На какво разстояние са плочките в банята от тавана?

  • 8 445
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 893
До тавана,слягане и мухъл нямат общо,според мен.

# 31
  • Мнения: 4 300
До тавана са нашите.
Но пък ми харесват и онзи тип бани ( виждала съм в американски къщи), където плочките са на височина 1.60 горе долу и нагоре е боядисана стената, в малко по рустикален стил. В къщата ми ще направя една такава Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 2 952
Не вярвам да има такова слягане на къщата, което да не може да се поеме от фугите и да се напукат плочките! newsm78
На къща не знам, но на кооперация съм виждала на 2 места - става дума за пукнатини като косъм по плочките, но ги има. Едната сграда е строена преди 10-тина години, другата през 50-те. Ако не бях го виждала щях да го причисля към градските легенди.
Горното естествено не свързвам с реденето на плочки до или под тавана  Grinning

# 33
  • Мнения: 4 300
В едната баня на вилата се напукаха така. Проблемът обаче беше в откраднат олук ( как се пише тая дума, по дяволите?), оттам едната стена ( външна) се мокрила цяла пролет без да разберем и крайният резултат- напукани плочки вътре, обелена мазилка отвън.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 952
Сухи, без течове и други дефекти за жилищата, за които пиша, Рокси.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 402
Нашите са догоре, имаме и окачен таван.

Аз също мисля, че е въпрос на личен вкус и предпочитания. Това за слягането е малко смешно според мен.

Защото не ти се е случвало:) Пожелавам ти да не ти се случи, защото хич няма да ти е смешно. Да не говорим, че логиката е елементарна. Пак уточнявам става въпрос само за новото строителство, когато сградата все още не е изсъхнала и тепърва се нанасят всички, не за стари сгради. И да пукнатините са като паяжини и се случват не само по плочките, но и по стените на цялото жилище. Виждат се трудно, но като ги видиш ти "бодат" очите.

# 36
  • varna
  • Мнения: 676
До тавана са.Според мен така банята изглежда по-естетично,а проблеми с мухъла никога съм нямала.

# 37
  • Мнения: 1 120
Нашите са до тавана. Винаги съм си мислила , че е въпрос на вкус.

# 38
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
До тавана  Peace

# 39
  • Мнения: 824
При нас майсторите ни посъветваха да не са до тавана,именно заради слягането на блока.Не знам колко е вярно,но съм виждала напукани плочки в нова сграда,които са залепени до тавана.

# 40
  • Мнения: 1 441
Ако няма да слагате окачен таван, плочки на определено отстояние от тавана визуално изправят различната дължина на стените (виждала съм апартаменти, в които на едната стена плочките свършват нацяло, а на другата има долепена още 1/4 плочка, за да е до тавана  ooooh!)
Освен това се чистят по-лесно, защото ги стигаш  Laughing  Но най-вече е въпрос на вкус.  За протокола - нашите са на около 20 см от тавана. Банята ме се струва по-голяма така.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт