Отговори
# 60
  • Мнения: 11 318
Oще по-ясно става тази сутрин, че цялата дандания е пак заради нефта! ooooh!
В петък борсите затвориха на нива 125 $ за барел, а тази сутрин - хоп 126,40$ (коментарите навсякъде са, че цената скочила точно заради конфликта там и вероятното? забавяне на доставките на нефт от Каспийско море)
Иди ми разправяй, че било етнически конфликт. Whistling

# 61
  • Мнения: 3 621
Иди ми разправяй, че било етнически конфликт. Whistling
Ами в наше време вече няма етнически конфликти, всичко е икономически интереси

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Ето малко мнения от Русия за войната ...
http://vip.subscribe.ru/quest/274

и либералното руско радио на Ясина ...
http://www.echo.msk.ru/

Ходих на лекцията и в Червената къща, много интерсени неща каза ...

Цитат
Ирина Ясина е икономист по образование и журналист по призвание. Вице-президент на фонда "Либерална миссия" и програмен директор на фонд “Отворена Русия” (създаден от Михаил Ходорковски) до неговото принудително закриване от страна на руските власти през 2006 г.

# 63
  • Мнения: 7 837
Oще по-ясно става тази сутрин, че цялата дандания е пак заради нефта!

И заради предстоящо възлагане на поръчки за бъдещи сондажи.

# 64
  • Мнения: 106
Едмънд Мълет, помощник генерален секретар на ООН по въпросите на мироопазващите мисии, съобщи пред Ройтерс, че тази вечер ще обяви пред Съвета за сигурност, че руски военни части са напуснали сепаратистките райони и се намират на грузинска територия. "Това са бойни части, а не мироопазващи сили", посочи Мълет.
...
"Руснаците ни обясняваха, че железопътните войски, които бяха вкарани в Абхазия преди няколко месеца, са там с хуманитарна мисия. Сега знаем истината - тези подразделения са възстановявали жп линиите, за да може по тях да се доставят оръжие и боеприпаси за организирането на военното нахлуване", каза помощник държавният секретар на САЩ Матю Брайза в Тбилиси, цитиран от Ройтерс.
...
 Пред нас е опит за окупация на цяла Грузия. Подречтавам, не на Абхазия или на Осетия, а на цяла Грузия. Те имат намерение да сменят властта и ориентацията на страната. И за всичко това са се готвили отдавна", каза още Саакашвили
http://dnevnik.bg/show/?storyid=537065

Според мен Америка също печели от високите цени на петрола, значи войната в Кавказ ще продължи ...
Всичко ,което се случва е един ужас. Господ да е на помощ на горките хора там  Praynig

# 65
  • Мнения: X
Мисля си, че всичко е съгласувано между Великите сили. Без съгласието на САЩ и другите големи, Русия едва ли би почнала такава офанзива. Другото са приказки за замазване на очите.

# 66
  • Мнения: 5 302
nkolentsova, защо не напишеш и затова, какво направиха грузинците в последните дни в Южна Осетия? За почти унищожена столица - Цхенвали, за изравнени със земя десет осетински села с мирни жители. Затова, как биват изгаряни живи хора, как майки с деца биват прегазени с танкове. За наемници - чернокожи грузинци, грузинци- украинци и грузинци-латвийци. Затова, как след като биват убити възрастни, отвличат децата. Дай и линк с последното интервю със Саакашвили, как е побегнал, уплашен от собствени бомбардировачи, атакуващи Осетия.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 08:00 от valeria1

# 67
  • Мнения: 4 916
... Дай и линк с последното интервю със Саакашвили, как е побегнал, уплашен от собствени бомбардировачи, атакуващи Осетия.


 hahaha
Аа, това беше много яко, заслужава да влезе в историята на пропагандата как НЕ трябва да се излага един държавен глава. Гледах го Евронюз, но след това не го пуснаха повече по никоя ТВ, явно са усетили сценария.

# 68
  • Мнения: 7 474
В Осетия живеят 90% руснаци, нормално е да се намесят  Confused
Жалко, че загиват толкова хора  Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 1 508
Освен това, Русия първо е помолила ООН да се намеси, и едва след като те нищо не са направили, се е намесила директно в конфликта.

# 70
  • Мнения: 106
Валерия аз не съм против осетините,защо грешно тълкуваш думите ми? Съчувствам както на тях ,така и на грузинците в момента.Може би трябва да повторя:
"За мен в момента петролната руска мафия иска да сложи ботуша си в Грузия"

Няма нужда да доказваме тука къде има повече зверства и къде са са повече мъртви!
То е ясно ,че Саакашвили също има своята политическа изгода!

Ето и нещо за четене.Един много информативен сайт за зверствата на гебистите в Абхазия и за етническите прочиствания там с руско благословение срещу грузинци: http://www.abkhazeti.ru/

# 71
  • Сливен
  • Мнения: 1 022

"За мен в момента петролната руска мафия иска да сложи ботуша си в Грузия"


Руската в Грузия ...
Американската в Иран ....
Преди е била земята ...
Сега петролът е на мода,
след това ще дойде водата ...
После друг ресурс ...

Нищо ново под слънцето от хилядолетия насам.... Confused

# 72
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Грузия поиска помощ и от България.
В едно то сутрешните предавани тези дни имаше интервю с военния министър,някой гледал ли е сутрешния блок?

# 73
  • Мнения: 104
Знам, че темата не е никак смешна, но не мога да се въздържа и да не ви пусна едно мнение на американка по въпроса.
http://64.233.167.104/search?q=cache:UgWOgw-udKEJ:answers.yahoo. … mp;cd=1&gl=us


За неразбиращите английски на кратко (ако има такива, иначе ме извинете, че обяснявам): Някаква жена от щата Джорджия пише, че чула по новините, че има танкове в Джорджия (на англ. Грузия също е Джорджия), но тя не вижда руснаци никъде, нито чува нещо и пита дали трябва да се притеснява...  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 4 916
Знам, че темата не е никак смешна, но не мога да се въздържа и да не ви пусна едно мнение на американка по въпроса.
http://64.233.167.104/search?q=cache:UgWOgw-udKEJ:answers.yahoo. … mp;cd=1&gl=us


За неразбиращите английски на кратко (ако има такива, иначе ме извинете, че обяснявам): Някаква жена от щата Джорджия пише, че чула по новините, че има танкове в Джорджия (на англ. Грузия също е Джорджия), но тя не вижда руснаци никъде, нито чува нещо и пита дали трябва да се притеснява...  Simple Smile

 Laughing Горката жена... какво ли е преживяла, когато е чула, че руснаците напредват в Джорджия.

Общи условия

Активация на акаунт