бебе и животинче

  • 4 628
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
Това с алергиите простете, но не е аргумент. Все пак детето може да развие алергия към много неща, домашен прах например.... и много други.   

# 31
  • София
  • Мнения: 15 467
Йовета, по вероятно е да развие алергия без животинче, отколкото със.Изработват си имунитет и не получават алергии децата.

# 32
  • Мнения: 2 448
От 2 дни имаме морско свинче, направо полудях като го подариха на детето, ама много близки приятели, нямаше как да откажа тактично.  Confused
Ще видим малкия дали ще се грижи за него. Все пак не е бебе , на 4 години е, ама на мен хич не ми се нрави. Пък и е толкова космато, някаква ангорска порода.  ooooh!

Колко ви е голямо детето? На 4 години или морското свинче е на толкова  Wink


Детето е на 4 .  Laughing
Аз имам крайна непоносимост от дете, когато баща ми гледаше цяла зоологическа градина у нас - 120 гълъба, 17 котки, куче и рибки.  #Crazy

Сега със свинчето ще видим до къде ще я докарам.  Confused

# 33
  • София
  • Мнения: 23 097
Моето бебе съжителства с котка!
Ако беше вредно (поинтересувала съм се разбира се), щяхме да намерим дом за животинчето... ако пък кучето ми беше живо - нямаше да има сила на света, която да ме накара да го изхвърля! Когато поемаш отговорност към едно животно трябва да намериш адекватно разрешение на този казус! За мен изхвърлянето на улицата е варварщина и не подлежи на коментар...

# 34
  • Мнения: 117
Ние имахме котка когато забременях, като попитах доктора може ли той каза няма проблем и аз имам котка, но котката не влиза в стаята в която спи детето и в нашата живее в другите. Да ама вкъщи са преходни стаи, котката спи на нашето легло, последното и занимание бе да се качи на плота в кухнята и да гледа през прозореца, тоалетната е в банята. За бебето не остана място където да не ходи котката и затова я махнахме, просто апартамента е малък. Котката е при свекъра ми голям апартамент тя си живее в две стаи, детето си играе с нея, имаше интерес за бъркане в тоалетната, но засега не е проблем. Като стане по голям ще вземем животно, но сега имам по важни неща от това да стана слуга, за да поддържам необходимата хигиена и да следя дали детето не бърка в котешката тоалетна.

# 35
  • Мнения: 25 633


Сега със свинчето ще видим до къде ще я докарам.  Confused

Малко е детето, на тази възраст не може да се грижи само за животно, особено за такова крехко същество като морското свинче. Най-много да го умори.
Имайте предвид, че костната им система е много крехка и съществува сериозна опасност да го потроши с груби ласки или ако го изтърве от високо. На всичко отгоре това е най-кроткото животно, което, колкото и да го тормозят, няма да ухапе или одраска, за да се защити. Което е и причина толкова много животинчета да умират в мъки заради неразумните си стопани.
На ваше място не бих ги оставяла сами без надзор. Не мисля, че мъченията на едно животно възпитават в любов и отговорност.

# 36
  • Мнения: 2 448


Сега със свинчето ще видим до къде ще я докарам.  Confused

.........


Мисля точно така, за това ми е трудно. Защото всъщност аз го гледам и пазя постоянно. На детето достъп не позволявам само да му носи храна и сменя водата.
Ще видим как ще реша проблема , понеже приятелите са много близки и решиха, че правят голямо чудо с този подарък и сега ми е малко кофти. Не върви веднага да го подаря на друг , а пък и не мога да го хвърля.

# 37
  • Мнения: 1 312
Котката ми е на 14 години,детето е на 3 и половина.
И за миг не ми е минавала през главата мисълта да я махна заради бебето.
Както неведнъж съм казвала-по-чисто животно от котката не съм виждала.

# 38
  • Мнения: 25 633
Ще видим как ще реша проблема , понеже приятелите са много близки и решиха, че правят голямо чудо с този подарък и сега ми е малко кофти. Не върви веднага да го подаря на друг , а пък и не мога да го хвърля.

Внимавай само, защото има сериозна опасност да се влюбиш в добичето - много са гушкави и големи сладури.  А като те припознае за майка и започне да те гледа с обожание, не те виждам просто. Mr. Green
Може да научиш детето да го гали леко и внимателно, ако някой друг го държи. Свинчетата обожават някой да ги гушка и гали, могат да откарат така с часове. В началото постилайте нещо под него, защото може да се изпусне, няма да си нарушава удоволствието заради едно пикане, я.  Laughing С течение на времето ще се научи да се стиска и да не ви опикава.
Другото което е, може да го пускате в обезопасена стая  и детето да го гони, а то да се крие тук-там, много обичат гоненицата. Само да не се мушне зад някоя мебел, че ще е доста трудно да го измъкнете.  Laughing
Ако те интересува още нещо относно грижите, питай на ЛС, да не спамя повече темата.  Blush

# 39
  • Мнения: 3 092
Бебе и животно у дома - не благодаря !  Confused

# 40
  • Мнения: 111
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 097
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

 Peace

За съжаление някои хора смятат, че животните са заразно зло  Close

# 42
  • Мнения: 3 622
Преди да се роди синът ми имахме куче. Той се роди и отрасна с кучето. Много здраво дете и много обича животните. В момента синът ми е на 10 години, а кучето на 11

# 43
  • София
  • Мнения: 1 890
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

 Peace

За съжаление някои хора смятат, че животните са заразно зло  Close

   За още по-голямо и педиатри в това число...  Sick

# 44
  • Мнения: 3 622
Според едно изследване, ако децата от малки живеят с някакво животно вкъщи, то тогава е по-малко вероятно в бъдеще да развият алергии към животни. Децата, които прекалено много се пазят от всякакви мръсни неща имат по-слаб имунитет, защото имунната им система не е свикнала да се бори с тези неща. Точно на този принцип действат и ваксините. Вкърват ти полуумрели бактерии като малък, за да се научи организма да се бори с тях.

 Peace

За съжаление някои хора смятат, че животните са заразно зло  Close

   За още по-голямо и педиатри в това число...  Sick

Нашата педиатърка също си има куче у дома така че не ми е правила изречения Peace

Общи условия

Активация на акаунт