Развод или бебе

  • 13 728
  • 204
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 152
В коя адвокатска колегия си?

# 136
Колеблива, искам да те питам защо благодариш на тези, които те ругаят? Защо не се опиташ да се защитиш? Ти съгласна ли си, че си "мекотело"? Така ли приемаш всички шамари /словесни и физически/ - с благодарност?

п.п. Това не е нито укор, нито подкрепа. Просто ми е любопитно.

# 137
  • София
  • Мнения: 44 318
Не знам за развода, но със сигурност не бих му родила второ дете....

# 138
  • Мнения: 773
Аз пък мисля, че някои от вас прекаляват в изказванията си. Жената е писала тук за да получи съвет. Или просто е имала нужда да сподели с някой, да поговори. Не е нужно да  я обиждате. bsweet  разбирам, че ти е било тежко, но чак пък толкова да я обиждаш не е нужно. Просто прекалявате. Naughty

# 139
Благодаря, Аlessia! За разбирането.
 До diksan: ще се опитам да задоволя любопитството ти: аз съм на 35, майка съм и знам, че често укорите, дори ругатните, са свързани с грижа и желание да се помогне. Аз така го разбирам - карам се на дъщеря си, не за да я накажа за грешките, а за да я предпазя от следващите. Иначе ругатни може да има и когато са те засегнали лично... Но аз не съм атакувала никого. Мисля, че лични нападки не съм отправяла. Разбирам тези, чиято емоционалност е засегната и не ги обвинявам за бурните реакции. Като дете на разведени родители, знам какво е... А онези, чиито родители не са се развели, казват тук всичко, което биха искали да кажат на майките си.
Благодаря на всички, че не останаха БЕЗРАЗЛИЧНИ. Защото това е най-страшното!
И не, не съм мекотело. "Мека Мария" може би, но чак мекотело... newsm78. Напротив, аз съм борбена жена, упорита, амбициозна. Просто навиците ми от детството дълго ми пречеха... Надявам се да не е така вече...
До lusila: В Софийската, що?  newsm78
ДоMара Подробната А как ще си сигурна, че не съм го прочела в кодекса и без да съм адвокат? Но ще ти отговоря: НПК нищо не казва, тъй като това е само процесуален закон - той урежда само процедурите по разследване и налагане на наказанията. Наказателния кодекс също нищо не казва. Всичко е в Закона за защита срещу домашното насилие.
До k.a.l.i.: мисля, че идеята ти беше да ме подтикнеш да се замисля, върху законовите възможности...
Разбирам те, но ако прочетеш отново постовете ми, няма да питаш пак. Обичам го, разбирате ли, момичета, и това са думи на зряла жена, не на влюбено хлапе...
Може и да не съм го описала добре, може би съм предала само това, което ме мъчи, без да посоча нещата, които ме радват. Виноват! Embarassed Но факт е, че го обичам. И вярвам, че и той ме обича. Смятам да предприема мерки за професионална помощ (имам и неговото съгласие, но психологът сега е в отпуск, до края на септември... ooooh!)
А и никого не съветвам да предприема мерки по този закон, ако категорично не се е "спасил" от насилника - включително и физически. Сами можете да се убедите http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135501151 Е, звучи ли ви ефективно?
Та това, относно НПК и НК.

Сега до всички: Момичета, подкрепата ви е важна за мене. И тъй като моето решение е почти взето, молбата ми е да ме подкрепяте и по-нататък. Дори да си строша главата, пак да сте до мене... Знам, че е тъпо да се учиш от грешките си, но само аз съм напълно наясно със ситуацията. Не искам да греша, искам да се справя. И вярвам, че мога! Вярвам!
Благодарение на вашата подкрепа (къде по-мила, къде по-рязка) успях да се погледна от страни, да се овладея и да си поразширя мирогледа. Сега рязко контрирам опитите му да ми се кара, да ме критикува, да мърмори... Той доста се сепна, струва ми се. По някога се извинява, друг път виновно мълчи..
За сега оставам. А вие останете с мен, моля ви! С вашата подкрепа съм по-силна, по-решителна (мисля, че и той го усети) и по-успешна. Дори по-красива!
Чао за сега, бързам за фризьор и маникюр Wink

# 140
Колеблива, с цялото си сърце ти желая успех! Това чаках през цялото време: да се опълчиш, да проявиш характер!
Може би наистина имаше полза от тези ругатни във форума.
Още веднъж: успех!

# 141
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз няма да ти пожелая успех,защото не знам в твоя случай кой ще е най удачния вариант- само ти си знаеш най добре,но пък имаш подкрепата ми каквото и да предприемеш. Simple Smile

# 142
  • Мнения: 340
Колеблива, стискам ти палци.  Мисля, 4е трябва да запо4неш да проявяваш пове4е самоуважение пред мъжа си и да видиш това до какво ще доведе.  Ако той запо4не да свиква полека лека и той да те уважава, тогава страхотно!  Бракът ви ще се запази и ще е по-щастлив.  Ако него една по-силна жена със собствено мнение не го устройва, най-вероятно ще запо4не още пове4е да ти посяга и ще стане "по-лош".  Тогава ще ти е по-лесно да вземеш решение за бъдещето си и това на детето ти. 

Успех ти пожелавам и дано да успееш да промениш мъжа си към добро!   Hug

# 143
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Към авторката
С най мили чувства ще напиша някои неща едно да си изясня ситуацията и второ да ти поставя няколко въпроса..Предупреждавам че не съм чела цялата тема и ако си отговорила вече моля да бъда извинена но все пак.....
В началото се притесняваше че ако приемаш факта че ще се разделите се опасяваш как ще се оправяш.. newsm78доколкото разбрах от написаното ти по късно си адвокат т.е. проблема не е паричен така че в какъв смисъл се притесняваш как ще се оправяш.... newsm78
Ако приемем факта че останеш със мъжа си който както ти само твърдиш те малтретира и се отнася зле с теб..... Sick.....защо ще оставаш с него ..... newsm78..защото искаш бебе... newsm78....защото те е страх да останеш сама... newsm78..защото е по лесния избор пред това да останеш сама и да се бориш за нова любов и нов брак с човек с когото си заслужава..... newsm78.....
Влюбена newsm78..това ми беше мнооого интересно във какво точно си влюбена .... newsm78...доколкото разбирам е само това че се отнася добре с детето ви... Heart Eyes
Добре де то е малко представи си след две три годинки като навлезе в пубертетния период и започне да казва "не" и "ще го направя ако искам" и " няма ти да ми кажеш" и от тоя сорт какво следва ще набие и нея #Cussing out........еееее мисля че трябва повече да помислиш по въпроса ...............моля да отговориш с няколко думи на нещата които питам за да мога да  ти помогна не само аз а и всички тук  bouquet
Благодаря ти предварително че беше търпелива и прочете целия ми пост докрай  bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 17 595
Ясно, че ти си тотално объркана, не обричай още едно невинно същество на това. Вземи си куче.

# 145
  • Мнения: 871
И вярвам, че и той ме обича.

Сега рязко контрирам опитите му да ми се кара, да ме критикува, да мърмори... Той доста се сепна, струва ми се. По някога се извинява, друг път виновно мълчи.

Не знам за какво ти е подкрепа във виртуалното пространство. Няма ние да живеем твоя живот и с твоя избор. Ако си мислиш, че тук си намерила решение на проблема си ...  Sick

Не цитирам предишните ти постинги, в които говориш за бой и насилие. Само последният, в който твърдиш, че предишният човек (а.к.а. "интелигента"-насилник) все още те обича и все пак се опитва да размахва пръст, да те критикува, мърмори ... Просто такова нещо не съществува ръка за ръка - любов и наставническо-превъзпитателно отношение (Макаренко отдавна го отрекоха!).

Аз не те подкрепям, защото ти нямаш нужда от подобен анонимен вид помощ/мнение/съвет. Имаш нужда да намериш себе си и да разбереш какво искаш наистина. А мненията тук само ще те объркат, могат да те подведат в избора, защото само ти знаеш къде искаш да стигнеш. Нали знаеш, кой каквото прави, на себе си го прави.

# 146
  • Мнения: 2 803
Колеблива искам да ти пожелая успех и щастие да живееш твоя живот, така както го разбираш ти! Прегръщам те силно! Hug Бъди силна и винаги с хъс за борба!   bouquet  bouquet  bouquet

# 147
Айде де,адвокатка и с ниска заплата...... newsm78А относно него,ами психопат,шизофреник знам ли какъв е още!?Ти не си за жалене щом си още там.Слушай,веднъж имало ли е шамари пак ще има.Сега е объркан от опълчването ти,но след време пак ще започне старата песен на нов глас.Трябва му малко време да се окопити от неочакваната промяна у теб.Не мисли за друго дете,не и от него.Ако искаш продължавай все така,твоя работа.Жал ми е само за детенцето ти.

# 148
  • Мнения: 3 294
Надявам се , че няма да съжаляваш за взетото решение

# 149
Ето ме днеска, с нова прическа! newsm08
diksan
k.a.l.i.
Сиси Боата
Страхоттни сте! Именно от такава подкрепа имам нужда, не от хора, които се съгласяват, а от такива, които оценяват и после критикуват или одобряват, според разбиранията си, но се интересуват, не са безразлични. Така разбирам приятелството и за това съм ви МНОГО БЛАГОДАРНА!   bouquet smile3525
Вчера, като видях постовете ви, връщайки се от фризьор, имах чувството, че ще полетя - толкова лека и щастлива се чувствах!
doro същото изпитах и преди малко, като разбрах, че имам и твоето рамо! Благодаря ти! smile3525
katiABV Съветът ти е интересен, ще го обмисля Confused
greendream Да, мила, мисля, че точно тук намерих разрешение на проблема си и онова, което от години ми липсва - приятелско рамо, безрезервна подкрепа от някой, който го прави само заради тебе и доброто си сърце, а не защото очаква нещо насреща (пък било то и да му погледаш детето или да излезете заедно на кафе, щото няма с кого).  Съветите, които получавам тук не ме объркват, достатъчно възрастна съм вече, просто ме убеждават, че някого го е грижа! Останалото мога и сама да реша...
И, знаеш ли, чувствам се щастлива! smile3521

Katy6 Отговарям ред по ред:
1. Адвокат вече не е равно на богат. Особено за една сравнително млада жена от провинцията, доскорошен юрисконсулт, нещата не са съвсем розови - приходите са добри, но непостоянни. Имала съм и добри времена, но има и периоди, като сегашния, например, когато няма приходи по месец-два. Всичките ми близки са в провинцията, не мога да разчитам на каквато и да е помощ...(нямам предвид финансова). А сладуранка тръгва на предучилищна...
Но... това са минали работи. За сега ще се опитам да се боря, вместо да отстъпвам. Знам, че славата на Гюро Михайлов, с която се опитвам да се окича, не е най-ласкателната, но за сега решението ми е такова. Подчетавам: за сега.
След всичко, което изчетох тук, съм много по-готова да го променя, а това ме прави по-устойчива и сигурна в себе си.

Не, мъжът ми не само ме малтретира, той и ме обича, и ме гушка, и ми помага с домакинството, с детето, и е мой приятел и изповедник (единствен доскоро  Wink), абе другарче, не най-доброто, ама мое си другарче. За това си го обичам.
И, знаеш ли, Кати6, в един от постовете си го бях казала изрично :"Обичам го, разбирате ли, момичета, и това са думи на зряла жена, не на влюбено хлапе... Може и да не съм го описала добре, може би съм предала само това, което ме мъчи, без да посоча нещата, които ме радват. Виноват!  Но факт е, че го обичам." Не, не съм влюбена в този мъж. Обичам го. Бях влюбена преди 14-15 години. Вече отдавна не съм водопад от емоции, а само разляла се в коритото си река от любов.
 
Това е за сега! Благодая ви, че ви пука!
Пожелавам ви много сили и усмивки!

P.S. на себе си - също.

Общи условия

Активация на акаунт