За досадниците

  • 3 250
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 084
"... и го оставих ей така нарочно да си гони гълъбчетата около нея при което тя едва ли не го изруга и му каза да се маха..."

Досаден коментар или логична забележка?
 Моят досаден коментар: Двегодишните деца порастват и не чакат някой да ги оставя да правят нарочно, а просто си правят нарочно.

# 31
  • Мнения: 1 303
ХУбаво бе хора,детето ми нищо лошо не е направил на гълъбите,погонил ги малко,възмущението ми на коментара на бабата си е нормално за една майка.Никой не говори за тормоз над животните.Говоря за конкретна ситуация-площад с гълъби и деца,които тичат и им се радват...
Освен това темата беше-как се справят с досадниците,които ви дразнят.Не питам дали съм права или не,защото за мен съм си абсолютно права Peace

# 32
  • Мнения: 7 723
 
...Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
...
Извинете ме, че се намешвам,
но по логиката на тази асоциация да оставиш животното да се наяде
и после да го гониш правя връзка и с това
да оставиш комара да ти изсмуче кръвта и после да го шляпнеш... Rolling Eyes
(примерно)

Та гълъбите кълват и серат денонощно..
...откъде толкова търпение, че да ги изчакаш да хапнат
и после да ги подгониш? ooooh!
Че кво пък толкова ще им стане?
Ще се задавят ли, кво? newsm78

Нормално е едно две годишно дете да гони гълъби
не защото иска да ги инквизира, а защото му е забавно ...

...а бабата ако иска толкова много да с храни пернатите гадини
и е загрижена за доброто им храносмилане,
да им дава трошици на прозореца си.
(не завиждам на съседите от долу, обаче) Crazy

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:04 от кукуРУСКА

# 33
  • Мнения: 1 303

ЕЕ най-накрая някой да вникне конкретно по темата,а не да ми разправя за късане на крила на насекоми и измъчване на животни
кукуРУСКА  bouquet,така се хилих на написаното Grinning

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:13 от Ve$$elka

# 34
  • Мнения: 7 723

ЕЕ най-накрая някой да вникне конкретно по темата,а не да ми разправя за късане на крила на насекоми и измъчване на животни
кукуРУСКА  bouquet,така се хилих на написаното Grinning
Аман от "природозащитници" ooooh!

Естествено, че за една майка желанието на детето й да си играе с гълъбите
(защото съм сигурна, че на него това му е на игра
и си мисли, че като ги гони и те бягат им е забавно)
е по- важно от това дали гълъба ще си напълни правото черво или не ooooh!
А бабата би трябвало да е по- спокойна.
Гълъбите няма да останат гладни...
Да си виждала слаб гълъб? Whistling Wink

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:46 от кукуРУСКА

# 35
  • Мнения: 881
Ако можех щях да ги изтребя тия животни гълъбите. Винаги когато седим някъде и децата хапват зрънчо или нещо друго те кълват в краката ни. Да не говоря, че често минавайки по пътеката пред блока ни една луда бабка мята мокър хляб от 8 етаж, за да нахрани гълъбите и това става на 5 метра от една група майки и деца. Навсякъде е насрано, а на всичкото отгоре лудата ни прави забележка защо сме изпишквали момиченцата на голото място т.е. в пръстта, а не в тревата, която стига до коленете ни.
Другото, което вече почвам да се дразня е, че понеже дъщеря ми много обича да си събува обувките и да ходи боса и естествено коментарите, че може да се набоде на стъкло. Е аман, аз като че ли съм идиот и незнам.  ooooh!

# 36
  • Мнения: 1 763
Ve$$elka, не се притеснявай толкова от някои коментари по темата. В този форум дори да споделиш, че си слагаш лак за нокти, все ще се намери някой да се обвини, че не си гледаш добре детето и не го възпитаваш правилно, въобще, че си небрежна майка и лош човек. Преди време имаше една тема, в която майка споделяше, че домашно куче е скочило на детето и собственикът на кучето се е държал нагло. Имаше коментари от сорта на защо си разхожда детето там, където разхождат кучета и други подобни. Някои хора търсят за какво да се заяждат.
Птиците, които съм наблюдавала, кълват по всяко време. Кокошките на село се смущават, спират да кълват и бягат, когато някой влезе да взема снесените яйца. Свекърва ми има котки по двора, те също излизат и дебнат гълъби и врабчета и дори понякога хващат някое. Това за никого не е проблем, какво да правиш, котката е хищник. Но детето ти виждаш ли, страшно много пречи на горките гълъбчета и как не си го научила да не ги притеснява, докато се хранят ooooh!
Спирам да пиша, защото предчувствам, че ще ме изядат с парцалите, повече няма да влизам да чета по темата, защото се ядосвам. Съветвам те да направиш същото.

# 37
  • Мнения: 7 821
Аз предчувствам, че тази тема ще свърши в коша ...

# 38
  • Мнения: 2 018
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

Да,най-добре на такива и подобни коментари човек да не обръща внимание.Озлобени детемразци винаги ще има за съжаление Tired

Аз имам три деца и не се смятам за детемразка! Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони! Това да не се съобразиш с желанието на бабката, се нарича неуважение. Тя не ти е пречела по никакъв начин, но ти и детето ти, на нея - да.
Не разбирам защо си пуснала темата. Да се оплачеш? Да те потупат по рамото? Или да чуеш мнение.
В случая, не бабката е била досадница, а ти! Сега по темата: Ако бях на мястото на бабката, щях да се преместя на друга пейка. Въпреки, че от такива досадници - отърване няма!

# 39
  • Мнения: 1 303
ooooh! ooooh! ooooh! Горките гълъбчета, гладни остават, защото детето ми (на година и 10 м) искрено се радва да ги гони 5 минути. Да ти кажа болшинството от хората се умиляват пред такава гледка и се усмихват. Това е неговия начин да изрази радостта си от птиченцата и да им се порадва...

Е, ако някой те подгони докато ядеш приятно ли ще ти стане? Изобщо в случая бабата си е била напълно права, можело е да я осатвите да си нахрани гълъбите. Защо желанието на детето ти да е по-важно от нейното? Все някога трябва да го научиш да се съобразява с останалите.
Има идиотки, дето се умиляват като децата им ловят пепрудки и скакалци, ами радват се, или докато кършат клоните на дърветата и брулят листата им.

Да,най-добре на такива и подобни коментари човек да не обръща внимание.Озлобени детемразци винаги ще има за съжаление Tired

Аз имам три деца и не се смятам за детемразка! Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони! Това да не се съобразиш с желанието на бабката, се нарича неуважение. Тя не ти е пречела по никакъв начин, но ти и детето ти, на нея - да.
Не разбирам защо си пуснала темата. Да се оплачеш? Да те потупат по рамото? Или да чуеш мнение.
В случая, не бабката е била досадница, а ти! Сега по темата: Ако бях на мястото на бабката, щях да се преместя на друга пейка. Въпреки, че от такива досадници - отърване няма!

Леле мале,колко си възмутена,а имаш 3 деца GrinningБъди сигурна,че ако аз съм дразнител с моето дете-ти си 3 пъти по-голяма напаст с твоите.Защото може и да не предполагаш-но съм 100% сигурна ,че и те дразнят околните понякога по 1 или друг начин-това са деца а не роботчета
Чух достатъчно мнения-кои от кои по-смешни и тъжни ,жалко е че има и такива майки,които гледат на криво едно сладко момченце играещо си с гълъби и въобще такива хора.Предлагам да издигнете бойкот-Не на гоненето на гълъби от децата Mr. Green Mr. Green


'Айде модератора да се включи  bouquet

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 13:55 от Ve$$elka

# 40
  • Мнения: 1 547
Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони!

Това е и моето мнение. Досадни са ми сладките дечица, които гонят ненаситните гълъби и злите кучета. Досадни са ми и техните майки.

# 41
  • Мнения: 1 303
Не бих позволила такова нещо, което ти си направила! Дори нещо повече, щях да се включа в храненето на гълъбите с моето дете! Щеше да научи нещо много повече от това да ги гони!

Това е и моето мнение. Досадни са ми сладките дечица, които гонят ненаситните гълъби и злите кучета. Досадни са ми и техните майки.

Какво още мразиш?  Хората въобще?



----------------------------------

И все пак момичета, темата не е "за и против гоненето на гълъби" а за това как се справяте с досадниците и такива които ви се месят в това как гледате детето си. Чухме достатъчно коментари кой прав и кой крив във въпросната ситуация. Но това е далече от идеята на темата и я пуснах не за да чуя подкрепа или цъкане а за да споделите когато някой ви дразни как се справяте с това. Защото колкото и да ми се иска не винаги мога да махна с ръка и да подмина.

# 42
  • Мнения: 2 018
Предлагам да издигнете бойкот-Не на гоненето на гълъби от децата Mr. Green Mr. Green

Тук не става въпрос - дали децата могат да гонят гълъби въобще, а да не се пречи на човек, който си има свои мир и ценности. Твоето дете е пречело на тази жена и до колкото разбрах, ти си го поощрявала. Разликата, между твоето и моето дете, знаеш ли каква е? В родителството! Не съм против децата, но съм против майки като теб!
 
Оня ден в морската градина - една майка с едно момченце по-малко от моя малкия! Приближават се с една топка. Ние сме седнали на една пейка и ядем пуканки. Те изтърваха топката и моя се приближи и я взе. Стои и ги гледа. Майката, говори по тел-а взе топката от ръцете на сина ми и я прибра в количката. Аз го дръпнах да се прибере на пейката, защото явно, нямаше да може да играе с другото дете - нямаше желание от страна на майката. Продължава, тя да си говори по тел-а и малкият И, идва при нас и започва да яде пуканки. Тя се спря на 5 метра и си говори най-малко 10 минути. Онова дете стои при нас и яде пуканки. Проблем - няма, аз пуканки не ям, синът ми не е лаком - пуканки да искаш! Почуди ме само факта, как може да не дадеш топка на едно дете, а да оставиш собственото си, да яде от пуканките на това другото! Говори по тел-а и ни гледа!
Така де - разликата между мен и нея е от земята до небето. Аз възпитавам по друг начин децата си! Тя едва ли се е смятала за нахалница в този случай, както и ти в твоя!
Разбира се, чак пък да отворя тема за такъв случай ми се вижда смешно. Интересно ми беше само как някои хора виждат и преиначават ситуациите. И дали наистина не виждат или се правят на слепи, защото така им отърва?

# 43
  • Мнения: 1 303
Тук не става въпрос - дали децата могат да гонят гълъби въобще, а да не се пречи на човек, който си има свои мир и ценности. Твоето дете е пречело на тази жена и до колкото разбрах, ти си го поощрявала. Разликата, между твоето и моето дете, знаеш ли каква е? В родителството! Не съм против децата, но съм против майки като теб!

Нещо бъркаш в представата си за ситуацията и явно не си прочела описанието ми затова ето отново:

Представи си площад с фонтан в средата и мноооого гълъби - стотици. Също така десетки хора хранейки ги. И също така десетки деца тичайки там и радвайки се на животинките. Като всичко което постигат е да смутят храносмилането на единици. И в един момент въпросното бабе почва да предявява претенции за собственост върху единия край на площада и да са се махали от там всички деца защото тя била хранела гълъбите. Нито е единствената нито храни ВСИЧКИ гълъби. И не ми го казва със спокоен тон а почва да крещи като ненормална. Е при толкова подробно описана ситуация сега какво мислиш?

И по полека с определенията каква майка съм  и не ми давай смехотворни сравнения с описана ситуация за пуканките,защото не ме познаваш въобще.Аман от тупащи се в гърдите "добри майки-героини"

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 14:57 от Ve$$elka

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Толкова сладко детенце имаш, а си изпълнена с толкова негативна енергия...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт