено и пак ще се разбере. Споделих у дома,но всеки отрича. Значи забравих да спомена, че при родителите ми, живеят и брат ми и снаха ми,но те са на отделен етаж. Точно същия ден в който трябваше да отнеса разпечатката от банката в полицията (за да изискват записи от посочените банки), брат ми ми съобщи, че жена му е признала, че е била тя и да оттегля жалбата си, защото било голям срам. Щяла да ми върне сумата. Тя се е притеснила, че ще се разкрие на камерите.


А, НЕ СЕ Е ПРИТЕСНЯВАЛА КОГАТО ГИ Е КРАЛА И НЕ Е СРАМ ДА ОКРАДЕШ РОДАТА, НО ПРЕД ПОЛИЦИЯТА, ЩЯЛО ДА БЪДЕ ГОЛЯМ СРАМ.
ТОЗИ БРАТ, НАПРАВО СИ ЗАЩИТАВА ЖЕНАТА - МИ НЕКА СЕ СРАМУВАТ И ДВАМАТА, ПОВЕДЕНИЕТО ИМ Е ТЕХЕН ИЗБОР И ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ НЕ СА НЕВМЕНЯЕМИ. ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ СИ ИМА ПОСЛЕДСТВИЯ И ДА СИ ГО НОСЯТ!

# 63
  • Мнения: 1 520
Момичета,не сте прави,че родителите ми са замесени в това.Нито пък брат ми.Аз си ги познавам много добре и съм убедена,че нямат никаква връзка.Майка ми толкова много плака жената,като разбра,че ми няма парите,баща ми се съсипа за няколко дни,като разбра,че е снаха ми.Брат ми и той го преживява много тежко,знам че той няма вина в това.Той винаги е бил честно и добро момче.
Искрено ти се възхищавам, че обичаш толкова много брат си след всичко случило се, но дали и той те обича и уважава така както ти него, питала ли си се? Rolling Eyes
Ако наистина държеше на теб, щеше незабавно да притисне жена си да ти върне парите и нямаше и да си помисли да те "съветва" да оттегляш жалбата си само за да не стане и той за срам пред хората покрай нея! А това изобщо не е мъжка постъпка, а още по-малко проява на братска обич. Shocked

# 64
  • София
  • Мнения: 10 326
Мъжка постъпка? Човекът губи жена си, разваля му се семейството. Айде да има право да се държи не много...достойно! Време му трябва за да влезе в час, има си хора, които преживяват нещата по-дълго и не са стабилни.
Иначе вярно е гадничко да не вземе детето ти със себе си на морето, ама честно казано предполагам, че не иска да го гледа, защото се чувства виновен. Не че е оправдание.
А напълно разбирам защо родителите ти съчувстват повече на брат ти, ти губиш пари и море, той губи семейство и доверие в жената, която е обичал. Много гадна история.  Sick Хич не ми е ясно как ще завърши. Съчувствам най-искрено на авторката на темата, много ядове я очакват май занапред.

# 65
  • Мнения: 940
Гадно е за всички. Много жалко, че има такива хора да крадат от най-близките си...Но на брат ти-евала, че по някакъв начин е застанал на твоя страна. Все пак не е хубаво, че се разделя, но...

# 66
Изискай си записите от камерите,недоумявам как все още вярваш на думите на крадливата рода Money (все пак ще продължаваш да живееш в тази къща и ти се полага спокойно съществуване,това няма как да стане преди да видиш с очите си цялата истина)
Този брат ,който ходи на море и не иска да чуе за племенникът си,понеже нямало да може да си почине както трябва  Sick #Crazy #2gunfire дали се замисли поне веднъж дали е редно като дължиш пари и като има жалба в полицията да си позволяваш подобен род удоволствия.В едно е прав-наистина стана за срам!!!! Съчувствам ти,но имам забележка към теб-трябва да бъдеш по-твърда и безскруполна в такива моменти,така както никой не е помислил за твоите чувства и за детенцето ти,така ти е време да спреш да мислиш за другите,били те и членове на  "семейството" Naughty

# 67
  • Мнения: 2 700
Като се върне,няма да го оставя на мира.Наистина постъпи много егоистично.Застана на страни от скандала,за който отчасти има вина и той.Защото тоя я доведе вкъщи,това беше(Е) неговата съпруга.Така че,не мисля,че не трябва да взима участие.

Разбирам афекта, обидата и безсилието ти. НО аз лично не бих съдила толкова критично брат ти, защото ако добре схванах той се разделя с жена си заради случката. При теб кражбата ще остане неприятен спомен, докато при него тя ще има доживотни последствия. Според мен той е направил необходимото от морална гледна точка "наказвайки" жена си и се опитва да направи необходимото, за да НЕ накаже прекалено много и сина си. Не съм имала да обсъждам с дъщеря ми такива важни въпроси като развод и бъдеще, но и за най-малкия проблем съм сигурна, че не бих го дискутирала в компанията на нейни приятели/братовчеди - необходима е концентрация, време за дълги обяснения и осмисляне, а това между веселите игри на плажа трудно може да се постигне. Постави се и на негово място - той е разочарован от жена си, чувства се гузен пред сестра си и родителите си и в същото време се налага да обясни на сина си защо променя живота на семеството му.

Направи необходимото, за да си получиш обратно парите, но не поставяй присъди преждевременно. Peace

# 68
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да..,точно заради това ще се разделят....да знаеш... Wink
Така си съсипва живота брат и на някой плаж....пък и бавачка си взел да му гледа детето -шапка на тояга Joy Joy Joy

# 69
Какво го съжалявате този брат... ще си развали семейството, ами то пък чудното семейство с жена крадла.
Освен това, се хващам на бас, че след месец-два ще си я прибере. Ще се виждат заради детето, ще дойдат празници, коледа, нова година и тя пак ще му влезе под кожата, още повече, че той и родителите му са виждали недостатъците й толкова години и са я търпяли в къщата си.

На авторката на темата съчувствам искрено и подкрепям мненията да не оттегля жалбата в полицията.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 179
А защо не поискаш 700-800 лв. назаем от брат си да отидете на море с детенце? Казваш, че той е добре материално... А когато (дано това наистина стане) въпросната му крадлива жена ти върне парите, ще му върнеш и ти този заем...

# 71
  • Мнения: 1 520
Разбирам афекта, обидата и безсилието ти. НО аз лично не бих съдила толкова критично брат ти, защото ако добре схванах той се разделя с жена си заради случката. При теб кражбата ще остане неприятен спомен, докато при него тя ще има доживотни последствия.
Oще малко и ще кажеш, че не тя, а брат й е ограбения... Shocked Shocked Shocked

# 72
  • Мнения: 417
Аз пък почвам да си мисля че снаха ти първа е заминала на морето Tired
И аз съм на мнение че брат ти е в течение на нещата Outta Joint
Съжалявам Sad

# 73
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Я....това е вариант....възможно е за това да не иска детенце,въпреки ,че бабата ще се грижи за тях. Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 215
Звучи твърде нереално, във някакъв филм сте влезли май...

# 75
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кое е нереално?

# 76
  • Мнения: 212

Ами нереално е някой да замине за чужбина и да си остави банковите карти барабар с пин кодовете на едно място. Тази жена сякаш сама е казала - Ето оставям ви картата си с пин кода - теглете колкото си искате.

Айде картата да си я оставиш ама и пин кода заедно с нея е напълно безотговорно. Може да се сърди само на себе си и на никой друг. Пин кодовете на моите карти не ги знае никой - нито майка, нито татко, нито съпруга... абе никой...

# 77
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Борис,има нещо вярно да знаеш... Rolling Eyes
Плика с картите и пин кода ги получавам лично ,до колкото си спомням плика с картата и пин кода е бил в България...ама защо не ми стана ясно... newsm78

# 78
  • Мнения: 1 259
Ако не ти върне парите в срока, който ти е казала... подай жалба... вече няма и от какво да се срамуваш, след като са се разделили с брат ти...
Аман от близки и роднини...!

# 79
  • Мнения: 583
Авторката, писала ли е скоро? Дали има резултат?

# 80
  • Мнения: 224
Кое е нереално?


Ами нереално е някой да замине за чужбина и да си остави банковите карти барабар с пин кодовете на едно място. Тази жена сякаш сама е казала - Ето оставям ви картата си с пин кода - теглете колкото си искате.


 

Защо да е нереално? И аз имам дебитна карта ,издадена на  името на моята сестра,която е със съпруга си в чужбина и вече 1 година й внасям парички,които тя ми изпраща .Не съм теглила и стотинка от тях,независимо дали съм била на "ръба" до заплата.В момента са в България и дори ми се накара за това ,че не съм използвала паричките ,когато ми потрябват.
Пин кода с картата на сестра ми ги държа в една чанта с документи в касата ни и достъп да касата има и съпруга ми.
А иначе,много подла постъпка и аз също имам съмнения,дали снахата е действала сама.Не оттегляй жалбата,може да има изненади,които да променят нещата и мнението ти за роднините.

# 81
  • София
  • Мнения: 17 592
По-добре си пусни жалбата в полицията. Поне ще е по-сигурно, че ще си ги получиш. Иначе не е много вероятно. Да не стане така след 20 дни пак да се жалваш, но напразно.

И аз тъй мисля. Ако не може брат ти да ги извади - подай жалбата, заедно с разказ за нейното "признание".

# 82
  • Мнения: 2 013
Сега се зачетох.
Има ли развръзка?

Общи условия

Активация на акаунт