Бременна на море

  • 4 009
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами, аз и през двете ми бременности съм ходила на море. Не съм се къпала в морето и съм ходила когато не е много горещо.

# 61
  • Мнения: 3 453
Риск има, но смятам, че ти най-добре можеш да прецениш как се чувстваш и ако всичко е наред няма проблем.

    Подкрепям казаното, аз лично не бих тръгнала...колкото и да съм добре.Някак си ме е страх.Прецени си добре как се чувстваш и се посъветвай с доктора си Hug

# 62
  • Мнения: 133
Ходя по басейни почти цяло лято и се чувствам прекрасно, нямам гъби или други гадости......  на море не бих отишла, там е доста по-мръсно от колкото на басейните в който се къпем аз и децата това лято. Whistling

# 63
  • София
  • Мнения: 27
Аз ходих на море миналия месец - 10 до 20 юли.
Бях в 7-ми месец. Достраша ме като тръгнахме, но всичко беще ок.
Пътувах с автобус през нощта с лудата си майка.
Издържа се дори това, че има само една спирка.
Ако си с кола с климатик и правите спирки не би трябало да е проблем.
На плажа идва малко сложно как да положиш тумбака, ама се намества човек.
Къпах си се по малко, щото не се чувствах сигурна и ходехме следобед на плаж,
да не е в жегите.
Ама се радвам, че отидох Simple Smile

# 64
  • Мнения: 101
Аз карам доста тежка бременност и ми забраниха дори на басейн да ходя, пък камо ли на море. Но ако се чувстваш добре нищо не ти пречи да отидеш. Избягвай излагането на слънце продължително време, за да не направиш някои слънчев удар.
хайде приятно  Nature Sunny

# 65
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте!
Аз съм в трети месец и се чудя дали мога да плувам в морето. Нямам никакви проблеми и оплаквания, а на слънце хич не обичам да седя, само за плуванито питам...

# 66
  • Мнения: 228
Бременността е състояние, а не болест. Ако се чувстваш добре не виждам причини да не посетиш морето. Миналата година бях в края на шести месец когато ходихме на море.. А пропътувах повече от 500км в едната посока...

# 67
  • Мнения: 81
И аз ходих миналата година на море бременна в 8-ми месец.Всичко си беше ОК, но честно казано се притеснявах малко.

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз ходих в седмия месец на море.Като преди това се бях консултирала
с лекаря ми.Съветвам те и ти да го направиш.
Също из-пътувах толкова км.няма страшно,важното е да спирате
по начесто за да се разтъпчеш. Peace

# 69
  • Мнения: 52
Виждам, че повечето от вас са ходили на море в 6 или 7 месец. Има ли някоя мама, която е била в първите месеци??? Защото и аз планувам едно моренце, а съм още в началото.

# 70
  • Мнения: 117
Като бях бременна ходих много на плаж даже се 6егуваха, 4е бебето ще се роди с тен, познавам много майки които са ходили на плаж 4ак до 9-тия месец. Избягвай големите обедни жеги и няма проблеми даже според мен слънцето е полезно за теб и бебенцето, както и морето.

# 71
Аз съм от  Бургас, и по принцип съм си свикнала да ходя на море през цялото лято, но докторът ми категорично ме предупреди да не ходя, защото има голям риск от мръсната вода да получа някаква инфекция. Предствете си да сте юни месец в 6 месец и до септември, когато ми е термина, какво изкушение е било, цяло лято.....

# 72
  • Мнения: 9 483
Темата е безпредметна, защото:
-зависи единствено и само от конкретната бременност
-трябва да обсъдиш това с гинеколога си, а не с нас Wink
Тук всеки ще сподели как е било при нея, но твоето състояние си е персонално...

Без да звучи стряскащо, аз направих спонтанен аборт в края на 3мес на морето.
 Обаче категорично не го отдавам на "морето"-ходила съм на плаж до 12ч и следобед след 16.30ч/все пак сме и с дете на 2,7г/...плавно влизане в морето...не съм се качвала на банан, джет, парашут, бънджи...просто се случи.
Риск има във всеки един момент от бременността, но все пак това не е болестно състояние Wink

# 73
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Бях в третия месец за уикенда на Ахелой - всичко беше наред, да чукна на дърво. Преди една седмица се върнах от Китен - в 4 месец съм. Веднага ходих при док - всичко е наред. Пътувах с кола с климатик, в стаята имаше климатик, ходехме на плаж сутрин до 11 ч, и следобед след 5 ч. Плувах, почти не излизах от водата. Но всичко си е до човек и до бременност.

# 74
  • Мнения: 2 960
Темата е безпредметна, защото:
-зависи единствено и само от конкретната бременност
-трябва да обсъдиш това с гинеколога си, а не с нас Wink
Тук всеки ще сподели как е било при нея, но твоето състояние си е персонално...


  202uuА иначе е пълно с мацки с коремчета, ако няма проблем -какво по приятно за една бременна от плажче под чадърче с количка Peace

Общи условия

Активация на акаунт