АПРИЛско бебченце расте, а мама прави му пюре!

  • 8 915
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 410
здравейте.вени аз започнах с купено пюре от морков-хареса го.днес направих половин картоф и морков-пак яде.а после мляко.без проблем.doly_dog я се стегни в краста Hug.офффффффф ние сме сами,бяхме на кафе с количката(пеша)-необичайно за тука и се пробрахме.от 15ч.до 18ч Оливия се опита да заспи и не ще-рев,мрънкане.........ама заспа.сега чакам да стане 21.30 и в банята.вече съм без картинка-изтриха ми я-слоциха ми няква пиянска Laughing Laughing Laughing.айде аз ще видя после.

# 181
  • Мнения: 80
Леле сега се видях с една майка, родила децата си във Франция и така се замислих колко е различно всичко. Тя например е захранила след 7-8 месец със зеленчуково пюре (дотогава само и единствено мляко - кърма и/или АМ), а месно се давало когато порастне първото зъбче Shocked. Попара на година и няколко месеца. Никакво сирене, кашкавал и кисело мляко до първата година, заради животинските протеини - водело до затлъстяване, особено при момиченцата...
Незнам, явно е много различно. Има логика в някои от нещата, но аз лично не бих захранила чак 8ми месец.

А да, и картофът не било добре за начало, морков и тиква най-подходящо...

Странно странно...Да се изкажат чужбинските майки при тях дали е така  Hug

Иначе щерка й сега е на година и един месец и тежи колкото Марти де...Макар че той Марти си е едър - към 8,5 кг. вече. Обаче от както се върнали в БГ и щерката "загладила косъм" заради майките в градинката, които само давали солетки, зрънчо и други неща за гризкане. А за да я опази от кроасаните с шоколад, майката казвала че е алергично детето Simple Smile

Ох извинявайте че малко се отплеснах, ама много се впечатлих.

Лека вечер и най-вече спокойна нощ с мноого малко нощни хранения (това последното на нас основно си го пожелавам:)!   bouquet

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 22:15 от hrisi-pisi

# 182
  • Мнения: 410
Леле сега се видях с една майка, родила децата си във Франция и така се замислих колко е различно всичко. Тя например е захранила след 7-8 месец със зеленчуково пюре (дотогава само и единствено мляко - кърма и/или АМ), а месно се давало когато порастне първото зъбче Shocked. Попара на година и няколко месеца. Никакво сирене, кашкавал и кисело мляко до първата година, заради животинските протеини - водело до затлъстяване, особено при момиченцата...
Незнам, явно е много различно. Има логика в някои от нещата, но аз лично не бих захранила чак 8ми месец.

А да, и картофът не било добре за начало, морков и тиква най-подходящо...

Странно странно...Да се изкажат чужбинските майки при тях дали е така  Hug

Иначе щерка й сега е на година и един месец и тежи колкото Марти де...Макар че той Марти си е едър към 8,5 кг. вече. Обаче от както се върнали в БГ и щерката "загладила косъм" заради майките в градинката, които само давали солетки, зрънчо и други неща за гризкане. А за да я опази от кроасаните с шоколад, казвала че е алергична Simple Smile

Ох извинявайте че малко се отплеснах, ама много се впечатлих.

Лека вечер и най-вече спокойна нощ с мноого малко нощни хранения (това последното на нас основно си го пожелавам:)!   bouquet


мен ми казха да захранвам с каша,картоф,пюрета...............нема кво да чакам.може и майката да си измисля нешо-много късно захранила-то затове е толкова слабичко бебето.ама я недей слуша хората-прави каквото мислиш за добре.ето аз пробвам Оливия и и давам различни неща да яде.ако не иска-не я насилвам,няма странични ефекти-ми като иска да яде и има апетит-защо да го спираме детето. Peace

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Момичета,тиквата е плод!За това ме светна алерголожката.Имайте го предвид!
Голди,тая работа с урбазона ми мяза на алергия...Уф,да му минава на мъж ти по бързо!
Я, това за тиквата не го знаех Thinking Моята педиатърка каза, че въпреки че е зеленчук, тиквата се харесва много като първа немлечна храна, нали и аз от проби стигнах до тиква; освен това и на пюретата, които са само от тиква пише зеленчуци, подходящи за първо захранване newsm78
Иначе за мъжа ми,още онзи ден казаха, че е алергия, но днес при повторния преглед се оказа, че алергични реакции като неговите били типични такива, които се отключвали при силен стрес Tired, към храните не даде положителен тест за алергия. На мен пък това продължително биене на урбазон изобщо не ми се нрави Confused
Хриси, на мен 8-ми месец ми звучи прекалено Shocked По принцип смятам, че всяко дете си е индивидуално, племенницата на мъжа ми е хранена с кисело мляко откакто е била на 20-дни; сега е 18-годишна, висока е 170 и едва ли има 50 кила

# 184
  • Мнения: 73
Благодаря за топлото посрещане  Hug
Лурдес ето нашите данни : 18.04., 3300, 50 см Сега вече сме 6200 и 61 см   Laughing
За ваксините сложихме Инфарикс, по съвет на педито и засега не съжалявам. Ядем плодови пюренца от скоро и добре си ги хапва. А иначе май имам най-ревливото бебе smile3515 Като гледам другите деца как слушкат в количките или ако плачат то едно тихичко, пък нашия  smile3514направо ме побърква smile3511 Е оплаках се набързо Embarassed
Пожелавам ви лека нощ и дано бебоците спинкат спокойно до сутринта smile3521

# 185
  • Мнения: 80

мен ми казха да захранвам с каша,картоф,пюрета...............нема кво да чакам.може и майката да си измисля нешо-много късно захранила-то затове е толкова слабичко бебето.ама я недей слуша хората-прави каквото мислиш за добре.ето аз пробвам Оливия и и давам различни неща да яде.ако не иска-не я насилвам,няма странични ефекти-ми като иска да яде и има апетит-защо да го спираме детето. Peace

ася20, не си измисля, тя ми е близка приятелка, няма смисъл да ме лъже. Иначе, да, аз ще захраня, когато реша, смисъл по-нататък, но не в 8ия месец Simple Smile А каша смятам да не давам известно време, че съвсем ще стане като топче Марти.

Goldie и според мен е прекалено в 8ия месец захранването.

Забравих да кажа, че това са все съвети и теории на педиатър- хомеопат, тя такава си е избрала и е много доволна. Може би другите съветват различно.

# 186
  • Мнения: 6 713
Хриси-писи, тука педито ми каза да захранвам от края на месеца, ама ще ходя на работа, та затова сигурно. Абе не знам за захранването по другите страни, но масово майчинството навсякъде почти е само 4-5 месеца!! Много се чудят всички като кажа колко години е в България - ей така гледат Shocked Shocked
Относно зеленчуците - каза първо картоф и морков Thinking Има едни картофи - сладки картофи, тука ги има и са наистина сладички. Не може да ги няма и в България, може да е добра алтернатива на обикновения картоф? newsm78 
Това за тиквата не го знаех Laughing
Голди, да се оправя мъжа ти, че тия инжекции Confused

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Девойки, понеже цял ден утре /т.е. днес, де Mr. Green/ ще ми е на педали и не знам кога ще сколасам да вляза Embarassed, черпя рано-рано, че одъртявам с още една година Crazy
 


Има за сега, има и за сутринта - кой, каквото си пожелае, тортата е диетична Hug

# 188
  • Мнения: 200
Голди Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава, ти и цялото ти семейство!Дано мъжа ти се оправи бързо  Praynig
Честито на всички месичинковчета!!!

Аз снощи получих покана от Васко за среща, беше много романтичо начина по който ме покани  Heart Eyes (искахме да оставим Габи на свеки да я гледа за няколко часа и да отидем до Арената на кино, която е точно пред блока ни де  Mr. Green), НО Габи реши че трябва да седи будна до 12:30 и ни се размина. Ама днес си заспа точно в 10.30 и ние на бързо (почти по домашно му) се облякохме и ХОП в Арената.  Crazy Гледахме Ханкок-мнооогоо ни хареса!!! Че така за първи път от както се е родила се отделих от Габи за 2 часа, отначало ми беше странно, ама после се отпуснах  Party

Доли милчка дано се оправиш бързо-днес пак не се видяхме с тебе и с Ради. Ама пак ще се уговорим и ще се видим, ти сега се оправяй  и бъди спокойна, важното е че след дългата пауза Ради  е ял много! Според мен е бил някакъв пердиод и няма да се повтори. Целувки!  Heart Eyes

За захранването нищо не знам-каквото каже педи туй ще правим  Peace

# 189
  • Мнения: 105
Добро утро!
Поздравявам ви с една от любимите ми песни http://www.vbox7.com/play:e7ef0f6b
 и ето малко кафенце от нас   food010
Вчера колкото пъти пусна компа или няма нет или се появява когато имам друга работа. Връщам се назад да изчета написаното от вчера
Честити месечинки на празнувалите вчера бебоци и на мъниците, които празнуват днес! smile3510
Голди, честит рожден ден!
Ваня, честита годишнина/на малки патерици/ Embarassed Искам и аз такъв подарък Joy
Бъдете щастливи и все така обичани Hug

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 07:17 от rosidt75

# 190
  • Мнения: 6 713
Добро утро и от нас! Hug Hug
Лидия посвали Т, сега пак ще я премеря, но вече не ми пари като вчера. Аз се отказах с опитите да премахна нощното кърмене, тя вече яде в 2.00 и после чак в 7.00 - прави 5-часова пауза, което е ОК за мен. Laughing
Aquariel, вие там ли живеете? Mr. Green Я, по-често на кино тогава, щом ви е до блока Crazy Crazy
Честит Рожден Ден, Голди! Да си жива и здрава, и много щастлива!!! Hug  bouquet
Честити месечинки на мъниците, които празнуват днес!!!
  Gift Tada  Party Time

# 191
  • Popovo
  • Мнения: 571
Не ми остава време да прочета всичко.
Голди, честит рожден ден, дано щастието ти се усмихва от всяка врата, която отвориш    bouquet

Честито и на всички месечинки днес.

А всички болни бързо да оздравяват и никакви болести повече.

# 192
  • Мнения: 2 751
Добро утро!
Аз да кажа, че третата Пентаксим Мишо не я понесе добре  Shocked 2 дена беше кисел  Close Но от днес вече е ОК.

ние ще захранваме със зел. пюре от другия месец, като стане на 5. Peace

# 193
  • Мнения: 19
здравейте

момичета май ми намаля кърмата.
Уж пия лактогонен чай всеки ден ям овесени  ядки. Сияна яде през 1:30-2ч гледам да пия повече течности но  резултата  е почти нулев. вечер я дохранвам с малко  кърма от запасите.
Дано  да имам още поне два месеца.

А иначе вече спим от 22-23ч до сутринта до 6.  започнахме да си лапаме краката- много  са ни  вкусни.
Иначе за захранването  смятам да почвам вече лека полека със сокчетата и  след това с пюрета.

За днес сме замислили  да отидем малко  на басейн че много ми  се иска да попличкам някъде.
Ама викам на мъжа ми  по късно когато  е по спокойно и няма много  хора и няма да се обаждаме на никакви  приятели че с тез прелести не съм за показ.    261uu

Честит рожден ден Голди! Много здраве, щастие и  любов  bdbaloni

Честита месечинка на всички  празнуващи бебоци
  ura

# 194
  • София
  • Мнения: 112
Добро утро!

Честити днешни месечинковци!

Голди, Честит Рожден Ден! Нека всички хубави неща се стоварят върху твоята глава, а мъжът ти бързо да се оправя!

Днес и моите племенници близнаци също са рожденици - стават на 3!

Общи условия

Активация на акаунт