бебе и животинче

  • 4 628
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 71
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.
                                                                                                                                                                                                      ВСЕ ЕДНО АЗ СЪМ ГО ПИСАЛА  Peace

# 46
  • Мнения: 3 034
отраснала съм с животни, синът ми също расте с тях. имаме котка, по-нататък ще вземем и куче, тъй като моето почина. за мен това съжителство възпитава отношение към животните и отговорност. всякакви разкази за алергии са смехотворни. както е казано по-горе, имунната система укрепва, когато има сблъсък с алергени. що се отнася до косми и миризма - аз и преди съм казвала, че явно от хигиената в домовете има какво да се желае и то няма нищо общо с животното  Stop

# 47
  • Мнения: 3 092
. що се отнася до косми и миризма - аз и преди съм казвала, че явно от хигиената в домовете има какво да се желае и то няма нищо общо с животното  Stop
абе не е точно така ,ама карай !
Аз не искам животно у дома най вече защото нямам място ... а е жестоко да затварям едно бебе и едно куче в една стая и за това казах - не благодаря ... Grinning
Трябва да се пояснявам по - добре май , че толкова пъти оставах недоразбрана  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 1 890
    Има решение и за космите. Моя котарак наскоро беше на фризьор и сега космите вкъщи са МНОГО по-малко. Преди да се роди бебокът, пак ще ходи.  Grinning
    А за педиатрите имаше пост на предната страница, че някоя си препоръчала бебе да не се гледа с животно заради алергиите. И то при положение, че всички изследвания показват, че деца, отглеждани с животни, имат в пъти ПО-МАЛКО алергии от другите.  Thinking

# 49
  • Мнения: 4 892
Да ви споделя, моята дъщеря, която е на година и един месец, съвсем правилно казва котка и името на нашата котка - Кунта. Не ме учудва това, че проговаря рано, аз и баща й сме проговорили много рано, други деца също. Но тя моето име, което е много лесно не ще да казва /моя суетна глупава прищявака/.  Толкова се впечатлява от животинките, имитира най-различни звуци.  Трепери, като види гадинки.
Междувпрочем има и най-различни терапии, които се прилагат на дечица страдащи примерно от ДЦП, където животинки като коне и делфини са основните "терапевти".  И доколото знам дават доста добри резултати.
 

# 50
  • Мнения: 706
И за мен е меко казано нехигиенично/да не употребявам по-силни думи/, да се гледа животно и бебе в един дом.Неграмотно е да се говори ,че животните на са един сериозен алерген.
А и досега не съм влизала в дом ,където има животно и да не съм усетила миризма и седяла сред вълма от косми,независимо от хигиената.
Колкото до възпитателния елемент-децата са необременени и обичат животните,без да има нужда къщите ни да приличат на зоопарк,а те природосъобразно да пълзят сред косми ,екскременти и "свеж" въздух.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 22:02 от mona25

# 51
  • Мнения: 1 062
Да се обадя пак и аз. Алергии, по-ранно развитие и т.н. Знаете ли, ягодите и малините са алергени, предполагам, че ако се дадат на бебето на около 2-3 дни след раждането, то ще бъде по устойчиво на алергии. Примери много мога да дам. Не се стерилизира нищо, не се пере с бебешки прах за пране, не се избягват алергенните храни, не се преварява водата на бебето и т.н. Не се прави всичко онова, което предпазва новороденото. Да свиква. Така израства най-здравото дете. Сблъскало се в близък план с всичко опасно за него, за да свиква. Има си време за всичко според мен и животното е някъде в близкото бъдеще, но не и при бебе. Мием си ръцете преди да вземем бебето, за да спи до него котката или кучето. Опитваме се да го предпазим от алергични реакции по всякакъв начин, за да го оставим от съвсем малко в компанията на животинките. Не виждам логика. Твоето бебе ( не визирам никой конкретно), не е получило алергия от котето, моето пък има проблем с ухапванията от комари, но това значи ли, че и твоето ще има такъв и гаранция, че няма да се задушава от контакта с котки. И кои са точно тези проучвания и статистики, понеже казахте, че са много, в които ясно личи, че новороденото съжителствало с котка или куче е по устойчиво на алергии. Ако има такава, предполагам, че ще има едно условие - ако не е развило такава към съответното животно.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 097
...Неграмотно е да се говори ,че животните на са един сериозен алерген...


Ами явно съм неграмотна! Ще съм ти благодарна и то много, ако се обосновеш съвсем елементарничко (за да можем да схванем ние неграмотните) на какви изследвания и проучвания се облягаш в тази връзка... И защо ли в едни развити държави като Франция, Великобритания, Германия, САЩ и т.н. масово децата се отглеждат с животни? Защото са информирани, защото не робуват на разни остарели и закостенели схващания от преди Христа! За съжаление векове напред ще им дишаме праха... защото сме големи дървени философи по отношение на мнооого неща!
Апропо, за манталитета на хората, лично аз съдя спрямо отношението им към животните  Peace

# 53
  • Мнения: 1
Бу и Сиси  са отгледани с две кучета от породата Чау-Чау а пък Клоуи я отглеждаме с две средноазиатски овчарки  и един пекинез. Във Далас почти навсякъде  вече отглеждат по 2-3кучета и бебе без да им пука.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 890
   Дадох примера с алергиите, защото това е основният аргумент на противниците на съжителството с животно. Не че не може да получи алергия от друго, естествено. Изследвания не мога да търся в момента, чела съм такова точно тук в бг-мамма, ако ви е интересно, ще се разровя довечера. Или влезте в чужбинския форум да видите, че само тук в Бг хората масово се отървават от котките и кучетата си, като  се очаква бебе. В белите държави, напротив - това се поощрява.  Peace
   За хигиената - който си е мърляч, си е такъв с или без животно.  Simple Smile Само ще кажа, че моят котарак е по-чист от 90 % от хората, които познавам, и абсолютно винаги мирише на чистичко. Повярвайте ми, като ловджийска хрътка съм, затова и не се возя и в градски транспорт - миризми няма !  Laughing Говорим за чистоплътна домашна котка все пак, не за тия по селата, дето ги хранят с манджи веднъж днвено и скиторят къде ли не.
  Нямам за цел да убеждавам никого в нищо, всеки си има глава на раменете, да не бъда разбрана погрешно.  Wink

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 15:33 от Mirena80

# 55
  • Мнения: 1 749
Куче пази децата от алергии
Време е да се разделим и със стайните растения,защото...могат да … едизвикат алергии

Опитвам се да намеря една статия,която четох началото на тази година за изследване,подобно на споменатото в статията от първия линк.В началото това изследване се правило ,за да докаже,че децата,живеещи под един покрив с дом.любимци развиват много по-често алергии от тези,които живеят без.Е,да,но резултатите показали...обратното.....

# 56
  • София
  • Мнения: 23 097
Само ще кажа, че моят котарак е по-чист от 90 % от хората, които познавам, и абсолютно винаги мирише на чистичко.

В тази връзка веднъж баба ми разхождала болонката ни в парка и едно детенце искало да я погали, при което майката много остро се скарала на детето да не пипа кучето, че е много мръсно. Баба ми супер възмутена й отговаря "Да ме прощавате госпожо, но нашето куче го мием след всяко излизане и всяка вечер го къпем с шампоан! А като гледам ръцете на детето ви са къде къде по-мръсни..." (баба ми не понасяше някой да засяга кучето на тема хигиена  Laughing)
Сори за спама  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 890
  Joy Браво на баба ти !  Laughing
  Аз не прекалявам с къпането, ама защото не излиза навън де. Но наистина от животно до животно има разлика - на майка ми котките например (живее в къща и излизат навън) ми миришат лошо и не ги пипам.  Thinking А предният ми котарак отказваше да си ползва тоалетната, ако дори само един ден не беше чистена - за какво говорим !  Flutter

# 58
  • София
  • Мнения: 1 890
 А, ето и тази статия, която бях чела - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1124/Peace

# 59
  • Мнения: 5 622
Синът ми с идването си в къщи живее в присъствието на голямо куче- Ирландски сетер имаме. Никога не съм им ограничавала контактите. Знам, че е здравословно.
Не бих си изхвърлила животинчето защото имам бебе  Peace
В момента освен кучето, се сдобихме и с три котки, но не съм ги искала, просто така се получи. И сега си ги гледаме, Габ ги обожава, постоянно са му в ръцете. Обезпаразитени са, въшно и вътрешно, обаче. Смятам това е достатъчно  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт