Има ли фенове на конната езда?

  • 97 386
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Момичета, как перете белите бричове? Мъча един доста замърсен.

# 691
  • Мнения: 3 248
С прах за бели дрехи и вениш за петна. Но зависи с какво е изцапан.

# 692
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Киснах го в прах за  бели дрехи, поизпра се, но трябваше да търкам силно. Изцапан е от седлото, предполагам от смазката.

# 693
  • Мнения: 3 248
Няма шанс тогава да се махне общо взето. То и затова не се змазва седло отгоре непосредствено преди състезание. Но с времето винаги се захабява там бричът.

# 694
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Така де, мама, т.е. аз, пере в крайна сметка  Grinning. Благодаря ти за отговорите.

# 695
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
идвам да пожелая на вси4ки езда4и и любители на конната езда весело посрещане на празниците, Честита Коледа и Щастлива Нова година (в слу4ай 4е до тогава не се "видим")
бъдете здрави!

дано на година сме по-активни с коментарите си  Wink



и малко смях за настроение  Laughing

https://www.facebook.com/video.php?v=812069502188253&set=vb. … ype=2&theater

# 696
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Честити празници на всички от темата   bouquet

# 697
  • Мнения: 4 097
Весели празници на всички в темата Simple Smile

# 698
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
здравейте  Hug

идвам да си сложа новото клип4е  Laughing

това е Мисти, която оби4а да се ежи на понита, ама само се ежи  Joy Joy Joy
пред другите коне свива уши  Wink
на клип4ето се виждат две от нейните ежения, около 4-тата мин и накрая на клипа
яздя я за 2ри път и ми е малко тумбеста, но ще й свикна  Wink



приемам критики и съвети  Hug

# 699
  • Мнения: 1 346
Здравейте,

С радост констатирах новите мнения в темата. МагиТео, много ми хареса онова сладурче дето само си скачаше, ми то си покри норматива диването и без ездач  Heart Eyes и на края как се подмазва на публиката.

Подобен номер ми скрои и моето конче, което като видя публика, тя пък му и пляскаше в ритъм, като гръмна и музиката, че като се напери тоз маймун, не мога го спра, малко срам брах, да не кажа много  Grinning Суетни животинки, няма спор!

А за твоята Мисти, не знам какво да ти кажа, освен че аз бих разчитала на това, че е нисичка и да падна няма да боли много  Grinning Според мен колкото и да се стараеш да я овлядаваш винаги бъди нащрек когато минава друго конче.

# 700
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
привет  Hug

езда4и няма ли? Малии голямо затишие  ooooh!
май като стигнем до 50 стр и ще спрем до там  Sad

Здравейте,

С радост констатирах новите мнения в темата. МагиТео, много ми хареса онова сладурче дето само си скачаше, ми то си покри норматива диването и без ездач  Heart Eyes и на края как се подмазва на публиката.

 


аз два дни се 4удя, за кое сладур4е говориш  Joy Joy Joy а то било за клип4ето дето пуснах преди време  Joy Joy Joy Joy

# 701
  • Мнения: 3 248
Меги, пиша, само защото каза, че приемаш критики и съвети...

Треньорката ти прави ли ти забележки за начина, по който държиш поводите?

Другото което е, от това, което се вижда на клипчето, не мисля, че Мисти се "ежи" на другия кон. В конкретния случай първия път ти галопираше директно срещу другия кон, а някои коне откровенно се страхуват от това. Кобилата смени галопа на два пъти, не е искала дс рита другия кон, а да избяга. А на края на клипа, ми се стува, че смяна ли искаше дс направиш, да продължиш наляво? Но беше толкова вглъбена в това, че не гледаше напред и щеше да забиеш кобилата в другия кон или стената. Нормално е да спре, да подскочи и да не иска да се блъсне.

А между другото, яздят ли я уестърн?

# 702
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Меги, пиша, само защото каза, че приемаш критики и съвети...

Треньорката ти прави ли ти забележки за начина, по който държиш поводите?

Другото което е, от това, което се вижда на клипчето, не мисля, че Мисти се "ежи" на другия кон. В конкретния случай първия път ти галопираше директно срещу другия кон, а някои коне откровенно се страхуват от това. Кобилата смени галопа на два пъти, не е искала дс рита другия кон, а да избяга. А на края на клипа, ми се стува, че смяна ли искаше дс направиш, да продължиш наляво? Но беше толкова вглъбена в това, че не гледаше напред и щеше да забиеш кобилата в другия кон или стената. Нормално е да спре, да подскочи и да не иска да се блъсне.

А между другото, яздят ли я уестърн?

да критики и съвети , само от теб оба4е  Wink  Joy Joy

зна4и за поводите как ги държа незнам...не ми е правила, неправилно ли ги държа  newsm78 -     ина4е ми прави забележки, особенно то4но на този урок имах проблеми с ръцете, много ги мърдах, нямах мекота в лактите и естественно се отразяваше и на кобилата  Laughing
незнам това ли имаше предвид ?

Цитат
В конкретния случай първия път ти галопираше директно срещу другия кон, а някои коне откровенно се страхуват от това.

зна4и така се вижда на клип4ето, всъщност разстоянието между мен и понито е доста по-голямо от колкото изглежда, (там съвсем спокойно се разминават 2 коня и има достатъ4но място между тях) но с наближаването на понито Мисти наостри уши, забърза галопа и тръгна срещу него. Това го прави между другото само с понита. с големите коне няма никакъв проблем. Докато я оседлаваха преди тренировката, пред нея имаше пони, тя през цялото време тръгваше към него, показваше зъби  и остреше уши. Треньорите познават характера й  и тренерката на малкото моми4енце с понито все това повтаряше, "стой дале4 от понито ми"  (тя е от другата база, там са две бази, споделят един манеж)
 

сега за края на клипа....

от едната страна на манежа, разгряваха кон - там нямаше как да яздя, от тази страна бяхме аз и моми4енцето, непрекъснато се съобразявах с нея и гледах да стоя дале4 от тях, но за съжаление те не правеха същото, никакъв ефорт от тяхна страна, кръгът за галопиране се стесняваше все пове4е, само и само да не им пре4а...на последната обиколка видях 4е като завия на дясно отивам към тях, завих наляво и вси4ко си беше наред до момента в който кобилата усети 4е се отдале4ава от понито и запо4на с задната си 4аст да върви настрани...затова удари и тренерката на моми4енцето, след това се обърна и тръгна към понито. Но тя всъщност нищо не им прави, тя само се реп4и, нито рита нито хапе.... такъв и е нрава..незнам, но пак казвам това го прави само с понита. Дори на едно място (то го има и в клип4ето) понито идва срещу нас и за да съм дале4 от него завивам на дясно, тя веднага наостри уши и запо4на да си мята главата от недоволство  Laughing


не, не яздят уестърн!



# 703
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
забравих да допълня нещо  Peace
разбира се, 4е с един професионален езда4 това нямаше да се слу4и. Аз ли4но се радвам, 4е успях да се задържа и да не падна  Joy Joy Joy Joy
защото първото ми падане беше предизвикано от едно рязко движение на коня - той на ляво, аз надясно  Joy Joy Joy

друго - аз всъщност не разбрах, 4е Мисти бутна тренерката, това го видях 4ак след като изгледах клип4ето. Тя се ядоса, по4на да се кара...стана еднааа...  ooooh!
ама след това се е извинила де за държанието си  Laughing
на вси4кото отгоре, след инцидента каза на у4ени4ката си: "хайде да излезем на вън да се възползваме от хубавото време"  Joy Joy Joy еее защо не излезе навън от самото на4ало  Thinking

всеки кон си има нрав..имаме един, който не оби4а да е от вътрешната страна при изпреварване или разминаване, имаме друг, който пък не понася да има кон пред него  Joy Joy Joy Joy

# 704
  • Мнения: 3 248
За ръцете: отчасти. Лактите ти наистина са сковани, но и самите пръсти. Държиш поводи, как да го кажа... Като принцеса панделки. Също на моменти кокалчетата ти сочат нагоре. Но все пак това е от много малко "наблюдение". Все пак ръцете ти се виждат само от близкия кадър. А за отпускането в горната част - и това ще стане.

Аз моментите - споделих какво виждам от конкретното клипче и как ми се дтруват нещата. Според мен е страх, а не неприязън. Може и да се стрхува от понита. Тия малките някой път са големи дяволи.... Хахаха!
Моят единият примерно не харесва сиви, светли, коне. Откровенно, ако има възможност, би се спуснал да се бие с тях. Но това в друга история.

За уестърна питах, защото тръсът й доста прилича на джог. И ми стана любопитно, може би преди е яздена така.

Общи условия

Активация на акаунт