Има ли фенове на конната езда?

  • 97 318
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
 Joy Joy Joy може и като принцеса да ги държа  Joy Joy Joy знам ли, не се гледам как ги държа, но определено не влагам нищо там..... сигурно трябва да стискам пове4е ли  newsm78
за кокал4етата, да  Peace понякога ги обръщам, аз не се усещам, но Тамара веднага ме забелязва и ми прави забележка, тогава ве4е се усещам какво правя  ooooh!

добре де, ако се страхува, защо ще върви срещу него, защо ще иска да се приближи до него  newsm78
аз ако съм ще бягам надале4. разбираш ли, 4е тя 4ак се ядосва, като види 4е се отдале4аваме от понито

тръса й ми харесва, много лек и равномерен....друг е въпроса 4е на мен винаги ми е бил труден седежния, коремните мускули са ми слаби и не мога да натискам, краката ми се веят и изхлъзват от стремената....
харесва ми й галопа й, много е балансирана на завоите, докато Бътер Скот4 например имам 4увството, 4е на завоите ще легне на земята върху мен оба4е, щото аз ще легна преди него  Joy Joy Joy Joy Joy

# 706
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Конете и понитата си се 'ежат" по принцип. На базата, където децата ми тренират, когато изкарват понито ги предупреждават първо да мине то, а после те на големите коне. Спомням си, че на Тодоров ден, когато  изкарват всички коне, те си минават по един маршрут, а него го водят по съвсем друг. И когато конете се наредят на площада за водосвета, понито отново го държат настрани от тях.

Иначе много ми хареса този закрит манеж,  където яздите с Мисти  Peace

# 707
  • Мнения: 3 248
Арбанашка кокона, във вашия случай проблемът най-вероятно е в самото пони. Я е жребче, я се нерви ако друг върви пред него, я рита ако друг има до него, я всичко това заедно... Колкото коне, толкова и ситуации.

# 708
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Да, вероятно е така  Peace

Не е жребче, женско е Simple Smile

# 709
  • Мнения: 3 248
Жени, какво да се прави.  Wink

Аз днес отново се накефих на езда без седло. Тук някой опитвал ли е?

# 710
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Жени, какво да се прави.  Wink

Аз днес отново се накефих на езда без седло. Тук някой опитвал ли е?

аз не, но бих опитала, само да видя какво е усещането  Wink

# 711
  • Мнения: 3 248
Макар да не е много полулярно сред другите спортисти, аз много обичам да разпускам така. А усещането е невероятно и неповторимо.

# 712
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
и аз си взех "дозата" за днес  Laughing
супер тренировка, нямаше понита и Мисти беше ОК, е остреше малко уши на един кон, докато се разминавахме, ама в сравнение с миналия път беше душица  Wink

пп: забравих да допълня... имам си "колега" горе-долу на една възраст сме  Joy преди се 4увствах странно, само с деца около мен, сега не съм сама  Joy Joy Joy

# 713
  • София
  • Мнения: 1 681
Много е приятна ездата без седло, въпреки острата холка на моето конче много пъти съм и се наслаждавала, дори само за няколко обиколки Simple Smile Качването ми е по-трудно без помощ, но се бях научила да се катеря върху нея от едно ремарке Grinning


Скрит текст:

# 714
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
гледах един филм "A Fine Step"
не е лош, не е и нещо особенно, но от него разбрах 4е има порода коне наре4ена Paso Fino, отли4ават се с походката си, която е 4-тактова, обикновенно по-бърза от ходене, но по-бавна от галоп, нещо средно....
всъщност вижте сами  Peace


# 715
  • Мнения: 3 248
Пасо Фино са интересна порода. Подобни са на Перувианското пасо. Има и други коне със специални алюри, всеки със собствената си особеност. Ако са ви интересни, може да попрочетете за American Saddlebred, Icelandic horse, Missouri Fox Trotter, Walkaloosa и въобще за "gaited horses".  Peace

Витаминка, как върви бременността? Надявам се всичко да е ОК. Кой се занимава с кобилката?

Ето и една снимка от мен от скорошната ми фотосесия без седло:

# 716
  • София
  • Мнения: 1 681
Върви бременността, малко отлепяне в ранна бременност имах и от 4ти месец съм с контракции, ноо лежа повече Simple Smile Гъбчица я виждам мнооого рядко, просто не мога да ида до там, трябва пеша да се върви около километър и да се изкачва, защото пътя е разкалян и аз едва изкарвам до горе.
Една малка госпожица е поела грижите за нея и надявам се от скоро ездата Simple Smile

# 717
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Епона  Hug много хубава снимка от фотосесията ти, дай поще някоя  Wink

изгледах някои от "gaited horses" интересни и разли4ни алюри. Направи ми впе4атление при някой краката на езда4ите са опънати напред, то4но както бяха моите  Joy Joy Joy

Витаминка, безпроблемна бременност през следващите 106 дни  Wink

# 718
  • Мнения: 2
Здравейте! Скоро се регистрирах в bg-mamma и попаднах на тази прекрасна тема. От скоро живея в Пловдив и бих искала да ви попитам къде ходите да яздите и можете ли да ме насочите към треньори и да ме ориентирате в цените Simple Smile
Благодаря ви  Mr. Green

# 719
  • Мнения: 3 248
За Пловдив погледни базата Тракиец.

Общи условия

Активация на акаунт