Kak ме ограбиха най-близките ми хора!

  • 8 396
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 44
Единствена гаранция да ти върнат пари е да се подаде жалбата и zапочне разследване.

Ако единствените ми спестявания въzлиzат на 3000 лева и съм самотна майка няма да ги ПРОДУХАМ zа почивка. Но това си е мое лично виждане. Има и по_важни разходи от 2 седмици пясък и море

# 46
  • Мнения: 599
Единствена гаранция да ти върнат пари е да се подаде жалбата и zапочне разследване.

Ако единствените ми спестявания въzлиzат на 3000 лева и съм самотна майка няма да ги ПРОДУХАМ zа почивка. Но това си е мое лично виждане. Има и по_важни разходи от 2 седмици пясък и море

Къде е писала, че ще "продуха" всичко за море?
Аз разбрах, че е останала без лев, заради брат си и жена му, чието дете въпреки това ще се топне в морето, а нейното-не.

# 47
  • Мнения: 44
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.

Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.

А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.

Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.

Ами сред многото думи единствено разбрах, че част от единствените 3000 лева с много труд и мъка събрани пари са за море и то в СЕЗОНА.

# 48
  • Мнения: 4 916
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.

Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.

А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.

Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.

Ами сред многото думи единствено разбрах, че част от единствените 3000 лева с много труд и мъка събрани пари са за море и то в СЕЗОНА.

Какъв ти е проблема не разбрах? Че ще ходи в сезона? Или че изобщо е посмяла да мисли за море? Или че една е самотна майка иска да заведе детето на море?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 231
Има ли въобще някакво значение за какво ще са парите.........всеки сам си решава как ще ги оползотвори.....важното в случая е, че са й ги откраднали на жената и то не кой да е  Peace

# 50
  • Мнения: 4 965
Та да дойда на това,което най-ми тежи в момента.Те щяха да ходят на море.Аз също имах такива планове,докато мислех че имам парички.

Обидно и болно ми е , че въпреки всичко,нейното дете ще иде на море,а моето заради нея, не.

А парите щяла да ми ги възтанови евентуално след 20 август.Значи изпускаме лятото за море.

Парите не са много ,3000 лв,но това са ми всичките и за мен са си много.И то изкарани с много труд и лишения и най-вече съм била без детето си, докато ги набавя.Сама си знам какво ми е струвала.

Ами сред многото думи единствено разбрах, че част от единствените 3000 лева с много труд и мъка събрани пари са за море и то в СЕЗОНА.

Теб какво те притеснява? Откъде знаеш, че тя точно затова не е работила и спестявала - за да може да си заведе детето "на море в сезона"?!
За каквото и да са парите, те са си нейни и са й ги откраднали. Въпросът е да й ги върнат, а не как ще ги харчи.
Аз лично бих завела дело и бих прекъснала всякакви контакти с роднините (не вярвам братът и родителите да не знаят - картата надали е била на толкова достъпно място, а и безочието с бабата на почивка, вместо всички да скочат срещу крадлата... - 100% са в течение)...

# 51
  • Мнения: 3 830
Леле какъв ужас, какви цигански истории! ooooh!  Това трябва да е крадла с опит и стаж за да се осмели така безцеремонно да си изтегли всичко до стотинка.  Sick Аз също смятам че това не е станало без знанието на брат ти.
Ужасно е да получиш такъв удар от най-близките. Не е въпроса до парите, с тези 3000 няма да забогатееш, въпроса е до гадното и долно предателство и извършено престъпление срещу теб.

Не оттегляй жалбата и я съди до дупка! Тази жена трябва да проумее че няма престъпление без наказание и че роднинството не е повод да и се размине. Кажи и че ще я оттеглиш когато си получиш парите. Когато ти ги върне (ако ги върне), поискай разписка, че ти връща изтеглените от нея пари с виза картата ти. Разписката после приложи като доказателство и я съди за кражба!

Егати клептоманските изпълнения! Sick  Това звучи бетер като онази история с крадлата-телеводеща дето крадяла замразени пилета от супермаркетите.  Laughing

На майка си може да теглиш едно конско да не се съгласява да заминава без втория внук, а на брат ти, постави ултиматум относно моренцето му при открадната такава сума.

 Peace в никакъв случай не оставяй да й се размине! Първо - няма да ти върне парите, второ цял живот ще се чувстваш измамена и трето - най-вероятно пак ще посегне на твоя собственост, защото знае, че ти няма да реагираш. Не спирай жалбата, вземи си парите и я съди. Ако се налага и сложи ограничителна заповед да не влиза в къщата ви повече Naughty

Егати нахалните и безочливи хора има  Sick

Абсолютно съм съгласна с всичко написано тук. Аз бих постъпила по същия начин.
Бих ги вдигнала всичките на балон, та дълго да запомнят, че с мен така не може.

Хубавото е, че всички ме познават и не биха си и помислили да сторят такава гадория. Пък и вярвам, че близките ми са много по-добри.

Били са нясно всички и се учудвам на такива наглост и безочие.
Явно си много кротка с тях, за да си позволят такива неща. Сигурно си мислят, че с теб проблеми няма да имат...
Дано да не им позволиш да им се размине.

В никакъв случай не позволявай да отидат на море с твоите пари (най-вероятно), а детето ти да не отиде.

Ако продължават да бъдат толкова нагли, направо осъди виновника!

Аз сигурно бих прекъснала всякакви връзки с тези хора. ooooh!

# 52
  • Мнения: 44
Аз лично нямам проблем и нищо не ме притеснява (това за информация на трогателната публика).

Да, неприятно е да откраднат нещо лично твое (независимо от стойността му) и то от "близък" човек. Стигнало ли се е обаче до там не виждам защо не се остави полицията да си свърши работата. Има по_голяма надежда да се върне откраднатото отколкото напрани обещания с неопределени срокове.

И да, не смятам че почивка на море е най_важното в така развилата се ситуация. Детето определено има много други нужди (учебници, дрехи, здравословна храна, евентуално лекарства) и те имат приоритет, ако майката разполага само с тези единствени 3000 лева.    

Не смятам, че намесата на трети лица (баби, братя) е редно. Проблемът е между крадеца и окрадения.  И той може да се реши от полицията. И то не от СЛЕДОВАТЕЛЯ, а ДОЗНАТЕЛЯ. Последният ще прецени дали е имало съучастие.

Ако пишещата е имала идея да и съчувстваме, моите най_искрени чувства, неприятно е да нямащ читави роднини, но се случва доста често. Надявам се, че ще успее да компенсира липсата на почивка на море на детето си


# 53
  • Мнения: 388
Стигнало ли се е обаче до там не виждам защо не се остави полицията да си свърши работата. Има по_голяма надежда да се върне откраднатото отколкото напрани обещания с неопределени срокове.

Може би защото не искат да се стига до полицията след като може да се разберат помежду си. От гледна точка на отношенията между авторката и останалите й роднини, по-добре нещата да се уредят мирно и спокойно и да се запазят отношенията между тях... Но както предполагат другите момичета, ако и семейството е замесено полицията е най-добрия вариант...
За мен показателно е това че са си признали едва когато тя е подала жалбата... Ако бях на нейно място и си бяха признали преди да се обърна към полицията, вероятно щях да оставя нещата така и да изчакам да ми върнат парите, но тъй като те са си премълчали първоначално, оставям жалбата докато не ми върнат всички пари до последната стотинка... Иначе съд, затвор за кражба и т.н. ... (но аз съм доста крайна и безкомпромисна когато ме ядосат много...)

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И моето мнение по въпроса е: жалба и разследване - защото може ли да се вярва на обещанията на крадец (снахата визирам), че ще ги върне ? Бихте ли вярвали на някого, който веднъж ви е измамил, и то по този начин ?

# 55
Благодаря ви момичета за подкрепата  bouquetПослушах ви и не оттеглих жалбата.
Коментари като този:
И все пак докато ти беше в чужбина кой се грижеше за детето ти?????? newsm78
И този :

Ако единствените ми спестявания въzлиzат на 3000 лева и съм самотна майка няма да ги ПРОДУХАМ zа почивка. Но това си е мое лично виждане. Има и по_важни разходи от 2 седмици пясък и море

ги подминавам като пътен знак.Не мога, а и не искам, да си хабя нервите излишно.

Момичета,не сте прави,че родителите ми са замесени в това.Нито пък брат ми.Аз си ги познавам много добре и съм убедена,че нямат никаква връзка.Майка ми толкова много плака жената,като разбра,че ми няма парите,баща ми се съсипа за няколко дни,като разбра,че е снаха ми.Брат ми и той го преживява много тежко,знам че той няма вина в това.Той винаги е бил честно и добро момче.Работи много,има добър стандарт на живот.Никога не са оставяли без пари.Родителите ми също.Хора с авторитет и уважение от всички.Как го доведе това чудо(снаха ми) у дома не знам.Тя не спираше да лъже за всичко и всички.Брат ми и нямаше никакво доверие.Примириха се и родителите ми с нея,щом я обича,нека живеят както си искат.Но това вече беше върха на сладоледа.Болно и тежко му стана много.Даже родителите ми в момента имам чувството,че съчувстват на него повече,отколкото на мен.Не мога да си кривя душата,брат ми винаги им е бил слабост.Ако някой ми каже,че никой родител не обича повече едното си дете,ще поспоря много с него.Ние сме живия пример.Не казвам,че не ме обичат  мен,напротив.Но не е еднакво.Въпреки,че като кажа на майка ми,се сърди и отрича.Но както и да е.Аз въпреки всичко си ги обичам.
Някои от вас ме съветват,да се откажа и от родителите си.Не мога!Нямам тази възможност,защото те са ми най-близките хора и само на тях разчитам за помощ за детето.Помагат ми много в отглеждането.Аз работя много,за да мога да подсигуря на детето един нормален стандарт,всички знаете как е.А като няма и баща е още по-трудно.Радвам се,че за сега е едно добро,разбрано и безпроблемно дете.Дано и за напред да е така.
Разберете ме,нямам възможност,да живея без тяхната помощ.Докато съм на работа,те се грижат за него.Той не е малък,но не е и голям ,за да го оставя сам самичък.Ноември месец пак заминавам за 40 дни в чужбина на работа.Ще си помогна на бюджета с 1300 евро.Разчитам на родителите си за детето за тези 40 дни.Иначе тук в Бг заплатата ми е 400 лв.Който иска ще ме разбере,какво имам впредвид.
Не мога да се стърпя и ще отговоря на morava на "умните" и разсъждения.Не съм толкова глупава за да издухам всичките си пари за едно море.Живота ме е очукал достатъчно,за да знам как да си правя сметката.Мислих да отделя 700-800 лв. за морето,а другите да  подготвя детето за училище.Като се върнах ,започнах веднага работа на старата ми месторабота,за да не се налага да харча много от тях.

П.п.:Брат ми вече е 3-ти ден на морето.Не успях да ги спра.Били платили предварително хотела,затова нямало начин да се откаже.Както и да е.
Болно ми стана за детето.
Като се върне,няма да го оставя на мира.Наистина постъпи много егоистично.Застана на страни от скандала,за който отчасти има вина и той.Защото тоя я доведе вкъщи,това беше(Е) неговата съпруга.Така че,не мисля,че не трябва да взима участие.

# 56
  • Мнения: 4 380
Ако брат ти няма нищо общо с това, как е възможно, 3000 влязли в бюджета на семейството да останат незабелязани? Предполагам не си ги е сложила на тайна сметка?

# 57
Тука исках да допълня,но нали като си гост не се променя мнението,за това пиша допълнително.

Момичета,не сте прави,че родителите ми са замесени в това.Нито пък брат ми.За което изобщо не ви обвинявам,тъй като аз също бих си помислила същото,когато не познавам лично хората.

Още веднъж благодаря за подкрепата,съветите и милите ви думи.Стоплихте ми душата,честно. HugАко има интерес по темата,ще ви държа в течение със случващото се.  bouquet

# 58
  • Мнения: 4 380
Тенденционно ли не отговаряш на въпроса който ти зададох? Той прозвуча вече няколко пъти в темата и отговор няма.

# 59
Ако брат ти няма нищо общо с това, как е възможно, 3000 влязли в бюджета на семейството да останат незабелязани? Предполагам не си ги е сложила на тайна сметка?

xenia,изобщо не са им влязли в общия бюджет.Може би си ги е сложила на нейна сметка,а миналия месец неините родители са подменили цялата дограма на къщата си.Може би там са отишли парите.Защото баща и е пенсионер по болест,а майка и е хазартна личност.Така че,пари от тях не може да се изкарат.Незнам, не мога да кажа.Това само тя си знае.

Общи условия

Активация на акаунт