За подстригването по време на бременност?

  • 41 290
  • 269
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 104
абсолютно не е вярно, може и подстригване и боядисване. Има съвсем малка теоритична вероятност вредните в-ва от боята да проникнат през кожата на главата в кръвта и от там в бебето, затова до 3ти месец-докато се формира ембриона, за всеки случай може да се пропусне боядисването.

# 256
  • Мнения: 253
Когато забременях си казах,че няма да се подстригвам и боядисвам,защото щяло да се отреже пишлето/ако било момче/ дъра-бъра.Но си казах-това са бабини деветини и се подстригах доста късо.Така,че не се впрягайте на тези лудорий Naughty

# 257
  • Мнения: 221
и аз се постригах досега 1 път само,но пък бретона всеки месец редовно,не вярвам на това суеверие  Hug

# 258
  • Мнения: 3 641
Не вярвам в тези глупости. Мисля да си се подстригвам редовно

# 259
  • Мнения: 1 167
Някъде бях чела, че тенисистките не се бръснат по време на турнири, за да не хаби организма вещества и енергия във възстановяване на брадата. По тази логика това може да важи и за бременните- вместо да отива за бебето да отива за косата. Знам ли? А относно боята фриз.орката ми каза, че заради хормоните боята не хващала.

# 260
  • Мнения: 528
От началото на бременността, до сега, съм се подсригвала 4 пъти и поне 6 пъти се боядисвах.

# 261
  • Мнения: 1 322
Поредната простотия, ако питате мен.

# 262
  • Мнения: 1 394
За къдренето и боядисването не че не трябва,а няма смисъл,защото няма да те хване нито къдрина ,нито боята.А що се отнася до подстригването,на мен ми казаха,да не се подстригвам по време на бременността,че ако е момче,ще му "отрежа" пишлето и ще е момиче....Ами какво да ви кажа...и през двете бременности умишлено се подстригвах и то не веднъж.....ето го резултата долу. Heart Eyes Така ,че -направете си извода сами!

# 263
  • Мнения: 121
А що се отнася до подстригването,на мен ми казаха,да не се подстригвам по време на бременността,че ако е момче,ще му "отрежа" пишлето и ще е момиче....Ами какво да ви кажа...и
Може и да е момче с малка пишка.  Laughing
А това май няма как да е ясно още, а...  Mr. Green

# 264
  • Мнения: 903
Не съм мислила за такива неща, за мен най- важното беше всичко с мен да е наред и да родя здраво бебе... Мисля, че това са неща на които не трябва да се обръща много внимание има къде, къде по- важни неща.

# 265
  • Мнения: 1 394
Цитат
Може и да е момче с малка пишка.   
А това май няма как да е ясно още, а... 
Ами ....като за бебе хич не му е малка... Wink

# 266
  • Мнения: 252
Аз като родих и казах:" Момиче е !" и свеки с най-потресен тон ми отвърна:"Еми да,ти с толкова подстригване му отряза цялата пишка на момчето"  А за боядисването не съм спирала.Единствено гледах да е по рядко(на месец и половина),защото като съм бременна какво?Да ходя като плашило ли?

# 267
  • Мнения: 24
Привет и от мен, мили момичета! И аз не вярвам в тези суеверия. Не мога да си позволя да не се боядисвам, така че го правя и то редовно, просто използвам безамонячна боя. А за подстригването, онзи ден за първи път го направих откакто съм бременна и съм щастлива, защото косата ми сега изглежда много по-здрава и хубава. Не мисля, че трябва да изглеждаме с изтощени и неподържани коси заради тези глупави суеверия  Simple Smile

# 268
  • Мнения: 328
Аз пък съм по суеверна,и така и не я подстригвах през цялатя бременост  Embarassed Blush.Макар че и знаех че ще е момиче,ама пусто суеверие  Crazy

# 269
  • Мнения: 2 658
Аз като родих и казах:" Момиче е !" и свеки с най-потресен тон ми отвърна:"Еми да,ти с толкова подстригване му отряза цялата пишка на момчето"  А за боядисването не съм спирала.Единствено гледах да е по рядко(на месец и половина),защото като съм бременна какво?Да ходя като плашило ли?
Joy Joy Joy
Много весело, ей тия суеверия..

Общи условия

Активация на акаунт