Как се чувствахте след раждането?

  • 13 553
  • 224
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 384
При мен се наложи секцио. Мъчих се осем часа адски и бях безкрайно изтощена, но не съм се чувствала нито тъжна, нито непълноценна. В момента, в който приключиха с операцията и тръгнаха да викат санитарки да ме прехвърлят в реанимацията, се надигнах и се преметнах сама върху леглото, с което щяха да ме карат. Мислех си единствено за това как ще си гушна бебето и бях невероятно щастлива. В момента, в който ме откараха в реанимацията, започнах да въртя телефони и да пращам есемеси.

# 31
  • Мнения: 5 940
Щастлива.

# 32
  • Мнения: 14 133
Раждането мина сравнително бързо и лесно.
Ангажираният доктор се държа прекрасно. Реагира професоинално и адекватно.

# 33
  • Мнения: 2 312
Родих много бързо- за 2 часа след като ми изтекоха водите.
След раждането получих усложнение-кравоизлив от матката.
Благодарна съм на лекарския екип ,че ми спаси живота.
Не бих казала ,че съм травмирана от раждането,със сигурност искам 2-ро дете,но на този етап не ми се ражда пак.

# 34
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
    Невероятно щастлива от появата на сина ми и скърцаща със зъби от болки..Доста време мина преди да започна да мисля за следващо раждане.

# 35
  • Мнения: 1 763
Гласувах с първа опция. Но като усетих с пълна сила болките от шевовете след епизотомията, много се замислих дали скоро пак бих родила.

# 36
  • Мнения: 668
Първа опция независимо,че след това имах проблеми с операцията.

# 37
  • Мнения: 1 554
първа и последна опция Peace

# 38
  • Мнения: 3 743
Бях много изтощена, но щастлива Heart Eyes. Благодарение на адекватните действия на персонала се възстанових много бързо и още на втория ден ми мина през главата мисълта за второ, а може би и трето бебче baby_neutral /тук вече зависи от финансовата част Money/

# 39
  • София
  • Мнения: 1 535
След първото ми раждане се бях зарекла да не повтарям - т.е. за тогава важи 2-рата опция. Трябваха ми доста години да превъзмогна травмите и негативните емоции.
Сега с второто ми беше несравнимо по-лесно. Така мога още няколко да родя. Благодарна съм на екипа в Окръжна София - държаха се много мило, успяха да ме измъкнат от усложненията веднага след раждането, продължиха да се грижат за мен през цялото време докато бяхме в болницата с бебо.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И двата пъти се чувствах добре макар, че първият път беше доста труден с последвало секцио.Вторият път направо секцио.доволна бях

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
След първото раждане си мислех, че никога повече няма да искам да раждам. Чувствах се и физически, и емоционално зле.
След второто раждане, което беше в пъти по- леко, се чувствах прекрасно и веднага бих се наела да родя отново  Laughing

# 42
  • Мнения: 1 266
ами няма го моят отговор, защото никъде не пише "доволна съм от екипа за плановото ми секцио и бих родила още веднъж по същия начин". би трябвало опциите да са идентични за вагинално и секцио. според мен. първа опция не ми харесва, защото не става ясно от кой вид раждане е доволна жената. и като цяло анкетата звучи тенденциозно - секциото се налага и е травмиращо.

Окей, сега ще видя какво мога да направя - доста бързо я съчинявах сутринта анкетата.

# 43
  • Мнения: 1 372
Бях щастлива и доволна, е не умирах да родя второ веднага, но определено бях много доволна от отношението на екипа, адекватната намеса и това че ми се размина секциото/имах показания за секцио/.

# 44
  • Мнения: 1 266
ами няма го моят отговор, защото никъде не пише "доволна съм от екипа за плановото ми секцио и бих родила още веднъж по същия начин". би трябвало опциите да са идентични за вагинално и секцио. според мен. първа опция не ми харесва, защото не става ясно от кой вид раждане е доволна жената. и като цяло анкетата звучи тенденциозно - секциото се налага и е травмиращо.

Апропо, има опция "бях травмирана от нормалното ражсане", така че не е тенденциозна. Жсъщност аз искам да видя основно как се чувстват родилките по време на нормално раждане - за секциото общо взето е ясно...

Общи условия

Активация на акаунт